Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 minutes ago, Dusterakos said:

Εν αναμονή ιστορικού χιόνια 19 με 20 Ιανουαρίου.. το χω πιστέψει χαχαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣

Εν αναμονη δυνατου αζορ ,με καλο ριτζαρισμα χωρις φαπα πανω απο το  νησι, συνοδεια καλου αυλωνα.Μην γραφουμε αλλο την λεξη ιστορικο γιατι το Lidl παραμονευει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήμουν αισιόδοξος για την συνέχεια . Τώρα με το παρακάτω διάγραμμα κάπου κοντά στην Μόσχα αλλά και με 'άσχημη κυκλοφορία νομίζω΄θα πρέπει να περιμένουμε κάποιο θετικό σημάδι για να πάρουμε τα πάνω μας πάλι.

graphe3_1000___28.3962264151_53.5627530364_.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Dusterakos said:

Εν αναμονή ιστορικού χιόνια 19 με 20 Ιανουαρίου.. το χω πιστέψει χαχαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣

Καθόλου απίθανο αν και προσωπικά πιστεύω για πιο νωρίς λίγο. Μπορεί να μην φαίνεται στο GFS ή GEFS άλλα αργα η γρήγορα θα το εμφάνισή να έρχεται από Σιβηρία. Συσσωρεύεται ψύχος εκεί πάνω. Ο Αρμαγεδδών καραδοκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, valkaniosagrotis είπε:

Καλησπέρα μετά από καιρό. Λόγω οικογενειακών ιατρικών ζητημάτων δεν είχα την δυνατότητα να παρακολουθώ όσο θα ήθελα το φόρουμ. Επέστρεψα πλέον και ελπίζω στα καλύτερα από πλευράς καιρου..

Καλή χρονιά Φίλιππε ! Ελπίζω όλα να πήγαν καλά και να είστε όλοι υγιείς . Καλά φαινόμενα και καλές αναφορές για το νέο έτος !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την επομενη φορα ,μονο  σε υπαρξη κατεβασιας( πραγματικου κογκα)θα ξαναασχοληθω με τα μονδελα(βγαλαμε τα ματια μας τελικα) για πορδες στους χαρτες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γροιλανδικός ενόψει. το κρύο από ρωσία αν δημιουργηθεί θα δούμε προς τα που θα πάει. η πτώση του ΑΟ είναι καλή,θέλουμε να πέσει κι άλλο και να πάει στο -2 με -3 για να παίξει μπάλα η κεντρική ευρώπη και κατ' επέκταση και η βόρεια ελλάδα

 

γροιλανδία

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, nikolas 2365 said:

Lumii_20200107_152727925.jpg

Νικόλα μεγάλη επιλογή η φωτο του παππου! ήταν νιος στο χιονιά του 2002! Πάνω απ όλα ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΜΕ.ΤΟ ΚΛΙΜΑ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΣ!😂

ΥΓ 1. Φταίνε οι αρκούδες 

ΥΓ2. στη Β φωτο κανονικά θα έπρεπε ο γέρος να είναι αγκαλιά με το Lagavulin

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, teopap7 said:

Θελω ενα -40 για να ειναι σιγουρα ενα -35 και ενα -12 για να ειναι σιγουρα-10 αυτα

Τώρα μιλάμε σωστα. Κανενας Γροιλανδικος δεν χρειάζεται βέβαια αλλά ένας άζορ από τα παλιά που θα φέρει τον Κογκα στα γνωστά μέρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, Spartan said:

Την επομενη φορα ,μονο  σε υπαρξη κατεβασιας( πραγματικου κογκα)θα ξαναασχοληθω με τα μονδελα(βγαλαμε τα ματια μας τελικα) για πορδες στους χαρτες 

πριτς πριτς πριτς 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Θελω ενα -40 για να ειναι σιγουρα ενα -35 και ενα -12 για να ειναι σιγουρα-10 αυτα

Ακριβώς!!! Και τάση στα ensembles θέλω να δω, με τόσο ψυχρα σενάρια και μονο! Όλα να πάρουν κατρακύλα αναλογη του 2008! -12.5 είχαμε τοτε στσ 850hPa και -38 στα 500hPa... το 2004 με ακόμη πιο χαμηλές Τ.....

Οι δεικτες βλεπω βελτιώθηκαν..... μη πέσει μονο ο ΝΑΟ σε αρκετα αρνητικές γιατι καήκαμε! Για την ώρα η Τουρκία φαινεται η κυριότερη απειλή μας, εαν εκει γυρω στις 20 μας απασχολήσει κανας κογκαρος! Αλλα αν μας τη κάνει τη χαρη, δεν θα 'ναι μόνο η Τουρκία φίλοι, απειλή μας θα ναι και η κεντροδυτική Ευρώπη! Όλη η Ευρώπη παίζει να μπει στο παιχνίδι... θα το δουμε αυτο! Θα δούμε αρκετά σενάρια.. δεν θα ναι τοσο ευκολο! Με υπομονή, χαλαρα και με ψυχραιμία, με προσευχή!

Προσευχούλα και για τον ΝΑΟ... να μη πέσει σε αρκετά αρνητικές! Είμαι επιφυλακτικός με τα τόσα που έχουμε δει...... ο ΑΟ ας πέσει όσο θέλει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Winterlove είπε:

Ακριβώς!!! Και τάση στα ensembles θέλω να δω, με τόσο ψυχρα σενάρια και μονο! Όλα να πάρουν κατρακύλα αναλογη του 2008! -12.5 είχαμε τοτε στσ 850hPa και -38 στα 500hPa... το 2004 με ακόμη πιο χαμηλές Τ.....

Οι δεικτες βλεπω βελτιώθηκαν..... μη πέσει μονο ο ΝΑΟ σε αρκετα αρνητικές γιατι καήκαμε! Για την ώρα η Τουρκία φαινεται η κυριότερη απειλή μας, εαν εκει γυρω στις 20 μας απασχολήσει κανας κογκαρος! Αλλα αν μας τη κάνει τη χαρη, δεν θα 'ναι μόνο η Τουρκία φίλοι, απειλή μας θα ναι και η κεντροδυτική Ευρώπη! Όλη η Ευρώπη παίζει να μπει στο παιχνίδι... θα το δουμε αυτο! Θα δούμε αρκετά σενάρια.. δεν θα ναι τοσο ευκολο! Με υπομονή, χαλαρα και με ψυχραιμία, με προσευχή!

Προσευχούλα και για τον ΝΑΟ... να μη πέσει σε αρκετά αρνητικές! Είμαι επιφυλακτικός με τα τόσα που έχουμε δει...... ο ΑΟ ας πέσει όσο θέλει!

-42 στα 500 ειχαμε το 2008...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω καμια εμπιστοσύνη στα διαγραμματα του GFS, ειναι ασταθεστατος πέρα των 4-5 ημερών, απλά τα ποσταρω για το ιστορικό και ελπίζω ότι μετά απο λιγες μερες ξεκουραση θα υπάρχει ενδιαφέρον στους χαρτες.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το ιαπωνικο jma δινει υετο αυριο πρωι και μεσημερι για αττικη σε συναρτηση με το -6 η -7 στα 850 hpa  ισως ριξει κανα χιονι θα δουμε..

J18-594.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...