Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

μέχρι εχθές φοβόμασταν ότι η λίμνη θα φύγει πολύ βόρεια, αλλά τώρα στο ευρωπαικό είναι αρκετά νότια.. Βέβαια η Θεσσαλία δεν θα έχει πρόβλημα από φαινόμενα. περιμένουμε Meteologic.

 

μοιάζει πολύ με ούκμο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

30 mm απο Ευρωπαιο...Πλεον το χειροτερο σεναριο νομιζω οτι το εχει ο τζιφος με 15+ mm

σε εμάς έχει το καλύτερο υετικά  ο τζίφος χαχα. Πάντως σε γενικές γραμμές έχουμε το καλύτερο δυνατό σενάριο! Για την συνέχεια είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο το ευρωπαικό έκανε πάλι κατάβαση, απλά πιο ανατολικά σε σχέση με το πρωί. Καλά. πάμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

σε εμάς έχει το καλύτερο υετικά χαχα. Πάντως σε γενικές γραμμές έχουμε το καλύτερο δυνατό σενάριο! Για την συνέχεια είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο το ευρωπαικό έκανε πάλι κατάβαση, απλά πιο ανατολικά σε σχέση με το πρωί. Καλά. πάμε.

Για ανεβασε λιγο υετο να δουμε λιγο τι δινει εαν δινει τιποτα και στην Αττικη.θα παω να κλεψω κανα πυροσβεστικο και θ αρχισω να καταβρεχω ολες τις σαυρες που κυκλοφορουν και χαιρονται με αυτον τον καιρο!!!Εαν βρεξει και στην αθηνα απο βδομαδα..Θα διοργανωσω παρτυ καταιγιδακηδων...Ε τοσα γινονται αυτες τις μερες...🤘

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Για ανεβασε λιγο υετο να δουμε λιγο τι δινει εαν δινει τιποτα και στην Αττικη.θα παω να κλεψω κανα πυροσβεστικο και θ αρχισω να καταβρεχω ολες τις σαυρες που κυκλοφορουν και χαιρονται με αυτον τον καιρο!!!Εαν βρεξει και στην αθηνα απο βδομαδα..Θα διοργανωσω παρτυ καταιγιδακηδων...Ε τοσα γινονται αυτες τις μερες...🤘

με πρόλαβε ο Αθηναίος. Δεν δίνει κάτι το ιδιαίτερο, αλλά αν δεν έχει αέρα για εμένα η διάταξη είναι καλούτσικη.  Κάτι μπορεί να κάνει!

 

Αλλά και να μην κάνει, κάτι θα ξαναέρθει σύντομα. Γιατί? Επειδή φέτος είναι η καταιγιδοεκδίκηση. ΑΠΛΑ!

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

με πρόλαβε ο Αθηναίος. Δεν δίνει κάτι το ιδιαίτερο, αλλά αν δεν έχει αέρα για εμένα η διάταξη είναι καλούτσικη.  Κάτι μπορεί να κάνει!

 

Αλλά και να μην κάνει, κάτι θα ξαναέρθει σύντομα. Γιατί? Επειδή φέτος είναι η καταιγιδοεκδίκηση. ΑΠΛΑ!

 

Αν βγουν τα μακροπροθεσμα

Θα εχουμε ενα υπεροχο καλοκαιρι

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Αν βγουν τα μακροπροθεσμα

Θα εχουμε ενα υπεροχο καλοκαιρι

 

Όντως το Cfs είναι εξαιρετικό. Απλά επειδή και πέρσι ήταν πολύ καλό και το αποτέλεσμα ήταν σκ@@, κρατάω μικρό καλάθι. Αλλά σαφώς μεγαλύτερο από το περσινό. Ο υετός σχεδόν κάθε μήνα σε πολλές περιοχές της ηπειρωτικής χώρας είναι κάτω από τα κλιματικά, και εγώ δεν ξέρω απ΄πότε. Ε φτάνει αυτό φέτος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγει ευρωπαιος η ουκμο θα ναι φοβερη λαιλαπα..θα σαρωσει πολλες περιοχες ηπειρωτικες και μη...και σε οποιον κατσει το καλο χαχαχα..ας κατσει σε ολους μας αλλα στο μιχαηλ που το κυνηγαει το καλυτερο😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Με χάλασε το αικον. Πάλι βόρεια η λίμνη . Το θέλουμε να μην ενωθεί με τον Αυλώνα. Δεν καθαρίσαμε τελείως ακόμα 

ΑπΙσιο τρέξιμο! Ας ελπίσουμε να είναι άκυρο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Λίγο χειρότερος ο τζίφος.. ας ελπίσουμε να μην χειροτερέψει πολύ ακόμα. Σε κάθε περίπτωση μην βγει η βλακεία του αικον. Ε δεν μπορώ να φανταστώ μετά από τόσες μέρες και τρέξιμο να κυνηγάμε τα 5 χιλιοστά με λίγα ηλεκτρικά. Ο στόχος είναι 15-20 χιλιοστά με καλή καταιγίδα. Στο αποτέλεσμα βέβαια θα μου πεις έβγαλε πανικό. Αλλά μας νοιάζει το βήμα του τρεξίματος.. 

....

 

σε παρακαλώ βγες έτσι όπως είσαι!!!!

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

Ο μο του ευρωπαίου είναι καλός για την συνέχεια./

 

 

βελτιώθηκαν τα ενσέμπλς για την λίμνη. Αύριο νομίζω η τελική μέρα για να σιγουρευτούμε ότι δεν θα απορροφηθεί και ότι θα γίνει της τανας!!! όσο για την συνέχεια δεν φαίνεται κάποιο κύμα ζέστης, ενώ είναι πολύ πιθανόν τα βουνά να έχουν καθημερινές αστάθειες, που αν μη τι άλλο είναι το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ για μάη...

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

Για να μας δροσισω λίγο....

Φεβρουάριος 1985. Αρχή του βίντεο, θερμοκρασίες 

 

21/02/1985 είχε παγωνιά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε εμένα βγάζει νέα λίμνη εκεί προς τις 26-27. Πιο συγκεκριμένα δίνει καλό νερό 21 και 22 και σημαντική αύξηση της Τ με βελτιωμένο καιρό από 23 μέχρι 25.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι καλά σημαντική βελτίωση του αικον... Ελπίζω όταν σηκωθώ οριστικά να δω και τα υπόλοιπα 00 άρια να είναι δυνατά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Τελειος ο τζιφος για 21 του μήνος. 

Μακάρι να ήταν άυριο. 

Τρελές καταιγίδες στήν Ήπειρο!!!! 

Και δω γρεβενα δινει 60 χιλιοστα περιπου...θα ναι τελεια μερα πιστευω ...να βγαλει τα σπασμενα φετος απο τον υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Βέβαια.. αν ήμουν Γιάννενα τώρα θα πανηγύρισα.. αλλά τώρα  μην πω τίποτα καλύτερα πάλι.....

 

Αν ήμουν Γιάννενα οι δυνατές καταιγίδες θα ήταν στην Λάρισα. Με έχουν καταραστεί δεν μπορει🤬

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ο μεσος ορος του τζιφου βαζει στο παιχνιδι και την Αττικη..Το gem και το ukmo ακομα καλυτερα!!Καλημερες!!

Βασικα οπως θα κινηθει εν τελει η λιμνη η Αττικη δε γινεται να μην επηρεαστει ακομα και αν δεν εχει το αναλογο cape..Εξυπακουεται βεβαια οτι τα πιο εντονα φαινομενα θα ειναι βορειοτερα...

Στην παρουσα φαση για μενα πρωτο φαβορι η Ηπειρος και μετα η θεσσαλια..Τοπικα βεβαια και σε αλλες περιοχες κυριως της βορειας χωρας θα εκδηλωθουν εντονα φαινομενα..

Κυριακη ειναι ακομα...Ολα ρευστα ειναι ακομα αλλα αρχιζουν τα μοντελα να συγκλινουν...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό! χαχαχα ..

20200517_090332.thumb.jpg.d68c247798656fe8aa4a223b87be0683.jpg

μακαρι στη πραγματικότητα και τελικά, να είμαστε στο παιχνίδι..... τουλάχιστον θα πέσει η Τ γυρω απ' τα φυσιολογικά να πάρουμε μια ανάσα απ' αυτή τη παράλογη, τοσο προωρη και τρελή ζέστη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...