Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Το 2002 Σάκη μου είχα μισό μέτρο και το Παγκράτι ψηλά στις καφετέριες στην Υμηττού είχε άνετα 25-30 ποντους

9.8 βαθμοί και σταθερή πτωση

Το 2002 είχα πάρει με τα πόδια Υμηττού μέχρι Ούλοφ Πάλμε ήταν το περισσότερο χιόνι που θυμάμαι έβερ στην Αθήνα. Στην Πανεπιστημιούπολη ήταν μισό μέτρο τουλάχιστον. Ειδικά σε κάτι σημεία με τα ανεμοσούρια έφτανε και παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω στον Πειραιά το σταθμό 7.9 τώρα! 5 βαθμοί πτώση σε λίγες ώρες. Απίστευτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5,8 πλέον Θρακομακεδόνες. Εντυπωσιακά γρήγορη πτώση. Ασταμάτητη βροχή σε μορφή ψεκάδας. 

20200105_154940.jpg

Επεξεργάστηκε από Bakounin
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετο νερο στην Ευβοια αλλα οι Τ ακομα απαγορευτικες..Θεμα χρονου ομως..Θ αρχισει σε λιγο να το γυριζει..Εβρεχε και Σεττα και Στενη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χρειαζεται υπομονη παιδια....ευχη να χιονισει οσο πιο χαμηλα γινεται..δυκολα ομως για τα νοτια παραθαλλασια τμηματα......το υψομετρο της καθε περιοχης θα παιξει το ρολο του.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω επίσης ότι 3 χρόνια που εχω τον σταθμό, πρώτη φορά βλέπω στο forecast να εμφανίζει κεραυνούς εν αναμονή χιονοκαιρίας. 

9.30 θα παω οακα να δω ΑΕΚ-ΠΑΟ, οποτε διακοπη αναφορών απο Θρακομακσδόνες, από 6.30 μέχρι 12.30

ΥΓ: 5,4!!! η Τ τώρα

20200105_154940.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7,9 Αγια Παρασκευη σε γρηγορη πτωση. Με τη νυχτα και την κορυφωση της ψυχρης εισβολης ελπιζω να πεσουμε κατω απο 3 βαθμους μπας και το δουμε το τιμημενο

Επεξεργάστηκε από Santa snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, gthomasandros said:

δυκολα ομως για τα νοτια παραθαλλασια τμηματα.

Σίγουρα, εδώ που μένω εγώ ειδικά οι θερμοκρασίες με δυσκολεύουν πάντα. Ελπίζω στην έκπληξη. Να μπει κάτι πολύ γενικευμένο στο λεκανοπέδιο που θα το επηρρεάσει πολύ δυνατά ώστε να έχω και εγώ πιθανότητες έστω για λίγο καθαρής χιονόπτωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7.4 βαθμοί τώρα εδώ...... έπεσε η θερμ. ειδικά με το που σηκωσε δυνατό αέρα....

 

Προσωπική μου εκτίμηση για αύριο εδώ.. πιστεύω πως θα το δω να πέφτει τουλάχιστον όπως και στη Ζηνοβία (υψομ. 100μ.).. και να βρέχει δηλαδή, αποκλείεται μέχρι Τρίτη πρωί να μη το γυρίσει σε χιόνι για λίγο... με -4 και -5 στα 850hPa, ήταν η πρώτη φορά που θυμαμαι όσο παρακολουθώ μοντέλα να χιονίζει στη περιοχή μου... στη Ζηνοβία και για 5-6 ώρες..... είμαι πολύ επιφυλακτικός αλλά την έκπληξη δε την αποκλείω μετά από αυτό... ο καιρός μας διδάσκει.......

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South Athens said:

Σίγουρα, εδώ που μένω εγώ ειδικά οι θερμοκρασίες με δυσκολεύουν πάντα. Ελπίζω στην έκπληξη. Να μπει κάτι πολύ γενικευμένο στο λεκανοπέδιο που θα το επηρρεάσει πολύ δυνατά ώστε να έχω και εγώ πιθανότητες έστω για λίγο καθαρής χιονόπτωσης.

ελπιζω να το δεις και εσυ λογικα στα πιο ψηλα θα χιονισει σιγουρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στρωμενο χιονι μεχρι τα 700μετρα στην οιτη απο την πλευρα της λαμια!Τωρα εκοψαν τα φαινομενα αλλα εχει βαρυνει παρα πολυ ο ουρανος,μυριζει χιονιας εξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Bakounin said:

Να πω επίσης ότι 3 χρόνια που εχω τον σταθμό, πρώτη φορά βλέπω στο forecast να εμφανίζει κεραυνούς εν αναμονή χιονοκαιρίας. 

9.30 θα παω οακα να δω ΑΕΚ-ΠΑΟ, οποτε διακοπη αναφορών απο Θρακομακσδόνες, από 6.30 μέχρι 12.30

ΥΓ: 5,4!!! η Τ τώρα

20200105_154940.jpg

Τσάμπα θα πας, αραξε σπιτάκι τζακακι κ αναφορές χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...