Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο σκύλος ξεκόλλησε και ξεκίνησε το δυτικό ταξίδι. για να δούμε τι θα δείξει αν δεν το ρουφήξει κάτι από τα βόρεια.

 

Ναι Νικόλα αυτό μου κάνει εντύπωση πως το μέσο σενάριο της Ελλάδας παίζει λιγόττερο από ότι τα άκρα.. Εχθές το βράδυ Τουρκία και σήμερα το πρωί Αδριατική χωρίς στάση από τη Ελλάδα ενδιάμεσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

άσχημο ραν του τζίφου.. ο υπόλοιποςαυλώνας κολλαει στην Ουκρανία.. Ας ελπίσουμε να το επαναφέρει μετά και να βγει κάτι σαν το 6αρι του αικον με κεντροβόρειο χιονιά που θα έβγαζε. Τουλάχιστον η Τουρκία φαίνεται να βγαίνει εκτός

κακό ραν???? πρώτη φορά που έβγαλε χιόνι εδώ ....

162-779GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

ο σκύλος ξεκόλλησε και ξεκίνησε το δυτικό ταξίδι. για να δούμε τι θα δείξει αν δεν το ρουφήξει κάτι από τα βόρεια.

 

Ναι Νικόλα αυτό μου κάνει εντύπωση πως το μέσο σενάριο της Ελλάδας παίζει λιγόττερο από ότι τα άκρα.. Εχθές το βράδυ Τουρκία και σήμερα το πρωί Αδριατική χωρίς στάση από τη Ελλάδα ενδιάμεσα

Εγω δυστυχως λογω της καταστασης βλεπω στο τελος να το πεταει πανω μας. Μια εδω μια εκςι. Κατι μου θυμιζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

κακό ραν???? πρώτη φορά που έβγαλε χιόνι εδώ ....

162-779GR.gif

δεν κοιτάω τ αποτέλεσμα, αλλα το βήμα που ήταν στο τσακ στο να μην κατεβάσει αυλώνα

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Η μπαλιτσα στα συνορα. Ουτε βημα προς Ελλαδα. Χαχα

για αυτό δίνει χιόνι στα κεντροβόρεια. Βέβαια εγω είμαι Λάρισα λόγω κορωνιιού και αν έβγαινε το συγκεκριμένο τρέξιμο θα έβγαζε καλό χιόνι στα Γιάννενα την ώρα που η αρισα θα είχε ψίχουλα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δεν κοιτάω τ αποτέλεσμα, αλλα το βήμα που ήταν στο τσακ στο να μην κατεβάσει αυλώνα

για αυτό δίνει χιόνι στα κεντροβόρεια. Βέβαια εγω είμαι Λάρισα λόγω κορωνιιού και αν έβγαινε το συγκεκριμένο τρέξιμο θα έβγαζε καλό χιόνι στα Γιάννενα την ώρα που η αρισα θα είχε ψίχουλα χαχαχα

Οταν γυρισεις μονιμα Λαρισα βλεπω τα Γιαννενα χιονοκαταιγιδα με 1.5 μετρο χιονι. Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν κοιτάω τ αποτέλεσμα, αλλα το βήμα που ήταν στο τσακ στο να μην κατεβάσει αυλώνα

για αυτό δίνει χιόνι στα κεντροβόρεια. Βέβαια εγω είμαι Λάρισα λόγω κορωνιιού και αν έβγαινε το συγκεκριμένο τρέξιμο θα έβγαζε καλό χιόνι στα Γιάννενα την ώρα που η αρισα θα είχε ψίχουλα χαχαχα

Τώρα που είσαι Λάρισα μπορεί να θαφτούν τα Γιαννενα χαχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Οταν γυρισεις μονιμα Λαρισα βλεπω τα Γιαννενα χιονοκαταιγιδα με 1.5 μετρο χιονι. Χαχαχα

Μα ειναι γνωστο σε όλους ότι είναι πολυ τυχερος στα καιρικα...χαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Μα ειναι γνωστο σε όλους ότι είναι πολυ τυχερος στα καιρικα...χαχα!

Να ήταν μόνο τα καιρικά Δημήτρη χαχα. Εδώ η ατυχία παραλίγο να με σκοτώσει μιλάμε και ζητάω να δω χιονοκαταιγίδα. Ε όταν την δω θα με χτυπήσει κεραυνός να ησυχάσω. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Πόσα μέτρα είναι αυτό????????

χαχχαχαχχαχαχ δεν είναι μέτρα εννοείται αλλά σε ψηλοτερες περιοχές όπως το Κιλκίς θα έβαζε εκατοστά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μπορουμε να μιλησουμσ με πιθανοτητες τοτε η Θεσσαλονικη και τα βορεια εχουν τον πρωτο λογο. Ομως αν η μπαλα ακολουθησει πιο νοτια πορεια τοτε προσηνεμα παιζουν μπαλα μεχρι πολυ χαμηλα. Και μιλαμε για μια ψυχρομπαλα -38 στα 500 και -8 στα 850. Με τα τωρινα δεδομενα.  Σε 3 μερες θα ξερουμε. Τα τρια πιθανα σεναρια κατ εμε βαζοντας τα σε σειρα πιθανοτητων:

1) ψυχρομπαλα Αδριατικη, εκφυλισμος και πετσα στα κεντροβορεια

2) ψυχρομπαλα πανω μας στο Αιγαιο και χιονια σε ολη την Ελλαδα με στριφογυρισμα μπαλας και δημιουργια χιονοχαμηλων ( κατι σαν Αριαδνη) 

3) η ψυχρομπαλα μςνει Ουκρανια και περναει βορεια μας και εδω δεν κανει τιποτα.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Να ήταν μόνο τα καιρικά Δημήτρη χαχα. Εδώ η ατυχία παραλίγο να με σκοτώσει μιλάμε και ζητάω να δω χιονοκαταιγίδα. Ε όταν την δω θα με χτυπήσει κεραυνός να ησυχάσω. 🤣

Όχι βρε θα τη δεις καποια στιγμη και δεν θα σε χτυπήσει κεραυνός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Όχι βρε θα τη δεις καποια στιγμη και δεν θα σε χτυπήσει κεραυνός.

χαχα άρε Δημήτρη η ατυχία μου είναι αρκετά μεγάλη ώστε η αλληλουχία των γεγονότων μπορεί να οδηγήσει σε τρελά πράγματα. Είμαι ο μόνος άνθρωπος που αν φάει χαλασμένο ψάρι αυτό το γεγονός θα οδηγήσει στο τέλος του σύμπαντος.🤣😬 χαχαχα Εντωμεταξύ έχω χάσει χιονομπόρες και στην Λάρισα [όταν κατέβηκα Αθήνα πριν 3 χρόνια] και στα Γιάννενα [πέρσι επειδή έπρεπε να είμαι Λάρισα για εμβόλιο] και τα νεύρα μου είναι τσατάλια. Οι εικόνες χιονομπόρας στα Γιάννενα δημιουργούν φοβερά τοπία. και θα ήθελα να δω πως είναι να πλησιάζω στην λίμνη με το ποδήλατο με αυτό που έχασα πέρσι:

 1115723942_ioannina15-2-2020snowshower.thumb.jpg.a0bedfa63c8cd93ee1ff748f7b38a5f9.jpg

 

 

 

Απλά σπάω το κεφάλι μου που είμαι τόσο άτυχος γμτ... Τέλος πάντως. Ελπίζω να καθίσει η συγκεκριμένη λίμνη που θα βγάζει χιόνια αστάθειας γγια να δω παρόμοιες εικόνες

και μαι εικόνα για σύγκριση με το πως φαίνεται το Μιτσικέλι χωρίς νέφη

[μετά από τον περσινό χιονιά που έχασα και αυτόν..]

1425887592_ioannina5-1-20182.thumb.jpg.3b5b494cae351e327855630c6ae2dcac.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 Τέλος πάντως. Ελπίζω να καθίσει η συγκεκριμένη λίμνη που θα βγάζει χιόνια αστάθειας γγια να δω παρόμοιες εικόνες

Άμα κάτσει αυτή η λίμνη λογικά εγω δεν θα δω χιόνι εδώ δεν πιάνουν χιονομπορες .....εκτός αν τύχει μια στο εκατομμύριο να μην έχει βαρδαρη..........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Άμα κάτσει αυτή η λίμνη λογικά εγω δεν θα δω χιόνι εδώ δεν πιάνουν χιονομπορες .....εκτός αν τύχει μια στο εκατομμύριο να μην έχει βαρδαρη..........

είπαμε Θανάση, αν η λίμνη μείνει ελαφρώς βόρειά μας δεν θα έχουμε αέρα και θα βγάζει παντου χιονομπόρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χαχα άρε Δημήτρη η ατυχία μου είναι αρκετά μεγάλη ώστε η αλληλουχία των γεγονότων μπορεί να οδηγήσει σε τρελά πράγματα. Είμαι ο μόνος άνθρωπος που αν φάει χαλασμένο ψάρι αυτό το γεγονός θα οδηγήσει στο τέλος του σύμπαντος.🤣😬 χαχαχα Εντωμεταξύ έχω χάσει χιονομπόρες και στην Λάρισα [όταν κατέβηκα Αθήνα πριν 3 χρόνια] και στα Γιάννενα [πέρσι επειδή έπρεπε να είμαι Λάρισα για εμβόλιο] και τα νεύρα μου είναι τσατάλια. Οι εικόνες χιονομπόρας στα Γιάννενα δημιουργούν φοβερά τοπία. και θα ήθελα να δω πως είναι να πλησιάζω στην λίμνη με το ποδήλατο με αυτό που έχασα πέρσι:

 1115723942_ioannina15-2-2020snowshower.thumb.jpg.a0bedfa63c8cd93ee1ff748f7b38a5f9.jpg

 

 

 

Απλά σπάω το κεφάλι μου που είμαι τόσο άτυχος γμτ... Τέλος πάντως. Ελπίζω να καθίσει η συγκεκριμένη λίμνη που θα βγάζει χιόνια αστάθειας γγια να δω παρόμοιες εικόνες

και μαι εικόνα για σύγκριση με το πως φαίνεται το Μιτσικέλι χωρίς νέφη

[μετά από τον περσινό χιονιά που έχασα και αυτόν..]

1425887592_ioannina5-1-20182.thumb.jpg.3b5b494cae351e327855630c6ae2dcac.jpg

😭😭😭😭 ωραία εικόνες... 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως στα ενσεμπλ του ευρωπαικου στα 17 ειμαξ στο μωβ του χιονιου...και σε αλλα 15 στο μπλε....ποοοο....νομιζω η μπιλια θα κατσει πανω μας ....εντωμεταξυ ερχεται με τετοιο τροπο που και πανω μας  να κατει  η λιμνη θα βγαλει φαινομενα σε ολα τα ηπειρωτικα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικιζει το αικον. Καλό για να μην βγει σενάριο τύπου ναβτζεμ ώστε έν τέλη να έρθει τζαστ δυτικά μας η λίμνη.

Πιο δυτικά και από το πρωί το εφτασε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

... εγώ το .... 🎻μου ........ 😁

... αθροιστικός υετός ευρωπαίου εως 28 03 ....

756531387_18032020Totalaccumulateprecipitationtill28032020.thumb.png.4cb66205f60ea4dea4da12d66685723b.png

 .... και snow depth ... πεθαμένα πράγματα .... (....να κτυπήσω ξύλο ...) ....

306441634_18032020totalsnowdepthtill28032020.thumb.png.264a1eed76db59806d04899a948ee6d5.png

.... αυτά .....🙃 ....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...