Jump to content
weatherforattica

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καύσωνας - Ερμηνεία Ονείρου

Αν ονειρευτείς πως σε ενοχλεί η ζέστη, σημαίνει πως δεν θα κατορθώσεις να τελειώσεις ορισμένα σχέδιά σου λόγω της προδοσίας κάποιου φίλου σου. Αυτό το όνειρο δεν είναι ιδιαίτερα καλό.
 
Πηγή oroskopos. gr
 
 
Το νου σουυυυυυυυ😅😅😅😅😅😅

νταξ. αυτό είναι από τα λιγότερο κακά όνειρα. Η πλειοψηφία των ονείρων μου έχει τα παρακάτω 

Καταστροφή-διάλυση Γης ή ακόμα σε πολύ ακραίες περιπτώσεις [μόλις 3] του σύμπαντος και της πραγματικότητας

Θεοπάλαβα καιρικά γεγονότα ΘΕΟΠΑΛΑΒΑ ΟΜΩΣ

Εξωγήινες εισβολές

Όνειρα με επικίνδυνους ιούς και κατά κύριο λόγω νεκρωτικών ιών που σε κάνουν ζόμπι.

 

Το σημερινό όνειρο [αν και είχε πολλά πράγματα ακόμα μέσα] ήταν στα φυσιολογικά, δηλαδή το 1% των συνολικών ονείρων χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

νταξ. αυτό είναι από τα λιγότερο κακά όνειρα. Η πλειοψηφία των ονείρων μου έχει τα παρακάτω 

Καταστροφή-διάλυση Γης ή ακόμα σε πολύ ακραίες περιπτώσεις [μόλις 3] του σύμπαντος και της πραγματικότητας

Θεοπάλαβα καιρικά γεγονότα ΘΕΟΠΑΛΑΒΑ ΟΜΩΣ

Εξωγήινες εισβολές

Όνειρα με επικίνδυνους ιούς και κατά κύριο λόγω νεκρωτικών ιών που σε κάνουν ζόμπι.Το σημερινό όνειρο [αν και είχε πολλά πράγματα ακόμα μέσα] ήταν στα φυσιολογικά, δηλαδή το 1% των συνολικών ονείρων χαχαχα

Τουλάχιστον μετά τον καύσωνα εφόσον έρθει μια λίμνη θα έχει πολύ ισχυρά φαινόμενα...Οπότε όσα όνειρα και να βλέπεις με καύσωνα κάποια στιγμή θα έρθει.... στο καλοκαίρι είμαστε δεν τον αποφεύγουμε 🤣 δυστυχώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Τουλάχιστον μετά τον καύσωνα εφόσον έρθει μια λίμνη θα έχει πολύ ισχυρά φαινόμενα...Οπότε όσα όνειρα και να βλέπεις με καύσωνα κάποια στιγμή θα έρθει.... στο καλοκαίρι είμαστε δεν τον αποφεύγουμε 🤣 δυστυχώς...

δεν έχω πρόβληαμ με τον καύσωνα, αλλά με την διάκριεα της βαρετοκαιρίας. ας έρθουν και 60 βαθμοί, δεν μ ε νοιάζει. όμως αν έχει 1 μήνα μόνο ήλιο παθαίνω κατάθλιψη...

 

μας τα χάλασε ο τζίφος για Πέμπτη και Παρασκευή.. επιβάλλεται να τα φτιάξει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θέμα είναι να μην έρθει καύσωνας. Δεν χρειάζονται 40άρια+ για να βγουν καλές καταιγίδες, και ούτε είναι δεδομένο ότι μετά από καύσωνα θα έχουμε καλές καταιγιδοκαταστάσεις. Τα ίδια λέγαμε και τον Χειμώνα ότι δεν πειράζει που θα έρθει θερμή εισβολή γιατί θα κάνει restart η κυκλοφορία κτλ, και μην πω τι πήραμε στο τέλος. Οι σωστές καταστάσεις είτε Χειμώνα είτε καλοκαίρι αν είναι να έρθουν θα έρθουν, όλα τα άλλα είναι ευχολόγια και παρηγοριά στον άρρωστο όταν υπάρχει βαρετοκαιρία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Άστα αυτά τώρα εκεί κάτω.... Είναι η σειρά μας τώρα εδώ στους πρόποδες του Τρελού 😅

Ολοι θα φαμε Γιωργαρα..Ο τζιφος μαλιστα αυξησε τα φαινομενα στο 06αρι..Οχι οτι του δινω βαση..Απλα ξερω οτι η δευτερα ειναι ικανη να βγαλει τερατακια στην Αττικη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαηλ ενα ειναι το απολυτο ονειρο...Γηπεδο βοτανικου με 40000 τρελους και θεοπαλαβους παναθηναικους να ριχνουμε 5 στον γαυρο εν μεσω τρελης καταιγιδας και με το τελος του αγωνα να μπαινω στον σταθμο του γκαζι και να βλεπω 80mm...

Και μετα ακουγεται μια φωνη απο το υπερπεραν..Ειναι της βιβης...Σηκω στουρναρι..ωρα για δουλεια..😫

Ονειρα και ονειρα πηγανε χαμενα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ολοι θα φαμε Γιωργαρα..Ο τζιφος μαλιστα αυξησε τα φαινομενα στο 06αρι..Οχι οτι του δινω βαση..Απλα ξερω οτι η δευτερα ειναι ικανη να βγαλει τερατακια στην Αττικη..

Τη Δευτέρα ας μαμηθει ο Δίας... 

Την Τρίτη όμως δεν θέλω τίποτα γιατί δίνει Γερμανικά ο γιος μου και θα είμαι όλη μέρα στο κεντρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τη Δευτέρα ας μαμηθει ο Δίας... 

Την Τρίτη όμως δεν θέλω τίποτα γιατί δίνει Γερμανικά ο γιος μου και θα είμαι όλη μέρα στο κεντρο

Λογικα Γιωργαρε την τριτη θα ναι πιο χαλαρα..Θα βγουν φαινομενα αλλα σε πιο τοπικο και προσκαιρο επιπεδο και πιο ηπια..Οποτε ολα καλα..Αλλα την δευτερα και γω θελω..σκηνικα καλα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι εγινε αδερφια;

Μετα τις υπερκαταιγιδες στη βορεια Ελλαδα ηρθε η σειρα μας (φτου φτου). Μπρος ολοταχως για Δευτερα! 
Στολιζω και εγω βεραντα και περιμενω ❤️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Τι εγινε αδερφια;

Μετα τις υπερκαταιγιδες στη βορεια Ελλαδα ηρθε η σειρα μας (φτου φτου). Μπρος ολοταχως για Δευτερα! 
Στολιζω και εγω βεραντα και περιμενω ❤️

Ειμαστε δυο,ειμαστε τρεις ειμαστε 4-5 το πολυ...😂Vamos καταιγιδακηδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33,1 βαθμοί η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι σήμερα...στους 31 τώρα κι ενώ μέχρι πριν δεν είχε υγρασία ψιλοανέβηκε τώρα και κάπως έκανε την αίσθηση χειρότερη....παρά την συννεφιά που έχουμε το τελευταίο δίωρο...ενώ είχαμε ψιχάλες και τοπική ασθενή μπόρα. στη Βέροια που βρισκόμουν πριν μισή ώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος είναι λίγο ολομόχανος ως προς την λίμνη που έρχεται, και την επόμενη. Αυτό για εδώ ίσως βολεύει, καθώς μόλις είδα τι έβγαλε το 12αρι αικον.. Το αικον που με δυσκολία δίνει αστάθεια βγάζει καλά πράγματα Πέμπτη και Παρασκευή. και φυσικά με άπλετο Cape. Οπότε ελπίζουμε  δευτερεύουσα λιμνη να έρθει όσο πιο κοντά μας γίνεται!!

 

βελτιώθηκε, αλλά θέλω και άλλη βελτίωση. Καλούτσικο το ούκμο. επικό το αικον, και ο στόχος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.6 καιν42% υγρασία τώρα.... Ευτυχως ακόμα τη νύχτα τα πράγματα είναι καλά... Μεχρι που κλείνω μπαλκονοπορτες μετά τις 3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος βελτιωσε τον υετο στην Αττικη και την Τριτη και την Τεταρτη..Η δυνατοτερη παντως μερα θα ειναι η Δευτερα..Θα εχουμε γενικευμενη καταιγιδα και ισως οχι μονο μια φορα...Ολα ειναι ευνοικα..Το stream,το cape,η θεση της λιμνης,οι υγρασιες στα ανωτερα στρωματα..

Ειναι απο τις μερες που καλλιστα σε τοπικο επιπεδο μπορει να πεσουν απο 30mm-50mm..Καθολου υπερβολη δεν ειναι αυτο το νουμερο..

Σκεφτειτε μονο οτι στις προηγουμενες ασταθειες με ανυπαρκτο cape επεσαν τοπικα απο 20mm εως 40mm..

Ουσιαστικα ηδη απο αυτες τις ωρες που διανυουμε ειμαστε στο nowcast..Οτι ειδαμε ειδαμε..Οτι μαθαμε μαθαμε..Τα ματια μας στον ουρανο πλεον.

Καλα φαινομενα σε ολους..Ανοιξτε θεμα παιδες..Καλο σαββατοβραδο..Ωρα για ταβερνα..Καλη συνεχεια σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Τζουμέρκα. 

graphe_ens3_fxx7.gif

Δεος φιλε...Καιρος ειναι η αδικημενη Ηπειρος να κανει το αυτονοητο..Καθηνερινες καταιγιδες για οσο παει..Μακαρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τζεμ με τις τρελές καταιγίδες των Βαλκανίων δείχνει τι μπορεί να κάνει η λίμνη αν πάει νοτιότερα. 

 

Δυστυχώς ο ευρωπαίος θα έχει ένα σχετικά μέτριο σενάριο, σαν αυτό του τζίφου [αν και ο τζίφος είναι λίγο χειρότερος, παρόλα αυτά βλέπετε τι δίνει]. Όσο πιο νότια έρθει η λίμνη θα αυξάνονται capes, ένταση ανωμεταφορικού αιτίου, και φυσικά θα γυρίσει το στριμ σε πιο δυτικό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, apos είπε:

Χαλκιδική πρώτο και δεύτερο  πόδι τι να περιμένουμε απο Τετάρτη και μετά; 

Πολλα και τιποτα φιλε...Κανε υπομονη δυο μερουλες...Λογικα η ασταθεια θα συνεχιστει και μετα..κυριως στην Ηπειρο αλλα κατα διαστηματα και η κεντρικη Μακεδονια θα εχει φαινομενα..Δευτερα βραδυ θα εχουμε γινει σοφοτεροι..🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, apos είπε:

Χαλκιδική πρώτο και δεύτερο  πόδι τι να περιμένουμε απο Τετάρτη και μετά; 

Αποστόλη καλησπέρα, όπως είπε και ο Σάκης θα δούμε. Κατά πάσα πιθανότητα η ορεινή χαλκιδική [στην παλάμη ας πούμε] φαίνεται ότι Τετάρτη έως Παρασκευή μάλλον θα υπάρχει έντονη αστάθεια, ωστόσο τα πόδια της χαλκιδικής, λόγω στριμ θα μένουν ανεπηρέαστα. Ωστόσο, θέλω να σιγουρέψω κάποια πράγματα τις επόμενες 1-2 μέρες και θα σου στειλω πμ.

 

 

Τώρα στα 18αρια, βλέπω καλά πάμε με την δεύτερη λίμνη, θέλω να δω όμως το αποτέλεσμα του τζίφου. Ο ευρωπαίος σίγουρα βγάζει καλές καταιγίδες την Πέμπτη και εδώ. Εντωμεταξύ για την λίμνη που θα ξεκινήσει α μας επηρεάζει από αύριο, αυτή έφαγε καλή δυτίκιση [για τις ώρες]

 

όχι. δεν έγινε η επιθυμητή αλλαγή...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσχημα τα πρωινά για την δευτερεύουσα αλλά σημαντικοτερη λιμνη.. δυστυχώς...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

to 6ari αικον διατηρεί τις ελπίδες μας για μια πολύ δυνατή Πέμπτη.. πρέπει πάσι θυσία να βγει.. Αλλά τώρα που ο τζίφος είχε το κακό σενάριο, πως είναι δυνατόν να τούμπιασαν όλοι σε αυτόν? ειδικά όταν μιλάμε για τον άχρηστο τζίφο?? Έλεος.. Αν βγει ο τζίφος που δυστυχώς είναι το πιθανότερο, δευτέρα και τρίτη που θα έχουμε λιμνάρα το Cape Θα είναι σχεδόν μηδέν!! Αλλά από τετάρτη και έπειτα που το Cape θα είναι πολύ, δεν θα έχουμε λίμνη και θα έχουμε λάθος ρεύμα!! Τι να πεις! Πολλή ατυχία φέτος στην Θεσσαλία γενικότερα...

 

ανύπαρκτη βελτίωση τζίφου...😫

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χειροετερεύει το αικον.. φυσικά όταν θα είχε το κακό σενάριο χειροτέρευε συνεχώς. Τώρα που έχει το καλό γιατί χειροτερεύει πάλι και δεν τραβάει τον δικό του δρόμο?? Τι να πεις..

πάει...\

 

ακόμα χειρότερος ο τζίφος.. έλεος!! πήρε τον ρόλο του αικον στην προγηούμενη λίμνη. ουσττ!!!! 🤬χειρότερος και από το κάκιστο 00αρι ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ!!!!!!🤬

 

ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΉ ΤΟ ΟΥΚΜΟ!!! ΕΛΕΟΣ🤬🤬🤬

 

 

το σενάριο του τζίφου είναι τόσο χάλια που καταφερνει και βγάζει πλέον τριτεύουσα λίμνη και βγάζει περισ΄σοτερα φαινόμενα από ότι πριν.. ότι να ναι.. αλλά φτερό στον άνεμο..

gfs-13-108.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...