Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα από Χαλκίδα. 26,7 βαθμούς τώρα με μέτριας έντασης βοριάδες (15 -20χλ/ώρα), περίμενα παραπάνω είναι η αλήθεια αλλά ίσως γκαζώσει αργότερα.

image.thumb.png.516b759209d675f90c3620ca19a97b53.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... 25.6 ελαχιστη εδω με το βορια να κάνει χαμό και να χτυπάει ασταματητες 50αρες ριπες μέσα στη νύχτα....26.7 βαθμοί τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα τωρινά δεδομένα του σταθμού μου

 

Screenshot_20200909-111215.jpg

Τα πράγματα στο μπαλκόνι μου κόβουν βόλτες 

Εν τω μεταξύ τώρα παρατήρησα πως ο ανεμος δεν είναι ΒΒΑ δηλαδή μελτεμι αλλά ΒΔ γι αυτό το λόγο και η θερμοκρασία είναι ψηλά.... Αν είχε μελτεμι θα ήμουν 2-3 βαθμους κατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30.3 βαθμοί στον Ποταμό Κέρκυρας με αίσθηση 36.... 

Εν τω μεταξύ οι μη ανατολικοπροσηνεμοι βραζουν από το πρωί..... 

 

Screenshot_20200909-114654.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Απιστευτο αερα. Εχει υπεροχη δροσια.

Αλλα πέφτουν γλαστρες τραπεζια. Χαλι μαυρο

Για υπέροχη δροσια δεν θα το έλεγα... Εδώ εγώ έχω ξεκάθαρο ΒΒΔ άνεμο ο οποίος παραδοσιακά σε μένα είναι ζεστός.... Αν είχα ΒΒΑ θα μιλαγα για υπέροχη δροσια..... 28.5 θερμοκρασία έχω τώρα και ενώ μένουν ακόμα τουλάχιστον 4 ώρες για να φτάσουμε τη μέγιστη θερμοκρασία παρόλο που οι ριπες φτάνουν τα 7 μποφωρ.... Με μελτεμι δεν θα είχα ούτε 28 μέγιστη ενώ σίγουρα με αυτό το ρεύμα θα φλερτάρω με τους 30

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ως δια μαγείας σε 1 ωρα επιασε πυρκαγια μεγαλη στη νεα μακρη, στην φεριζα σαρωνικου και στη θασο. 

Τοσο τυχαια με το που αρχισε το δυνατο μελτεμι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακαταπαυστες ριπες από 50-60χλμ/ωρα και όσο πάει δυναμώνει.... Στο βορινο μου μπαλκόνι στον 6ο όροφο που είμαι και ανεμπόδιστος από οτιδήποτε άμα βγω νιώθω ότι είμαι στο sea jet  και περνάω το Κάβο Ντόρο..... 

Screenshot_20200909-131339.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άπνοια σχεδόν στο πλατύ....δεν μας πιάνει το μελτέμι η θερμοκρασία στους 30.9 βαθμούς αργότερα μπορεί να έχει θαλασσία αύρα και να δροσίσει λίγο αν και δεν νομίζω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει λυσσαξει ο βοριας.Δεν διακρινω καπνο προς νεα μακρη,οποτε φανταζομαι δεν ειναι κατι σοβαρο.27 βαθμοι τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Ως δια μαγείας σε 1 ωρα επιασε πυρκαγια μεγαλη στη νεα μακρη, στην φεριζα σαρωνικου και στη θασο. 

Τοσο τυχαια με το που αρχισε το δυνατο μελτεμι.

Στην Νέα Μάκρη προκλήθηκε από φωτιά σε αυτοκινητο

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλημέρα από Μαρμάρι ..... σήμερα και για τις επόμενες ημέρες θα πάρουν τα μυαλά μας αέρα για τα καλά ..... χαλαρά ένα 8άρι  B - ΒΑ με ριπές 9 - 10 Bf ..... θερμοκρασία 25.5 C και υγρασία 60 % με αίσθηση 26 C .....

...... και μερικές ανεμοδαρμένες photo πριν από λίγη ώρα .....

..... από μπογάζι Μεγάλη Άμμος - Πεταλιοί .....

09_09_2020_(8)_phtshp.thumb.jpg.e8b77a4c24fe84414d9bed8c162409dc.jpg

..... από τον Κόλπο του Μαρμαρίου .....

09_09_2020_(10_)_phtshp.thumb.jpg.e14bdd3c3a6bb56eab8589221c4d720e.jpg

...... μπροστά στη Λεμπερούσα .....

09_09_2020_(14)_phtsp.thumb.jpg.2576d35d1009258b8c841d0bfd737f05.jpg

ΥΓ..... το δρομολόγιο των 13.30 δεν πραγματοποιήθηκε ..... άρα απαγορευτικό ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ενώ εσείς έχετε πυρκαγιές εκεί κάτω εμείς εδώ έχουμε συννεφιά. Με ανοίγματα δε μπορώ να πω αλλά συννεφιά. Τ στους 31 βέβαια. Και το παράπονο μου; Κάθε χρόνο μέχρι 8/9 έχει σφοδρή αιθρία (ειδικά φέτος) και πάντα την καταραμένη 9η Σεπτεμβρίου βάζει σύννεφα. Λες και το κάνει επίτηδες για να με εκνευρίσει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Κι ενώ εσείς έχετε πυρκαγιές εκεί κάτω εμείς εδώ έχουμε συννεφιά. Με ανοίγματα δε μπορώ να πω αλλά συννεφιά. Τ στους 31 βέβαια. Και το παράπονο μου; Κάθε χρόνο μέχρι 8/9 έχει σφοδρή αιθρία (ειδικά φέτος) και πάντα την καταραμένη 9η Σεπτεμβρίου βάζει σύννεφα. Λες και το κάνει επίτηδες για να με εκνευρίσει!

..... πολύχρονος με υγεία και ότι καλύτερο .... όσο για τον καιρό , ας τον να κάνει τα δικά του ..... έχει κι'αυτός γυρίσματα .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Κι ενώ εσείς έχετε πυρκαγιές εκεί κάτω εμείς εδώ έχουμε συννεφιά. Με ανοίγματα δε μπορώ να πω αλλά συννεφιά. Τ στους 31 βέβαια. Και το παράπονο μου; Κάθε χρόνο μέχρι 8/9 έχει σφοδρή αιθρία (ειδικά φέτος) και πάντα την καταραμένη 9η Σεπτεμβρίου βάζει σύννεφα. Λες και το κάνει επίτηδες για να με εκνευρίσει!

Χρόνια Πολλά......Πολύχρονος να είσαι και γερός σαν τα ψηλά βουνά !!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έστω και για λίγο ξεπέρασα τους 30 βαθμους τελικά...Μεγιστη 30.1 και τώρα 29.7....πολυ υψηλή θερμοκρασία παρόλο που οι ριπες ανεμου φτάνουν και ξεπερνούν τα 7 μποφωρ.... Η αιτία είναι ο επικρατων ΒΒΔ άνεμος και όχι ΒΒΑ που σ αυτήν την περίπτωση θα είχα 2-3 βαθμους χαμηλότερη θερμοκρασία... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...