Jump to content
teo_73

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Ευτυχώς εξαφανίστηκε η λίμνη για τίς αρχές Μάη. Όποτε συνεχίζουμε με ζεστές όσο πάει το μάτι. 😊😊

Κατεβάστε τα καλοκαιρινά. 

Υπομονή αρχίζει το μαρτύριο! 5 μήνες είναι θα περάσουν!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και δεν είναι σαν το χθεσινό, ο ευρωπαίος δεν είναι σάπιος και έχει το σενάριο που είπα παραπάνω. Ωραίο θα ήταν αν ήταν χειμώνας.

ECM1-120.GIF?26-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ζεστη απο δυτικα προς την χωρα μας βλεπει ο ευρωπαιος με βαση τον χαρτη.. anim_svq7.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Μωβακια...

GFSOPEU12_384_2.png

Εμφανιστηκαν και οι καλικατζαροι σιγα σιγα παιδια

Υπομονη κανα 5μηνο ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η βόρεια Ελλάδα θα τη νιώσει πιο έντονα τη ζέστη σε σχέση με τη νότια Ελλάδα. Αυτό γιατί η θερμή εισβολή (όπως όλα δείχνουν) θα γίνει Μάιο. Αν ήταν τέλη Σεπτέμβρη η αρχές Οκτώβρη τότε η θερμή εισβολή θα ήταν εντονότερη στη νότια Ελλάδα. Παρόλα αυτά μέχρι 5-6 Μαΐου δε φαίνεται θερμή εισβολή. Μετά τις 6-7 ίσως πάμε σε θερμή εισβολή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν έχουμε ενδιαφέρον καλοκαίρι καταιγιδάτο δηλαδή, τότε νιώθω σαν τον χειμώνα, δηλαδή ελπίζω να μην φύγει ποτέ, αλλά φεύγει. Πραγματικά ένα καταιγιδάτο καλοκαίρι το νιώθω καλύτερα και από έναν χιονοβόλο χειμώνα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Ευτυχώς εξαφανίστηκε η λίμνη για τίς αρχές Μάη. Όποτε συνεχίζουμε με ζεστές όσο πάει το μάτι. 😊😊

Κατεβάστε τα καλοκαιρινά. 

... 🏜️ 🌞 ☀️ 😎 ... 👕 👗 👚 👙 ...🍓 🍒 🍉🍇 ... 🏝️ 🏊‍♂️ 🏖️  🚣‍♂️ ... 🏕️ 🧗‍♂️ 🚵‍♂️ 🚴‍♀️ ... ⛵ 🏄‍♂️ 🤽‍♂️ 🏄‍♀️ ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακόμα χειρότερο το 18αρι του τζίφου παρά την λογική να λέει ότι θα βελτιωνόταν αφού είχε ήδη τοπ χειρότερο σενάριο.. τζίφος είναι αύριο θα τουμπιάσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, διάγραμμα κεντρικής Εύβοιας, κάτι τιμές στα 850 κοντά στο +20 βλέπω για 8 με 10 Μαίου...

Diagramme GEFS

Εεεεεε ρε θα γίνει χαμος!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι τις 7 Μαιου εχουμε 10 μερες μερες δρομο. Δε με νοιαζει αν θα κανει ζεστη αρκει να μην ξαναπεσει η Τ κατω απο 10 στα 850hpa. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ζεστάνει για τα καλά? Άντε και καλό καλοκαίρι!🙂

...με την ελπιδα να μη τη βγάλουμε με τίποτα αστάθειες ''ψίχουλα'' και να ξεκινήσουν να μας απασχολούν θερμικές καταιγίδες και στην Αττική κι όχι μόνο.. γενικότερα πιο γενικευμένες αστάθειες θέλουμε το συντομότερο δυνατό που θα μπορούσε και μπορούμε φυσικά να ελπίζουμε.. ναι στο να ζεστάνει αλλά όχι σε βαρετοκαιρία, που κατα διαστήματα θέλουμε να σπάει και ιδανικά κατ' αυτό το τρόπο........ ευχομαι το συντομότερο ολόψυχα, ψυχρολιμνούλες και την οποιαδήποτε διαταρούλα που θα μας δώσει από αυτό που εμένα τουλάχιστον, τόσο μου έχουν λειψει.....

12 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν έχουμε ενδιαφέρον καλοκαίρι καταιγιδάτο δηλαδή, τότε νιώθω σαν τον χειμώνα, δηλαδή ελπίζω να μην φύγει ποτέ, αλλά φεύγει. Πραγματικά ένα καταιγιδάτο καλοκαίρι το νιώθω καλύτερα και από έναν χιονοβόλο χειμώνα!

Θα έλεγα πως μου αφήνουν την ίδια αίσθηση...... για ένα καλοκαίρι σαν του 2018, άνετα θυσιάζω το χειμώνα! Όμως όχι έναν οποιοδήποτε χειμώνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κρίμα.. κλείδωσε η μούφα.. Φυσικά και δεν τούμπιασε ο τζίφος. μόνο όταν βγάζει δυτικούς χιονιάδες θα τουμπιάζει αι σιχτήρ. 1.5 χρόνος τώρα βαρετοκαιρία με 3 εξαιρέσεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

κρίμα.. κλείδωσε η μούφα.. Φυσικά και δεν τούμπιασε ο τζίφος. μόνο όταν βγάζει δυτικούς χιονιάδες θα τουμπιάζει αι σιχτήρ. 1.5 χρόνος τώρα βαρετοκαιρία με 3 εξαιρέσεις...

με την ζέστη που έρχεται δεν θα βγάζει καμία καταιγίδα???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλλον είμαι ο μοναδικός εδώ μέσα που δεν θέλει να ζεστάνει κ να πλακώσουν από τώρα οι ζεστες! 
Τι να τα κάνω από τώρα τα 30c+ βρε παιδιά! Η ιδανική θερμοκρασία για μένα αυτή την εποχή 22-24c...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Μάλλον είμαι ο μοναδικός εδώ μέσα που δεν θέλει να ζεστάνει κ να πλακώσουν από τώρα οι ζεστες! 
Τι να τα κάνω από τώρα τα 30c+ βρε παιδιά! Η ιδανική θερμοκρασία για μένα αυτή την εποχή 22-24c...

Απλά λόγω της κατάστασης φέτος μπορεί να βοηθήσει η ζέστη από νωρίς, μόνο αυτό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

με την ζέστη που έρχεται δεν θα βγάζει καμία καταιγίδα???

όχι βέβαια.. θες μεγάλη κατακόρυφη θερμοβαθμίδα για να έχεις καταιγίδες. τώρα αν έρθει αυτό θα έχεις ζέστη στο έδαφος, αλλά θα έχεις ζέστη και ψηλότερα, άρα πάπαλα η αστάθεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Μάλλον είμαι ο μοναδικός εδώ μέσα που δεν θέλει να ζεστάνει κ να πλακώσουν από τώρα οι ζεστες! 
Τι να τα κάνω από τώρα τα 30c+ βρε παιδιά! Η ιδανική θερμοκρασία για μένα αυτή την εποχή 22-24c...

Μαζι σου και εγω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ δεν θέλω υπερβολική ζέστη. Αλλά επειδή μιλάω για δεδομένα Λάρισας, μου κάνουν τα 28αρια, δεν έχω πρόβλημα με αυτά. Μιας και τα θεωρώ την ιδανικότερη θερμοκρασία για το σώμα μου. Οπότε ελπίζω να μην κάνει 33αρια +

 

σάπιο και το 6αρι, χάλασε την Πέμπτη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...