Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Απριλίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι πάει να κάνει τώρα. Το απογευματινό κύμα επιβίωσε στα πεδινά όπως συμβαίνει σε σχέση με το μεσημεριανό που είναι πιο αδύναμο 

 

IMG_20200427_181530.jpg

IMG_20200427_183027.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κάτι σκούρα σύννεφα ανίκανα να δώσουν έστω μπορώ δυτικά και πάνω μας έμειναν  ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

πέθαναν οι καταιγίδες.. χαμηλότερη των προσδοκιών η μέρα σήμερα. δεν περίμενα να βρέξει, αλλά περίμενα έστω και τον μισό ουρανό καλυμμένο. Τελικά ούτε το 1/5 δεν καλύφθηκε...

 

 

Υ.Γ Για να δουλέψει μια σύγκριση που θέλω να κάνω σε κάτι διαγράμματα ραδιοβόλησης, θα τα ανεβάσω εδώ ώστε να μπορώ να τα βάλω σε μορφή εικόνας στο google Για ευκολότερη σύγκριση. Είναι άσχετο με το θέμα, αλλά παρακαλώ να μην σβηστεί. Το έχω σαν τελευταία λύση.

 

 

Τι τρέλα είναι αυτή με τις καταιγίδες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει εδώ και ώρες βόρεια του Μιτσικελιου

 

10mm στα χωριά τής Τύμφης. Έβγαλε καταιγίδες το βουνό. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Τι τρέλα είναι αυτή με τις καταιγίδες;

Αφού μου αρέσουν πολύ τι να κανουμε😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

18 βαθμοί στο Ίλιον. 

Μέσα στο σπίτι κάνει κρυο ακόμα.. 

Η μάνα έβγαλε και τα χαλιά. 

 

.... τα βράδια ανάβουμε ακόμη καλοριφέρ .... κρατάνε χαμηλή θερμοκρασία ακόμη τα σπίτια ....!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... τα βράδια ανάβουμε ακόμη καλοριφέρ .... κρατάνε χαμηλή θερμοκρασία ακόμη τα σπίτια ....!!!!

Ε νομίζω αυτά θα τελειώσουν τις επόμενες μέρες. Συνήθως ανάβουμε μέχρι και τον Απρίλη κάθε χρόνο. Και ξεκινάμε 15 Οκτώβρη - 15 Νοέμβρη (φέτος πχ ανάψαμε στις 12/11 - σχετικά αργά - για 1η φορά). Τώρα μετά το πρωί της Πέμπτης δεν ανάψαμε καθόλου καλοριφέρ αλλά αύριο και το πρωί της Τετάρτης σίγουρα θα χρειαστεί πιστεύω. Μετά τέλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ε νομίζω αυτά θα τελειώσουν τις επόμενες μέρες. Συνήθως ανάβουμε μέχρι και τον Απρίλη κάθε χρόνο. Και ξεκινάμε 15 Οκτώβρη - 15 Νοέμβρη (φέτος πχ ανάψαμε στις 12/11 - σχετικά αργά - για 1η φορά). Τώρα μετά το πρωί της Πέμπτης δεν ανάψαμε καθόλου καλοριφέρ αλλά αύριο και το πρωί της Τετάρτης σίγουρα θα χρειαστεί πιστεύω. Μετά τέλος.

..... θα δούμε ..... ίσως ανάψουμε και λίγες μέρες το Μάϊο ..... (?????)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως σήμερα δεν βλέπω καμία αστάθεια πεντακάθαρος ουρανός..... ξεκίνησε τώρα η θαλάσσια αύρα... 21 βαθμοί!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Οι αναπτυξεις δυτικα του Χορτιατη (αν προσανατολιζομαι σωστα)

Meteothess.gr

 

sky_cam5 (1).jpg

 Σωστά προσανατολιζεσε φαίνεται και εδω Αυτό το σύννεφο όποτε είναι λίγο δυτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

να θυμηθούμε τι δορυφορική είχαμε πέρσι, σαν εχθές. 910436938_27-4-201913.thumb.JPG.bc5b12d115f48cc4864e4a4e987526ad.JPG

 

 

 

το τρομακτικό supercell Που είχα ανεβάσει πριν κάποιε ςμέρες στον σχολιαμσό χαρτών με τα 2500+j/kg cape....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanasismtrk είπε:

 Σωστά προσανατολιζεσε φαίνεται και εδω Αυτό το σύννεφο όποτε είναι λίγο δυτικά 

Δεν νομιζω να φαινεται απο εσενα...Ειναι πολυ μακρια...Εγω απο την εικονα δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι βορειοδυτικα η δυτικα του Χορτιατη

Meteothess.gr

sky_cam1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι πάει να γίνει δυτικά μας. Αλλά λάθος ο υετός του τζίφου σήμερα. Ο οποίος έδειχνε για Κίσσαβο και Όλυμπο τα περισσότερα φαινόμενα 

 

IMG_20200428_182038.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...