Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα μου φανει καθολου περιεργο αν τελικα η φετινη ανοιξη βγει ψυχροτερη απο τα κλιματικα της εποχης

Μην ξεχναμε και το πολυ θερμο φθινοπωρο που περασαμε  εκεινη την περιοδο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...νερόβραστα πράματα ... που είναι οι αυλώνες που καταπίνουν τη χώρα μέχρι τη Γαύδο ....????? που είναι τα χιόνια που βουλιάζουν τις βάρκες στη Σαλαμίνα .... ?????....τς τς τς ... ένα πράμα έχω να σου πώ τζίφε  .... shame on you ... !!!!! 🧐 .... οι 378 h δεν ήταν προδιαγραφών τζίφου .... .....     

....quelle précipitation..........

...........😂🤣😂🤣😂🤣😂 ..........


 

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...νερόβραστα πράματα ... που είναι οι αυλώνες που καταπίνουν τη χώρα μέχρι τη Γαύδο ....????? που είναι τα χιόνια που βουλιάζουν τις βάρκες στη Σαλαμίνα .... ?????....τς τς τς ... ένα πράμα έχω να σου πώ τζίφε  .... shame on you ... !!!!! 🧐 ....

πάρε εδώ τερας!!!!!!

cfs-2-6846.png?00cfs-0-6846.png?00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο φετινός χειμώνας εξελίσσεται σε ότι χειρότερο έχει περάσει. Στην ουσία για 3 μήνες δεν είχαμε χειμώνα, αλλά κάτι μεταξύ φθινοπώρου και άνοιξης. Πάρα πολύ μεγάλη ανομβρία, τίποτα από χιόνι στα βουνά, ανύπαρκτος χειμώνας σε όλα τα υψόμετρα.

Φτάνουμε λοιπόν μέσα Μαρτίου και η χώρα απειλείται από μια καταστροφή όπως αυτή που συμβαίνει στην διπλανή Ιταλία τώρα. Ο ζεστός καιρός είναι το μόνο που μπορεί να βοηθήσει και δεν είναι στο χέρι μας. Και βλέπεις αυτά τα διαγράμματα για μετά την Κυριακή...Πόσα μπινελίκια να ρίξεις και που να τα ρίξεις;;;

Από τα μέσα Δεκεμβρίου έχουμε ανύπαρκτο χειμώνα και πάει και βγάζει τώρα τέτοιες θερμοκρασίες και φαινόμενα!!!

Μακάρι να κάνει τρελή τούμπα και να τα πάρει όλα πίσω και να δώσει εμπλοκή στο +10 για όσο πάει ο χάρτης. 

Μερικοί μάλλον δεν βλέπετε τι συμβαίνει δίπλα στην Ιταλία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πάρε εδώ τερας!!!!!!

cfs-2-6846.png?00cfs-0-6846.png?00

Πωπω δε θυμάμαι να έχω δει κάτι παρομοιο.. ποστ μόνο γι' αυτό απόψε κι αποθήκευση οπως είναι! Μου φαινεται αρκετά παράξενος χαρτης για να 'αληθινος - που δεν ειναι φυσικά, ταυτοχρόνως όμως πολύ πολύ εντυπωσιακός! Μα που 'ναι τα μπλε εκει περα στα ψηλά και που το ψύχος Γροιλανδία??? so strange map και ίσως προϊστορικός!..

Όσο τώρα για τα μελλούμενα, αυτό που κρατάμε ειναι η επικράτηση των βοριάδων και η σημαντική ενίσχυσή τους σταδικά κι ιδιαίτερα στις αρχές της άλλης εβδομάδας.. με αποτέλεσμα τη πτώση της θερμοκρασίας εκει στις 15-16 του μήνα! Αν αναλογιστούμε κι ότι θα 'χει ζεστάνει μέχρι τη Κυριακή, η πτώση της Τ που θα ακολουθήσει, θα 'ναι σίγουρα αισθητή αλλά..... από 'κει και πέρα ούτε το πόσο θα πέσει η Τ ξέρουμε σε πρώτη φαση από Κυριακή - Δευτέρα, ούτε το τι θα ακολουθήσει μετά, που εν τέλη βλέποντας και τα ens στο 18αρι, μπορει και να ξαναζεστάνει!

Στη καλύτερη μια χιονόπτωση και πιστεύω τιποτα παραπάνω, θα μπορουσε να βγάλει εδω τέλη Μάρτη, με τις όποιες επιπτώσεις, λαμβάνοντας υποψη και τον κορονοϊό.. έτσι κι αλλιώς δε χάνουμε και τιποτα το αξιόλογο και να ζεστάνει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

πάρε εδώ τερας!!!!!!

cfs-2-6846.png?00cfs-0-6846.png?00

Πω πω απίστευτοι χάρτες ... πραγματικά δεν έχω ξαναδεί τόσο ιδανικούς για φοβερό κέντρο βόρειο χιόνια ...μιλάμε για φουλ υετο στα κόκκινα και με απίστευτα χαμηλές θερμοκρασίες ...και στην ιδανικότερη εποχή 20 Δεκέμβρη πραγματικό όνειρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Πω πω απίστευτοι χάρτες ... πραγματικά δεν έχω ξαναδεί τόσο ιδανικούς για φοβερό κέντρο βόρειο χιόνια ...μιλάμε για φουλ υετο στα κόκκινα και με απίστευτα χαμηλές θερμοκρασίες ...

φίλε Σώτο λόγω του υπερμεγέθους της ψυχρής εισβολής, βγαίνει και δεύτερο χαμηλό λίγο δυτικότερα. Αστα, ο πολικός στρόβιλος κατέβηκε στο ραν!! θΑ τα βάλω αναλυτικά μετά στο ανάλογο θέμα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πω πω απίστευτοι χάρτες ... πραγματικά δεν έχω ξαναδεί τόσο ιδανικούς για φοβερό κέντρο βόρειο χιόνια ...μιλάμε για φουλ υετο στα κόκκινα και με απίστευτα χαμηλές θερμοκρασίες ...και στην ιδανικότερη εποχή 20 Δεκέμβρη πραγματικό όνειρο 

Αυτό μάλιστα το θέλω ,και ας χρειαστεί να περιμένω 9 μηνες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Εγω ανυπομονω να ερθει ο Χειμωνας χαχχαχχαχα😂

 

Η αναμονη και η προσμονη ειναι πολυ καλυτερη διοτι κανεις ονειρα για εκατοστα  μετρα  διμετρα για χιονιαδες ενω οταν ερθει τρωμε την μια μουφα μετα την αλλη😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οτι και να ερθει θα ειναι στην καλυτερη ζηνοβια. 

Μην περιμενετε -8 και χαμηλοτερα... 

 

Αχρηστο κρυο για την εποχη , μονο κακο θα κανει απο Βοιωτία και βορειοτερα που θα κανει παγετο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 hours ago, gordonas said:

Ο φετινός χειμώνας εξελίσσεται σε ότι χειρότερο έχει περάσει. Στην ουσία για 3 μήνες δεν είχαμε χειμώνα, αλλά κάτι μεταξύ φθινοπώρου και άνοιξης. Πάρα πολύ μεγάλη ανομβρία, τίποτα από χιόνι στα βουνά, ανύπαρκτος χειμώνας σε όλα τα υψόμετρα.

Φτάνουμε λοιπόν μέσα Μαρτίου και η χώρα απειλείται από μια καταστροφή όπως αυτή που συμβαίνει στην διπλανή Ιταλία τώρα. Ο ζεστός καιρός είναι το μόνο που μπορεί να βοηθήσει και δεν είναι στο χέρι μας. Και βλέπεις αυτά τα διαγράμματα για μετά την Κυριακή...Πόσα μπινελίκια να ρίξεις και που να τα ρίξεις;;;

Από τα μέσα Δεκεμβρίου έχουμε ανύπαρκτο χειμώνα και πάει και βγάζει τώρα τέτοιες θερμοκρασίες και φαινόμενα!!!

Μακάρι να κάνει τρελή τούμπα και να τα πάρει όλα πίσω και να δώσει εμπλοκή στο +10 για όσο πάει ο χάρτης. 

Μερικοί μάλλον δεν βλέπετε τι συμβαίνει δίπλα στην Ιταλία. 

Μπράβο φίλε !! η υγεία είναι πάνω από το χόμπι μας... θέλουμε φουλ ζέστη και μείωση της υγρασίας... η κατάσταση είναι δραματική και θα το καταλάβουμε σε 10-15 ημέρες...  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-6 στα 850 για Αττική....... 😡😡😡

Όλα στραβά φέτος με τον κωλόκαιρο που μπλεξαμε. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίοι χάρτες σε λάθος χρονικό σημείο 

απελπισμενοι κατασκηνωτες

σαλεμένοι γείτονες 

κορωνατος 

ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ο τζίφος μας λέει πείτε ότι θελετε, αλλά θα φερω χειμώνα. σε κάθε ραν ρε μλκ τζίφε??

gfs-0-258.png?6

Θεσσαλονικη παιζει να δουμε νιφασες στις 15-17?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θεσσαλονικη παιζει να δουμε νιφασες στις 15-17?

αν εδραιωθεί το σενάριο ου τζίφου, και βελτιωθούν παίος/ούκμο ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς τά μοντέλα αρχίζουν να ξανά δείχνουν άνοδο της θερμοκρασίας. 

Μακάρι νά μετριάσουν καί τήν επικείμενη ψυχρή εισβολή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...