Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

24.7 βαθμους τώρα ο σταθμός μου..

15.6 βαθμοί ελάχιστη θερμ. και αν δεν αλλάξει κάτι, 25.9 βαθμοί μέγιστη..

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Όπως είχα αναφέρει πριν μια εβδομάδα για σήμερα φαινόταν μια πολύ αβαθής διαταραχουλα με αποτέλεσμα να δούμε υψισυννεφια. 29.4 στην Λάρισα β μέγιστη εξαιτίας της συννεφιάς. Από αύριο αρχίζει η πρόσκαιρη ανηφόρα για να πάρει την ανιούσα από Πέμπτη..

 

IMG_20200510_154802.jpg

IMG_20200510_154828.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα στην παρεα...νέο μέλος και εγώ σας παρακολουθώ απ' το παλιό φορουμ απ' το 2013 αλλά δεν είχα γράψει ποτέ 

Ας κάνω και εγώ την αναφορά μου...24.5 βαθμούς εδώ μέγιστη 25.5

Να δούμε τι μας επιφυλάσσει η επόμενη βδομάδα που φαίνεται αρκετά θερμή για τα δεδομένα της εποχής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Καλησπερα στην παρεα...νέο μέλος και εγώ σας παρακολουθώ απ' το παλιό φορουμ απ' το 2013 αλλά δεν είχα γράψει ποτέ 

Ας κάνω και εγώ την αναφορά μου...24.5 βαθμούς εδώ μέγιστη 25.5

Να δούμε τι μας επιφυλάσσει η επόμενη βδομάδα που φαίνεται αρκετά θερμή για τα δεδομένα της εποχής.

Καλωσηρθες φίλε!!! 

Καλές αναφορες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

άλλη μια μονοψηφια σημερα στους 7.7c η χαμηλοτερη και στους 23.2c η υψηλoτερη με αχνη συνεφια που  από το μεσημερι και μετα εγινε πιο εντονη.φωτο πριν κανα δυωρο προς Δ😁

SobqlpJ.jpg

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετή μαυρίλα ανατολικά μας αν σκεφτεί κανείς ότι μόνο υψισυννεφια είναι η σημερινή νέφωση. Μια μια φωτογραφία από δυτικά πιο πριν ( η δεύτερη)

 

IMG_20200510_193234.jpg

IMG_20200510_170347.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ παρόμοιες εικόνες με του Μιχαήλ έχουμε ψυχρά και σαν να το πάει για καταιγίδα- βροχή 

20200510_194600.jpg

20200510_194557.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Και εδώ παρόμοιες εικόνες με του Μιχαήλ έχουμε ψυχρά και σαν να το πάει για καταιγίδα- βροχή 

20200510_194600.jpg

20200510_194557.jpg

Δεν προκειται να κανει καταιγιδα με τετοια συννεφα...Ουτε και βροχη νομιζω (Κατα 99.9% ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορει καν να ψιχαλισει με Cirrostratus)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Και εδώ παρόμοιες εικόνες με του Μιχαήλ έχουμε ψυχρά και σαν να το πάει για καταιγίδα- βροχή 

 

 

και όμως φίλε όχ μόνο καταιγίδα δεν κάνει με αυτά, αλλά ακόμα και η ασθενής βροχή, αν πέσει θα είναι ένα μικρό θαύμα😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δεν προκειται να κανει καταιγιδα με τετοια συννεφα...Ουτε και βροχη νομιζω (Κατα 99.9% ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορει καν να ψιχαλισει με Cirrostratus)

 

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και όμως φίλε όχ μόνο καταιγίδα δεν κάνει με αυτά, αλλά ακόμα και η ασθενής βροχή, αν πέσει θα είναι ένα μικρό θαύμα😛

Σωστά λέτε τίποτα δεν είναι αυτά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 7/5/2020 at 1:27 ΠΜ, Xionoflorina είπε:

Και κάπου εδώ τελειώνει το μέτωπο εξπρες, έκοψε ο υετός με 3.6.  Τα τελευταία λεπτά χειμώνα, από βδομάδα πάμε κατευθείαν καλοκαίρι. Σε κανα 6 μηνο τώρα ξανά ψυχρή εισβολή

Ψυχρή εισβολή μετά τις 10/11. Όταν λ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

 Σήμερα ........ Τι και αν είναι σχεδόν μέσα Μαΐου!!! το βουνό μας χαρίζει ακόμη μοναδικές στιγμές, πολύ χιόνι και καταβάσεις με καλή ποιότητα χιονιού!!!! ......Αυτοκίνητο φτάνει μέχρι τα 2100μ ....... Η πόρτα του καταφυγίου Χριστάκη (υψομ.περίπου 2500m Δυτικός Όλυμπος ) ξεθάφτηκε χτες ,οπότε προς το παρόν μπορεί κάποιος να μπει μέσα!! ....... Pitenis Siokas

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, ουρανός, βουνό, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, χιόνι, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

......... εδώ διακρίνεται  το υψηλότερο καταφύγιο στην Ελλάδα ''Γιώσος Αποστολίδης'' σε h 2697 ,το Στεφάνι  με h 2909 m ..... και λίγο ο Μύτικας h 2918 m ......!!!!!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, χιόνι, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

...... τη μέρα που πέρασε (Κυριακή) πιάσαμε max 25.1 C και min 16.2 C ..... τώρα όμως έχουμε 19.8 C με υγρασία 53 % ....... μπαίνουμε σε Εβδομάδα λιποδιάλυσης ..... 🔥🔥🔥 ....... 😀 .....ειδικά το ερχόμενο ΠΣΚ .......!!!!!!!

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16.5 ελαχιστη κατέγραψε ο σταθμός μου στην ταρατσα.... 

12 έγραψε το αυτοκίνητο τα ξημερωματα έξω από την Πανεπιστημιουπολη Ζωγραφου... 

Στους 23 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι χαμηλότερες και υψηλότερες θερμοκρασίες στην Ελλάδα αυτήν την ώρα... 

Εντυπωσιάζει το παραθαλάσσιο Φάληρο που έχει την ίδια θερμοκρασία με τους ορεινούς όγκους της χώρας μας.... 

Screenshot_20200511-125614.jpg

Screenshot_20200511-125626.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...