Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Orinos είπε:

 η  ΕΜΥ πάντως βλέπει έντονα φαινόμενα κυρίως έντονων χιονοπτώσεων στα κεντρικά και βόρεια ( χαμηλά υψόμετρα !!!!!!!!!!!!!) επί διήμερο...Τετάρτη Πέμπτη . προφανώς και βλέπει άλλους χάρτες και στοιχεία που εμείς δεν έχουμε πρόσβαση

Δεν βλέπει κάτι που δεν έχουμε πρόσβαση δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μην έχουμε πρόσβαση ..... απλά επειδή δεν ξέρουν πετάνε μια ότι να ναι πρόβλεψη ίσως από ένα τρέξιμο του Ευρωπαίου παλιό και τέλος θα δεις ποσό θα αλλάξουν πόσες φορές αυτά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Orinos είπε:

 η  ΕΜΥ πάντως βλέπει έντονα φαινόμενα κυρίως έντονων χιονοπτώσεων στα κεντρικά και βόρεια ( χαμηλά υψόμετρα !!!!!!!!!!!!!) επί διήμερο...Τετάρτη Πέμπτη . προφανώς και βλέπει άλλους χάρτες και στοιχεία που εμείς δεν έχουμε πρόσβαση

Η εμυ εβλεπε.χιονια στα κεντρικα και βορεια ακομα και στη ζηνοβια και στον αρχ@δαμο πως λεγοταν ο.αλλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Με τόση αβεβαιότητα με τόσες αλλαγές από τρέξιμο σε τρέξιμο ακόμα και στα μεγάλα μοντέλα δεν βλέπεις τον ευρωπΙο που κάθε τρέξιμο και άλλοι χαρτες

Ναι αλλα δεν υπαρχει κανενα απο τρια.μεγαλα που να δειχνει οτι ο αντικυκλωνας μπορει να ριτζαρει τοσο ψηλα.Οποτε ειναινστα ορια της επιστημονικης φαντασιας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, isnow είπε:

Είδα ευρωπαϊκό και ψιλοαπογοητευτηκα για εδώ ...είδα ενς τζίφου και μου φαίνεται πιο κοντά από ποτέ να βγάλει πανελλαδικα σενάρια στις καλύτερες ώρες...και είναι ακόμα Σάββατο......... Οι κεντροβορειοι όχι μόνο δεν τα παρατάμε αλλά μπορούμε και να αισιόδοξουμε για λίγο καλύτερα τρεξίματα ...

εεε δεν νομίζω να πάρουμε κάτι μονο ήλιος και αέρας......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η εμυ εβλεπε.χιονια στα κεντρικα και βορεια ακομα και στη ζηνοβια και στον αρχ@δαμο πως λεγοταν ο.αλλος

Εκλαψα μλκ..Αρχιδαμος...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

εεε δεν νομίζω να πάρουμε κάτι μονο ήλιος και αέρας......

Μην ανησυχεις φιλε.Ολοι.θα παρουμε κατι απλα δεν μπορω να το.περιγραψω εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

Ειναι εφικτη μια λιγακι πιο βορεια πορεια του αζορ? Ενω εχω καταλαβει τι παιζει, δεν γνωριζω ποτε ενα σεναριο ειναι εφικτο ή οχι . 

Το σεναριο να εχουμε απλωμα προς Σκανδιναβία των υψηλων πιεσεων εχει εξαληφθει?

Δεν είδατε αλλαγές στα μοντέλα μετά τις 120 ώρες ; Όλα είναι ανοιχτά ... εδώ έδειχναν γρήγορη είσοδο του ατλαντικού προς σκανδιναβια και τώρα ο αζορ κάνει ριτζαρισμα προς σκανδιναβια και κατεβάζει τον αυλωνα προς Τουρκία Ελλάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Δεν είδατε αλλαγές στα μοντέλα μετά τις 120 ώρες ; Όλα είναι ανοιχτά ... εδώ έδειχναν γρήγορη είσοδο του ατλαντικού προς σκανδιναβια και τώρα ο αζορ κάνει ριτζαρισμα προς σκανδιναβια και κατεβάζει τον αυλωνα προς Τουρκία Ελλάδα 

και παλι θελουμε λιγο πιο βορεια εμεις ετσι; για να βγει κατι αξιολογο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sotos*snow said:

Δεν είδατε αλλαγές στα μοντέλα μετά τις 120 ώρες ; Όλα είναι ανοιχτά ... εδώ έδειχναν γρήγορη είσοδο του ατλαντικού προς σκανδιναβια και τώρα ο αζορ κάνει ριτζαρισμα προς σκανδιναβια και κατεβάζει τον αυλωνα προς Τουρκία Ελλάδα 

Ναι όντως,κ γι'αυτό μου κάνει εντύπωση που: 1ον κόβει θερμοκρασίες πάλι κ 2ον η φάση γίνεται εξπρές του μέσονυχτιου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

και παλι θελουμε λιγο πιο βορεια εμεις ετσι; για να βγει κατι αξιολογο

Δες το τζεμ να δεις τι θέλετε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, fufutos είπε:

Ναι όντως,κ γι'αυτό μου κάνει εντύπωση που: 1ον κόβει θερμοκρασίες πάλι κ 2ον η φάση γίνεται εξπρές του μέσονυχτιου.

μαλλον δεν πρεπει να κινηθει τοσο ανατολικα αλλα περισσοτερο βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, DIMITRIS said:

Είμαι έξω και από κινητό πείτε πως είναι ο Μ.ο. του παιου?

Παιος καλύτερος πολύ,Gem έπος,Τζίφος κόβει λίγο Θερμοκρασιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Είμαι έξω και από κινητό πείτε πως είναι ο Μ.ο. του παιου?

Τον βλεπω πολυ καλυτερο απο χθες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Δες το τζεμ να δεις τι θέλετε 

το ειδα μολις... ακραιο σεναριο.... μακαρι αλλα δεν νομιζω... λιγο απιθανο να απλοθει τοσο ανατολικα ο Α και εκεινη την στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα.Ομολογω οτι ειμαι στα ορια να το παρατησω...πινω καφε κι επανερχομαι

Όχι από εσένα βρε Γιώργο τέτοια σχόλια!!!! Ήσουν ο φάρος μας, η ελπίδα μας, σε αυτήν την ερχόμενη κακοκαιρία! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, HuxFlux said:

Ο τζιφος κανει εκπτωσεις στις Τ για τρια σερι τρεξιματα, αυτο δηλαδη που κανει σε καθε κακοκαιρια σε αυτες τις ωρες. Δυστυχως υπερεκτιμαει το ψυχος, δυστυχως το λεκανοπεδιο πλεον ειναι στα ορια να το χασει, αν δε το εχει χασει ηδη. Πλεον οσοι συζηταμε για χιονια στο λεκανοπεδιο δε συζηταμε επειδηντο δειχνουν τα δεδομενα, αλλα επειδη ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ σε βελτιωσεις, ασχετως που σε καθε run συμβαινει το αντιθετο. 

Ο παιος κλασσικο καρναβαλι για ακομα μια κακοκαιρια, παει βαρκα γυαλο τους αυλωνες , καλυτερα ειναι να κοιταμε ukmo η gem, μετα απο τζιφο.

Για μενα το 6ρι αν κοψει κι αλλο, τοτε τα πραγματα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν νωρις.

 

Να προσθέσω οτι το κύριο του τζίφου είναι  το πιό ψυχρό και πάει σε κάθε τρέξιμο αργά προς τον μέσο όρο... αντίστροφα το κύριο του παιου είναι πιό θερμό με τον μέσο όρο ψυχρότερο... τα βουνά μας λογικά δεν θα έχουν θέμα ... βπ 50/50 και πεδινά για εμένα είναι εκτός με τα σημερινά στοιχεία... πάντα αναφέρομαι σε χιονόστρωση... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ σημαντικά τα σημερινά ραν,αν ο τζίφος κρατήσει τις θερμ έστω σαν το χθεσινό 6αρι ειναι κοντά κάτι πολύ δυνατό,αν συνεχίσει το κόψιμο,θα με πιάσει κόψιμο εμένα τελικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

168 ώρες πολύ ψυχρότερος ο μέσος όρος του Ευρωπαίου για τα προσηνεμα το -10 πλησιάζει βορειοανατολικό Αιγαίο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εκλαψα μλκ..Αρχιδαμος...🤣

image.jpeg.cdd35b0c7777f8e52828e31087c26767.jpeg

προς τιμήν του σχολίου .........(ανεβάζω σε επιτρεπόμενη ώρα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...