Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21.0 βαθμους γράφει ο σταθμός στην ταράτσα μου τωρα... 

Τόσο έχει και τον Ιούλιο... 

Τραγικο.... Βέβαια την ίδια ώρα ο Διονυσος έχει 22.2 οπότε δε μιλάω... 

Στους 9.4 πριν λίγο στα Καλάβρυτα και 12.2 στον Ποταμό κερκυρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, sakis13 είπε:

27.8 η μεγιστη στο γκαζι,στους 28.5 στην καλλιθεα...Τωρα ειμαστε κοντα στους 26..Τα δυσκολα ειναι μπροστα μας..Η κορυφωση θα ειναι το σκ.Ελπιζω τουλαχιστον με την ελευση της νεας βδομαδας να δροσισει και εαν ειναι δυνατον να βγαλει και καμια ασταθεια της προκοπης..

Απλά να δροσίσει! Αστάθειες ας βγάλει μετά τις 26/5.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Χαλκίδα.

Επιτέλους καθαρός ουρανός σήμερα, να δούμε τι μέγιστη θα φτάσουμε σήμερα (εχθές 29 βαθμούς αλλά χωρίς ήλιο ουσιαστικά)

Web Cam History Image - 1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα από Χαλκίδα.

Επιτέλους καθαρός ουρανός σήμερα, να δούμε τι μέγιστη θα φτάσουμε σήμερα (εχθές 29 βαθμούς αλλά χωρίς ήλιο ουσιαστικά)

Web Cam History Image - 1

Πάντως η αίσθηση παραμένει πολύ ευχάριστη και κυρίως από το απόγευμα κ μετά με αρκετή δροσιά την νύχτα! 15,5c η ελάχιστη απόψε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Γενικά όλες αυτές τις ημέρες η θερμοκρασία εδώ στη πόλη της Ρόδου δεν ξεπέρασε ευτυχώς τους 23 βαθμούς η μέγιστη, και στη Λίνδο μόνο την Κυριακή για λίγο άγγιξε τους 28.  Προς το παρόν καλά τη βγάζουμε (και ευτυχώς χωρίς σκόνη), αν και νομίζω πως τις επόμενες μέρες θα "τσιμπήσει" αρκετά και εδώ η ζέστη.  

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθεσινές μέγιστες Αττικής από όσα τσέκαρα ήταν 32.6 Αυλώνας (ΙΜΣ) και 31.5 Νέα Φιλαδέλφεια (ΕΜΥ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kilkis1989 είπε:

Δεν μας πιάνει ο καύσωνας 😋

Πατάτες

20200513_120502.jpg

 

΄Πόσο πάνε το κιλό?😁

 

27 βαθμοί στην Λάρισα, πρόσκαιρη πτώση σήμερα οπότε προσωπικά αναμένω 34-35 βαθμούς μέγιστη σήμερα.

 

βγάζουν επιφανειακό ανατολικό τα μοντέλα πιο μετά. Οπότε ίσως να μην φτάσουμε τόσο, και να είμαστε στο 33+αρι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα είμαι με σορτς.. ήμουν με μακρια πιτζαμα μέχρι χθες βράδυ, αλλά δε τη πάλευα άλλο ...

Είμαι κατά 90% καλοκαιρινός πλεον..

Χθες έκανα μπανιο και με δροσερουλικο νερο!

Σήμερα νιώθω σαν ζαλισμένο κοτοπουλάκι και δε μπορώ.. χαχα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

 Το Inside 27.3 ειναι η θερμοκρασια του σπιτιου ?

Φιλε μου καλά έκανες και ρώτησες.. χαχα είχε κανει και περυσι εντυπωση αυτό .. λογικο..

Ειναι η θερμοκρασια δωματιου.. στο υπολοιπο σπιτι παιζει να ειναι και πιο χαμηλα..... τωρα δε χτυπα ο ηλιος το δωματιο .. εχω φροντισει παντως για τις απογευματινες ώρες που χτυπα, κι εχω τη κονσολα του vantage vue σε αναλογη θεση ώστε να μη χτυπα καθολου εκει ο ήλιος........ ειναι η θεση του δωματιου τετοια, το οτι χτυπα εδω απ το απογ ο ηλιος και μπορει να φταιει και τιποτ' αλλο! Δυστυχως πάντως για το καλοκαιρι που κανει ζεστη, αυτο ειναι γεγονος!

Εχω και τον πρωτο μου παλιο αισθητηρα.. τη κονσολα του βασικα στο δωματιο.. δε χτυπα ο ήλιος.. παρομοίως..

20200513_131600.thumb.jpg.697da18ded1c362606f003f4754e3049.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Φιλε μου καλά έκανες και ρώτησες.. χαχα είχε κανει και περυσι εντυπωση αυτό .. λογικο..

Ειναι η θερμοκρασια δωματιου.. στο υπολοιπο σπιτι παιζει να ειναι και πιο χαμηλα..... τωρα δε χτυπα ο ηλιος το δωματιο .. εχω φροντισει παντως για τις απογευματινες ώρες που χτυπα, κι εχω τη κονσολα του vantage vue σε αναλογη θεση ώστε να μη χτυπα καθολου εκει ο ήλιος........ ειναι η θεση του δωματιου τετοια, το οτι χτυπα εδω απ το απογ ο ηλιος και μπορει να φταιει και τιποτ' αλλο! Δυστυχως πάντως για το καλοκαιρι που κανει ζεστη, αυτο ειναι γεγονος!

Εχω και τον πρωτο μου παλιο αισθητηρα.. τη κονσολα του βασικα στο δωματιο.. δε χτυπα ο ήλιος.. παρομοίως..

20200513_131600.thumb.jpg.697da18ded1c362606f003f4754e3049.jpg

Μου αρέσει που εγώ είμαι παλαβός για την μετεωρολογία, αλλά σπίτι μου  ούτε ένα υδραργυρικό θερμότερο δεν έχω🤣. Μια χαζομαρίτσα έχω που είναι ένα σπιτάκι με ένα θερμόμετρο υδραργύρου ίσα με δάκτυλο χεριού, και το έχασα και αυτό. χαχαχα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μου αρέσει που εγώ είμαι παλαβός για την μετεωρολογία, αλλά σπίτι μου  ούτε ένα υδραργυρικό θερμότερο δεν έχω🤣. Μια χαζομαρίτσα έχω που είναι ένα σπιτάκι με ένα θερμόμετρο υδραργύρου ίσα με δάκτυλο χεριού, και το έχασα και αυτό. χαχαχα

Εγω ειχα θερμομετρο υδραργυρου εξω στο μπαλκόνι πριν το 2015 ... κολλημένο με τσίχλα στον τοιχο .. ξερεις τωρα απ' αυτες που κολλάνε🤣..... ουτε καρφια ουτε τιποτα!

Μέσα ειχα ενα τεραστιο έξυπνο στρογγυλο ψηφιακο ρολοι, που σου λεγε extra και την inside temp. και υγρασία.... αλλά για έξω, επειδη έχω και μυωπία και δεν επιθυμούσα να στραβώνομαι.. οπότε λέω χρειάζομαι ψηφιακο..

Τώρα έχω τον παλιο μου αισθητηρα του 2015, ένα μινι hama μετεωρολογικο σταθμο που μετρα υγρασια και θερμ. μεσα - έξω και λάθος βαρομετρική πίεση (την βαρομετρική πιεση απλα δε τη λαμβανα υπ' όψη.. την έβλεπα απ' τους σταθμους στο meteo) ...... το hama αυτον σταθμο τον χρησιμοποιω παραλληλα τωρα συγκριτικα.. το καλυτερο που θα μπορουσα να κανω για τον εξωτ. αισθητήρα του, θα ταν να φτιαχνα κι εναν ξυλινο κλωβο απεναντι του vue ή να τον χρησιμοποιώ για μετρηση εσωτερικής, καπου καλύτερα στο σπίτι... η κονσολα του ήδη μου δειχνει συγκριτικα με τον vue στο δωματιο, οπότε έτσι και μαζι με τον vue,  θα μετρουσα 3 εσωτερικές! 2 δωματιου, και μια πιο γενική!

Επίσης εχω και τον περσινο του 2019, sencor, κανονικο πλεον μετεωρολογικο σταθμο .. που το παραεκανε με την εξωτερικη τα μεσημερια και δεν έδινε αξιόπιστες T με το που τον χτυπουσε ο ήλιος.... δε τον χρησιμοποιώ τώρα, αφού τον αντικατέστησα αρχες Μαρτίου φετος με τον davis vantage vue... που μου έλυσε κυριολεκτικά τα χέρια!

χαχα κι επειδή ειπα αρκετά μάλλον, ας κάνω παράλληλα κι ακόμη μια αναφορά... η temp. έξω τώρα στους 28.9 βαθμούς με 30% υγρασία! 30.3 βαθμοί η μέγιστη, αν δεν αλλάξει κάτι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο ζέστη γενικευμένη σήμερα στην Αττική. Εμείς εδώ στα νότια σχετικά καλύτερα σε σχέση με άλλες περιοχές. Παρατηρώ οτι μέχρι αυτή τη στιγμή η μέγιστη στην Αττική παρατηρείται στη Νέα Φιλαδέλφεια (ΕΜΥ) με 33 βαθμούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Τρομερό θερμοκρασιακό εύρος σήμερα από Πολιανή!

0,6 min

31,7 max

Ξημέρωσε στο χωριό με ένα λεπτό στρώμα πάγου στις επιφάνειες και λίγες ώρες μετά έψαχνες ίσκιο να δροσιστείς!! Όλες οι εποχές μέσα σε λίγες ώρες...

Σχετικά με τη μέγιστη ( ως προς την αξιοπιστία) ο κλωβός είναι fan aspirated.

Επεξεργάστηκε από Μεσσήνιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...