Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

σιγά σιγά καίγεται και το πρώτο 10μερο του φλεβάρη,αφού πριν τα τέλη του με την διαμορφωμένη κατάσταση τέλη γενάρη, είναι πρακτικά αδύνατο να κάνει κάτι πιο πριν. το πιθανότερο βέβαια είναι να μην κάνει γενικά τίποτα μέχρι το τέλος του χειμώνα,αλλά μια άκυρη κακοκαιρία ποτέ δεν αποκλείεται. αν και με τον πανευρωπαϊκό αντικυκλώνα δεν μπορεί να γίνει ούτε αυτό. προσωπικά ο χειμώνας μου είναι αδιάφορος και σίγουρα από τους χειρότερους των τελευταίων ετών,αλλά από αίσχη άλλων ετών που έβρεχε και ήταν σαν φθινόπωρο προτιμώ 1000 φορές χειμώνες σαν το φετινό. πέρσι είχαμε καλό χειμώνα εδώ,οπότε κλάιν μάιν,ένας χειμώνας χωρίς χιόνια δεν πειράζει. ίσα ίσα μπορώ να πω ότι χαίρομαι που ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΗΚΑΝ τα σκουπίδια που ονομάζονται δείκτες. πρώτον,γιατί πολύ σημασία τους δίναμε και δεύτερον,γιατί δεν έχουν καμία απολύτως σταθερότητα και ήταν ηδονή να βλέπω κράξιμο σε άλλα μοντέλα,αλλά ταυτόχρονα να διαβάζω για τους φοβερούς και τρομερούς δείκτες που θα παρασύρουν τα μοντέλα. από τη μία καλή η αισιοδοξία,από την άλλη κακό πράγμα να μην βλέπεις κατάματα τη φετινή πραγματικότητα ενός ανύπαρκτου χειμώνα και να αισιοδοξείς όχι βάσει τι βλέπεις στα μοντέλα,αλλά βάση τι θα ήθελες να βλέπεις επειδή είχες πειστεί ότι οι δείκτες είναι κάτι φοβερό και τρομερό. καλή χώνεψη σε όλους μας λοιπόν

Μακαρι να ειχες αδικο. Ομως και εγω πηρα το μαθημα μου. Ολοσωστος. Ομως μην καις ακομσ τον Φλεβαρη. Κατα την γνωμη μου βεβαια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Μακαρι να ειχες αδικο. Ομως και εγω πηρα το μαθημα μου. Ολοσωστος. Ομως μην καις ακομσ τον Φλεβαρη. Κατα την γνωμη μου βεβαια. 

Εμεις να μη τον καψουμε ...το ζητημα ειναι μη μας καψει αυτος...😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μακαρι να ειχες αδικο. Ομως και εγω πηρα το μαθημα μου. Ολοσωστος. Ομως μην καις ακομσ τον Φλεβαρη. Κατα την γνωμη μου βεβαια. 

δεν τον καίω ακόμα το φλεβάρη. αλλά τις πρώτες 6-7 μέρες του δε βλέπω πως θα κάνει κάτι. πρέπει να αλλάξουν πολύ τα πράγματα ώστε μέχρ 30-31 γενάρη οι χάρτες να είναι πολύ διαφορετικοί από ότι τους βλέπουμε τώρα. και δεν είναι τόσο μακριά οι 150 ώρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρώτη παπλαμούδα που έδειξε, έστω και πρόσκαιρη μέσα στον χαρτη μεγάλης ανάλυσης. Ελπίζω να έρθει η εξισορρόπηση όχι την άνοιξη, αλλά το καλοκαίρι, γιατί η άνοιξη είναι η πιο άχρηστη εποχή του έτους. Οπότε με εξισορρόπηση από τον Ιούνιο φτάνοντας στον χειμώνα θα μπορέσει να έρθει η μεγάλη περίοδος ενδιαφέροντος καιρού

πάντως για 29-30, ολομόναχο το κύριο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η πρώτη παπλαμούδα που έδειξε, έστω και πρόσκαιρη μέσα στον χαρτη μεγάλης ανάλυσης. Ελπίζω να έρθει η εξισορρόπηση όχι την άνοιξη, αλλά το καλοκαίρι, γιατί η άνοιξη είναι η πιο άχρηστη εποχή του έτους. Οπότε με εξισορρόπηση από τον Ιούνιο φτάνοντας στον χειμώνα θα μπορέσει να έρθει η μεγάλη περίοδος ενδιαφέροντος καιρού

πάντως για 29-30, ολομόναχο το κύριο...

Ε οχι ρε μιχαηλ η ανοιξη η χειροτερη εποχη...η πιο ωραια εποχη του χρονου...μετα το χειμωνα...ανοιγει ολη η διαθεση και οταν γουσταρεις βρεχει κιολας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

Ανέβα βρε κοπρε ανεβα που πίνεις καιπιρινιες στη Μεσόγειο 😡

Καποιος να του ριξει βιαγκρα στις αζορες,μπας και δουμε ασπρη ημερα επιτελους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ε οχι ρε μιχαηλ η ανοιξη η χειροτερη εποχη...η πιο ωραια εποχη του χρονου...μετα το χειμωνα...ανοιγει ολη η διαθεση και οταν γουσταρεις βρεχει κιολας

Την σιχαίνομαι!!! Φεύγει ο χειμώνας, οπότε ξέρεις ότι δεν θα κάνει χιόνι. καλές καταιγίδες δεν έχει, αλλά έχει το μεγαλύτερο ποσοστό ζουζουνιών.  Η μόνη εποχή που θεωρώ κέρδος να έχει ήλιο, γιατί κάτι ακραίο δεν μπορεί να φτιάξει έτσι και αλλιώς [μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις]. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Καποιος να του ριξει βιαγκρα στις αζορες,μπας και δουμε ασπρη ημερα επιτελους

Και να πω οτι ειναι κρυος αντικυκλωνας σαν το σηβιρικο και ειναι ζαρωμενος να πω ενταξει....αλλα αυτος ειναι ζεστος 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το GEM στα μακρινά φυσικά  νομίζω φέρνει τη Ζηνοβία Νο 2. Ίδιες θερμοκρασίες στα 850 αλλά με καλύτερη υποστήριξη στα 500 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για 12αρια ανατροπης.

ΥΓ. Κουβεντα νσ γινεται για δεικτες ο ΝΑΟ εχει καταπληκτική τιμη. Ο ΑΟ χαλια.

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Spartan said:

Καποιος να του ριξει βιαγκρα στις αζορες,μπας και δουμε ασπρη ημερα επιτελους

Αυτο που ειπες ηταν 2 σε 1 αστεια... Οποιος το καταλαβε, το καταλαβε.. 🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγγνωμη που θα το κανω αυτο, αλλα καλή ανοιξη   απο το ECMWF με πολλη αγαπη  ❤️   για τις 2 φλεβαρη.. Μακαρι να μην γινει αυτο..

ECM0-240.GIF?23-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Συγγνωμη που θα το κανω αυτο, αλλα καλή ανοιξη   απο το ECMWF με πολλη αγαπη  ❤️   για τις 2 φλεβαρη.. Μακαρι να μην γινει αυτο..

ECM0-240.GIF?23-12

 

gens-10-1-324.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταξει ο Νικολας με ταπωσε, με πολλη αγαπη ❤️ 

Αυτος ο αζορικος εχει παντως στις 324 ωρες απιστευτη συμμετρια... 🤣

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

είχα υποθέσει παλιότερα ότι ένας ναο αρνητικός [ανάλογα το πόσο θα διαφέρει το αποτέλεσμα] και ένας αο θετικός μπορεί να δώσει δυτικογενού τύπου χιονοκαιρία. Οπότε θέλω να κρατηθεί να δω αν ισχύει. Το 12αρι του αικον δεν ήταν ικανοποιητικό. Πάντως αν θέλαμε να μιλήσουμε βάση δεικτών για την συνέχεια και εφόσον έμεναν έτσι δεν θα είχαμε ψυχρή εισβολή, μέχρι εκεί που φτάνουν [μετά από τις 30 εννοώ].

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Ε οχι ρε μιχαηλ η ανοιξη η χειροτερη εποχη...η πιο ωραια εποχη του χρονου...μετα το χειμωνα...ανοιγει ολη η διαθεση και οταν γουσταρεις βρεχει κιολας

Η χειρότερη...ειδικά ο Μάιος ....με όλη μου την καρδιά σε όσους χεροντε για το υετικο καταντημα της Θεσσαλονίκης εύχομαι μια άθλια κρύα και βροχερή άνοιξη.γιατι το ένα συστατικό της ζωής είναι ο ήλιος το άλλο είναι το νεράκι όμως σε όλες του τις μορφες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Το περιεργο ηταν οτι μεχρι ενα σημειο ηταν καλο και μετα χαλασε περιεργα

ήταν λίγο καλύτερο από το 6αρι.. αλλά δεν ένωνε το χαμηλό που κάνει την ζημιά με ψυχρές αέριες μάζες από τα βόρεια, οπότε δεν ενισχύθηκε και δεν σήκωσε τον Αζορικό. Δεν είναι περίεργο, αλλά χωρίς να βλέπει κάποιος την Αμερική έτσι φαίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...