Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Σημαντική πτώση σε λίγη ώρα.

Teo73 να ρωτήσω για μας στα πολύ χαμηλά υψόμετρα στα νότια προάστια η θερμοκρασία θα είναι πρόβλημα αύριο και μεθαύριο;

Φιλε μου αν ακολουθησουμε με ευλαβεια τα δεδομενα η περιοχη βλεπει βροχουλα,και χιονονερο  με εναλλαγες χιονιου στα πιο ψηλα. 250-300 Αλλα...επειδη δεν ειμαστε εκει πανω και επειδη εχουν δει πολλα τα ματια μας,καλο θα ειναι να περιμενουμε.Ασε να εχουμε και κατι να μας εκπληξει.😉Δε θα ειναι κατι το ακραιο παντως αν δεις νιφαδες αυριο μιας και μιλαμε για οριακες καταστασεις.Ακραιο μετεωρολογικα θα ηταν στο Σουνιο και τη Λαυρεωτικη. Καλα φαινομενα να εχεις.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Άνω Λιόσια βρέχει.... Τ στους 7 και λυσωδης βοριάς.... Δεν θα αφήσει τίποτα 

Εδώ αντιθετα Γιάννη  προς το παρών άπνοια χωρίς φαινόμενα και 9.8τ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ο κόσμος έφευγε και καλα έκανε .Χιόνι δεν έριχνε.Θα ρίξει όμως σύντομα 🙂

Χαχαχαχαχα. Δηλαδη τι εβλεπε ο φιλος μου. Ωραιος. Καλα χιονια παιδια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χαιρετα την την Παρνηθα τωρα..Θα την ξαναδουμε την τριτη το μεσημερι..

Βάλε Τετάρτη να σαι μέσα..... Μη σου πω και Πέμπτη..... Καραδοκεί μια νυφιτσα με - 6 στα 850 ακριβώς πάνω από την Αττική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ski snow είπε:

Χαχαχαχαχα. Δηλαδη τι εβλεπε ο φιλος μου. Ωραιος. Καλα χιονια παιδια.

Μαλλον θα βρισκονταν σε ονειρωξη...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 βαθμους στην Αγια Παρασκευη. -1 η παρνηθα στα 1230. Συνηθως εχουμε 8 βαθμους διαφορα ενω τωρα εχουμε 10. Αρα η πτωση ερχεται σιγα σιγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο πλατύ έχουμε και εμείς συνεχή πτώση στην θερμοκρασία στους 8 πρέπει να είμαστε τώρα ασταμάτητος φυσικά ο άνεμος και Τώρα έκλεισε ο καιρος βάρυνε...........άντε μακάρι και καμία εκπληξη μετα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια εμένα η φάση (ακομα και οι ημερομηνίες ταιριάζουν) αρχίζει και μου θυμίζει 2002....

Ρε λέτε?????? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ρε παιδια εμένα η φάση (ακομα και οι ημερομηνίες ταιριάζουν) αρχίζει και μου θυμίζει 2002....

Ρε λέτε?????? 

Οχι . Μια μικρογραφια ισως αλλα οι Τ καμια σχεση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Ρε παιδια εμένα η φάση (ακομα και οι ημερομηνίες ταιριάζουν) αρχίζει και μου θυμίζει 2002....

Ρε λέτε?????? 

Καλά το 2002 μέναμε Παγκράτι, ήμουν στην εφηβεία αλλά για μένα δε θυμάμαι πιο πολύ χιόνι στο κέντρο. Το 2002 ήταν το περισσότερο χιόνι που θυμάμαι ποτέ για κέντρο. Θα μείνει στην ιστορία.

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχθές με 8 στα 850 και ήλιο φτάσαμε 11 βαθμούς. Σήμερα με -3 την ώρα της μέγιστης και συννεφιά φτάσαμε 9 βαθμούς.. Ότι να ναι. Τουλάχιστον σταμάτησε ο αέρας.  Τόσο τραγικές θερμοκρασίες όμως δεν περίμενα. Και μάλιστα το σημείο δρόσου είναι πάνω από 3 βαθμού. Ότι πέσει τώρα θα είναι βροχή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Οχι . Μια μικρογραφια ισως αλλα οι Τ καμια σχεση

Νομίζω ότι τα μοντέλα υποεκτιμουν τις τοπικές εκείνες συνθήκες που τελικά και τις θερμοκρασίες κατεβάζουν και εμεις παίρνουμε αυτό που θελουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South Athens είπε:

Καλά το 2002 μέναμε Παγκράτι, ήμουν στην εφηβεία αλλά για μένα δε θυμάμαι πιο πολύ χιόνι στο κέντρο. Το 2002 ήταν το περισσότερο χιόνι που θυμάμαι ποτέ για κέντρο. Θα μείνει στην ιστορία.

Το 2008φιλε...Το 2002 εθαψε τα βορεια και ανατολικα..Η ραφηνα διπλα στη θαλασσα ειχε 50 ποντους...Εμεις επηρεαστηκαμε το 2008...Πολυ περισσοτερο.Στα δυτικα μπηκανε 30-40εκατοστα..Στα πετραλωνα που εμενα στον δρομο 17 ποντους δευτερα ξημερωματα,λιγο πριν το φιναλε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το 2008φιλε...Το 2002 εθαψε τα βορεια και ανατολικα..Η ραφηνα διπλα στη θαλασσα ειχε 50 ποντους...Εμεις επηρεαστηκαμε το 2008...Πολυ περισσοτερο.Στα δυτικα μπηκανε 30-40εκατοστα..Στα πετραλωνα που εμενα στον δρομο 17 ποντους δευτερα ξημερωματα,λιγο πριν το φιναλε..

Το 2002 Σάκη μου είχα μισό μέτρο και το Παγκράτι ψηλά στις καφετέριες στην Υμηττού είχε άνετα 25-30 ποντους

9.8 βαθμοί και σταθερή πτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασπροβάλτα 6,4 C .... !! Ενω Σταυρό έκοψε και ο αέρας ξαφνικά

αρναία χαλκιδικής και λογικά βαρβάρα παλαιοχώρι κτπλ ξεκίνησε χιόνι ....!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

IMG-8ee72eab62a83a54de64a329ea369fbd-V.thumb.jpg.4d55d1da5e7e694713492cf5aea917c7.jpg

55 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Γιώργο χρόνια πολλά.... Με υγεία πάνω από όλα... Το χωριό είναι στο κέντρο του 1.260μ περίπου, εγώ πιο πάνω λίγο, 1.311μ ... Πιάνει με όλους τους τύπους καιρού κ θεωρώ ότι περνάει κ Αγόριανη κ Τρικάλα Κορινθίας...μόνο στον Έλατο κ δοκανο Παρνασσού, που όμως εκεί δεν είναι χωριά, βάζει παραπάνω από τα κεντρονοτια.... Από Αθήνα, 2 ώρες, 157 χλμ από εμένα νέο Ηράκλειο...

Και άλλη μία Καρυά αυτή του Ολύμπου,το χωριό της γυναίκας μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...