Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

3,7 βαθμούς έχει τώρα στα Βίλια . Υπάρχει σταθμός . 

Μου ειπε πριν οτι φευγει γιατι επιασε χιονοπτωση. Εφευγε ολος ο κοσμος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, sakis13 said:

Καλημερες..79% υγρασια και και 8.5 βαθμοι..Λιγα συννεφα...Απο το μεσημερι αναμενουμε τα οποια φαινομενα η λιγο μετα..Καλα φαινομενα σε ολους...Και καλα χιονια στα βπ μας..

 Δεν ξέρω γιατί μου βγάζει του Σάκη το μνμν όταν θέλω να σχολιάσω αλλά Αυλώνα αρχίζει να βρέχει και έχει ανεβάσει ο άνεμος και τ σύννεφα φουντώνουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South Athens είπε:

Ελευσίνα είσαι; Λογικά θα φτάσουν χαμηλά τα χιόνια στα δυτικά απλά δε ξέρω πως θα είστε από Τ στα παραθαλλάσια. Δε ξέρω με αγχώνουν λίγοι οι θερμοκρασίες που θα έχει όλη η πεδινή Αττική κάτω από τα 100 μέτρα υψόμετρο. 

Εδω δυτικα μας πιανει. Οταν λενε για 200 η 100μ  χιονιζει και εδω. Δυσκολευεται να το στρωσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Ελευσίνα είσαι; Λογικά θα φτάσουν χαμηλά τα χιόνια στα δυτικά απλά δε ξέρω πως θα είστε από Τ στα παραθαλλάσια. Δε ξέρω με αγχώνουν λίγοι οι θερμοκρασίες που θα έχει όλη η πεδινή Αττική κάτω από τα 100 μέτρα υψόμετρο. 

Μην την φοβασαι την δυτικη Αττικη...Εδω στην προηγουμενη κακοκαιρια στουπιζε στην δουλεια μου στον Ασπροπυργο 50 μετρα απο την παραλια...Μερα μεσημερι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέφτει γρήγορα η θερμοκρασία......το σκηνικό χιονιά απίθανο έξω....

ΥΓ Πριν λίγο στην Αννίτα ο Καντερές!!! "Δεν θα χιονίσει στην Αθήνα".....πάρτε μέτρα παιδιά.....πάμε για θάψιμο!!!...χαχαχαχα…..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Μου ειπε πριν οτι φευγει γιατι επιασε χιονοπτωση. Εφευγε ολος ο κοσμος.

Ο κόσμος έφευγε και καλα έκανε .Χιόνι δεν έριχνε.Θα ρίξει όμως σύντομα 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονοκουρτινες στα ψηλά του βερμιου και σε καιμακτσαλαν Τζένα όπως φαίνονται από εδώ με βαριά συννεφιά και έντονο βοριά με τη θερμοκρασία στους 8,8 και λόγο της χαμηλής υγρασιας αρνητικό dewpoint ....Μακροχωρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, akisioannina είπε:

Γεια σου Μιχάλη .Είσαι πράγματι εκτός από Λαρισαίος και Γιαννιώτης πλέον .Χιονοκουρτινες Μιτσικέλι , έχει αγριεψει ο καιρός και μυρίζει μπαρούτι η ατμόσφαιρα αλλά έχει αρχίσει και αγριευει και ο γνωστός άνεμος χιονοδιώχτης οπότε δεν είμαι και πολύ σίγουρος

χαχα νιώθω πιο Γιαννιώτης από Λαρισαίος, έλα κάτι θα κάνει, εδώ έπεσαν νιφάδες με την Ωκεανίδα που είχε 80χλμ ανατολικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, teo_73 said:

Αποτομη πτωση της t και εδω απο 12.4c στις 14.00 πηγε στους 10.8c.Καταιγιδα σημειωνεται στη ΒΔ Αττικη οπου στα ημιορεινα της χιονιζει.

image.png.17a5ae1d7d4a06dbb866261826362e1d.png

Σημαντική πτώση σε λίγη ώρα.

Teo73 να ρωτήσω για μας στα πολύ χαμηλά υψόμετρα στα νότια προάστια η θερμοκρασία θα είναι πρόβλημα αύριο και μεθαύριο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

3,7 βαθμούς έχει τώρα στα Βίλια . Υπάρχει σταθμός . 

Μητσο ο οποιος κακομοιρης μαλλον τρεχει να προλαβει τη πτωση.Aνα 10λεπτο και 1c σχεδον κατω ειναι😉 Πιθανων ο 1c τοτε που ανεφερε ο Γιωργης να ηταν ψηλοτερα των Βιλιων γυρω στα 700-750μ Τωρα εχει πεσει και μεσα στο χωριο στους 2.7c και μπορει η επομενη ανανεωση να ειναι στους 2c.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, South Athens said:

χαχα εσυ εισαι south coast εγω south athens δε μπερδευομαστε

Καλά εσεις Άνω Γλυφάδα είστε πιο καλά. Εδώ κάτω στο κέντρο δυσκολευόμαστε γενικά, αλλά αυτή τη φορά έχω καλό feeling ότι επειδή θα έχει διάρκεια κάτι καλύτερο θα γίνει. Αρκεί φυσικά να μας κάνουν τη χάρη οι Τ γιατί πάντα είμαστε 1-2 βαθμούς πιο μεγάλες θερμοκρασίες από Άνω Γλυφάδα.

 

κατω απο βουλιαγμενης ειμαι δεν ειναι άνω αλλα τραβιέμαι πιο ψηλα για αναφορές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ερασιτεχνικό σταθμό που έχω στήσει στη βεράντα στην κάτω τούμπα θερμοκρασία στους 10 υγρασία 45.9% πίεση 1014.5 περίπου ίδιες τιμές με τον σταθμό στη δεθ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Μητσο ο οποιος κακομοιρης μαλλον τρεχει να προλαβει τη πτωση.Aνα 10λεπτο και 1c σχεδον κατω ειναι😉 Πιθανων ο 1c τοτε που ανεφερε ο Γιωργης να ηταν ψηλοτερα των Βιλιων γυρω στα 700-750μ Τωρα εχει πεσει και μεσα στο χωριο στους 2.7c και μπορει η επομενη ανανεωση να ειναι στους 2c.🙂

Ναι Θοδωρή μου ,αλλά όχι υπερβολές .Γενικά το λέω όχι για την συγκεκριμένη αναφορά .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους. Έχουμε και λέμε:

Αλμυρός Βόλου 6 βαθμούς τώρα 

Από αύριο αναφορές από Βριλήσσια

Καλά Χιόνια σε όλους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ισχυρες ριπες ανεμου καματερο αττικη τωρα και αρκετη συννεφια..αρχισαν και ψιχαλες..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Η Πάρνηθα έκλεισε...... Και όσο πάει επιδεινωνεται..... 

Χαιρετα την την Παρνηθα τωρα..Θα την ξαναδουμε την τριτη το μεσημερι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...