Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ρε σεις, ακόμα να κάνει βαφτίσια της πορδής το ΕΕΑ? Δεν της εβγαλε ονομα?

Θρήνος. Ταιριάζει  απόλυτα με το κλίμα μεταξύ των απανταχού χιονόφιλων 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Kώστας Πολυχρόνης χτύπησε ΚΑΜΠΑΝΕΣ πενθιμες στο χαλάζι για τον χιονιά που απέθανε. 😂

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποσταρε και το παρακατω ποιημα στον τοιχο του xalazi.gr 😂

Quote

Ένα πουλάκι σφύριξε και τον… εσφύριξε!

(Ένα ποίημα μα τι ποίημα)!

Πλυντήριο έβαλα εψές να πλύνω το πουλόβερ, μα λάθος θερμοκρασία διάλεξα και τα κάνα όλα μούτι! Το πουλόβερ μου εκόντυνε και ξέβαψε λιγάκι, τα κρόσσια έξω βγήκανε και γίνανε κουρέλι.

Το ηθικόν το δίδαγμα είναι η θερμοκρασία. Η ρημάδα δεν μπορεί, να κάτσει στην ουσία. Την ψάχνουμε εδώ και εκεί ολάκερες ημέρες, μα ο δάσκαλος το επέταξε πως το πουλάκι… πέταξε.

Ελαφρώς η πρώτη εισβολή θα εκφυλιστεί η ρημάδα, το μυστικό βρίσκεται στου Ατλαντικού τα βάθρα. Όσο για τη δεύτερη την κοτσανάτη μπάλα, τον υετό τον έχασε και χάσαμε τη μπάλα.

Ολίγες νιφάδουλες να δεις θα επιβιώσουν, ψιλές θα είναι αυτές, μα κάποιοι θα τις καμαρώσουν. Εξάλλου όλοι θέλουνε να φέρουνε τον μέγα, που ξέρεις τελικά μπορεί να βγει και να ναι τρέλα!

Λίγες μέρες μείνανε πριν το τιμημένο, μα έφαγε τα μούτρα του στις Μεσογείου τα θέλω... Το χαμηλό που εγενετό μαζί με ένα άλλο, τον άνεμο τον άλλαξε και φέρνει ρημαδιό μεγάλο.

Αχ καλέ μου άνθρωπε τον πόνο μου στον λέω, γιατί ο γέρος φώναζε, με σφίγγει το καβάλο. Τα έβλεπα να έρχονται ετούτα τα γραμμένα, ο δάσκαλος μας έδωσε τα φώτα του τα μέγα! Μα τα βλέπα να έρχονται ετούτα τα γραμμένα και δεν εφώναζα πολύ μη γίνουμε σαρδέλα! Τι και εάν έρθει η ψιλή νιφάδα και η συννυφάδα, πάμε πλέον να ψάξουμε τα μεγαλεία τα άλλα...

Το ερώτημα που τίθεται το ένα και το μέγα, είναι εάν θα δούμε στις οθόνες μας ξανά το... Mega! Γιατί το μέγα τον χιονιά πολύ τον ειπωθούμε μα πάντα κάτι γίνεται και τον λησμονούμε. Ο χειμώνας χάνεται στα βάθη της Τουρκίας και στις καμήλες μη σου πω της Σαουδικής Αραβίας.

Όσο για τα τρεχούμενα της εβδομάδας τούτης, ψιλές νιφάδες του ΒΑ να δεις μπορεί να δούμε. Μα τι να το κάνεις μάτια μου, χάθηκε η ευκαιρία. Να κυνηγάς φαντάσματα δεν έχει σημασία, εκλείστε τα κομπιούτερ σας και πιάστε την ουσία. Σαν έρθει η μέρα που θα ανταλλάξουμε μαζί καλημέρα, θα έρθει ο μέγας ο χιονιάς και θα σφυρίζουν τραίνα. Το τραίνο δεν εσφύριξε εις το χαλάζι μέσα, κάτι ήξερε ο παρουσιαστής και έδωσε και ρέστα!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ποσταρε και το παρακατω ποιημα στον τοιχο του xalazi.gr 😂

 

Μαυρα κορακια,ασπρα κορακια...

Και το μυαλο μου ειναι θολο...πω πω πω,πω πω πω..

Ποιητης φανφαρας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχιζουμε οι συνθηκες θα ειναι ευνοικες μετα τις 18 19 για καλη καταβαση αν ερθει η τελευταια της σεζον θα ειναι οποτε θα γινει μαχη ποιος θα την κερδισει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς τιμήν του ο Πολυχρόνης, έπεσε μέσα εμπιστευόμενος το περιοχικό τους μοντέλο (έργο Κλέαρχου)....φώναζε από Πέμπτη, Παρασκευή γείτονα, ότι δεν θα γίνει τίποτα.....κι αυτό το αστείο ποιηματάκι, το έστειλε ένας ακροατής!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

υετο σε αττικη δινει το σιμετεο για 7 του μηνα μεσανυχτα + ιδανικες θερμοκρασιες που θα υπαρχουν = χιονι

precipitation-ath_25.png

Αίγινα -Πορος είναι σίγουρο ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Προς τιμήν του ο Πολυχρόνης, έπεσε μέσα εμπιστευόμενος το περιοχικό τους μοντέλο (έργο Κλέαρχου)....φώναζε από Πέμπτη, Παρασκευή γείτονα.....κι αυτό το αστείο ποιηματάκι, το 

Συμφωνω Κωστη μου..Το ποιηματακι διακωμωδω.....Οχι τον Πολυχρονη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Beach-snow NG said:

Προς τιμήν του ο Πολυχρόνης, έπεσε μέσα εμπιστευόμενος το περιοχικό τους μοντέλο (έργο Κλέαρχου)....φώναζε από Πέμπτη, Παρασκευή γείτονα.....κι αυτό το αστείο ποιηματάκι, το έστειλε ένας ακροατής!!!

οντως επεσε μέσα. Μετά το μαθημα του 2011 που και ο ίδιος εχει παραδεχθεί ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΩΣ έχει γινει επιφυλακτικός με τα μοντέλα ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ, Και πράγματι ουδεποτε έταξε κάτι για την επερχόμενη υφεση γιατί διέβλεπε ότι δεν είχε καμία δυναμική

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσοι έχουν σαν χόμπι τους το φορουμ, δυστυχώς ανακυκλώνονται σε παιχνίδι κόντρας μοντέλων και όχι μόνο, όπως τι πιο απλό από το να βρίζεις κ να σου φταίνε τα μοντέλα. ¨Οσοι έχουν σαν χόμπι όμως τον καιρό/φύση ευτυχώς γνωρίζουν πως η φύση πάντα θα κρατά την απόστασή της από τον άνθρωπο, μη μπορώντας ο άνθρωπος(κατ επέκταση τα μοντέλα) να την διαβάσει!

(θυμίσου πόσα χρόνια έχεις στο φορουμ? ε θυμίσου πόσες φορές ''έχουν πέσει έξω τα μοντέλα''? Οπότε ναι μεν γνωρίζεις την αλήθεια αλλά γράφεις μαμακίες.. άρα είσαι χομπίστας του φορούμ. Αν δεν γράφεις μαμακίες, τότε είσαι καιρόφιλός!

Από ότι μας δείχνουν τα μοντέλα λοιπόν, κάθε μέρα και καλύτερα, διότι αν θέλουμε να βλέπουμε μισογεμάτο το ποτηρί (σαν τις μέρες που κάποια τρεξίματα δείχνουν κάτι καλό και το αναπαράγουμε σαν τρελοί), αντί ένα -9 μιας ημέρας , επιστρέφουμε κάτω από το 0 για πολλές ημέρες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Σωτο είναι διαφορές που γίνονται ακόμη και στο nowcast?

Νίκο μιλάμε για μικρές αλλαγές..μεγάλες δεν μπορεί να γίνουν της τάξης των 50 βαρά 100 χιλιομέτρων...που δεν θα αλλάξουν φυσικά την γενική εικόνα αλλά μπορούν να δώσουν μια 3ωρη παράταση φαινομένων...όπως λες ακόμα και στο ναουκαστ....φυσικά και αρνητικές μπορεί να γίνουν και να μην πέσει τίποτα εν τέλη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

35 μερες χειμωνα ακομσ. Και μην μου λετε για μεγαλωμα μερας κτλ. Αν θελει ρ7χνει 20ποντο και το κραταει. 

35?? βρε δημοτικό δεν πήγες?🤣🤣😋    (εννοείτε σε πειράζω)
μμμμ 47 ημέρες θα έλεγα εγώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

35?? βρε δημοτικό δεν πήγες?🤣🤣😋    (εννοείτε σε πειράζω)
μμμμ 47 ημέρες θα έλεγα εγώ!

Χοντρικα τοσες υπολογιζω. 35 μερες μαξ 40 😂 μια φωτοβολίδα ψάχνουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Εσύ με ποιον είσαι ρε, με τον Ξέρξη ή με μας?.....κάθεσαι από τον θρόνο και τη βίλα σου και με άνεση μας την λες κιόλας....εκ του ασφαλούς και από μακρόθεν, σεβάσου μας επιτέλους....εσύ κάτι θα δεις, εμείς?....χαχαχαχαχαχα…...

ναι άσε εγώ θα θαφτώ εδώ πέρα...μιλάμε για πολύ χιόνι...και μιλάω εκ του ασφαλούς φυσικά..στην πολυθρόνα μου περιμένοντας το θάψιμο....χαχα.......τόσο ηλιο φέτος..το λες και θάψιμο στον ήλιο.......χααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τόσο κοντα αλλά ταυτοχρονα και τόσο μακρια...δε πειραζει μια αλλη φορα

EDG0-120.GIF?03-0

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

τόσο κοντα αλλά ταυτοχρονα και τόσο μακρια...δε πειραζει μια αλλη φορα

EDG0-120.GIF?03-0

Φυσημα να ερθει δυτικα. 2 μερες ακομα. Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, BrainA είπε:

οντως επεσε μέσα. Μετά το μαθημα του 2011 που και ο ίδιος εχει παραδεχθεί ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΩΣ έχει γινει επιφυλακτικός με τα μοντέλα ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ, Και πράγματι ουδεποτε έταξε κάτι για την επερχόμενη υφεση γιατί διέβλεπε ότι δεν είχε καμία δυναμική

Κι όπως είδες ούτε εγώ βγήκα καθόλου αυτές τις ημέρες χαλαζι, γιατί είχα τα ερωτηματικά μέσα μου και είπα να περιμένω ως την Κυριακή βράδυ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South Athens είπε:

Αυτό θα ήταν πραγματικά μαγευτικό. 

Ξέρει αλήθεια κανείς πότε το έχει στρώσει τελευταία φορά μέσα στη Λεμεσό?

Βασικά το έχει στρώσει ποτέ μέσα στη Λεμεσό; Θυμάμαι το 2015 είχε κάνει κάτι νιφάδες για μισή ώρα μέχρι και τα νότια παραθαλλάσια της Κύπρου αλλά δε ξέρω αν είχε δει νιφάδες και το κέντρο της Λεμεσού. 

Για ολική χιονόστρωση στους δρόμους της Λεμεσού όμως δε θυμάμαι να έχω ακούσει ποτέ. Παίζει να είναι μισό αιώνα και βάλε να γίνει κάτι τέτοιο.Σωστά;

Βασικα δεν ξερω αν εχει στρωσει εκει τον τελευταίο αιωνα(στη Λεμεσο μιλάω). Λευκωσία και πέριξ ενας φιλος ελεγε ειχαν κλεισει τα σχολεία μια φορα σε μια πετσα στα χόρτα για να δουν το αξιολογο γιατι σπανια ειχαν χιονοπτωση. Άλλα μεγέθη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...