Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Απριλίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Galanto είπε:

Εχει καποιος εξηγηση στο οτι και στη προηγουμενη κακοκαιρια και σε αυτη...ενω οι θερμοκρασιες στα 850 μενουν ιδιες απο τις 11 το βραδυ ως τις 8 το πρωι, η θερμοκρασια πεφτει αποτομα κατα τις 4 με 5 το βραδυ;;

Μια ευκολη εξηγηση ειναι οτι ενταθηκαν τα φαινομενα κ εριξαν τις θερμοκρασιες εκεινες τις ωρες..τις πιο πολλες φορες παντως χωρις φαινομενα τα ορεινα ανω των 1000 γκαζωνουν σε τ απ τις 8 μεχρι τις 11.30 το πρωι κ πεφτουν αποτομα απ τις 6 τ απογευμα μεχρι τις 10 το βραδυ..σταθεροποιουντε στο 10 με 2 τα ξημερωματα..και 2 με 8 το πρωι εχουμε μικρη πτωση..

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... τα Θεοδώριανα .... του Βασίλη ....

1844403944_24032020theodoriana1.thumb.jpg.9606cce4584010ae7f7f6611a8cdf85c.jpg 

έλιωσαν όλα 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Χρόνια μας πολλά ΓΙΩΡΓΗΔΕΣΣΣΣΣ!!!!! 

Και του χρόνου υγιείς όλοι και απελευθερωμενοι!!! 

 

Τρελός αέρας εδώ και σήμερα... 

Αυτά από το σταθμό μου ως τωρα

 

 

Screenshot_20200423-150515.jpg

Χρονια πολλα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... από πότε είχε να χιονίσει στο χωρίο Κώστα ,τέτοια εποχή ...????

Χόχλια όπως με έχουν ενημερώσει κάποιοι παλιοί από πρόπερσι, είχε χιονίσει νομίζω το 1977, στις αρχές Μάη και ήταν η πλέον όψιμη χιονόπτωση στην περιοχή.....Αρα η νυχτερινή χιονόπτωση στο χωριό μου, πρέπει να είναι η 2η ή 3η πιο όψιμη χιονόπτωση, στα τελευταία τουλάχιστον 43 χρόνια, για να μην βάλω 50+.....αλλά θα το ξαναψάξω περαιτέρω....

ΥΓ Πες μου και το όνομά σου να ξέρω και να σου απευθύνομαι κι εγω….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίες οι εικόνες από τις οψιμες χιονοπτώσεις στα ορεινά της κεντρικής και βόρειας Ελλάδος. Εδώ στη Ρόδο από το μεσημέρι και μετά ισχυροτατος δυτικός άνεμος (οι ριπες ξεπερνάνε τα 8 μποφόρ) και συννεφιά έδωσαν τη θέση τους στο ανοιξιάτικο σκηνικό των προηγούμενων ημερών. Η μέγιστη θερμοκρασία στους 17 το μεσημέρι. Χρόνια πολλά σε όλους τους Γιωργηδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο γύρισα από περπάτημα! Ο βοριάς σάρωνε το παραλιακό βορειο μέτωπο και η αίσθηση των 12c... παρέπεμπε σε μήνα του χειμώνα!!!!

Με μια λέξη... ΑΠΟΛΑΥΣΗ!

2D841830-7058-450D-A6BE-B0175ECFED2A.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγνωμη για το off topic αλλα παιδια εχω φτασει στα ορια μου!!διαβαζω..(οχι εδω φυσικα).χιονια καλοκαιριατικα?? ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους τους Γιώργηδες!!!!

11.9 βαθμοί τώρα και υγρασια 47%

16.4 μέγιστη, 10.7 ελάχιστη

Επίσης αναφέρω για χθες... 1.2 mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Χόχλια όπως με έχουν ενημερώσει κάποιοι παλιοί από πρόπερσι, είχε χιονίσει νομίζω το 1977, στις αρχές Μάη και ήταν η πλέον όψιμη χιονόπτωση στην περιοχή.....Αρα η νυχτερινή χιονόπτωση στο χωριό μου, πρέπει να είναι η 2η ή 3η πιο όψιμη χιονόπτωση, στα τελευταία τουλάχιστον 43 χρόνια, για να μην βάλω 50+.....αλλά θα το ξαναψάξω περαιτέρω....

ΥΓ Πες μου και το όνομά σου να ξέρω και να σου απευθύνομαι κι εγω….

.... ευχαριστώ Κώστα .... Άγγελος .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρονιά πολλά στους Γιώργηδες !Σχεδόν 12 η μέγιστη Θ στο χωριό,  γύρω στους 13,5 εδώ στο Κρυονέρι με κατά διαστήματα αρκετά δυνατές ριπες ανέμου . Ωραίες εικόνες από Κεντρική  και βόρεια ορεινή χώρα . Για εμάς εδώ περιμένω μόνο τις αστάθειες για να  ανέβουμε λίγο ψυχολογικά. 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειμωνιατικες θερμοκρασίες τώρα το πρωί με αναστροφη

8.7 εγραψα στην ταρατσα φυσικά χωρίς αναστροφη αλλά λιγο πιο κάτω μόλις 5.5 

Βλέπω 4.3 ελαχιστη στο Βύρωνα ψηλά... 

Ωραία πραγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Χειμωνιατικες θερμοκρασίες τώρα το πρωί με αναστροφη

8.7 εγραψα στην ταρατσα φυσικά χωρίς αναστροφη αλλά λιγο πιο κάτω μόλις 5.5 

Βλέπω 4.3 ελαχιστη στο Βύρωνα ψηλά... 

Ωραία πραγματα

Αναστροφή με τέτοιο αέρα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρυοοοοο παιδια παραδοξως Ζωγραφου μια τρελη απνοια δεν κουνιεται φυλλο μιλαμε ... διαβαζω σε αλλες περιοχες για αερα κ δεν το πιστευω...

7 βαθμους εγραφε το αμαξι στο γκαραζ λιγο μετα τις 7.00....

15.τωρα.με.λαμπρη λιακαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραδέχομαι πραγματικά σε κάποιες λεπτομέρειες το Σάκη Αρναούτογλου, ο οποίος μίλησε στο χθεσινό δελτίο για πρωινές βροχές στο Καστελλόριζο (δεν είπε το γενικό στη "ΝΑ νησιωτική χώρα" που λέει συνήθως), και πράγματι το ακριτικό μας νησάκι, είναι αυτή τη στιγμή νομίζω το μόνο μέρος στον ελλαδικό χώρο που καταγράφει υετό (γύρω στα 4 χιλιοστά ήδη από το πρωί εάν είδα καλά).  Εδώ στη Ρόδο παιχνίδι του ήλιου με τα σύννεφα (κάποιες ψιχάλες μόνο νωρίτερα στα ανατολικά), ενώ και ο αέρας έχει κοπάσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Αν και ξημέρωσε με αρκετό κρυο και με την ελάχιστη να πέφτει στους 5,2 τώρα πλέον αν και ακόμα είναι 10 το πρωί η θερμοκρασία ήδη ξεπέρασε τους 15 !!!! Φυσικά ηλιόλουστος καιρός σήμερα .!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...