Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

άλλη μία αισχρή μέρα στα Γιάννενα. Πάλι καλά είμαι Λάρισα και βλέπω σύννεφα. Να φύγει και να μην ξαναέρθει αυτό το αίσχος.

18-1-2020.JPG

Εγω παντως απο οσο μπορω να θυμηθω απο τα μεσα δεκαετιας του 80 (που πηγαινα στην 1η δημοτικου) τετοια καιρικη αηδια τοσες μερες δεν θυμαμαι.

Καλυτερα να ηταν καλοκαιρι να βλεπαμε νεφωσεις στον ουρανο και τοπικες καταιγιδες παρα αυτο το αισχος.Απο 1η δεκεμβριου μεχρι σημερα φτανουμε 50 μερες καιρικης αηδιας.Λες και μενουμε κεντρικη αφρικη και κοιταμε τους χαρτες μετα απο παρα πολλες ημερες ξηροτητας και ηλιοφανειας μηπως εχουμε ελπιδες για καποιες βροχες απο εβδομαδα και χιονια ψηλα στο κιλιμαντζαρο.

Μιας και πλησιαζουμε τελη ιανουαριου και λιωνουν και τα λιγοστα χιονια στις πιο ψηλες κορυφες και χειμωνας δεν υπαρχει. 

Μονο μια λυση υπαρχει για να δουμε ασπρη μερα.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω το τριμηνο απο Νοεμβριο μεχρι τωρα εχω 89.2 mm !!!

33 mm τον Νοεμβριο

54.6 τον Δεκεμβριο

1.6 mm Τον Ιανουαριο...

Τραγικο οταν αλλες περιοχες το ιδιο χρονικο διαστημα εχουν σχεδον χιλιαρισει τον υετο τους η τον εχουν πολλαπλασιασμενο 3+ φορες απο εμας

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε μηδενίσει εδώ κ ώρα στην Τρίπολη.... Χιονισμένα τα γύρω βουνά πλην του Μαινάλου που χει ελάχιστο χιόνι !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Εγω το τριμηνο απο Νοεμβριο μεχρι τωρα εχω 89.2 mm !!!

33 mm τον Νοεμβριο

54.6 τον Δεκεμβριο

1.6 mm Τον Ιανουαριο...

Τραγικο οταν αλλες περιοχες το ιδιο χρονικο διαστημα εχουν σχεδον χιλιαρισει τον υετο τους η τον εχουν πολλαπλασιασμενο 3+ φορες απο εμας

Στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρεις ότι έχει κόφτη ετήσιο στα 400mm;;Νόμος απαράβατος... Χαχαχα. 

Επεξεργάστηκε από mademjim
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερή παγωνιά τις τελευταίες 5 μέρες του Γενάρη έχει να κάνει από το 2012. Κάποτε θα σπάσει, δε μπορεί! Θα είναι φέτος, θα είναι του χρόνου; Πάντως κάποτε θα είναι! Όπως επίσης βαρύ Φλεβάρη έχει να κάνει από το 2015.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια 4,9 - 7,1οC η κύμανση σήμερα και 2,7mm βροχής εδώ και 3,8mm στα Ανω Μελίσσια (5,8mm από χθες σε μένα....6,6mm στο Χάρη)....5,9οC τώρα....πολύ κρύα μέρα.....

Δεν λέει να ζεστάνει το κοκκαλάκι μας με τίποτε.....μας έχει πάει αίμα από παραμονή Χριστουγέννων....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισε να χιονιζει και παλι στο ζερικι εστω και ασθενως..Εδω κατω συννεφια ανευ φαινομενων απο το πρωι και μετα...

Αυριο θα παμε χαλκιδα...Και ισως αν πεισω την γυναικα μου να παμε και προς Διρφυ μερια..Καλο βραδυ και καλη συνεχεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιες στην δυτικη Ελλαδα..Βρεχει στα βδ τμηματα της χωρας..Χιονιζει στο Πηλιο και συννεφια σε πολλα τμηματα της χωρας με καποια ασθενη φαινομενα κυριως στα ανατολικα ηπειρωτικα...Βορισμα νωριτερα στα βορεια του νομου μας...ΘΑΥΜΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ...

Εγω την κανω..Παω να βρω τον κακο μου τον καιρο. Χαλκιδα για κοψιδια και μετα βολτα στα ορεινα...Δε μου φτανουν οσα εχω τελευταια...Μας μαμαει και η καλοκαιρια...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Συννεφιες στην δυτικη Ελλαδα..Βρεχει στα βδ τμηματα της χωρας..Χιονιζει στο Πηλιο και συννεφια σε πολλα τμηματα της χωρας με καποια ασθενη φαινομενα κυριως στα ανατολικα ηπειρωτικα...Βορισμα νωριτερα στα βορεια του νομου μας...ΘΑΥΜΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ...

Εγω την κανω..Παω να βρω τον κακο μου τον καιρο. Χαλκιδα για κοψιδια και μετα βολτα στα ορεινα...Δε μου φτανουν οσα εχω τελευταια...Μας μαμαει και η καλοκαιρια...

Εγώ θα σε διορθώσω... κοψίδια στην Στενή! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Συννεφιά εδώ στο Μακροχώρι στη δυτική πεδινή Ημαθία και γενικά σε όλο τον νομό από ότι φαίνεται.. στους 7,6 τώρα ενώ η ελάχιστη με συννεφιά δεν έπεσε κάτω από 4,2.....και χτες η μέγιστη δεν ξεπέρασε τους 8,6...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23η μέρα σερι χιόνι ο Υμηττός έστω και χιονουρες.... 

Καταπληκτικό πραγματικά για τα στάνταρ του

Καλά η Πάρνηθα (χιονίζει και σήμερα) θα τα κρατήσει μέχρι το Πάσχα σίγουρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βόρισμα τώρα εδώ στα Μελίσσια....4,4οC η ελάχιστη θερμοκρασία.....καλημέρες και καλή Κυριακή σε όλους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έριχνε καλο χιονακι πριν 20' παρνηθα..  Ειχε ρίξει και το ξημέρωμα μια ακόμη πέτσα. Στους 0 ηΤ τώρα 

Επεξεργάστηκε από ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Ηπειρο:

Ο χειμωνας φετος εναι απλα εμετος.Το σιχαμα δεν σταματαει με τιποτα φαινεται.Η καιρικη αηδια δεν εχει τελειωμο.

Φτασαμε 50 ημερες καιρικης αηδιας στην Ηπειρο.

Αντε να φυγει αυτος ο σιχαμερος χειμωνας.Αρκετα μας αηδιασε φετος.

Σημερα στον ουρανο βλεπουμε και λιγες νεφωσεις υψηλου υψομετρου.

82713262_722849304910473_103541637052891136_n.png?_nc_cat=110&_nc_oc=AQlTPvekrD_hj52NNOxCm7T-3VX7UxhWRhZ2LjdEqwJvOVn8ZkhDN4GHaAVKS6nGIh5aWOp8f8IoYgF3L5hMP3-K&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=6db372d770c79a6d42f06958e3a19888&oe=5EA0EB41

296349536_.thumb.jpg.396f529cb377d6a1f48f2876ff28c3a2.jpg

Ενα ψευτικο χιονι εστω στις κορυφες των βουνων το χρειαζοταν τωρα.

H λυση παλι για τις κορυφες των βουνων ειναι αυτη.Απο το παραπανω βιντεο του youtube

 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειμωνιατικες συνθήκες για άλλη μια μέρα.... Ψεκαδες μαυριλα και 8.5 βαθμοί με ριπες στα 25-30χλμ/ωρα 

Ελαχιστη 5.4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...