Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Πάντως μας δίνει εδώ γεμάτο +24 στα 850 στις 13/5!

ECG0-216.GIF?04-12

Πάντως πάνω από 32c έχουμε παρα πολλά χρόνια να δούμε Μάιο!

Τα πρώτα 30αρια εμφανίζονται συνήθως το τελευταίο 5ημερο του μήνα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σάπια τα τρεξίματα. Τουλάχιστον ας ελπίσουμε να πάει αντίστροφα φέτος. πέρσι ξεκίνησε καλά, αλλά το υπόλοιπο καλοκαίρι ήταν σάπιο. Φέτος στόχος είναι στην Λάρισα 150 χιλιοστά αυτό το τρίμηνο [και όχι από μια καταιγίδα να εξηγιόμαστε χεχε]  Οπότε φέτος ξεκινάμε σάπια, αλλά θα συνεχίσουμε καλά. Ε πόσο να συνεχιστεί η ατυχία εξάλλου. Και φυσικά κάθε χρόνο στόχος είναι το τριήμερο του 15αυγούστου να είναι φθινοπωρινό😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Μάλλον θα βγει η επιθυμία σου για καυτό Μάιο! Θα ψηθεί ο ιός...

5F820A2C-1F67-4CC6-A574-6AD3EAE1D3B5.gif

  • .....στα κάρβουνα με μπολικο λεμονι.....μμμμμμμ !!!!!!!! ......να, ζήσουμε να τον .......ξεχάσουμε....... !!!!!!!!😂😎🤩🤣
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:
  • .....στα κάρβουνα με μπολικο λεμονι.....μμμμμμμ !!!!!!!! ......να, ζήσουμε να τον .......ξεχάσουμε....... !!!!!!!!😂😎🤩🤣

Εγώ απορώ από την άλλη... εκεί στην Βρετανία-ΒΔ Ευρώπη, με τις χειμωνιάτικες συνθήκες, πιστεύετε ότι θα έχουμε έξαρση;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο τρέξιμο στο διάγραμμα του 06ζ είναι μόνο του στην κούρμπα που κάνει στις 13 με 15/5 όταν σχεδόν όλα τα άλλα είναι ανάμεσα σε +20 και +25 στα 850.

Είναι πολύ μακριά πάντως και εύκολα μπορούν να αλλάξουν αρκετά πράγματα, θα δούμε στις επόμενες 2-3 ημέρες εάν υφίσταται τέτοιος καύσωνας για Μάιο ή θα πάμε σε θερμοκρασίες πιο κοντά στις κλιματικές.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι η 1η φορά στη ζωή μου που δε με χαλάνε οι ζέστες από τόσο νωρίς. Από την άλλη βέβαια φοβάμαι το ενδεχόμενο ενός ψυχρού και βροχερού Σεπτέμβρη. Επίσης τρέμω στην ιδέα το διάστημα 18-25 Μάη να βγει βροχερό, ψυχρό και πλημμυράτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Είναι η 1η φορά στη ζωή μου που δε με χαλάνε οι ζέστες από τόσο νωρίς. Από την άλλη βέβαια φοβάμαι το ενδεχόμενο ενός ψυχρού και βροχερού Σεπτέμβρη. Επίσης τρέμω στην ιδέα το διάστημα 18-25 Μάη να βγει βροχερό, ψυχρό και πλημμυράτο.

όντως εκεί τέλη Μαιου δεν είναι ωραίες οι βροχες  μόνο σε καταιγίδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Εγώ απορώ από την άλλη... εκεί στην Βρετανία-ΒΔ Ευρώπη, με τις χειμωνιάτικες συνθήκες, πιστεύετε ότι θα έχουμε έξαρση;

.... αυτός ο ιός είναι αχαρτογράφητος .... κάθε μέρα ανακαλύπτουν και κάτι καινούργιο ..... οπότε ότι και να πούμε ..... απλά θέλουμε να πιστεύουμε ότι επειδή ανήκει στην ''οικογένεια'' των Sars θα μειώθει η μεταδοτικότητα του με τις καλοκαιρινές ζέστες ..... 🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Είναι η 1η φορά στη ζωή μου που δε με χαλάνε οι ζέστες από τόσο νωρίς. Από την άλλη βέβαια φοβάμαι το ενδεχόμενο ενός ψυχρού και βροχερού Σεπτέμβρη. Επίσης τρέμω στην ιδέα το διάστημα 18-25 Μάη να βγει βροχερό, ψυχρό και πλημμυράτο.

Πολλες φοβίες έχεις...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπίσουμε όσο πλησιάζουμε να μετριάζουν ή και να μην ισχύσουν καθόλου οι μεγάλες ζέστες έως και μίνι καύσωνες για την εποχή που φαίνονται μακροπρόθεσμα τώρα από τα μοντέλα....γιατί αν ξεκινήσουμε από τόσο νωρίς καήκαμε κυριολεκτικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ας ελπίσουμε όσο πλησιάζουμε να μετριάζουν ή και να μην ισχύσουν καθόλου οι μεγάλες ζέστες έως και μίνι καύσωνες για την εποχή που φαίνονται μακροπρόθεσμα τώρα από τα μοντέλα....γιατί αν ξεκινήσουμε από τόσο νωρίς καήκαμε κυριολεκτικά....

Λογικά κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω. Μέσα Μάη δε θέλω ζέστες. Σιχαίνομαι που σιχαίνομαι θανάσιμα το ελληνικό καλοκαίρι, τραβάει που τραβάει μέχρι τέλη Σεπτέμβρη (χρόνια έχω να κάνω φθινοπωρινά γενέθλια έτσι όπως εγώ τα ονειρεύομαι) ε να μην αρχίσει κι από Μάη. Απλά από 5/9 μέχρι 20/9 έχω εξεταστική και δε με νοιάζει πλέον τόσο ο καιρός τότε. Όπως και 1/6 - 20/6.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν θέλει πολύ το ούκμο, από θερμή να το πάει σε ψυχρή εισβολή. Ελπίζουμε για τα καλύτερα

ναι το καλό είναι ότι έχουμε πολύ χρόνο ακόμα να τα ανατρέψει όλα...όχι φυσικά να κάνει ψυχρή εισβολή αλλά μια πολύ πρόσκαιρη άνοδο απλά και μετά επιστροφή στα κανονικά ή και δροσερά....αλλά αυτό το σενάριο προς το παρόν είναι το αουτσάιντερ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακοί και σπάνιοι χάρτες για την εποχή....την ίδια ώρα που το +24 στα 850 θα βρίσκεται στην νότια Ιταλία το -6 θα βρίσκεται στη νότια Γερμανία "μόνο" 30 βαθμοί διαφορά !!!! σε μια τόσο μικρή γεωγραφική απόσταση....μέσα στην ευρώπη μέσα Μαίου....!!!

ECMOPEU12_168_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εντυπωσιακοί και σπάνιοι χάρτες για την εποχή....την ίδια ώρα που το +24 στα 850 θα βρίσκεται στην νότια Ιταλία το -6 θα βρίσκεται στη νότια Γερμανία "μόνο" 30 βαθμοί διαφορά !!!! σε μια τόσο μικρή γεωγραφική απόσταση....μέσα στην ευρώπη μέσα Μαίου....!!!

ECMOPEU12_168_2.png

Στο Ηνωμενο Βασιλειο μεχρι και το Λονδινο φτανει το -8!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωρεεεε πράγματααα...

τζιζ τζιζ τζιζ.. τζιφος να γίνουν του τζίφου τα καυτά! τζιζ.. τζιζ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Καυσωνουλη , καυσωνουλη, 

GFSOPEU12_336_2.png

..... χαχαχα ..... αυτή τη φορά δεν έχει παγωτούλη ...... 🍻 .....only biren boliken ....!!!! 😂🤣

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...