Jump to content
WEATHER-FUN

Αναφορές Ιουνίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ξεπεράσαμε τους 37 στην Λάρισα και έχουμε ακόμα λίγη ώρα για να φτάσουμε 38αρι, έτσι απλά!

35.6oC έχει ο σταθμός του Βασίλη στο ΑΤΑ, δεν μου φαίνεται φυσιολογική η τιμή που δίνει εκείνος του Ε.Ε.Α. με δεδομένου ότι σήμερα κυριαρχεί το δυτικό ρεύμα, οπότε υπάρχει μια ομοιομορφία στις θερμοκρασίες στην γύρω περιοχή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο 36,3 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι αυτη τη στιγμή που είναι και η μέγιστη ως τώρα...η πρώτη δύσκολη ημέρα του καλοκαιριού....ευτυχώς χωρίς υγρασία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, MeteoTirnavos είπε:

35.6oC έχει ο σταθμός του Βασίλη στο ΑΤΑ, δεν μου φαίνεται φυσιολογική η τιμή που δίνει εκείνος του Ε.Ε.Α. με δεδομένου ότι σήμερα κυριαρχεί το δυτικό ρεύμα, οπότε υπάρχει μια ομοιομορφία στις θερμοκρασίες στην γύρω περιοχή..

Τι να σου πω Θάνο δεν ξέρω. Έχω δει πολλές φορές και σε συνθήκες λίβα ο σταθμός ου ΕΑΑ να δείχνει 1 βαθμό παραπάνω από τους υπόλοιπους [εκτός από αυτών των 6 δρόμων που εκείνος όντως υπερεκτιμάει την θερμοκρασία προς τα πάνω.] Πάντως αυτό που λες έχεις δίκιο ξεκάθαρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 18,6 - 30,1οC….οριακά.....ίσως και να καταγραφεί ως η πιο ζεστη μέρα του φετινού Ιουνίου, γιατί δεν βλέπω κάτι ως το τέλος....

Πολύ ωραία δροσιά σήμερα το μεσημέρι, στο πάρκο της Ζωοδ.Πηγής....

IMG_20200614_192755.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραλία Βαραλαίοι σήμερα..μ.μια μικρή υπέροχη παραλία του Αιγαίου, πραγματικά ανεξερεύνητη!! Υπέροχα νερά και κρύα!!

IMG_20200614_184045.jpg

IMG_20200614_184021.jpg

IMG_20200614_184001.jpg

IMG_20200614_183941.jpg

IMG_20200614_183915.jpg

IMG_20200614_183857.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Μόνο 36,3 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι αυτη τη στιγμή που είναι και η μέγιστη ως τώρα...η πρώτη δύσκολη ημέρα του καλοκαιριού....ευτυχώς χωρίς υγρασία...

Καλά είναι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι κάτι άρχισε να ρίχνει και αστράφτει εδώ κοντά........

 

 

Βρέχει αρκετά καλά με συνεχή μπουμπουνητά.......έκανε ένα καλό 10λεπτο,τώρα σταμάτησε.....

Επεξεργάστηκε από kilkis1989
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλέπω μακρινά ηλεκτρικά βορειοανατολικά μου

Να προσθέσω τον ισχυρό  δυτικό που συνεχίζουμε να έχουμε ακόμα και τώρα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πράγματι σήμερα και 4 λεπτά πριν τις 6:00 το πρωί, σημειώθηκε εδώ η υψηλότερη ελάχιστη μετά το μαγιάτικο καύσωνα... με τη Τ στους 23.7℃

Στους 30℃ τώρα με αραιές νεφώσεις στα ψηλά🌤️..

Τα βράδια πάντως δεν είναι και τόσο άσχημα ακόμη (μέσα).. κοιμάμαι άνετα και χωρίς να ιδρώνω... ότι έχει ζέστη έχει, αλλά δεν είναι αρκετή.. ή τουλάχιστον η αίσθηση της ζέστης είναι σε υποφερτά πλαίσια και δε ζεσταίνομαι μέχρι ώρας το ίδιο με άλλες χρονιές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Πράγματι σήμερα και 4 λεπτά πριν τις 6:00 το πρωί, σημειώθηκε εδώ η υψηλότερη ελάχιστη μετά το μαγιάτικο καύσωνα... με τη Τ στους 23.7℃

Στους 30℃ τώρα με αραιές νεφώσεις στα ψηλά🌤️..

Τα βράδια πάντως δεν είναι και τόσο άσχημα ακόμη (μέσα).. κοιμάμαι άνετα και χωρίς να ιδρώνω... ότι έχει ζέστη έχει, αλλά δεν είναι αρκετή.. ή τουλάχιστον η αίσθηση της ζέστης είναι σε υποφερτά πλαίσια και δε ζεσταίνομαι μέχρι ώρας το ίδιο με άλλες χρονιές...

Έχεις δίκιο... Εγώ που κοιμήθηκα με ανοιχτή μπαλκονοπορτα μετά τις 3 κρυωσα και έριξα σεντόνι πάνω μου... 

Η εσωτερική εκείνη την ώρα στους 25

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχεις δίκιο... Εγώ που κοιμήθηκα με ανοιχτή μπαλκονοπορτα μετά τις 3 κρυωσα και έριξα σεντόνι πάνω μου... 

Η εσωτερική εκείνη την ώρα στους 25

Μέχρι τις 2 είχα ανοιχτά για να αερίζεται ο χώρος όσο μπορούσε τουλάχιστον.. έκλεισα μετά αλλά πράγματι κοιμάμαι καλά ακόμα...

ίσως γιατί με τις περιβόητες εσωτερικές που έχω εγώ, έχω συνηθισει σε χειρότερα..

Για το σεντόνι  άρχοντας είσαι για 'μένα...

Το κορυφαίο εδώ το έκανε ο παππούς μου πριν χρόνια! Ταράτσα έχεις κοιμηθεί? Εγώ όχι φίλε Γιώργο.. Ο παππούς μου που μένει ισόγειο είχε ένα ραντζο και σίγα μη καθότανε να σκάσει!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Μέχρι τις 2 είχα ανοιχτά για να αερίζεται ο χώρος όσο μπορούσε τουλάχιστον.. έκλεισα μετά αλλά πράγματι κοιμάμαι καλά ακόμα...

ίσως γιατί με τις περιβόητες εσωτερικές που έχω εγώ, έχω συνηθισει σε χειρότερα..

Για το σεντόνι  άρχοντας είσαι για 'μένα...

Το κορυφαίο εδώ το έκανε ο παππούς μου πριν χρόνια! Ταράτσα έχεις κοιμηθεί? Εγώ όχι φίλε Γιώργο.. Ο παππούς μου που μένει ισόγειο είχε ένα ραντζο και σίγα μη καθότανε να σκάσει!

Εγώ είμαι λάτρης των κλιματιστικων...

Οποτε με το που ανέβει πάνω από 26 η εσωτερική τα ανάβω και δε τα ξανασβηνω για μήνες.... Μόνο όταν δω καμία δροσερή βράδυα τα κλείνω και ανοίγω μπαλκονοπορτες

Πάλι ζέστη σήμερα.... Στους 31.5 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 30.9℃ εδώ τώρα με μια αραιή συννεφιά🌥️ που για καλή μας τύχη σήμερα,  κρύβει κάπως τον ήλιο και αεράκο (μέτριο δυτικό-νοτιοδυτικό)... υγρασία 35%..

31.5℃ εδώ η μέχρι τώρα μέγιστη..

51 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εγώ είμαι λάτρης των κλιματιστικων...

Οποτε με το που ανέβει πάνω από 26 η εσωτερική τα ανάβω και δε τα ξανασβηνω για μήνες....

Αυτό είναι το καλύτερο!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.5 - 31.5 σήμερα 

28. 8 τώρα και 34% υγρασία 

ΝΝΑ άνεμος με ριπες λίγο κάτω από τα  20χλμ εδώ και λίγο κάτω από τα 30 στο ΕΜΠ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...