Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Tα Καλάβρυτα γενικά τσιμπάνε στις μέγιστες θερμοκρασίες του καλοκαιριού και μερικές φορές δείχνουν ό,τι νάναι (διαπιστωμένο τα προηγούμενα χρόνια)…..γι αυτό λέμε ότι αρκετοί σταθμοί είναι αναξιόπιστοι, ή απλά δείχνουν λανθάνουσες θερμοκρασίες στις θερμές περιόδους!!!

Το τσέκαρα πρόσφατα Κώστα... Σωστά δουλεύει... 

Εκτως τώρα κι αν υπολειτουργει πάλι ή βάλανε δίπλα κανένα αναμμένο μαγγαλι... 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρον ολα καλα..Εδω κατω ουτε σημερα εκανε καποια ιδιαιτερη ζεστη.Οπως προανεφερα ουτε τους 30 δεν αγγιξαμε..Το μεσημερι μαλιστα εβγαλε και αερακι λογω θαλασσιας αυρας...Οσο πιο νοτια τοσο το καλυτερο..Και τωρα φυσαει ελαφρως..Καθεσαι ανετα μπαλκονι.Και αυτο κανω...Και ξερετε οτι την ζεστη δεν την αντεχω...Πραγματικα σημερα ηταν μια απολυτως υποφερτη θερμη μερα...Απο αυριο εχει ο θεος...Καλο βραδυ σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Κώστας. είπε:

Μόνο την άμμο δεν έφαγα απ τα νεύρα μου σήμερα.  Συννεφιασε στις 5.  Δεν είχα πάρει μαζί μου φούτερ μακρυμάνικο και ξυλιασα.  Έφυγα άρον άρον. Κι εγώ κι άλλοι. 

 Παγωνιά.

Τι κι αν έχει πάνω 20c στα 850, αν έχει από κάτω σύννεφα δώρο αδωρον. 

..... εεεε ...... τι τα θες και συ τα extreme sports ......???????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Ερώτηση της μάνας μου τώρα. Χτες το βράδυ δεν εσκασες με δύο κουβέρτες; 

Χαχαχαχα.

 

.... το χειμώνα με πόσες βελέντζες * σκεπάζεσαι .....??????

ΥΓ ......  * βελέντζα θηλυκό

μάλλινο χειροποίητο (σε παραδοσιακό αργαλειό) κλινοσκέπασμα, φτιαγμένο από μαλλί προβάτου (κυρίως) αλλά και γίδας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Προς το παρον ολα καλα..Εδω κατω ουτε σημερα εκανε καποια ιδιαιτερη ζεστη.Οπως προανεφερα ουτε τους 30 δεν αγγιξαμε..Το μεσημερι μαλιστα εβγαλε και αερακι λογω θαλασσιας αυρας...Οσο πιο νοτια τοσο το καλυτερο..Και τωρα φυσαει ελαφρως..Καθεσαι ανετα μπαλκονι.Και αυτο κανω...Και ξερετε οτι την ζεστη δεν την αντεχω...Πραγματικα σημερα ηταν μια απολυτως υποφερτη θερμη μερα...Απο αυριο εχει ο θεος...Καλο βραδυ σε ολους..

..... είσαι το ''αντώνυμο'' του Κώστα .....!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Μεγαλύτερη εντύπωση έκαναν σήμερα οι υψηλές Θ στα μεγάλα υψόμετρα πάρα στα πεδινά  . Σε όποιο βουνό υπάρχει σταθμός μάλλον κατέγραψε ρεκόρ Μαΐου ( τουλάχιστον) . Κατά τα άλλα σχετικά χαλαρά πήγαν τα πράγματα.

Δροσούλα τώρα κοντά στους 20 βαθμούς  στο Κρυονέρι, 27 στο χωριό που παρότι δεν είχε τόση ζεστή το μεσημέρι τώρα έχει σηκώσει ισχυρο νότια. 

Για Αττική αύριο όσο πιο Δυτικό το ρεύμα, τόσο πιο πολύ ζέστη θα έχουμε. Αν μας πιάσει κανένα ΝΔ χαλαρά θα την βγάλουμε πάλι αλλά δεν το βλέπω...

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... το χειμώνα με πόσες βελέντζες * σκεπάζεσαι .....??????

ΥΓ ......  * βελέντζα θηλυκό

μάλλινο χειροποίητο (σε παραδοσιακό αργαλειό) κλινοσκέπασμα, φτιαγμένο από μαλλί προβάτου (κυρίως) αλλά και γίδας

Έχω κοιμηθεί σε βελεντζα από μαλλί γίδας!!!!

Τσιμπαει!!!!!!!!🤪

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Έχω κοιμηθεί σε βελεντζα από μαλλί γίδας!!!!

Τσιμπαει!!!!!!!!🤪

..... και γω ..... φτιαγμένη απο τη γιαγιά μου στον αργαλειό ..... όντως τσιμπάει τρελά .....😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, THUNDERSNOW1965 said:

.... το χειμώνα με πόσες βελέντζες * σκεπάζεσαι .....??????

ΥΓ ......  * βελέντζα θηλυκό

μάλλινο χειροποίητο (σε παραδοσιακό αργαλειό) κλινοσκέπασμα, φτιαγμένο από μαλλί προβάτου (κυρίως) αλλά και γίδας

Με μια κουβερτα κι ενα παπλωμα. Αλλα στην Αγγλία  δεν παγώνουν  τα σπιτια το βραδυ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Κώστας. είπε:

Με μια κουβερτα κι ενα παπλωμα. Αλλα στην Αγγλία  δεν παγώνουν  τα σπιτια το βραδυ. 

..... full θέρμανση εεεε...??????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

..... τώρα 24 C και υγρασία 42 % .... (ώρα 23 .59 ) ......

...... τα Λευκά Όρη χθες από τη Γραμβούσα Κισσάμου ...... Φωτ: κ. Nikos Kantaras

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

 
Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Είμαι έξω. Μεγάλο λάθος το κοντομανικο.. ψοφησα..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω αυτήν την ώρα τη θερμοκρασία από το σταθμό μου και απλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ξημερώνει 15 Μάη.... 

Κάτι σε 15 Ιουλίου μου φέρνει.... 

 

 

Screenshot_20200515-003408.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Και πετραλωνα φιλε!!!!😜

Πετράλωνα; Ζω στη Θεσσαλονίκη 20 χρόνια και 8 μήνες και πραγματικά δεν έχω ακούσει ποτέ για περιοχή Πετράλωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το σίχαμα με την ανυπόφορη ζέστη είναι μπροστά μας!!! 34 θα έχει αύριο που μάλλον θα είναι και η μέγιστη μήνα!!! Άντε 3.5 μήνες μείνανε για να τελειώσει η βρωμοεποχή με τους 40+ (ειδικά τον Ιούλιο) και 6.5 για να μπούμε στην ίδια τη θαλπωρή!!! Και το κυριότερο από 21 Ιουνίου μικραίνει η μέρα σταδιακά!!! Εδώ σήμερα είχαμε 15-30 και αραιά σύννεφα προς το απόγευμα. Μια αδιάφορη τυπική ανοιξιάτικο - καλοκαιρινή μέρα δηλαδή! Μέρες που καιρικά συνηθίζονται στο 6μηνο Μάρτης - Αύγουστος!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Βλέπω αυτήν την ώρα τη θερμοκρασία από το σταθμό μου και απλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ξημερώνει 15 Μάη.... 

Κάτι σε 15 Ιουλίου μου φέρνει.... 

 

 

Screenshot_20200515-003408.jpg

..... κάποιος πάτησε το fast forword ......!!!!!!..... θα τον βρω που θα πάει ......?????😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

25.3c το Ζερικι!!!

Το χωριό με τις απίστευτες αναστροφες! 

21.5 Καλάβρυτα επίσης χωριό με τρομερές αναστροφες😱

22.8 Ζωγράφου στην ταράτσα μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Τρίκαλα στις 8 το πρωι 27 βαθμούς... έχει ξαναγίνει θα σκεφτεί κάποιος. Έλα όμως που είναι στην Κορινθία στα 1077 μέτρα! Γενικά όλα τα κεντρονότια ορεινά φλέγονται. Ενδεικτικά,  28 βαθμούς το Ζερίκι,  25 η Πάρνηθα. Καλημέρα!

Ελάχιστη στο χωριό 19,8 ,στους 23 τώρα με αεράκι ΒΔ .Κρυονέρι άπνοια με την Θ στους 21 .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...