Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟ ensembles στο 0 ή άσπρη γραμμή του μεσου ορου ....δεν άγγιζε το μηδέν ενώ τώρα εκεί είναι συγκρινεται 12αρι με 6αρι

ens_image (1).png

ens_image (2).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και όμως το συγκεκριμένο τρέξιμο του τζιφου δεν είναι τυχαίο ... τα πρωινά ανσάμπλ του Ευρωπαίου ΟΛΑ τα μέλη μάλιστα έχουν άνοδο του αζορικου στην βορειοδυτική Ευρώπη για το 15ημερο-360 ώρες ... με 20 σενάρια μάλιστα να έχουν παρόμοια σχεδόν ίδια θέση με αυτήν του σεναρίου του τζιφου Αγγλία κσι δυτικότερα.... αλλά 19 μέλη Αγγλία και ανατολικότερα και αλλά 12 μέλη ισχυρό αζορικο πάνω και γύρω από την Αγγλία ....!!!! 

98D0A231-7169-4E8A-80C2-F12A862C62D7.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε για ενδιαφερον περιοδο.. Ας εχουμε ολες τις πιθανοτητες με το μερος μας, και κανει πανελλαδικο ιστορικο αν θελει!!  🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εντυπωσιακός ο μέσος όρος του άχρηστου μοντέλου!

gens-21-1-324.png

Καθόλου τυχαίο προς το παρόν ..συμφωνεί απόλυτα με τα ανσάμπλ του πρωινού ευρωπαίου.......................................

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Καθόλου τυχαίο προς το παρόν ..συμφωνεί απόλυτα με τα ανσάμπλ του πρωινού ευρωπαίου.......................................

Εμένα μου αρέσει που έχει αντικυκλώνα όλος ο Ατλαντικός, και τα σενάρια πολύ δυνατά. Θέλω μια φορά όσο είμαι εδώ να πέφφτει πραγματικό ψύχος αρκετά δυτικότερά μας για να δω τι χιονοχαμηλό μπορεί να φτιάξει. Και όχι πχ τύπου Σοφίας.  Μια φορά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως ο μεσος ορος για 2-3 φλεβαρη πηγε κατω απο το 0, αυτο ειναι γεγονος, και τα ενσεμπλ επισης εχουν πεσει αισθητα... Ισως θα πρεπει να σκεφτουμε και αυτες τις μερες!!

Ισως αυτα που δειχνει να τα ''πηδηξει'' απο τις 300 στις 250-200 ωρες σε επομενα ραν.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Δεν πάτε με το επιτελείο για κανένα τσίπουρο αντί να ασχοληθείτε με τρεξίματα ....

Μα μονο με πολυ τσιπουρο αναλυουμε και παραμετροποιουμε τα τρεξιματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Καλω την πολιτεια να ενημερωσει τους πολιτες γιαυτο που βλεπω στο παγκοσμιο μοντελο στις 400 ωρες!

Σωστος,ευαισθητοποιημενος πολιτης.Θα σε παρω στο επιτελειο μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μοντελο προς αποσυρση δε δινω καμια σημασια, πρεπει τα αλλα να δειξουν κατι καλο σε λογικες ωρες αλλιως δεν υπαρχει τιποτα. Υπομονη μερικες μερες για να δουμε αν μπορει να κανει κατι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ενσ. είναι μέτρια/καλά έως για τις αρχές του Φλεβάρη. Βέβαια προσωπικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στο τι δειχνουν τώρα, εύκολα σε 1-2 μέρες ο Μ.Ο. από το 0 πάει στο +8...

893483710_graphe3_1000___22.9458_39.3667_Vlos.png.d945a682526b75af1bd5c7a44c9d81cf.png

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εντυπωσιακός ο μέσος όρος του άχρηστου μοντέλου!

 

Μιχαήηηηηηλλλ….πιπέρι….χαχαχα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα θερμοκρασια μοσχα ρωσια  πτωση στα μακρινα ο χειμωνας εκει ηταν απο τους χειροτερους φετος και δεν ηταν καλο και για την χωρα μας..

gfs-moscow-ru-56n-375e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, menidi said:

Δεν υπάρχει ψύχος στα ΒΑ βρε παιδιά για τις 31/1 και 1/2. Τι να κάνει;;; Προσωπικα εγώ περιμένω ένα τεράστιο μπαμ μέσα στο Φλεβάρη και μετά να σηκώσουμε τα ανοιξιάτικα από τη ντουλάπα

Μην αφήνεις την πραγματικότητα να σου χαλάει μία ωραία ιστορία... προφανώς με τα τωρινά στοιχεία δεν υπάρχει ούτε υποψία πεδινού χιονιού... μετά τις 5/2 κανείς δεν γνωρίζει...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παράξενος ο ευρωπαίος μέχρι στιγμής, αρχικά το σενάριο μοιάζει πολύ άσχημο αλλά έβγαλε ισχυρό χαμηλό πολύ δυτικά στον Ατλαντικό που ίσως δώσει άλλη νότα στις 29-31 του μήνα. Τώρα όσο αφορά τις βροχές έχουν λίγο διαφορετικό σχήμα λίμνης ο ευρωπαίος και το ούκμο, όχι τόσο οργανωμένης όσο ο τζίφος νομίζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

το περίμενα καλύτερο το σενάριο του ευρωπαίου.. τουλάχιστον δίνει κακοκαιρία

ECM1-168.GIF?24-0

μέτριο αλλα δεν ασχολούμαι με ρετάλι για μας..  μετά είναι τα φλέγοντα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

μέτριο αλλα δεν ασχολούμαι με ρετάλι για μας..  μετά είναι τα φλέγοντα... 

Είναι 300 ώρες όμως τα φλέγοντα, και είδες τι μπορεί να συμβεί. Ολόκληροι αυλώνες δεν κατέβηκαν καν! Άνετα αύριο και οι δείκτες ζωνικότητας ανεβαίνουν και βλέπουμε μια μούφα στα σενάρια. Ειδικά τον τζίφο ικανό τον έχω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Είναι 300 ώρες όμως τα φλέγοντα, και είδες τι μπορεί να συμβεί. Ολόκληροι αυλώνες δεν κατέβηκαν καν! Άνετα αύριο και οι δείκτες ζωνικότητας ανεβαίνουν και βλέπουμε μια μούφα στα σενάρια. Ειδικά τον τζίφο ικανό τον έχω

Μιχαήλ όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους για μετά τις 5 Φλεβάρη. Ας φορτώσετε εσείς τώρα τα ορεινά και μετά θέλω ζουγκλοκάμερες με χιονοθύελλες στην Αθηνών Λαμίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους για μετά τις 5 Φλεβάρη. Ας φορτώσετε εσείς τώρα τα ορεινά και μετά θέλω ζουγκλοκάμερες με χιονοθύελλες στην Αθηνών Λαμίας

Ε αν φορτώσουμε τα ορεινά μετά θα κοιτάξω να φορτώσω και τα κεντροβόρεια πεδινά😅 η να φορτώσω τα δυτικά ορεινά και εμένα περισσότερο

gens-6-1-372.png

 

 

πάντως 10 μέρες πλας πριν τίποτα δεν έχει πάρει τον δρόμο του. Αυτά τα λέει μόνο ένας γνωστός εκτός του φόρουμ..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε αν φορτώσουμε τα ορεινά μετά θα κοιτάξω να φορτώσω και τα κεντροβόρεια πεδινά😅 η να φορτώσω τα δυτικά ορεινά και εμένα περισσότερο

gens-6-1-372.png

 

 

πάντως 10 μέρες πλας πριν τίποτα δεν έχει πάρει τον δρόμο τους. Αυτά τα λέει μόνο ένας γνωστός εκτός του φόρουμ..

Δεν χάνεται αυτό για μας. Η ευκαιρία σου είναι τώρα

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν χάνεται αυτό για μας. Η ευκαιρία σου είναι τώρα

Βάση ενσέμπλς όμως η καλή ευκαιρία για εδώ είναι μετά παρά τώρα. Φυσικά ούτε δίνω σημασία σε αυτά πόσο μάλλον τόσο μακριά, αλλά αν πέρναμε βάση το τι δείχνουν τα μοντέλα σήμερα, θα έπαιζα δυνατά στην επόμενη φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

διαγραμμα θερμοκρασια μοσχα ρωσια  πτωση στα μακρινα ο χειμωνας εκει ηταν απο τους χειροτερους φετος και δεν ηταν καλο και για την χωρα μας..

gfs-moscow-ru-56n-375e.png

για ρωσια το -5 στα 850 ειναι ζεστη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...