Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Απριλίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Κοιτά και εδώ μια από τα ίδια! Η θερμοκρασία μέσα είναι πολύ χαμηλότερη από την εξωτερική! 
Το βράδυ μετά τις 20.00 ανάβω κ λίγο την πελετ να σπάσει η υγρασία...ίσως κ απόψε τελευταία μέρα! 
Ειναι πρωτοφανές να ανάβουμε θέρμανση τέτοια εποχή! Ίσως ποτε ξανά όσα χρόνια θυμάμαι τον εαυτό μου στην πόλη αυτή! 

Καλά αφού έκανε όλα τις λάθος εποχές! Πραγματικά ακριβώς επειδή χειμώνας στα Γιαννενα ήταν ανύπαρκτος και ότι έκανε ήταν την τελευταία εβδομάδα Του Φλεβάρη και έεπιτα, στην ουσία νιώθω εδώ και 5 μήνες πως έχω κολλήσει στην ίδια εποχή, που ούτε χειμώνα την λέω ούτε άνοιξη. Άσε που το δεύτερο μισό της υβριδικής αυτής εποχής είναι πιο χιεμωνιάτικο από τον πραγματικό χειμώνα.🤣

 

Στα Γιαννενα η πολυκατοικία που μένω είναι στα να πάνε. πολύ κρύα. Κλιματιστικό εκεί δ χρειάζεται ούτε τον Ιούνιο λόγω του "κρύου" που έχει παραμείνει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλά αφού έκανε όλα τις λάθος εποχές! Πραγματικά ακριβώς επειδή χειμώνας στα Γιαννενα ήταν ανύπαρκτος και ότι έκανε ήταν την τελευταία εβδομάδα Του Φλεβάρη και έεπιτα, στην ουσία νιώθω εδώ και 5 μήνες πως έχω κολλήσει στην ίδια εποχή, που ούτε χειμώνα την λέω ούτε άνοιξη. Άσε που το δεύτερο μισό της υβριδικής αυτής εποχής είναι πιο χιεμωνιάτικο από τον πραγματικό χειμώνα.🤣

 

Στα Γιαννενα η πολυκατοικία που μένω είναι στα να πάνε. πολύ κρύα. Κλιματιστικό εκεί δ χρειάζεται ούτε τον Ιούνιο λόγω του "κρύου" που έχει παραμείνει.

Πάντως φαίνεται πως από δω και πέρα αρχίζει η σταδιακή μετάβαση στην άνοιξη-καλοκαίρι! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεοδωριανα. 3c με 17c  η διακύμανση της θερμοκρασίας σήμερα.

Προχτές το έστρωσε ακόμα και στη πλατεία του χωρίου.  

received_543658459672492.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Αυτό και αν δείχνει ηπειρωτικό κλίμα!!!

Αυλιδα...

Ελαχιστη 2.6c

Μέγιστη: 24.8c

Παρόμοια συμπεριφορά και η Ιστιαία 

Ελάχιστη 4 βαθμοί 

Μέγιστη 23,8 βαθμοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

ε καλά αυτό εννοείται, αλλά αν έχεις καλή θερμομόνωση σημαίνει ότι τα ντουβάρια αργούν να αλλάξουν την θερμοκρασία τους. Οπότε και ανοιχτά που τα έχουμε δεν ανεβαίνει εύκολα η θερμοκρασία! Βέβαια τις αμέσως επόμενες μέρες σταματάμε την  θέρμανση

Τι άναψες καλοριφέρ με 27οC;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή είναι η άνοιξη. Δροσιά προς ψύχρα το πρωί βάζεις τη ζακέτα σου. Το μεσημέρι ανεβαίνει αρκετά η Τ βγάζεις τη ζακέτα και είσαι με το κοντομάνικο. Το βραδάκι που πέφτει ο ήλιος το ίδιο. Ήλιος όλη μέρα εννοείται και καιρός να τον πιεις στο ποτήρι. Καιρός για βόλτα παρά την καραντίνα λόγω κορονοϊού. Το καλό είναι ότι και το φθινόπωρο έχει γίνει έτσι τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Τι άναψες καλοριφέρ με 27οC;

ε καλά το πρωί δεν είχε τόσο, αλλά έτσι και αλλιώς΄πως είπα το σπίτι είναι σχετικά ψυχρό για τις θερμοκρασίες μου. Ναι θα μου πεις, έχεις 19-20 εσωτερικιή και κρυώνεις? Ε ναι😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ε καλά το πρωί δεν είχε τόσο, αλλά έτσι και αλλιώς΄πως είπα το σπίτι είναι σχετικά ψυχρό για τις θερμοκρασίες μου. Ναι θα μου πεις, έχεις 19-20 εσωτερικιή και κρυώνεις? Ε ναι😅

Τώρα που το ξανασκεφτομαι το μεγάλο θερμοκρασιακο ευρος χάλια είναι. Τι να πω καλύτερα συννεφιά και μικρό θερμοκρασιακο ευρος; η μήπως άνεμοι που τους μισώ θανάσιμα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.9 ελαχιστη σήμερα εδω

19.5 - 19.8 στα δωμάτια του σπιτιού μου με τη θέρμανση πλέον μόνο το απόγευμα για 1-2 ώρες.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Μετά το χτεσινό 26άρι και σήμερα προμηνύετε μια ακόμα αρκετά ζεστή ημέρα λογικά αρκετά πάνω από τους 26......ήδη είμαστε στους 24 βαθμούς ενώ η ελάχιστη δεν έπεσε κάτω από τους 7,6  ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.5 βαθμοί στην Λάρισα τώρα με ήλιο και μερικά cirrus. Λογικά θα φτάσουμε κάπου στους 28 σήμερα εκεί στις 4.30 5 παρά. Ελάχιστη 10.8.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Νυμφαίο Φλώρινας, το όρος Σινιάτσικο ή Ασκιο (Κοζάνης)…..

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

 

Από Νυμφαίο ξανά οι επόμενες 2 λίμνες:  Μικρολίμνη ή Ζάζαρη και Χειμαδίτιδα....

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κωστα δεν υπαρχει μακρολιμνη.ειναι η ζαζαρη(λιμνοχωρι) η χειμαδιτιδα η λιμνη πετρων(στο αμυνταιο) και η βεγοριτιδα(αρνισσα)..η ζαζαρη δινει νερο στην χειμαδιτιδα μπας και βρει τον παλιο της εαυτο.επισης από ζαζαρη φευγει νερο στην λιμνη πετρων και από λιμνη πετρων  χυνεται το πλεονάζων νερο στην βεγοριτιδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, bill snow είπε:

κωστα δεν υπαρχει μακρολιμνη.ειναι η ζαζαρη(λιμνοχωρι) η χειμαδιτιδα η λιμνη πετρων(στο αμυνταιο) και η βεγοριτιδα(αρνισσα)..η ζαζαρη δινει νερο στην χειμαδιτιδα μπας και βρει τον παλιο της εαυτο.επισης από ζαζαρη φευγει νερο στην λιμνη πετρων και από λιμνη πετρων  χυνεται το πλεονάζων νερο στην βεγοριτιδα.

Το διόρθωσα Βασίλη....παρέλλειψα ένα διαζευκτικό ή....ΜΙκρολίμνη ή Ζάζαρη.....οκ.....ευχαριστώ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19,3 μέγιστη στο Κρυονέρι με χαμηλή υγρασία,ζέστανε λίγο παραπάνω σήμερα. 20,1 βαθμοί μέγιστη στο χωριό .Υγρασία προς τα Νότια προάστια, δεν είχε καλή διαύγεια.

20200426_182224.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σε ολους 20.9c εδω ηλιουπολη μεγιστη. Αυτα. 0 καιρικο ενδιαφερον δυστηχως...

Επεξεργάστηκε από tendcol
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 23 η Τ σήμερα στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Διστυχώς το καιρικό ενδιαφέρον μηδενικό όπως αναφέρει κι ο φίλος από Ηλιούπολη Αθηνών πιο πάνω. Συνεχώς ήλιος και μεγάλο θερμοκρασιακό εύρος. Η Μίκρα είχε 7 - 24.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερώτηση: Η Πολίχνη τι διαφορές έχει συνήθως τόσο ως προς τις μεσημβρινές τιμές όσο και ως προς τις νυχτερινές σε σχέση με το αεροδρόμιο Μακεδονία; Νομίζω ότι τα μεσημέρια συνήθως είμαστε 1 βαθμό κάτω. Έχω δίκιο η όχι; Για τη νύχτα δεν ξέρω.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, υπέροχη μέρα ξεκίνησε ελάχιστη στους 12°ήδη τώρα 14° και ανεβαίνει, ανοιξιάτικο σκηνικό χωρίς τους αέρηδες και τα άχρηστα κρύα της προηγούμενης εβδομάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oasis είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, υπέροχη μέρα ξεκίνησε ελάχιστη στους 12°ήδη τώρα 14° και ανεβαίνει, ανοιξιάτικο σκηνικό χωρίς τους αέρηδες και τα άχρηστα κρύα της προηγούμενης εβδομάδας.

Καλημερα δεν θα διαφωνησω αλλα χρεαζονται βροχες φιλε μου...στην παιανια στο βουνο ειναι πανεμορφη η φυση βαλαμε στο μποστανι ολλα τα καλα αγαθα  αλλα πολυ ποτισμα...ο ηλιος ειναι ψηλα πλεον και δυνατος. με αερα η χωρις .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...