Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι αναφορά να κάνω και εγώ.. πάλι ήλιος σήμερα και αύριο και μεθαύριο κτλ..  0/10 μέχρι στιγμής. για να μην πω μείον....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... 

Με συννεφια και αέρα ξεκίνησε η μέρα εδώ.... 

Υψηλές θερμοκρασίες με ελάχιστη 7.5 και τώρα 9.6. Να δούμε μπας και πέσει καμία σταγόνα από ότι περισσέψει από το αφρικανικό χαμηλό που επιρρεαζει τα νοτιότερα τμήματα της χώρας.... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Φλαμπουρι Πάρνηθα στα 1200μ περίπου από Facebook σημερα

 

 

FB_IMG_1579073747379.jpg

FB_IMG_1579073753866.jpg

FB_IMG_1579073758323.jpg

FB_IMG_1579073762686.jpg

Οποιος εχει βρεθει στο καταφυγιο,καταλαβαινει οτι μιλαμε για πολλα σημεια με 2.50 μετρα χιονι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οποιος εχει βρεθει στο καταφυγιο,καταλαβαινει οτι μιλαμε για πολλα σημεια με 2.50 μετρα χιονι!

Απο οτι βλεπω πιθανοτατα το χιονι αυτο δεν θα λιωσει μεχρι τελη γεναρη σιγουρα. Να φανταστω τα καταφυγια δεν δουλευουν ετσι? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Απο οτι βλεπω πιθανοτατα το χιονι αυτο δεν θα λιωσει μεχρι τελη γεναρη σιγουρα. Να φανταστω τα καταφυγια δεν δουλευουν ετσι? 

Το Μπαφι εξυπηρετεί πεζοπορους.... 

Το Φλαμπουρι ακομ δεν έχει πρόσβαση.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Το Μπαφι εξυπηρετεί πεζοπορους.... 

Το Φλαμπουρι ακομ δεν έχει πρόσβαση.... 

Απορω ομως οι ανθρωποι που εργάζονται εκει πως τα βγαζουν περα με αυτη την κατασταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Απο οτι βλεπω πιθανοτατα το χιονι αυτο δεν θα λιωσει μεχρι τελη γεναρη σιγουρα. Να φανταστω τα καταφυγια δεν δουλευουν ετσι? 

Τέλος Γενάρη???????? 

Βάλε Πάσχα και είσαι μέσα... Στα σκιερά μέρη 3 μέτρα χιόνι απλά δε λιώνει πάνω από τα 1000μ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιαννενα τώρα 5.8 και βολος 5.9

Πάλι καλά έχουμε χειμωνιατικες  θερμ γτ αλλιώς θα νμζα ότι είναι Σεπτέμβρης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας από πλατύ με 9 βαθμούς τώρα και ήλιος το πρώι είχαμε πάχνη και λίγο αργότερα ομίχλη φυσικά θα πιάσουμε αργότερα 11++++........βοριαδάκι κατά διαστήματα 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-2,6 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι σήμερα το ξημέρωμα...στους 13,5 η ανοιξιάτικη μέγιστη!!!......στους 4,3 τώρα.....απλά τραγικός χειμώνας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχές σημειώνονται αυτή τη στιγμή σε περιοχές της Κρήτης, στην Κάσο κ την Κάρπαθο, ενώ νωρίτερα έβρεξε και στη νότια Ρόδο (ο σταθμός της Κατταβιας κατέγραψε υετο). Όπως είπα κ σε χθεσινό post (κ επιβεβαιώθηκα κ από πιο "επισημα" χείλη σήμερα) η τροχιά του χαμηλού είναι πολύ πιο κοντά στις ακτές της βόρειας Αφρικής κ επιπλέον κινείται κ αρκετά αργά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Βροχές σημειώνονται αυτή τη στιγμή σε περιοχές της Κρήτης, στην Κάσο κ την Κάρπαθο, ενώ νωρίτερα έβρεξε και στη νότια Ρόδο (ο σταθμός της Κατταβιας κατέγραψε υετο). Όπως είπα κ σε χθεσινό post (κ επιβεβαιώθηκα κ από πιο "επισημα" χείλη σήμερα) η τροχιά του χαμηλού είναι πολύ πιο κοντά στις ακτές της βόρειας Αφρικής κ επιπλέον κινείται κ αρκετά αργά 

καλυτερα να μεινουν αθικτα οσο γινεται τα χιονια στην ανατολικη χωρα στα ορεινα+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Απορω ομως οι ανθρωποι που εργάζονται εκει πως τα βγαζουν περα με αυτη την κατασταση

Αν και το κράτησα 2 χρόνια κρυφό δεν γινόταν άλλο χαχαχα ..όπως πολλοί πλέον γνωρίζουν ένα από αυτά τα άτομα είμαι κι εγώ και η απάντηση είναι πως όντως δεν τα βγάζουμε πέρα, όχι όμως για τις δυσκολίες που φέρνουν τα χιόνια μιας και μαθημένα τα καταφύγια από τα χιόνια, απλά για να καταλάβεις έχω να ανέβω για μεροκάματο από τις 27/12!!
Αυτό είναι το μόνο πρόβλημα ..ο νοών νοείτω 🙂
Γιαυτό ρε παιδιά, όσοι ανεβείτε καμιά φορά στο φλαμπούρι, ρίχτε και κάνα φιλοδώρημα στο κουτάκι δίπλα στο ταμείο🤣😂
Από την δική μου πλευρά με την όποια εμπειρία του χώρου που έχω, το χιόνι στο λεγόμενο ίσιωμα που λέμε είναι παιδιά 2 ολόκληρα μέτρα.. όπως καταλαβαίνεται σε πολλά σημεία έχει φτάσει και τα 3+ μέτρα (χιόνι πλαγιάς όπως το ονομάζουμε) και στα ανεμοσούρια( ονομαζόμενα και ως Τρύπες) το χιόνι πλησιάζει και τα 5 μέτρα!!!
Τώρα Γαλατσοκύψελο η Τ στους 8,4!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 8° η ελάχιστη στο Κορωπί και ήλιος λαμπρος σήμερα σε όλη την Αττική, σε αναμονή της ενίσχυσης των ανέμων, αφούδεν έχουμε κάτι άλλο να περιμένουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παντού. Με αρκετή ψύχρα ξεκινήσαμε στον εύοσμο θεσσαλονίκης και υγρασία που τρυπάει ειδικά τις τελευταίες ημέρες. 6 βαθμοί και 80% υγρασία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συναγωνίζεται το τραγικό 2007 ο φετινός χειμώνας για το 80% της χώρας .... Προσωπικά τον έχω κάψει από τώρα και ας βγάλει και 40ποντο το Φεβρουάριο.... Γιατί απλά οι δύο καλύτεροι μήνες πηγαν απατοι ακόμα και για τα 2000μ ...   Κατά τα άλλα πυκνή ομίχλη εδώ και ένα τριήμερο με θερμοκρασίες κοντά στο 0 με -1 το πρωί και μετά ηλαρα με 11-12 βαθμούς ....τρατζικ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης Lepiana.snow

Καλησπέρα. Πρώτο μήνυμα από εμένα. 

Πρωτοφανής αχιονια φέτος στην Αρτα, που είχαμε πολλά χρόνια να την δούμε. 

Τα βουνά ξερά έως τις κορυφές του, ας ελπίσουμε να αλλάξει όλο αυτό διότι θα έχουμε σημαντικά προβλήματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Lepiana.snow είπε:

Καλησπέρα. Πρώτο μήνυμα από εμένα. 

Πρωτοφανής αχιονια φέτος στην Αρτα, που είχαμε πολλά χρόνια να την δούμε. 

Τα βουνά ξερά έως τις κορυφές του, ας ελπίσουμε να αλλάξει όλο αυτό διότι θα έχουμε σημαντικά προβλήματα. 

Καλησπερα.Επεσαν αρκετα νερα τον νοεμβριο-δεκεμβριο στην Ηπειρο.Δεν νομιζω οτι θα εχουμε προβληματα με τις βροχες και τα νερα εδω.

Οσον αφορα τα χιονια αν καταφερουν και βαλουν χιονι τα βουνα της ηπειρου απο τα 1200 μετρα υψομετρο ως το τελος του χειμωνα τυχεροι θα ειμαστε.

Η πολη της Αρτας δυστυχως  βλεπει στρωμενο χιονι μια φορα στα 20 η 30 χρονια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...