Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τζιφο βαγγελη κοιτα..κοιτα τι  εβγαλε το κοντρολ και με αλλαγες απο τουρκια μεχρι ισπανια κατεβαζουν αυλωνα στις 21 τουλάχιστον 15 σεναρια θα φανει και στο διάγραμμα...απο τα υπολοιπα ..8 συμφωνουν με κύριο τζιφου και τα υπόλοιπα μπακ Ντόρ απο ανατολη

τα βλεπω τα βλεπω...😀😀😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν με γεμίζει το μάτι αυτός ο αζόρικος δύσκολα να έρθει κάτι δυνατό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, kilkisaios είπε:

ωραίο το μεσημεριανό μπανιστήρι

gens-0-1-264 (1).png

Αν θεωρητικά έβγαινε θα είχαμε πολύ χιονόνερο εδώ, αλλά από τα 300μ. και πάνω θα έχωνε μπόλικο χιόνι. Μου λείπουν αυτές οι κακοκαιρίες που χιόνιζε συχνά από τα 500μ. και έβρεχε εδώ κάτω με 4-5 βαθμούς..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Δεν εχει σχεση το τωρα. 

Με χαμηλοτερα γεωδυναμικα με +5 θα ειχαμε 12-14 

Αλλα εχουμε υψηλες πιεσεις. 

Αν ερθει κακοκαιρια με σωστη οργανωση καθ υψος μια χαρα πεφτει η Τ 

Ναι βρε γι αυτό λέω ότι χωρίς οργανωμένο χαμηλό οι θερμοκρασιες στο έδαφος δεν πέφτουν, το ίδιο λέμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 7 μέρες μπροστά δεν έχει τίποτα (χαμηλό εννοώ),για μετά τις 7 ημέρες δεν ξέρει κανένας τι θα γίνει...

Κρατάω μόνο το γεγονός ό,τι δεν ψηνόμαστε,όπως άλλες χρονίες, μέχρι τα μέσα Δεκέμβρη και εάν επιβεβαιωθεί η κυκλοφορία που φαίνεται για το προσεχές διάστημα θα έρθει το βαθύ φθινόπωρο/χειμώνας σε αρκετές περιοχής της χώρας μας.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Τίποτα. 

graphe_ens3_huo8.gif

δες σενάριο 23.. ομορφιά

gens-23-1-384.png

 

 

αλλά κατά τα άλλα όντως τίποτα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια αν κοιτατε τα κυρια των μοντελων προφανως και δεν θα δειτε τιποτα η και να δειτε δεν θα εχει νοημα θα υπαρξει αλλαγη μετα τις 18 και θα φανει αργοτερα και στα μοντελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δες σενάριο 23.. ομορφιά

gens-23-1-384.png

 

 

αλλά κατά τα άλλα όντως τίποτα

Πολυ μακρυά ρ συ Μιχαήλ.. 

Εμένα με νοιάζει το 17-19. Μήπως και παρουμε από εκεί τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δες σενάριο 23.. ομορφιά

gens-23-1-384.png

 

 

αλλά κατά τα άλλα όντως τίποτα

Μιχαήλ ομορφο. Αυτό θα μπορούσε να δώσει χιόνια σε πολλές περιοχές;; Δλδ Δυτικά ανατολικά; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Πολυ μακρυά ρ συ Μιχαήλ.. 

Εμένα με νοιάζει το 17-19. Μήπως και παρουμε από εκεί τίποτα. 

Το ξέρω Βασίλη.. σαν απλή εικόνα το έβαλα και τίποτε άλλο. Η πρώτη λίμνη προς το.παρον δείχνει να μην ευνοεί ιδιαίτερα την Ήπειρο, αν και μπορεί ακόμα να αλλάξει αυτό.

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ ομορφο. Αυτό θα μπορούσε να δώσει χιόνια σε πολλές περιοχές;; Δλδ Δυτικά ανατολικά; 

Ναι αν είχε συνέχεια η όλη μπάλα θα ερχόταν ανατολικα νοτιοανατολικά, και θα επηρέαζε μεγάλο μέρος της χώρας με χειμωνιάτικο καιρό, αν όχι χιονιά. Για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι σίγουρος για το πόσο χαμηλά θα έφταναν τα χιόνια στην Εύβοια . Λογικά κατω από 1000 αν είχε συνέχεια, αλλά όχι πεδινα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το ξέρω Βασίλη.. σαν απλή εικόνα το έβαλα και τίποτε άλλο. Η πρώτη λίμνη προς το.παρον δείχνει να μην ευνοεί ιδιαίτερα την Ήπειρο, αν και μπορεί ακόμα να αλλάξει αυτό.

Ναι αν είχε συνέχεια η όλη μπάλα θα ερχόταν ανατολικα νοτιοανατολικά, και θα επηρέαζε μεγάλο μέρος της χώρας με χειμωνιάτικο καιρό, αν όχι χιονιά. Για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι σίγουρος για το πόσο χαμηλά θα έφταναν τα χιόνια στην Εύβοια . Λογικά κατω από 1000 αν είχε συνέχεια, αλλά όχι πεδινα

Ποια πεδινά. Ας δώσει χιόνια ορεινά και κρύο με ψιλόβροχο πεδινά να νιώσουμε λίγο χειμώνα. 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα δούμε μεγάλες αλλαγές στα 12αρια για την συνέχεια. Είμαι έξω, οπότε δεν είμαι σίγουρος αν είναι καλές.. πάντως η λίμνη θα πάει ανατολικότερα, αν και το ουκμο τουλάχιστον από το τίποτα διόρθωσε 

 

 

....ζωνικη ..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζωνικευουν και τα ενσεμπλς... Αλλά έτσι και αλλιώς είναι μακριά.

Βελτιώθηκε το Τζεμ πάντως 😛

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα κατάλαβε το ευρωπαϊκό ότι η πρώτη λίμνη  (96 ώρες) δεν θα κατέβει και ότι θα μείνει βόρεια. Τελευταίο και καταιδρωμενο. Άντε να το εμπιστευτείς για την συνεχεια..

 

Αζορικος για φίλημα....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ECM1-240.GIF?10-0

 

και άπειρα μακριά και από ευρωπαικό.. αλλά αν είχε συνέχεια θα κατέβαζε τέρατα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...