Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Πλάκα έχει το τζεμ, το όποιο ανεβάζει το μεντικειν από την Κρήτη στην Μυτιλήνη😂 Ενδιαφέρον σενάριο, αν και δεν το κόβω να βγει...

gem-0-102.png.3c0166804bc7c66a1ddbaf3c05fd5b4a.png

gem-0-132.png.312b8abcb4f637ff3f97fdbf2f9e57db.png

GEMOPIT12_156_18.thumb.png.afc9fc98925243b356762be31f843e9e.png

Ετσι λεγαμε και για το Ικον για τον Ιανο... ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά για τα Αν. Ηπειρωτικά κατι πρέπει να βγάλει μέχρι τις 15/12 ή για να το πω αλλιως ,αυτη ειναι η ευκαιρία μας .Μετά με αυτά που κάνει στην Κρήτη θα περιμένουμε τον Μάρτιο για προσηνεμο καιρό πάλι. Βλέπω να χαζεύουμε το χιονακι από την κάμερα στην Σαμαρίνα φέτος.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Πλάκα έχει το τζεμ, το όποιο ανεβάζει το μεντικειν από την Κρήτη στην Μυτιλήνη😂 Ενδιαφέρον σενάριο, αν και δεν το κόβω να βγει...

gem-0-102.png.3c0166804bc7c66a1ddbaf3c05fd5b4a.png

gem-0-132.png.312b8abcb4f637ff3f97fdbf2f9e57db.png

GEMOPIT12_156_18.thumb.png.afc9fc98925243b356762be31f843e9e.png

Από 990 πήγε στο 1010, στο επόμενο τρέξιμο προφανώς δεν θα υπάρχει Γιώργο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Πλάκα έχει το τζεμ, το όποιο ανεβάζει το μεντικειν από την Κρήτη στην Μυτιλήνη😂 Ενδιαφέρον σενάριο, αν και δεν το κόβω να βγει...

gem-0-102.png.3c0166804bc7c66a1ddbaf3c05fd5b4a.png

gem-0-132.png.312b8abcb4f637ff3f97fdbf2f9e57db.png

GEMOPIT12_156_18.thumb.png.afc9fc98925243b356762be31f843e9e.png

Και τον Ιανό Μυτιλήνη τον έφτανε μέχρι το τέλος  αλλά δεν "έπιασε"ούτε Πάτρα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις πολύ μακρινές ώρες ωραία προοπτική έχει.... θα μπορούσε να κατεβάσει κάτι στην συνέχεια με τόσο ψύχος ..αλλά δυστηχως δεν θα βγει είναι 300+ ώρες 

gfs-0-366 (1).png

gfs-1-366 (1).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Στις πολύ μακρινές ώρες ωραία προοπτική έχει.... θα μπορούσε να κατεβάσει κάτι στην συνέχεια με τόσο ψύχος ..αλλά δυστηχως δεν θα βγει είναι 300+ ώρες 

gfs-0-366 (1).png

gfs-1-366 (1).png

Όπως είναι ο χάρτης άνετα έβγαζε κεντροβόρεοο. Εγώ καταλαβαίνω τα παιδιά από Δυτικά. Η λογική λέει χαμηλά και βροχές από Δυτικά και χιόνια στη Πίνδο τον Νοέμβριο. Αλλά δυστυχώς παίδες δεν έχει κανόνες ο καιρός. Υπομονή να δούμε πως θα πάει μετά τις 15 και πως θα μπει ο Δεκέμβρης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουσιαστικη αλλαγη θα πρεπει να περενουμε μετα τις 20 νοεμβρη ..για ενα δεκαημερο θα ειμαστε ακομα με λιγες βροχες στο μεγαλυτερο μερος της χωρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για να δουμε μήπως επαναληφθεί το μοτίβο των κακοκαιριών κάθε τρίτο και τελευταίο δεκαήμερο εκάστου μηνός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, g_ar είπε:

Πλάκα έχει το τζεμ, το όποιο ανεβάζει το μεντικειν από την Κρήτη στην Μυτιλήνη😂 Ενδιαφέρον σενάριο, αν και δεν το κόβω να βγει...

gem-0-102.png.3c0166804bc7c66a1ddbaf3c05fd5b4a.png

gem-0-132.png.312b8abcb4f637ff3f97fdbf2f9e57db.png

GEMOPIT12_156_18.thumb.png.afc9fc98925243b356762be31f843e9e.png

Παρακολουθώ (λόγω καραντίνας κ περισσότερου χρόνου) κάπως πιο επισταμένως τα μοντέλα για τον καιρό εδώ στο νησί στα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας και πραγματικά έχω μπερδευτεί. Τα μισά τάζουν σχεδόν καλοκαιρινές συνθήκες και τα άλλα μισά μας πνίγουν με μουσωνικο medicane. Και στο κάτω κάτω μιλάμε για 5 μέρες μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε να δουμε κανα ραν.Τι να κανουμε?ψαχνουμε αυτο το ραν που θα ειναι η αρχη να χουμε να ασχολουμαστε τουλαχιστον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιας και ακομη χαρτες με χιονια δεν εχει ας ασχοληθουμε με κατι αλλο.Με το ξαφνικο ξεπεταγμα του αικον σε 2 σημεια εχουμε ενα ενδιαφερον.1.το κατι σαν μεντικειν 2.η υφεση που εισβαλει απο την γαλλια και παει να γινει στην εξελιξη μια λιμνη διασπασης του αντικυκλωνα icon-0-120.png?07-18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μιας και ακομη χαρτες με χιονια δεν εχει ας ασχοληθουμε με κατι αλλο.Με το ξαφνικο ξεπεταγμα του αικον σε 2 σημεια εχουμε ενα ενδιαφερον.1.το κατι σαν μεντικειν 2.η υφεση που εισβαλει απο την γαλλια και παει να γινει στην εξελιξη μια λιμνη διασπασης του αντικυκλωνα icon-0-120.png?07-18

Δύσκολο να  βγει δυστυχώς αυτή η λίμνη στην γαλλία τόσο πετυχημένα.. Θέλει και κατάλληλο μέγεθος για να κατέβει αρετά δυτικά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δύσκολο να  βγει δυστυχώς αυτή η λίμνη στην γαλλία τόσο πετυχημένα.. Θέλει και κατάλληλο μέγεθος για να κατέβει αρετά δυτικά..

οπως και να χει απο το τιποτα που υπαρχει αν θα μπει στην κυκλοφορια θα μπερδεψει τα πραγματα οποτε χειροτερο απο το τιποτα δεν γινεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

οπως και να χει απο το τιποτα που υπαρχει αν θα μπει στην κυκλοφορια θα μπερδεψει τα πραγματα οποτε χειροτερο απο το τιποτα δεν γινεται...

Για εμένα και τους δικούς μου στόχους είναι αρνητικό.. Δεν θέλω να πάει ανατολικά γιατί έτσι θα σηκωθεί πιο βόρεια ο αντικυκλώνας μπάστακας, και άρα οποιαδήποτε ροή χαμηλών από τον Ατλαντικό θα ανακοπεί εκ νέου, και θα συνεχίσουμε με ξερόκρυο.. Προτιμώ δηλαδή την φάση του ούκμο, να καταρρεύσει ο μπάστακας μπας και μπει τίποτα, να κάνει κανένα χαμηλό επιτέλους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως ειτε εδω ειτε αλλου στην Ελλαδα,εχω την πεποιθηση,οτι χιονι θα πεσει στη χωρα μετα τις 20 και δεν μιλαω για ορεινα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Gary είπε:

Καλημέρα στην παρέα. Φαίνεται χιόνι στα βουνά της κεντρικής Μακεδονίας στο μέλλον?

Ακόμη δεν φαίνεται κάποιο οργανωμένο χαμηλό ώστε να δώσει κάτι......(δική μου υπόθεση)....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Εχω αρχισει και ψηνομαι για το πρωτο χιονακι εδω απο τις 20 και μετα...,😜😜

πλευρό ν αλλαξεις μην πιαστείς 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...