Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Το Ευρωπαϊκο τι Τ δίνει για Β Σποράδες κ Εύβοια Άγγελε?

-5 φίλε!
Ο ορισμός του κολοτουμπα!

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι πιέσεις στη Σκανδιναβική το μεγάλο ερωτηματικό. Ακόμα σπαγγέτι κρίνονται πολλά εκεί για την βόρεια πορεία του Αζορ. Θα δούμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχαριστώ!....οπότε μιλάμε για Lidl στις θερμοκρασίες...δεν καταλαβαινω τους πανηγυρισμούς,αλλά μπορεί ναι μαι λάθος εγώ.

Υς:χτες έπινα καφεδια Π Λιμανι Σκιάθου,με θέα θαλασσα,τη Δίρφη κ την ακόμα χιονισμένη κορυφή της...την έχεις κ άβαταρ Άγγελε.

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.αρχιζει να ξεκαθαρίζει λίγο το τοπίο ως προς το θέλει η κάθε περιοχή.εμεις θέλουμε τα αντίθετα απ' ότι συνήθως.η μόνη περίπτωση να βγάλει κάτι καλό για εδώ είναι να πιεστεί ο αζορικος πιο πολύ στο β.δυτικο του άκρο και να ροτζαρει έντονα όσο το δυνατόν πιο β.ανατολικα.απο την στιγμή που μάλλον πάμε για τεράστιο Αυλώνα όσο και δυτικά μας να σκάσει δεν μπορούμε να πάρουμε τίποτα.οποτε πάμε μόνο για ριτζαρισμα μαχαίρι και να μείνει ένα μεγάλο αποκομενο κομμάτι στα δυτικά με αναγκαστική κυκλογενεση.αυτο το δείχνει με λίγες βελτιώσεις ο παιος το αικον και το γαλλικό ενώ υπάρχει και σε κάποια σενάρια του τζιφου.δεν είναι κάτι που θ αργήσει πολύ να φανεί.πιστευω μέχρι αύριο το βράδυ το πολύ μέχρι Δευτέρα πρωί θα ξέρουμε αν παίζει η όχι σαν σενάριο.αν δεν παίζει θα σημαίνει ότι θα έχει γίνει το αντίθετο οπότε τα προσηνεμα θα είναι μπροστά σε μια ιστορική ευκαιρία αλλά όπως και να χει θα ρθεις χιονιάς στην Ελλάδα.😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

-5 φίλε!
Ο ορισμός του κολοτουμπα!

Στο κυριο του Αγγελε. Στα ανσαμπλς του εδειχνε οτι δειχνει κι ο τζιφος πανω κατω. Το κυριο του ευρωπαικου ειναι μακραν το καλυτερο για κατω των 72 ωρων! Στις 48 ωρες ειναι το πιο ορθο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Ευχαριστώ!....οπότε μιλάμε για Lidl στις θερμοκρασίες...δεν καταλαβαινω τους πανηγυρισμούς,αλλά μπορεί ναι λάθος εγώ.

Υς:χτες έπινα καφεδια Π Λιμανι Σκιάθου,με θέα θαλασσα,τη Δίρφη κ την ακόμα χιονισμένη κορυφή της...την έχεις κ άβαταρ..

Ναι χρειάζονται βελτιώσεις γιατί το συγκεκριμένο τρέξιμο είναι περάστε, σκουπίστε τελειώσατε αφού ο αυλώνας φεύγει γρήγορα ανατολικά. Σημαντικό είναι ότι φαινετρι να κατεβαίνει αυλωναρος. Σε αυτες τις ωρες θα γίνονται μετατοπίσεις λόγο ανατολικά λίγο δυτικά. Ελπίζουμε να αρχίζει να βελτιώνεται σταδιακά από δω και πέρα 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να διορθώσω κάτι όσον αφορά το ριτζαρισμα...όταν λέμε β.ανατολικα δεν εννοώ Σκανδιναβία όπως συνήθως.πολωνια το πολύ..μόνο έτσι θα κοπεί κομμάτι που θα κυλήσει από β.δυτικα μας.επισης ενώ συνήθως τον αζορικο τον θέλουμε πιο δυτικά και πιο βόρεια τώρα θέλουμε τα αντίθετα.το μόνο πιο δυτικό που θέλουμε είναι η βάση του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα απο 12 Χρονια ας ειναι οι λεπτομέρειες μια φορα με το μερος μας γιατι για λεπτομέρειες μιλαμε για κατι δυνατο.Καλημερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Ευχαριστώ!....οπότε μιλάμε για Lidl στις θερμοκρασίες...δεν καταλαβαινω τους πανηγυρισμούς,αλλά μπορεί ναι μαι λάθος εγώ.

Υς:χτες έπινα καφεδια Π Λιμανι Σκιάθου,με θέα θαλασσα,τη Δίρφη κ την ακόμα χιονισμένη κορυφή της...την έχεις κ άβαταρ Άγγελε.

Με την μονη διαφορά πως μέχρι εχθές το βράδυ δεν έδινε σχεδόν τίποτα! 
Λατρεια με την Διρφυ...! 🥰

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα.Ομολογω οτι ειμαι στα ορια να το παρατησω...πινω καφε κι επανερχομαι

Τωρα ειναι που θελουμε το επιτςλειο δυνατο καπταιν.. Καλημερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες εγώ απορία εξέφρασα, μόνον αυτό.απο τη στιγμή που ο τζιφος,έχει κόψει τα πολύ ψυχρά σενάρια,έχει κόψει θερμοκρασίες κ χρόνο που θα περάσει πάνω από τη χώρα,σε σχέση με χτες,κ φαίνεται να χάνεται κάτι ιστορικό στις λεπτομέρειες,για 1,2 βαθμούς.. μπορεί να κάνω λάθος εγω, υπάρχουν πιο έμπειροι εδώ μέσα από μενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα.Ομολογω οτι ειμαι στα ορια να το παρατησω...πινω καφε κι επανερχομαι

Τοσο πολυ χαλασαν ? Εγω μολις ξυπνησα δεν ειδα ακομα τπτ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδα ευρωπαϊκό και ψιλοαπογοητευτηκα για εδώ ...είδα ενς τζίφου και μου φαίνεται πιο κοντά από ποτέ να βγάλει πανελλαδικα σενάρια στις καλύτερες ώρες...και είναι ακόμα Σάββατο......... Οι κεντροβορειοι όχι μόνο δεν τα παρατάμε αλλά μπορούμε και να αισιόδοξουμε για λίγο καλύτερα τρεξίματα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Είδα ευρωπαϊκό και ψιλοαπογοητευτηκα για εδώ ...είδα ενς τζίφου και μου φαίνεται πιο κοντά από ποτέ να βγάλει πανελλαδικα σενάρια στις καλύτερες ώρες...και είναι ακόμα Σάββατο......... Οι κεντροβορειοι όχι μόνο δεν τα παρατάμε αλλά μπορούμε και να αισιόδοξουμε για λίγο καλύτερα τρεξίματα ...

Ακριβώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Οι προσηνεμοι  είδατε τζεμ στις λογικές ώρες 168-190;;;; Σοκ και δέος για προσηνεμα 

Ειναι όμως gem.... Μπορείς να βασιστείς? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Παναγία μου Χριστέ μου και δώδεκα απόστολοι Κάνε το gem να βγει να χιονίσει η πόλη όλη 🙏🙏🙏

Πραγματικά όλα τα αλλά είναι τίποτα ....το τζεμ απίστευτο για προσηνεμα μακάρι να έβγαινε όλα τα αλλά είναι τρίχες μπροστά του .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδα μονο κυριο τζιφου. Η μονη μας σνησυχια ειναι να παει λιγακι πιο βα ο αζορ κατ εμε.... 

Δεν ξερω ποσο εφικτο ειναι αυτο

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 η  ΕΜΥ πάντως βλέπει έντονα φαινόμενα κυρίως έντονων χιονοπτώσεων στα κεντρικά και βόρεια ( χαμηλά υψόμετρα !!!!!!!!!!!!!) επί διήμερο...Τετάρτη Πέμπτη . προφανώς και βλέπει άλλους χάρτες και στοιχεία που εμείς δεν έχουμε πρόσβαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Michael είπε:

Ειναι όμως gem.... Μπορείς να βασιστείς? 

Με τόση αβεβαιότητα με τόσες αλλαγές από τρέξιμο σε τρέξιμο ακόμα και στα μεγάλα μοντέλα δεν βλέπεις τον ευρωπΙο που κάθε τρέξιμο και άλλοι χαρτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Με τόση αβεβαιότητα με τόσες αλλαγές από τρέξιμο σε τρέξιμο ακόμα και στα μεγάλα μοντέλα δεν βλέπεις τον ευρωπΙο που κάθε τρέξιμο και άλλοι χαρτες

Ειναι εφικτη μια λιγακι πιο βορεια πορεια του αζορ? Ενω εχω καταλαβει τι παιζει, δεν γνωριζω ποτε ενα σεναριο ειναι εφικτο ή οχι . 

Το σεναριο να εχουμε απλωμα προς Σκανδιναβία των υψηλων πιεσεων εχει εξαληφθει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...