Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Ωραία αρχίζει το καλοκαίρι φέτος🤬🤮   Έχει κάνει και 40ρια άλλες φορές τον Μάιο αλλά τέτοια διάρκεια σαν αυτή που δείχνει δεν πρέπει να χει γίνει ποτέ.  Αν ήταν καλοκαίρι δυναμική 2007 θα χε  

Η Αφρική βράζει από νωρίς και φέτος. Τα +28 ήδη εμφανίστηκαν στη Σύρτη.  Και όταν αρχίζει να βράζει η Αφρική από τόσο νωρίς καταλαβαίνετε τι δυναμική υπάρχει και φέτος για ακραίες ζέστες. 

δεν πειράζει, ας κάνει τις ζέστες τώρα για να εξασθενίσει μετά. Μην κάνει τέτοιο πράγμα μέσα στον Ιούλιο.    Γιατί έτσι θα πάμε για 45αρια+. 

Θα δείξει για την διάρκεια. με το ούκμο, μέχρι τις 15 του μήνα θα έχουμε ξεμπερδέψει με το σίχαμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Τωρα που σκάει καύσωνας τον Μάιο;;; Τελείωσε το καλοκαίρι;;

Όχι βέβαια.. το βαθύ ελληνικό καλοκαιρι αν αρχίσει δε λέει να τελειώσει μετά🤪.. απλά λεω μη κανοντας νωρις νωρίς τρελά, είναι πιο χαλαρό μετά...

..λόγος να γίνεται.. στη πραγματικοτητα και ειδικά το καλοκαιρι, αυτό δε συνεπάγεται κάτι απαρραίτητα.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν πειράζει, ας κάνει τις ζέστες τώρα για να εξασθενίσει μετά. Μην κάνει τέτοιο πράγμα μέσα στον Ιούλιο.    Γιατί έτσι θα πάμε για 45αρια+.

Ακριβως.. με τη αυτη το λογική το εννοώ και 'γω.. χαχα..

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απλά θυμηθείτε τι ωραίους χάρτες είχαμε πέρσι μέσα στον Μάιο και τι σίχαμα ακολούθησε. Δεν γίνεται να έχουμε χειρότερο καλοκαίρι φέτος.  ΣΤόχος είναι το 2002 και ας μην γίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δεν πειράζει, ας κάνει τις ζέστες τώρα για να εξασθενίσει μετά. Μην κάνει τέτοιο πράγμα μέσα στον Ιούλιο.    Γιατί έτσι θα πάμε για 45αρια+. 

Θα δείξει για την διάρκεια. με το ούκμο, μέχρι τις 15 του μήνα θα έχουμε ξεμπερδέψει με το σίχαμα.

Αυτό ότι θα εξασθενήσει μετά πιο πολύ ευσεβείς πόθοι είναι. Όταν ξεκινάνε τα καφέ χρώματα από αρχές Μαίου εκεί κάτω δεν θυμάμαι ποτέ να εξασθενεί πριν τα τέλη Σεπτέμβρη.  Δες ας πούμε Μαιο 2018 που ακολούθησε ηπιο καλοκαίρι πως ήταν η Αφρική αυτή την περίοδο

 Τα τελευταία χρόνια δεν υπάρχει καλοκαίρι που να μην κάνει κάποιον ακραίο καύσωνα κάπου στην Ευρώπη. Πέρσυ που υποτίθεται είμασταν σχετικά τυχεροί γλιτώσαμε τον ιστορικό Ιουνίου στη Δ. Ευρώπη, γλιτώσαμε τον ιστορικό Ιουλίου στην. Δ. Ευρώπη, μας πήραν ξώφαλτσα τα απομεινάρια του Ιουλίου, και παρόλα αυτά τα απομεινάρια έδωσαν τον περσινό πάρα πολύ ζεστό και ακραία άνυδρο Αύγουστο. Φαντάσου να μας πιάσει το κυρίως πιάτο φέτος τι έχει να γίνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ξεσπάσει τώρα ρ παιδιά για να χαλαρώσει μετά.. 

Σιγά 30 βαθμους θα έχει, λες και δεν έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Ας ξεσπάσει τώρα ρ παιδιά για να χαλαρώσει μετά.. 

Σιγά 30 βαθμους θα έχει, λες και δεν έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια. 

 

χχαχαχα  Βασίλη εγώ μεγάλο Σάββατο ειχα 30 βαθμούς. Τώρα πάμε για 38αρια εδώ. και μάλιστα με διάρκεια 35αρια+++

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

χχαχαχα  Βασίλη εγώ μεγάλο Σάββατο ειχα 30 βαθμούς. Τώρα πάμε για 38αρια εδώ. και μάλιστα με διάρκεια 35αρια+++

 χαλαρά. Όλη μέρα παραλια

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

 χαλαρά. Όλη μέρα παραλια

δεν μου αρέσει η θάλασσα. Ενώ έτσι και αλλιώς έχω μάθηματα, άρα όλη μέρα σπίτι😅 Απέχω 50 χλμ από το εξοχικό μου και δεν είναι σε φάση πηγαίνω και έρχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, DIMITRIS είπε:

Θέλω καύσωνα αλλά 2007 αυτό το καλοκαίρι και τον επόμενο χειμώνα μια χιονοεισβολή σαν τον Φλεβάρη του 2008, γίνεται?

Γιατί παιδί μου θέλεις ντε και καλά ακραίο καύσωνα;;;
Καλά είμασταν τα τελευταία χρόνια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αθηνα με τον δροσερο Σαρωνικο δεν θα εχει κ τοσο ψηλες θερμοκρασιες Μαιο μηνα. Τα νοτια παραθαλασσια δε θα 30αρισουν καν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και κάπως έτσι ο Μάης θα βγει θερμότερος από το Σεπτέμβρη. Φέτος το καλοκαίρι ξεκινάει 10 Μάη περίπου αν πάει λογικά θα κρατήσει μέχρι 30 Σεπτέμβρη. Πολύ φοβάμαι ότι ο Σεπτέμβρης θα βγει ψυχρότερος του Μάη. Ποτέ νομίζω δεν έχει συμβεί αυτό (να βγει στη Θεσσαλονίκη ψυχρότερος ο Σεπτέμβρης από το Μάη) αν κάνω λάθος διορθώστε με! Από την άλλη όμως είναι η μόνη χρόνια που χαίρομαι με τις ζέστες του Μάη λόγω κορονοϊού.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδικά αν μας πλακώσουν τα χαμηλά από αρχές Σεπτέμβρη και πάει έτσι με καύσωνες Μάης, Ιούνης, Ιούλης, Αύγουστος τέλος μετά. Τουλάχιστον είχαμε κρύα και βροχές το Μάρτη και τον Απρίλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Η Αθηνα με τον δροσερο Σαρωνικο δεν θα εχει κ τοσο ψηλες θερμοκρασιες Μαιο μηνα. Τα νοτια παραθαλασσια δε θα 30αρισουν καν. 

Εσείς εκεί κάτω έχετε πρόβλημα προς τον Αύγουστο ενώ εδώ ο Ιούλιος είναι ξεκάθαρα ο θερμότερος μήνας του έτους (εκτός από πέρσι). Εδώ ο Μάης πχ μπορεί κάποιες χρονιές να βγήκε θερμότερος ας πούμε από το Σεπτέμβρη. Και γενικά νότια Ελλάδα αργούν οι εποχές λίγο ενώ εδώ στο βορρά έρχονται στατιστικά on-time.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Η Αθηνα με τον δροσερο Σαρωνικο δεν θα εχει κ τοσο ψηλες θερμοκρασιες Μαιο μηνα. Τα νοτια παραθαλασσια δε θα 30αρισουν καν. 

Συμφωνώ απόλυτα! Μην πω πως στο Πειραιά θα έχει κ ψυχρούλα όσο πιο κοντά στην θάλασσα! 
Χαλκιδα αν είναι ΝΔ άνετα 30+...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, baristrs είπε:

Μονο τετοια και τιποτα αλλο!

 

IMG_20200505_160743.jpg

.... καλά είναι .... αλλά να μην συνοδεύονται απο χαλάζι .... γιατί δεν θα μείνει τίποτα για να φάμε στο τέλος .....!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dionisis00 είπε:

Η Αθηνα με τον δροσερο Σαρωνικο δεν θα εχει κ τοσο ψηλες θερμοκρασιες Μαιο μηνα. Τα νοτια παραθαλασσια δε θα 30αρισουν καν. 

.... σωστά .... οι ''ευπαθείς'' περιοχές ( εννοώ στη ζέστη ) θα την πληρώσουν ως συνήθως ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... καλά είναι .... αλλά να μην συνοδεύονται απο χαλάζι .... γιατί δεν θα μείνει τίποτα για να φάμε στο τέλος .....!!!!!!

 βασικά μόνο από ήλιο θα συνοδεύνται, μιας και δεν υπάρχει κάποια υποτυπώδης λίμνη να την απελευθερώσει την ενέργεια. Χαλάζι. Πόσο θέλω να το δω να στρώνεται χαλάζι. Αλλά εδώ έχουμε την αντιχαλαζική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

 βασικά μόνο από ήλιο θα συνοδεύνται, μιας και δεν υπάρχει κάποια υποτυπώδης λίμνη να την απελευθερώσει την ενέργεια. Χαλάζι. Πόσο θέλω να το δω να στρώνεται χαλάζι. Αλλά εδώ έχουμε την αντιχαλαζική.

..... έτσι είναι για τώρα .... εγώ το γενίκευσα .... περί χαλαζόπτωσης ....😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... έτσι είναι για τώρα .... εγώ το γενίκευσα .... περί χαλαζόπτωσης ....😇

εγώ είμαι τρελός από μικρός. όταν ξεκινούσε το χαλάζι έκανα μια βόλτα με το ποδήλατο στην γειτονιά για το νιώσω στο κεφάλι μου χαχαχαχα🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εγώ είμαι τρελός από μικρός. όταν ξεκινούσε το χαλάζι έκανα μια βόλτα με το ποδήλατο στην γειτονιά για το νιώσω στο κεφάλι μου χαχαχαχα🤪

..... και εμένα μου αρέσουν τρελά τα ακραία φαινόμενα .... αλλά τώρα στα 55 μου πρέπει να σκέφτομαι και την άλλη όψη του νομίσματος ....😉

ΥΓ .... έχω φάει για ένα 15λέπτο χαλάζι χοντρό όσο καρύδι , Ιούλιο μήνα σε ανάβαση προς την Αστράκα ,σε υψόμετρο 2200 m , και με τους κεραυνούς να σκάνε δίπλα μας στα 100 m .... το αποτέλεσμα ήταν ένα 20 ποντο στρωμένο χαλάζι που το λιωσε τελείως μετά από18 h ..... (θερμοκρασία την ώρα της χαλαζόπτωσης 2 C ...!!!!!) .......

.... sorry για το εκτός .....

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...