Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Άλλη λίμνη είναι αυτή. Αυτή που έλεγε ο Σωτήρης δεν θα κατέβει ποτε, όπως φαίνεται στο αικον μένει στην βόρεια Ευρώπη. Μην μπερδεύουμε λιμνες😉

Έτσι ακριβώς είναι Μιχαήλ άλλη ήταν η λίμνη που αναφέρθηκα χτες...άλλη δείχνει το ικον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλός ο τζίφος αλλά δυστυχώς στις πολύ μακρινές ώρες..προτιμώ να πέσει μέσα το icon με το χαμηλό στα δυτικά μας που δείχνει ότι μπορεί να σχηματιστεί αρκετά νωρίτερα από την διάταξη του τζίφου  αλλά πάλι αρκετά μακριά.. στις 180 ώρες.. και πολλά υποσχόμενο για την συνέχεια αφού έχει σε πολύ καλή θέση τον αζορικό θα έρθουν και άλλες κατεβασιές ...το θέμα είναι να κάτσει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε για ευρωπαικο!!κανε μας το χατηρι και δωσε ενδιαφερον να εχουμε να ασχολουμαστε με κατι ευχαριστο αυτες τις μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο δεν κατέβασε ατόφιο Κρύο προς την περιοχή αλλά αυτό είναι μόνο για το μάτι έτσι κι αλλιώς σε αυτές τις ωρες . Σημασία έχει η "στροφή" που έκανε δίνοντας πλέον πιο βάσιμες ελπίδες . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στις 72 ο παιος απομακρυνεται απο το χειροτερο σεναριο του τζεμ και μαλλον θα παμε σε φαση λιμνης εν μεσω αντικυκλωνα οπου καπου παρακατω ειτε με την πρωτη ειτε με την δευτερη ειτε με την τριτη λιμνη(σορι μιχαηλ και σωτο αλλα με τοσα λιμνακια εχασα το μετρημα και την σειρα..😀) ισως να βγαλει αυτη την ενδιαφερουσα εξελιξη που αχνοδαιφαινεται για μια καλη φθινοπωρινη κακοκαιρια πανελλαδικου τυπου σε πρωτη φαση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στην ιδια λογικη και ο παιος λιγο πιο ανατολικα η πρωτη διαταραχη και προφανος να αφορα αποκλειστικα οσον αφορα τα φαινομενα τα ανατολικα ενω τουμπανιαζει κυριως στην βαση τον αζορικο και αρκετα πιο δυτικα σαν στησιμο το οποιο να δουμε στο επομ,ενο φρειμ αν ειναι καλο η κακο και αν θα καταφερει να παρει δυναμικη και να ριτζαρει πιο βορεια ECM1-216.GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Vibes δυτικού χιόνια από ευρωπαϊκό αν είχε συνέχεια. Χεχε 

Πιο πριν αρκετά ανατολικα,αλλά υπαρκτή η φάση.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θέλουμε να δείχνει πιθανή αλλαγή στις 200 φεύγα ώρες..απλά να δείχνει πιθανή κατεβασιά και ας την πάει Τουρκία..εμείς θέλουμε να κρατήσει την κατεβασιά και όσο πλησιάζουμε φυσικά κάτω από τις 144 να κάνει τις αλλαγές και να το φέρει δυτικά μας και να δημιουργηθεί επιτέλους η πρώτη φθινοπωρινή ουσιαστική κακοκαιρία για φετος

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακριά ακόμα οτιδήποτε για να πιάστουμε, εάν συνεχίσουν σε αυτή τη λογική τα τρεξίματα (εκτός Gem φυσικά) θα έχουμε να ασχοληθούμε το Σ/Κ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Μακριά ακόμα οτιδήποτε για να πιάστουμε, εάν συνεχίσουν σε αυτή τη λογική τα τρεξίματα (εκτός Gem φυσικά) θα έχουμε να ασχοληθούμε το Σ/Κ.

ποιο σκ?αν συνεχισουν ετσι το σ/κ θα παμε για πρωιμα ξυπνητηρια...😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, geornik είπε:

Τιποτα απολυτως το ευρωπαικο...( σε κακοκαιρια that is)

Δεν θέλουμε να δείξει κακοκαιρία ο ευρωπαίος που από πέρσι είναι σε μαύρα χάλια ....καλύτερα να μην δείξει τίποτα αξιόλογο ας το δείξουν τα άλλα μοντέλα....και όταν πέσουν οι ώρες ας το δείξει και αυτός....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα κ από μένα είναι το πρώτο μου ποστ εδώ? Μιχαήλ σε ευχαριστώ που μου έστειλες το νέο φόρουμ, κ εγώ σας έψαχνα στο άλλο κ έλεγα που χαθήκατε όλοι, σας διαβάζω από όταν γράφτηκα αλλά δεν κανω ποστ όπως στο άλλο γ τ ώρα.  Βαγγέλη είσαι καλά? Ινούιτ? Σώτο Κτλ.? Χαίρομαι που σας ξανά βρήκα.

Με τον ένα η τον άλλον τρόπο όμως τα μοντέλα εξαφάνισαν όχι μόνο την κατεβασιά ψύχους στην Ελλάδα αλλά κ γενικά στην Ευρώπη με τα τωρινά τρεξίματα πάντα φυσικά κ δεν πιστεύαμε ότι θα κατέβαινε αυτή η αρκούδα που έδειχναν αλλά τώρα δεν κατεβάζουν τπτ , όλη η Ευρώπη είναι άδεια από ψύχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, dimisg είπε:

Καλησπέρα κ από μένα είναι το πρώτο μου ποστ εδώ? Μιχαήλ σε ευχαριστώ που μου έστειλες το νέο φόρουμ, κ εγώ σας έψαχνα στο άλλο κ έλεγα που χαθήκατε όλοι, σας διαβάζω από όταν γράφτηκα αλλά δεν κανω ποστ όπως στο άλλο γ τ ώρα.  Βαγγέλη είσαι καλά? Ινούιτ? Σώτο Κτλ.? Χαίρομαι που σας ξανά βρήκα.

Με τον ένα η τον άλλον τρόπο όμως τα μοντέλα εξαφάνισαν όχι μόνο την κατεβασιά ψύχους στην Ελλάδα αλλά κ γενικά στην Ευρώπη με τα τωρινά τρεξίματα πάντα φυσικά κ δεν πιστεύαμε ότι θα κατέβαινε αυτή η αρκούδα που έδειχναν αλλά τώρα δεν κατεβάζουν τπτ , όλη η Ευρώπη είναι άδεια από ψύχος

γειά σου φίλε Δημήτρη, από κάτω δείχνει ότι έχεις ξαναγράψει ακόμα 16 μηνύματα, και μάλιστα θυμάμαι πέρσι που με είχες ρωτήσει πράγματα σε αυτόν τον χώρο, οπότε έχεις ξαναγράψει😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για το 18αρι αικον δεν είμαι σίγουρος να θα ξανακατέβαινε η λίμνη. Ο τζίφος θα την ξανακατεβάσει.

... και αρκετά δυτικότερα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για το 18αρι αικον δεν είμαι σίγουρος να θα ξανακατέβαινε η λίμνη. Ο τζίφος θα την ξανακατεβάσει.

ισως και ακομη πιο καλη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαηλ παμε για σουπερ ραν και στα κοντινα αλλα αν κρινω απο το στησιμο και για τα μετα...καποιο απο μας θα μπουνε στην σφαιρα του καληνυχτακια 18ζ😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτο το διπολο αζορικου που ο ενας τραβαει τα γεωδυναμικα απο τον διπλανο πραγματικα με τρελλαινει οταν το βλεπω... gfs-0-210.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν επαληθευτει ο τζιφος για αυτη την κυκλογενεση παιζει να αναπληρωσει η Αθηνα τα χαμενα χιλιοστα για το 2020 μονο με μια κακοκαιρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...