Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν εχει κανενα νοημα ο μ.ο των ensembles για τα μακρινα.Ερχεται χειμωνας κλάψες!!!

Καμια κλαψα...Και η εποχη των παγετωνων να ρθει,αυτο δεν αναιρει οτι χαθηκε ολοκληρη η εποχη του φθινοπωρου..Για τους χιονοφιλους τωρα αρχιζει η εποχη τους..Για μενα μολις τελειωσε...

Απλη αποτυπωση της καιρικης πραγματικοτητας κανω..6 μερες βροχης και 2 μερες με καταιγιδες σε 70 μερες φθινοπωρου και 62 μερες με ηλιοφανεια...

Εγω τουλαχιστον το πηρα αποφαση οτι φθινοπωρο,παπαλα..Κρατηστε μικρο καλαθι για τον χειμωνα..Δεν ειμαι απο αυτους που θελουν 20 ποντο στο τσαρδι τους κι ας την βγαλουμε ολη τη σεζον με βαρετοκαιρια..Οποτε και ενα 20ποντο να κανει,μου ειναι αδιαφορο εαν δεν υπαρξει συνεχεια με διαδοχικες κακοκαιριες..

Και για τα ανσαμπλ που λες..Προφανως δεν εχουν νοημα για τα μακρινα..Οπως δεν εχουν και τα κυρια που ταζουν καποια εξ αυτων ψηφιακους χιονιαδες στις 200+ ωρες..Εξισου ακυρα και αυτα

Στα τυφλα παμε και οτι βγει...Ελπιζοντας στο καλυτερο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και για τα ανσαμπλ που λες..Προφανως δεν εχουν νοημα για τα μακρινα

Διαβασε τι γραφω Μαρθα...για το μεσο ορο μιλαω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε 5 μερες θα φανει τι ταση θα διαμορφωθει σιγα σιγα για το τελευταίο δεκαημερο. Ειναι νωρις πολυ ακομα. Αν πεσουν οι εικονικοι χιονιαδες στις ~140 ωρες θα μπορουμε να βγαλουμε μια ταση . Τιποτα περοσσοτερο και για να μην παρεξηγηθω οχι ταση ποσο δυτικα η ανατολικα αλλα εαν θα αφορα ελλαδα.

Αν γίνεται φετος να ειμαστε λιγοτερο εγωιστες . 

Οπου θελει θα κανει οτι θελει. Του τυπου παμε να το παρουμε δυτικα βορεια νοτια κτλ ειναι ασχημο κατ εμε.  Αυτα απο εμενα..

Υγ, οχι αλλο ηλιο...

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

.

Θαναση επειδη ειδα το.μηνυμα σου πριν το επεξεργαστεις,μπορεις να γραφεις οτι θελεις φιλε μου,δεν εχεις παραβει καποιο κανονα.Απλα οπως εχω πει πολλες φορες στον πρωτο εικονικο χιονια της σεζον για τα προσηνεμα,που εχει περιθωριο επαληθευσης γυρω στο 1%,τα πρωτα σχόλια που διαβαζουμε ειναι το πως θα χαλασει αυτο!Πως να το κανουμε,αυτο δε γινεται απο την αλλη πλευρα...Ξαναλεω,δεν εχεις παραβει καποιον κανονα,απλα χτυπαει ασχημα,τουλαχιστον σε μενα,σχολια οπως το δικο σου και της κοπρογατας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θαναση επειδη ειδα το.μηνυμα σου πριν το επεξεργαστεις,μπορεις να γραφεις οτι θελεις φιλε μου,δεν εχεις παραβει καποιο κανονα.Απλα οπως εχω πει πολλες φορες στον πρωτο εικονικο χιονια της σεζον για τα προσηνεμα,που εχει περιθωριο επαληθευσης γυρω στο 1%,τα πρωτα σχόλια που διαβαζουμε ειναι το πως θα χαλασει αυτο!Πως να το κανουμε,αυτο δε γινεται απο την αλλη πλευρα...Ξαναλεω,δεν εχεις παραβει καποιον κανονα,απλα χτυπαει ασχημα,τουλαχιστον σε μενα,σχολια οπως το δικο σου και της κοπρογατας....

Κατάλαβα έγινε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταξει ότι ειναι πανω απο 1000 μέτρα στη πινδο στη δυτικη μακεδονια απο 700 απλα θάβεται στο χιονι συμφωνα με τζιφο....μακάρι αν γίνει αυτό θα ξεκινήσει πιστευω και ο χειμωνας ....

Υ.γ τωρα που σηκώθηκε πιο καλα ο αζορ δυτικα δε κατέβασε αυλωνα χαχαχ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλυμπος και ο Κίσσαβος τα 2 βουνά μαλωνουν ο τζίφος. Τρομερό για Θεσσαλία.

Έως και 450 χιλιοστά ο Τζιφός στην Μαγνησία ...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θαναση επειδη ειδα το.μηνυμα σου πριν το επεξεργαστεις,μπορεις να γραφεις οτι θελεις φιλε μου,δεν εχεις παραβει καποιο κανονα.Απλα οπως εχω πει πολλες φορες στον πρωτο εικονικο χιονια της σεζον για τα προσηνεμα,που εχει περιθωριο επαληθευσης γυρω στο 1%,τα πρωτα σχόλια που διαβαζουμε ειναι το πως θα χαλασει αυτο!Πως να το κανουμε,αυτο δε γινεται απο την αλλη πλευρα...Ξαναλεω,δεν εχεις παραβει καποιον κανονα,απλα χτυπαει ασχημα,τουλαχιστον σε μενα,σχολια οπως το δικο σου και της κοπρογατας....

ε και τι να κανουμε?1% με 1%...πχ ευρωπαικο και τζιφος που ετρεξε αυξανουν το 1 και το κανουν 2 .που ειναι το κακο?λοβοτομη σε κοπρογατα δεν γινεται...😋.Α και δεν ειναι νωρις νωρις συμφωνα με τα δικα μου μετυρα και σταθμα αργησα κι ολας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζιφος λοιπον που ετρεξε αλλα και το κοντρολ και μεχρι καποιο σημειο και τ ανσμπλ απο το πουθενα (οπως ειπε ο σωτος χτες για το σεναριο του ναβτζεμ) μας χαριζουν καποιες λιγες ελπιδες για βαρυ φθινοπωρο πριν τον χειμωνα ενω και η διαμορφουμενη διαταξη αφηνουν περιθωρια για 1%-1% δηλαδη περιθωρια ελπιδας για ολους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θαναση επειδη ειδα το.μηνυμα σου πριν το επεξεργαστεις,μπορεις να γραφεις οτι θελεις φιλε μου,δεν εχεις παραβει καποιο κανονα.Απλα οπως εχω πει πολλες φορες στον πρωτο εικονικο χιονια της σεζον για τα προσηνεμα,που εχει περιθωριο επαληθευσης γυρω στο 1%,τα πρωτα σχόλια που διαβαζουμε ειναι το πως θα χαλασει αυτο!Πως να το κανουμε,αυτο δε γινεται απο την αλλη πλευρα...Ξαναλεω,δεν εχεις παραβει καποιον κανονα,απλα χτυπαει ασχημα,τουλαχιστον σε μενα,σχολια οπως το δικο σου και της κοπρογατας....

λαθος συμπερασμα χορχε κοπρο-σκυλε...😁...ολοι ξερουμε οτι λιγο πολυ θελουμε σχεδον τα ιδια να φαινονται πολλες μερες πριν και τα λιγες δεκαδες χιλιομετρα που χωριζουν γεωγραφικα εναν υποψηφιο ελληνικο χιονια φαινονται τις τελευταιες μερες οποτε οταν θα μπριζωθεις εσυ λογικο ειναι να μπριζωθω κι εγω τοσες μερες πριν τουμπαλιν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σχετικα καλος ο μεσος ορος gfs στα σχετικα μακρινα (αζορικος).. 12αρια και βλεπουμε..

gens-31-1-300.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Σοφίες.. Αριάδνες.. δυτικούς χιοναδες του μιχαηλ..αντικυκλωνες..  τα πάντα έχουν τα ενσεμπλς

Μεγάλη βεβαιότητα δηλαδη...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Μεγάλη βεβαιότητα δηλαδη...🤣

Χαχαχ ακριβως ...με τη μεγαλύτερη βεβαιότητα να αφορά φυσικα το τελευταίο απο τα 4 που ανέφερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατο ξεκινημα φαινεται να εχει ο χειμωνας απο 20 νοεμβρη και μετα. Για να δουμε... Αν συμβει , ειναι κατι το σπανιο καθως οι τελευταιοι χειμωνες ξεκινανε ολοι μετα τις 15-20 δεκεμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...