Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Απριλίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάτι πάει να γίνει δυτικά μας. Αλλά λάθος ο υετός του τζίφου σήμερα. Ο οποίος έδειχνε για Κίσσαβο και Όλυμπο τα περισσότερα φαινόμενα 

 

IMG_20200428_182038.jpg

Μέχρι και στη βόρεια Θεσσαλονίκη (πχ Πολίχνη) συννέφιασε προς το απόγευμα ελαφρώς. Αν και η Πολίχνη ανήκει στη βόρεια Θεσσαλονίκη. Βορειοδυτικά είναι ο Εύοσμος πχ.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Ωραία μέρα σήμερα, διακύμανση 10.7 - 22.5 oC με κάποιες αραιές νεφώσεις. Ελπίζω να ανατραπούν τα σενάρια του τζιφου για 32αρια την άλλη βδομάδα. 

Εγώ δεν είδα πουθενά 32αρια την άλλη βδομάδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26-27 βαθμούς πιάσαμε σήμερα στην πεδιάδα, ενώ έχουμε μια μικρή αστάθεια που μάλλον μόνο τα ορεινά θα απασχολήσει..  

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23-24-25 μεγιστες στην Αττικη με.την Ανοιξη να προελαυνει...

Εσπασαν και οι μονοψηφιες ελαχιστες τι να πουμε ομως για τον υπεροχο Απριλη που φευγει...μακαρι να ηταν καιρικα ολοι οι μηνες ετσι!

13 ελαχιστη και 23.5 μεγιστη...18.5 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά! 24,6 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι μέγιστη...με ηλιοφάνεια μέχρι το μεσημέρι από το μεσημέρι και μετά συννεφιά....μπόρες στο Βέρμιο και στους πρόποδές του έως την πόλη της Βέροιας κατά τις 3.....ενώ εδώ στο Μακροχώρι μπόρα είχαμε το ξημέρωμα......τώρα μια δροσιά-ψυχρούλα την έχει με την θερμοκρασία στους 17,7 με νεφώσεις κυρίως στα γύρω ορεινά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά! 24,6 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι μέγιστη...με ηλιοφάνεια μέχρι το μεσημέρι από το μεσημέρι και μετά συννεφιά....μπόρες στο Βέρμιο και στους πρόποδές του έως την πόλη της Βέροιας κατά τις 3.....ενώ εδώ στο Μακροχώρι μπόρα είχαμε το ξημέρωμα......τώρα μια δροσιά-ψυχρούλα την έχει με την θερμοκρασία στους 17,7 με νεφώσεις κυρίως στα γύρω ορεινά....

Δεν ημουν σιγουρος αλλα αφου το λες και εσυ να αναφερω οτι το πρωι οι δρομοι ηταν ελαχιστα βρεγμενοι και εδω αλλα δεν πιστευα οτι εβρεξε...Επειδη α) δεν ειχε μετρησει κανενας σταθμος υετο, αρα ειχε βρεξει πολυ λιγο και β) γιατι ειχε πολυ λιγα συννεφα το πρωι οταν ξυπνησα

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δεν ημουν σιγουρος αλλα αφου το λες και εσυ να αναφερω οτι το πρωι οι δρομοι ηταν ελαχιστα βρεγμενοι και εδω αλλα δεν πιστευα οτι εβρεξε...Επειδη α) δεν ειχε μετρησει κανενας σταθμος υετο, αρα ειχε βρεξει πολυ λιγο και β) γιατι ειχε πολυ λιγα συννεφα το πρωι οταν ξυπνησα

Το πρωί στις 6 που πήγα για δουλειά όλα ήταν βρεγμένα....και ο σταθμός εδώ στο Μακροχώρι έγραψε 0,2 χιλιοστά ίσα ίσα φυσικά.....τίποτα το σπουδαίο...στη Βέροια όλα στεγνά....αλλά το αντίθετο το μεσημέρι που έκανε μπόρα στη Βέροια αλλά κάτω στον κάμπο τίποτα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Με 18-19 βαθμους στα 850 για 8 Μαιου δεν ειναι καθολου απιθανο να δουμε Τ πανω απο 30 ,ειδικα στα ηπειρωτικα μιας και η θαλασσα ειναι κρυα ακομα. 

ΥΓ Συγγνωμη για το off topic

Δεν ξέρει ακόμα ο Σταμάτης είναι μικρός μην τον παρεξηγείτε αλλά μαθαίνει γρήγορα.......δεν παίζει ρόλο τόσο πολύ η εποχή αλλά η αέριες μάζες που κάθε φορά επικρατούν..όπως έχει συμβεί Δεκέμβρη να έχουμε πάνω από 20 βαθμούς επιφανείας ακόμα κι εδώ στη βόρεια χώρα...έτσι μπορεί να κάνει και αρκετά έως πολύ πάνω από τους 30 όχι μόνο τον Μάιο αλλά και τον Απρίλιο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βρέχει ασθενώς στην Λάρισα, ότι να ναι!

🤪

IMG_20200428_222131.thumb.jpg.a3f0f3e8934dad0cd9fb738ef75f7c6d.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο φετινός Απρίλιος ίσως είναι ένας από τους ψυχρότερους πανελλαδικώς μετά το 2000. Πάντως, όσον αφορά το σταθμό στο Γκάζι που έχει καταγραφές από τον Απρίλιο του 2009, ο φετινός είναι ο ψυχρότερος, με δεύτερο τον περσινό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, brit1981 είπε:

Ο φετινός Απρίλιος ίσως είναι ένας από τους ψυχρότερους πανελλαδικώς μετά το 2000. Πάντως, όσον αφορά το σταθμό στο Γκάζι που έχει καταγραφές από τον Απρίλιο του 2009, ο φετινός είναι ο ψυχρότερος, με δεύτερο τον περσινό!

Είσαι φαν της Μπρίτνεϊ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα 14.7 ελαχιστη 17.9 τωρα. Να ρωτησω τι θερμοκρασιες εχετε μεσα στο σπιτι και αναβεται θερμανση? εγω εχω 19 σαλονι και 17.5 στα δωματια.ετσι και αναψω την πελετοσομπα θα ειμαι με το σωβρακο στο σπιτι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, tendcol είπε:

Καλημερα 14.7 ελαχιστη 17.9 τωρα. Να ρωτησω τι θερμοκρασιες εχετε μεσα στο σπιτι και αναβεται θερμανση? εγω εχω 19 σαλονι και 17.5 στα δωματια.ετσι και αναψω την πελετοσομπα θα ειμαι με το σωβρακο στο σπιτι!!

Καλημέρα φίλε, εμείς ανάβουμε με 19 εσωτερική την θέρμανση. Είμαστε ολίγον κρυουλιαρηδες😂

Κατά τα άλλα συννεφιά εδώ τωρα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από πλατύ Ημαθίας!!!!! Τωρα έχουμε 19 βαθμούς η ελάχιστη πρέπει να ήταν 14 ενώ σήμερα βάζω υψηλές πιθανότητες για καμία μπόρα..... και είδη φυσάει νοτιάς νομίζω ......και δυτικά μας σύννεφα έχει βγάλει !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα φίλε, εμείς ανάβουμε με 19 εσωτερική την θέρμανση. Είμαστε ολίγον κρυουλιαρηδες😂

Κατά τα άλλα συννεφιά εδώ τωρα

Και εμείς μία από τα ίδια Μιχαήλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oasis είπε:

Και εμείς μία από τα ίδια Μιχαήλ

χαχαχαχα οκ παω πασο....κρυουλιαρηδες(ρε μιχαηλ εισαι και στην πατριδα μου στα ιωαννινα ρε συ.ΝΤΡΟΠΗ  ΣΟΥ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, tendcol είπε:

χαχαχαχα οκ παω πασο....κρυουλιαρηδες(ρε μιχαηλ εισαι και στην πατριδα μου στα ιωαννινα ρε συ.ΝΤΡΟΠΗ  ΣΟΥ!!!

χαχα στην Λάρισα μένω φίλε, φοιτητής είμαι στα Γιάννενα. Βέβαια στα Γιάννενα το σπίτι είναι πολύ κρύο [κάτω από 15 τον χειμώνα] αλλά επειδή το 90% του χρόνου μου είναι μέσα στο δωμάτιο, ανάβω θέρμανση όλη μέρα για να φτάσω 25αρι που για εμένα είναι η ιδανική θερμοκρασία. 

Καλά στο γραφείο των μεταπτυχιακών που είμαι μιας και είναι και δωρεάν εκεί και αν ανάβω. Είχαμε φτάσει 27 βαθμούς και ήμουν με 2 μπλούζες μέσα άνετος🤣

Συμπερασμα? Μάλλον είμαι ερπετό. χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια ζεστή μέρα και τα ανοιξιάτικα πλέον αντικαθίσταται σταδιακά από καλοκαιρινά ρούχα ειδικά κατά τις μεσημεριανές ώρες!

Υψηλη η ελάχιστη 13.5c, ενώ σήμερα έχουμε το γνωστό συννεφοκαμα... 

Οι θερμοκρασίες μέσα στο σπίτι δεν πεφτουν κάτω από τους 20-21c πλέον όποτε, θέρμανση ούτε για αστείο, ενώ μάλλον θα αφαιρεθεί κ η μια κουβέρτα!

E2E04912-F6A9-4C50-9FA9-C6FC77EDA8BE.jpeg

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με συννεφιά ξεκίνησε η μέρα στην Καρδίτσα αλλά είχαμε και διαστήματα με ήλιο αλλά εδώ και λίγη ώρα ξεκίνησε αέρας η θερμοκρασία στους 25,5 αυτή την ώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...