Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές "βαθιάς λίμνης" 25/5 - 1/6/2020.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

showforecast.cgi?lightningmap=yes&fcstfile=2020053006_202005282354_2_stormforecast.xml
A level 1 is issued for parts of Romania, Bulgaria, Serbia, Albania, Greece, central Italy and the French Alps mainly for excessive convective precipitation and large hail.

βλέπω όμως το συννεφο πάνω μας ψευτοδιαλυεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

βλέπω όμως το συννεφο πάνω μας ψευτοδιαλυεται

Ξέρεις τι ΔΕΝ είδες? Την ώρα.😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ξέρεις τι ΔΕΝ είδες? Την ώρα.😃

🤣🤣🤣🤣 κοίταξε αν είναι να βγει κάτι θα πρέπει από τώρα να γίνεται και να μην διαλύσει αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα...Ο ευρωπαίος μου δίνει καταιγίδες στις 9 ώρα 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

🤣🤣🤣🤣 κοίταξε αν είναι να βγει κάτι θα πρέπει από τώρα να γίνεται και να μην διαλύσει αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα...Ο ευρωπαίος μου δίνει καταιγίδες στις 9 ώρα 

Διάβασε ένα ποστ που έγραψα εχθές το βράδυ για το πότε βγαίνουν οι καταιγίδες, δεν ισχύει μόνο για την Θεσσαλία, αλλά και για εσάς [και για να σε προλάβω σε πιθανή απορία αφού το διαβάσεις, τα μικρά σχετικά νέφη μπορούν να δημιουργηθούν και μέσα στον κάμπο πιο νωρίς]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα το παει και σημερα στην Αττικη,μην πω καλυτερα και απο χθες τετοια ωρα..Αλλα το αποτελεσμα θα κρινει..

Σε πανελλαδικο επιπεδο ομως ειναι χειροτερα.Χθες τετοια ωρα ειχαμε ηδη αρκετες καταιγιδες κυριως στην Πελοποννησο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Διάβασε ένα ποστ που έγραψα εχθές το βράδυ για το πότε βγαίνουν οι καταιγίδες, δεν ισχύει μόνο για την Θεσσαλία, αλλά και για εσάς [και για να σε προλάβω σε πιθανή απορία αφού το διαβάσεις, τα μικρά σχετικά νέφη μπορούν να δημιουργηθούν και μέσα στον κάμπο πιο νωρίς]

Μάλιστα.....απλά μου φαινόταν λίγο αργά 5 ώρα αλλά τώρα το κατάλαβα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλα το παει και σημερα στην Αττικη,μην πω καλυτερα και απο χθες τετοια ωρα..Αλλα το αποτελεσμα θα κρινει..

Σε πανελλαδικο επιπεδο ομως ειναι χειροτερα.Χθες τετοια ωρα ειχαμε ηδη αρκετες καταιγιδες κυριως στην Πελοποννησο..

Σάκη θα μου επιστρέψεις να διαφωνήσω φίλε.. Στην Ήπειρο πχ τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με εχθές, καθώς και σε εμάς στην Θεσσαλία. Η Πελοπόννησος όντως έχει λιγότερα σε σχέση με εχθές, αλλά γενικότερα οι αναπτύξεις σήμερα μου φαίνονται πιο δυναμικές και στην δορυφορική. Εδώ η εικόνα με την σύγκριση, αριστερά εχθές, δεξιά σήμερα

 

28,29-5-2020 comparison.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! O ουρανός δυτικά πάλι μαυρίζει πολύ ! (Μου αρέσει αυτό)

Ελπίζω και σήμερα να έχουμε πολύ νερό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σάκη θα μου επιστρέψεις να διαφωνήσω φίλε.. Στην Ήπειρο πχ τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με εχθές, καθώς και σε εμάς στην Θεσσαλία. Η Πελοπόννησος όντως έχει λιγότερα σε σχέση με εχθές, αλλά γενικότερα οι αναπτύξεις σήμερα μου φαίνονται πιο δυναμικές και στην δορυφορική. Εδώ η εικόνα με την σύγκριση, αριστερά εχθές, δεξιά σήμερα

 

28,29-5-2020 comparison.JPG

Μιχαηλ μου εκρινα με βαση που εχει καταιγιδες σε σχεση με τετοια ωρα χθες..Και μονο αυτο...Απο αυτην την αποψη και μονο εγραψα οτι ειναι χειροτερα..😜Ασχετα με το τι θα γινει αργοτερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μιχαηλ μου εκρινα με βαση που εχει καταιγιδες σε σχεση με τετοια ωρα χθες..Και μονο αυτο...Απο αυτην την αποψη και μονο εγραψα οτι ειναι χειροτερα..😜Ασχετα με το τι θα γινει αργοτερα..

οκ, δεκτό τότε😀 Απλά Καθώς εγώ μιλούσα στην ουσία για την δορυφορική τώρα και το τι θα προκαλέσει την συνέχεια ου θα είναι καλύτερη σε σχέση με εχθές. Μακάρι να γίνει χαμούλης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω να δηλώσω ότι σήμερα ο καιρός είναι θερμότερος από εχθές... (Τουλάχιστον τώρα που έχουμε ήλιο) 

Τ: 25°C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κίνηση των νεφώσεων είναι καλή και υπάρχουν ήδη τοπικές μπόρες στην Στερεά αλλά και στην Β. Πελοπόννησο . Να δούμε πως θα συνεχίσει ,προς το παρόν μας αφήνει ελπίδες για κάτι δυνατό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Εγω παντως βλεπω καλυτερες αναπτυξεις σημερα και πιο νοτια.

Τωρα το που θα κινηθουν οι οποιες καταιγίδες θα δειξει

IMG_20200529_122613.jpg

IMG_20200529_122606.jpg

IMG_20200529_122600.jpg

Πράγματι οι αναπτύξεις σήμερα είναι πιο πολλά υποσχόμενες από εχθές... Τώρα το τι θα γίνει μετά το ξερει μόνο ο θεος😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Βρίσκομαι κέντρο αυτη τη στιγμή. Ξέρω ότι στα χαρτια δεν είναι η μέρα μας αλλά δεν μπορώ να αρνηθώ ότι υπάρχουν ενδιαφέρουσες αναπτύξεις... λετε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την Αττικη δυο ωρες ηδη πριν φαινοτανε οτι παει καλυτερα απο χθες..Η ουσια ομως ειναι να βγουν καταιγιδες και νερα οπως χθες και πιο γενικευμενα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, LosAlimos είπε:

Καλησπέρα παιδιά! Βρίσκομαι κέντρο αυτη τη στιγμή. Ξέρω ότι στα χαρτια δεν είναι η μέρα μας αλλά δεν μπορώ να αρνηθώ ότι υπάρχουν ενδιαφέρουσες αναπτύξεις... λετε;

Αχορταγε...Παλι εμεις οι δυο θα το φαμε το νερο...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δύο εικόνες από τα ΒΔ και τα Δ. 

Από τα βόρεια φαίνεται να έρχεται κάτι καλό ... Παρακολουθώ τη συνέχεια!

IMG_20200529_124255.jpg

IMG_20200529_124259.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...