Jump to content
WEATHER-FUN

Αναφορές Ιουνίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....... κατά την επιστροφή περνώντας από το διάσελο h 2051 m ..... ο κάμπος της Κόνιτσας και στο βάθος πνιγμένη στα μαύρα σύννεφα η Νεμέρτσικα .....

IMG_6983.thumb.JPG.53b828731ba6ef0c82160c80f6138386.JPG

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....  και τρεις τελευταίες απόψε γιατί σας κούρασα .....

..... οροσειρά Τύμφης από Λάκκα Αώου κατά την επιστροφή ..... ίσως η διαδρομή με την συγκλονιστικότερη θέα στην Ελλάδα ....... ..... .......

IMG_6986.thumb.JPG.a47f19685dc8681de92d68deebc95624.JPG

IMG_6987.thumb.JPG.8d635e9a91f9187d157183f5bf94a310.JPG

 

IMG_6996.thumb.JPG.3a80caa9c20f635891d83d92f442936c.JPG

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο ρε αρχηγε..Μας ταξιδεψες..Νοητα..ειμασταν και μεις εκει πανω...Η ενεργεια που σου δινει το βουνο ειναι μοναδικη οσο και η αισθηση...Δεν υπαρχει συγκριση...Η αναβαση σε βουνο για μενα ειναι τελετουργια...Ακομα και σημερα που ειμαι 39 χρονων και εξ αιτιας υποχρεωσεων πια δεν μου ειναι ευκολο συχνα να ανεβαινω..οταν εν τελει το κανω,νοιωθω καθε φορα το ιδιο δεος...Οσο πλουσια κι αν ειναι η ελληνικη γλωσσα,δεν υπαρχουν λεξεις και φρασεις για να περιγραψουν εστω και προσεγγιστικα την εξαψη που αισθανομαι στα ψηλα..

Και παλι μπραβο για τις φωτο...Υπεροχες ολες..!!!

Πρωτα ο θεος 4-5 ιουλιου με τον μητσο(oldboy)ανεβαινουμε Ολυμπο..Εκτος και αν η εργασια δεν μου το επιτρεψει..Και ηδη προγραμματιζω μ ενα φιλο απο το στρατο τελη σεπτεμβρη αναβαση στα 2637 του ομορφοτερου κατ εμε βουνου στην Ελλαδα..Τον ΣΜΟΛΙΚΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... στο μονοπάτι για Δρακόλιμνη Σμόλικα h 2154 m  .... δεξιά ο Γέρος h 2637 m νεφοσκεπής δυστυχώς ......

IMG_6924.thumb.JPG.0012ad98be8ff1d9e8ad6242201830bc.JPG

.... η θέα από το διάσελο h 2051 m που οδηγεί στη Δρακόλιμνη .....έχει πλέον σκεπαστεί η Τύμφη .... και δεξιά συννεφοπλακωμένος ο κάμπος της Κόνιτσας .....

IMG_6933.thumb.JPG.7489fd9bb4c6ee7ddb4ee80e450716fc.JPG

IMG_6934.thumb.JPG.cf3a0e1f717d87ab39e6d0cc3c23bbae.JPG

 

Στην πρωτη φωτο για το μονοπατι για δρακολιμνη..Ειχα ζησει την κορυφαια καταιγιδα που εχω βιωσει εντος συνορων...Α ρε φιλε..Μ εκανες και βουρκωσα...Τρομακτικη εμπερια αλλα ανεπαναληπτη..Τι μου θυμισες...Να σαι καλα ρε φιλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Στην πρωτη φωτο για το μονοπατι για δρακολιμνη..Ειχα ζησει την κορυφαια καταιγιδα που εχω βιωσει εντος συνορων...Α ρε φιλε..Μ εκανες και βουρκωσα...Τρομακτικη εμπερια αλλα ανεπαναληπτη..Τι μου θυμισες...Να σαι καλα ρε φιλε.

Μας συγκινησες ολους εδω στο σπιτι Λίνο!!🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρες με εικόνες από την γενέτειρα....

Προς το Παναιτωλικό όρος και την Νέα Αβώρανη πριν λίγο, από την περιοχή του οικισμού Τροχός Αγρινίου!!

Καλό Σ/Κ σε όλους....

FB_IMG_1592037353815.jpg

FB_IMG_1592037351064.jpg

FB_IMG_1592037347605.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... 19.5 ελαχιστη ο σταθμος μου στην ταρατσα 

Στους 26.4 τώρα με σπασμένα νεφη που ανά διαστηματα κρύβουν τον ήλιο.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μας συγκινησες ολους εδω στο σπιτι Λίνο!!🤣🤣

Δεν ειμαι πια χουλιγκανος..Μαλακωσα ρε ψηλε..Εγινα ρομαντικο παιδι.. Κλαιω ακομα και αν δω μια παπαρουνα..😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Δεν ειμαι πια χουλιγκανος..Μαλακωσα ρε ψηλε..Εγινα ρομαντικο παιδι.. Κλαιω ακομα και αν δω μια παπαρουνα..😜

Ήσουν δηλαδή ποτέ χουλιγκάνος; Έτσι κι αλλιώς πώς να είσαι πλέον αφού η ομάδα που υποστηρίζεις σε μπάλα και μπάσκετ διαλύθηκε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ήσουν δηλαδή ποτέ χουλιγκάνος; Έτσι κι αλλιώς πώς να είσαι πλέον αφού η ομάδα που υποστηρίζεις σε μπάλα και μπάσκετ διαλύθηκε!

Μεταφορικα βρε...Για τα υπολοιπα αστο..Ανοιγεις μεγαλο κεφαλαιο..Δεν ειναι ουτε για το φορουμ ουτε της παρουσης...Και κατι τελευταιο..Χουλιγκανοι φιλε μου δεν πρεπει να υπαρχουν..Παει δεν παει καλα η ομαδα σου..Οπαδος ειμαι και θα παραμεινω μεχρι να κλεισω τα ματια μου...

Σαν να συννεφιασε λιγο παραπανω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μεταφορικα βρε...Για τα υπολοιπα αστο..Ανοιγεις μεγαλο κεφαλαιο..Δεν ειναι ουτε για το φορουμ ουτε της παρουσης...Και κατι τελευταιο..Χουλιγκανοι φιλε μου δεν πρεπει να υπαρχουν..Παει δεν παει καλα η ομαδα σου..Οπαδος ειμαι και θα παραμεινω μεχρι να κλεισω τα ματια μου...

Σαν να συννεφιασε λιγο παραπανω..

Εγώ δεν είμαι οπαδός καμίας ομάδας. Απλά λέω αυτό που βλέπω αντικειμενικά και ωραία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Καλημέρες με εικόνες από την γενέτειρα....

Προς το Παναιτωλικό όρος και την Νέα Αβώρανη πριν λίγο, από την περιοχή του οικισμού Τροχός Αγρινίου!!

Καλό Σ/Κ σε όλους....

FB_IMG_1592037353815.jpg

FB_IMG_1592037351064.jpg

FB_IMG_1592037347605.jpg

Ωραίες εικόνες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 28.5℃ τώρα εδώ με συννεφιά και δροσερό αέρα...... είναι ευχάριστα και ... ακριβώς αυτό που είπε ο Γιώργος παραπάνω θα 'γραφα..

....όλο το καλοκαίρι να 'ταν έτσι.. κάθε μέρα να 'χε αυτή τη συννεφια..ως μια δεύτερη επιλογή μετά τις καταιγίδες που δυστυχώς εμείς χάνουμε τη Τρίτη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28.5 μέγιστη εδω αφού έσπασε κάπως η συννεφια και ο ήλιος ανέβασε τη θερμοκρασία σε ανεκτά βέβαια επίπεδα και πάλι κάτω από το ψυχολογικό όριο των 30 βαθμών.... 

Όσο περνάν οι μέρες έτσι αναίμακτα τρώμε τις σάρκες από το σίχαμα που λέγεται ελληνικό καλοκαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην ποιο ζεστή ημέρα  έως τώρα  του Ιουνίου αλλά και του καλοκαιριού εξελίσσετε η σημερινή...με 32,2 βαθμους εδώ στο Μακροχώρι έως τώρα κι έχουμε λίγη ώρα ακόμα για την μέγιστη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βόλτα στο αεροδρόμιο νωρίτερα, συνοδεία αυξημένων νεφώσεων, οι οποίες εμπόδιζαν τον ήλιο να ξεμυτίσει....χαλαρά και σήμερα....και θερμοκρασιακά πιο κάτω του αναμενομένου!!

IMG_20200613_174017.jpg

IMG_20200613_173958.jpg

IMG_20200613_173950.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Στην ποιο ζεστή ημέρα  έως τώρα  του Ιουνίου αλλά και του καλοκαιριού εξελίσσετε η σημερινή...με 32,2 βαθμους εδώ στο Μακροχώρι έως τώρα κι έχουμε λίγη ώρα ακόμα για την μέγιστη....

Το καλοκαίρι καιρικά δεν αρχίζει 1 Ιουνίου. Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Γνωστά τα μέρη καθώς συχνά πάω ΙΚΕΑ.

Δεν τα ξερεις και τοσο καλα...χαχαχα

Αθηνα μενει...Δεν ειχαμε τετοια συννεφα σημερα και 2ον το βουνο απο πισω δεν μοιαζει καν με τον Χορτιατη...Ο Υμμητος (?) ειναι

Α, και τα ΙΚΕΑ δεν ειναι ετσι εδω...Τα ΙΚΕΑ εδω εχουν ενα μαγαζι με αθλητικα (αν δεν κανω λαθος) στην πλευρα του λογοτυπου της εικονας😂😂

Σορρυ για το οφ

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, WEATHER-FUN είπε:

Το καλοκαίρι καιρικά δεν αρχίζει 1 Ιουνίου. Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω.

Το καλοκαίρι στην Ελλάδα δυστυχώς για το 90% της επικράτειας ξεκινάει Μάη και τελειώνει Οκτώβρη... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δεν τα ξερεις και τοσο καλα...χαχαχα

Αθηνα μενει...Δεν ειχαμε τετοια συννεφα σημερα και 2ον το βουνο απο πισω δεν μοιαζει καν με τον Χορτιατη...Ο Υμμητος (?) ειναι

Α, και τα ΙΚΕΑ δεν ειναι ετσι εδω...Τα ΙΚΕΑ εδω εχουν ενα μαγαζι με αθλητικα (αν δεν κανω λαθος) στην πλευρα του λογοτυπου της εικονας😂😂

Σορρυ για το οφ

😅😅😅😅😅😅😅😅😅

Ο Υμηττός είναι σωστά.... 

Η ανατολική του πλευρά που βλέπει τα Μεσόγεια.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

😅😅😅😅😅😅😅😅😅

Ο Υμηττός είναι σωστά.... 

Η ανατολική του πλευρά που βλέπει τα Μεσόγεια.... 

Κατα 90% ημουν σιγουρος οτι ειναι ο Υμμητος...Ειχα μια αμφοβολια μηπως ειναι η Πεντελη (δεν ξερω που ακριβως ειναι η Πεντελη😂)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους καλοκαίριασε.. 21-29 η διακύμανση της θερμοκρασίας στο Ίλιον. 

Τελευταίες αναφορές από Αθήνα. Σε λίγο, Ήπειρο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...