Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές "βαθιάς λίμνης" 25/5 - 1/6/2020.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Είπα να κάνω την τιμητική. Ξέρω ότι από αστραπές δεν, αλλά σίγουρα μιλάμε για μια ιδιαίτερα ψυχρή λίμνη για την εποχή! Έβαλα ως ημερομηνίες όλες τις ημέρες που θεωρώ πως θα έχουμε γενικευμένη αστάθεια. Αν αλλάξει αυτό, θα αλλάξει και τίτλος.

Καλές καταιγιδοαναφορές να έχουμε!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα ! Νομίζω αργά το βράδυ ίσως έχει ενδιαφέρον για Αττική εάν και εφόσον έχει παίξει μπάλα η Βοιωτία νωρίτερα.Τα απόνερα πάλι θα έρθουν αλλά καλά είναι και αυτά. Προς το παρόν με τον αέρα που έχει ας χαρούμε την δροσούλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυελλώδεις άνεμοι (βοριάδες) επικρατούν στην Χαλκίδα από τις μεταμεσονύχτιες ώρες! Ενώ νεφώσεις βοριά έχουν σκεπάσει τα βουνά! 
Αισθητή η ψυχρά κ στην Χαλκίδα με 19c

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού δεν έχει καθόλου CAPE, και να βγει ήλιος θα βγουν καταιγίδες; Πιστεύω και αυτή η κακοκαιρία μούφα θα είναι για εδώ όπως η προηγούμενη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά μην περιμένετε τίποτα σήμερα....εγώ από αύριο και ΑΝ γίνει κάτι σήμερα δεν περιμένα τίποτα τζάμπα ζέστη με χαζοσυννεφια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Παιδες χαλαρωστε....Σημερα κανενα μοντελο δεν εδινε κατι το ιδιαιτερο αν και σε τοπικο επιπεδο θα εχουμε και σημερα βροχες..Ισως και λιγες καταιγιδες..Αυριο επι της ουσιας θα εχουμε κατι πιο οργανωμενο..

Το cape ενημερωτικα εχει σημασια αλλα οχι οση του δινουν ορισμενοι..Οταν εχεις οργανωμενο αιτιο και 0 cape να εχεις ανετα μπορει να βγει καταιγιδα...

Και κατι τελευταιο..Το εχω γραψει πολλες φορες..Με την ασταθεια ουτε ο θεος δε ξερει που και ποσο θα βρεξει..Παιζει μεγαλο ρολο και οι τοπικες συνθηκες που επικρατουν σε μια περιοχη...Δεν ειναι ενα οργανωμενο χαμηλο οπως το φθινοπωρο που εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα..Απολαυστε οτι ερθει...

Ηρεμια..Και να γκρινιαζουν τουλαχιστον οσοι εχουν να δουν βροχη καιρο...Εκει το καταλαβαινω...Αλλα να γκρινιαζουν και φιλαρακια που πολυ προσφατα ειδαν καταιγιδες και ραγδαιοτητες εστω και προσκαιρα..χτυπαει λιγο ασχημα..

Εγω δηλαδη τι να πω ρε αδερφια...Εαν δεν κανει κατι σοβαρο μεχρι Τεταρτη..Τα καντηλια ειναι δεδονενα...Και οχι μονο.. Αντε καλη συνεχεια ρε σε ολους.. Και καταστροφες σε ΜΕΝΑ!!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα skew-t diagram χρειαζόμαστε τώρα τη θερμή περίοδο για την πρόγνωση καταιγίδων, τώρα που τα θερμικά στοιχεία υπερτερούν των δυναμικών. Όσο δεν έχουμε ένα τέτοιο εργαλείο εν έτη 2020 είναι λες και είμαστε ακόμα στο Μεσαίωνα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Εαν δεν κανει κατι σοβαρο μεχρι Τεταρτη..Τα καντηλια ειναι δεδονενα...Και οχι μονο..

.....αδελφέ συμπάσχοντα Σάκη ,εαν ου μη γένοιτο , στραβώσει (....φτου φτου φτου ...!!!!!!...πιπέρι 🌶️ στη γλώσσα μου  👅 ....)......υπάρχει εναλλακτική .....  😜

Ανάβαση στο ..... Καντήλι .....Ευβοίας ......

3NHF3rL.jpg

TE5GKZd.jpg

YMifJTV.jpg

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.2 ελαχιστη εδω 

Στους 22.9 μέγιστη πριν λιγο με ριπες ΒΒΔ ανεμου πάνω από 30χλμ/ωρα και πεντακάθαρη ατμοσφαιρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει κάποιο site που αναφέρει μέγιστη και ελάχιστη θερμοκρασία που καταγράφηκε στην Ευρώπη το τελευταίο 24ωρο καθώς και μέγιστο ύψος βροχόπτωσης το έχει κάποιος ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά και αέρας στην Λάρισα,οπότε σήμερα δεν θα εχει κάτι, αλλά έτσι και αλλιώς σήμερα θα ήταν αδιάφορη μέρα. Από αύριο μεγαλύτερο το ενδιαφέρον.αλλα όπως είπα δεν θα έχει πολύ ηλεκτρικό. Προς το τέλος της εβδομάδας μάλλον θα αυξηθούν τα ηλεκτρικά . Είμαι σε βόλτα με το ποδήλατο μιας και οι συνθήκες είναι ιδανικές.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δέν έβγαλε κάτι στήν πινδο λόγω συννεφιά καί δυνατου βοριά... 

Με μουφα ξεκίνησε η λιμνουλα

..... μην αγχώνεσαι Βασίλη ..... το πάρτι αρχίζει ουσιαστικά από αύριο ..... !!!!!! .... και ειδικά για Ήπειρο φαίνεται πολύ καλό .....!!!!!! .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Παρνασσός πήρε μπροστά στην ώρα του πάντως για σήμερα,θα δούμε τι θα καταφέρει να χτίσει με αυτές τις συνθήκες . Οι όποιες μπόρες από την ευρύτερη περιοχή θα κινηθούν ΝΑ, λογικά εξασθενημένες. Δεν είναι και άσχημη η κατάσταση για την ώρα ,δεδομένου της συννεφιάς που επικρατεί.

http://www.livecameras.gr/up/tithorea.php

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ο Παρνασσός πήρε μπροστά στην ώρα του πάντως για σήμερα,θα δούμε τι θα καταφέρει να χτίσει με αυτές τις συνθήκες . Οι όποιες μπόρες από την ευρύτερη περιοχή θα κινηθούν ΝΑ, λογικά εξασθενημένες. Δεν είναι και άσχημη η κατάσταση για την ώρα ,δεδομένου της συννεφιάς που επικρατεί.

http://www.livecameras.gr/up/tithorea.php

 

Με προλαβες φιλαρακι...Τωρα πλεον βρεχει και Λειβαδια...Νωριτερα εβγαλε καταιγιδες κυριως στα ορεινα της Φωκιδας..Μεχρι στιγμης παει οπως αναμενοτανε..Και στην Κωπαιδα ευρυτερα εχει μπορες...Στο Κοκκινο βρεχει ρε φιλε??Πριν καμια ωρα που μιλησα με τα πεθερικα μου,μου ειπαν οτι ειχε καλο καιρο..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...