Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάλι η Κρήτη τα πορτοκαλοκόκκινα. 🤣

 

πολύ καλή προσπάθεια από τζεμ από την αρχή μέχρι το τέλος.. Αλλά ειλικρινά πιο μοντέλο να εμπιστευτείς... 

τα ενσέμπλς όλο και χειρότερα για υετική λογική.. ευτυχώς είναι του τζίφου οπότε όλα καλά προς το παρόν [λέμε τώρα]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ενσεμπλς βελτιωνονται κι αλλο μετα τις 180 πανε για χειμωνα ...σηκωνουν πολυ καλυτερα τον αζορικο..επισης κάποια εδω έβγαλαν χιόνι ξαφνικά στις 150 μαζί και το κοντρολ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

να αρχισω τα σεναρια?...μπας και παρω μπρος?😁😁

Χαχαχα ξερω εγω βρε βαγγελη μ άρεσε γιατι το εμφάνισε που ξαφνικά δε του χα δωσει σημασια

Περίμενε κανα 2 μερες να δουμε να ξεκινήσουμε σεναρια για το επόμενο στις 24 με 27 

Κοίτα κοντρολ

 

gens-0-1-216.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gens-31-2-204.png

 

τραγωδία. ελπίζω να αλλάξει άμεσα...  ένα χαμηλό ρεε.....😭

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά τα περισσότερα μη πω όλα τα μοντέλα μετά τα χτεσινά πισογυρίσματα απόψε μας αφήνουν ελπίδες προσμονής για αξία λόγου καιρικά δρώμενα .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφιερωμένο σε όλα τα παιδιά απο Θεσσαλονίκη που στενοχωριουνται επειδη οντως δεν εχει φθινοπωρο..Καλό χειμωνα χαχαχα.. το όνειρο όλων σας 

gens-20-1-252.png

gens-20-1-264.png

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Γενικά τα περισσότερα μη πω όλα τα μοντέλα μετά τα χτεσινά πισογυρίσματα απόψε μας αφήνουν ελπίδες προσμονής για αξία λόγου καιρικά δρώμενα .....

και μεχρι την παρασκευη να φανταστεις ολα ηταν σχεδον αψογα σχεδον για ολους για να μην πω ολους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλες διαφορές ευρωπαίου τζίφου στις 48 ώρες. θα κλάψουμε μου φαίνεται.

χάλια για μετά ο ευρωπαίος

 

βλέπω ότι οι μεταβλητές κινούνται ακριβώς ανάποδα από αυτό που θα ήθελα.. έτσι από τον υπεραυλώνα στην δυτική Ευρώπη με τα συνεχόμενα χαμηλά εδώ πάμε εκ νέου σε αντικυκλώνα εκεί και ξεραίλα για την δυτική χώρα. Φυσικά ούτε Η Λάρισα και η Θεσσαλία μπορεί να δει καλά χιλιοστά απλά θα έχει συννεφιά και όχι ήλιο..

 

4 μεταβλητές υπήρχαν. Στην αρχή οι 2 δεν μου άρεσαν σε ούκμο και ευρωπαίο, και ο τζίφος που τούμπιασε σε αυτούς έκανε το πρώτο βήμα εχθές. Όμως ο τζίφος είχε ακόμα 2 μεταβλητές τις οποίες τις είχε χάλια στα επόμενα τρεξίματα, αλλά το ευρωπαικό και το ούκμο όχι οπότε μπορούσαν αν δώσουν χαμηλά, αν και όχι τόσο ισχυρά. Και λέω ε δεν μπορεί θα τουμπιάσει εκ νέου ο τζίφος? φυσικά και όχι.. τούμπιασαν τα άλλα

0/4 υετικός όλεθρος.. 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....η δευτερη σελιδα του τζιφου ειναι πολυ καλη και οπως πρεπει πλησιαζοντας στο Δεκεμβρη..........ας μην ειναι απλα στατιστικη και ας μας κανει τη χαρη να επαληθευτει κατα καποιο τροπο !!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Φαίνονται καλά νερά για άλλη μία φορά εδώ, για να δούμε. Έχουμε ρέντα φέτος, και από Ιανό και από την κακοκαιρία της 28/10 πήραμε πολύ πράμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

να το πιασουμε λιγο μοντελικα το θεμα να δουμε αν υπαρχει εκει φως στο τουνελ.θεωρω οτι το αικον το κραζαμε απο προχτες που στραβωσε αλλα ολα πανε κατ εκει..τι λετε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

να συμπληρωσω οτι και το αικον δειχνει καποιον υετο λογικα απο καποια μετωπικη επιφανεια στα βορεια αλλα θεωρω οτι επιασε την καθιζηση του χαμηλου σχεδον στις ακτες της β.αφρικης.Επισης αν μεταπηδησουμε την επομενη διαφαινομενη  κακοκαιρια  στις 20-21 πιστευω οτι πραγματικη αξια ισως να εχει το παραμεθεπομενο για κατι χειμερινο  Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θερμοκρασιακά τα διαγράμματα φαίνονται πολύ καλά!

ens_image (46).png

ens_image (47).png

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδια.

Δε ξερω τι παραπανω να πω απο οσα ειπε ο φιλος μου ο Γιωργος. Θα γραψω ομως κατι γιατι το υποσχεθηκα.

Κοιταω τη γραμμη που αναβοσβηνει στο ποστ εδω και κανα τεταρτο και σκεφτομαι πως να γραψω κατι ωστε να μη παρεξηγηθει καποιος απο μας.

Υπαρχουν 2 δεδομενα εκ των οποιων το 1 το αναφερατε και πιο πριν. Ειμαστε κουρασμενοι κοινωνικα ολοι αλλα και καιρικα φανταζομαι οι περισσοτεροι. Το αλλο δεδομενο ειναι οτι ειμαστε διαφορετικοι χαρακτηρες και κουβαλαμε και διαφορετικα μυαλα.Το πρωτο θα αλλαξει και ολα θα πανε καλυτερα καποια στιγμη. Ας εστιασουμε λιγο στο δευτερο.

Πριν κανα μηνα και,εγραψα σε ενα ποστ 

 image.thumb.png.7c2dbf9825e9abfeaef5c45a1d28e707.png

Στην αρχη της πανδημιας αναρτουσα καθε μερα σχεδον καποια στατιστικα απο τον covid-19 θεωρωντας οτι θα παρακινουσαν καποιους συμπολιτες που μας διαβαζουν να ειναι σε εκρηγορση,και να μη παρουν αψηφιστα τιποτα.Βρεθηκε ενα μελος ΕΝΑ, που γυρισε και μου ειπε...ε και τι αναρτας συνεχεια τους νεκρους θα αλλαξει κατι? (η καπως ετσι τελος παντων) Σκεφτηκα οτι περαν των πολιτικων λογων (που πιθανων να ειχε) ισως και να τον κουραζαν η να του αυξαναν το αγχος τα νευρα η οτιδηποτε αλλο εκανε κακο στην υγεια του. Και εφοσον μπορει να συνεβαινε σε εκεινον πιθανων να συνεβαινε και σε αλλους ανθρωπους που εμπαιναν εδω μεσα για αποτοξινωση και για να διαβασουν κατι διαφορετικο ρε παιδι μου απο τα ιδια και τα ιδια που ακουγαν εβλεπαν παντου στα ΜΜΕ

Ετσι σταματησα.Πηγα κοντρα στον εαυτο μου και αυτο που ηθελα να γραψω σαν ενημερωση,για να μην υπαρχει απο τη πλευρα μου,και απο τη πλευρα του φορουμ γενικοτερα αυτη η επιπλεον ισως ψυχολογικη φορτιση.

Δεν μπορω να σας ζητησω να πατε εντελως κοντρα στους εαυτους σας και τις προσωπικοτητες σας.Μπορειτε να γραψετε ομως κατι που θα εχει το ιδιο νοημα αλλα με λιγο διαφορετικο τροπο σκεπτομενοι και τους επισκεπτες του φορουμ που δεν ξερουν απο καιρο.

Σε ενα σχολιασμο ενος ραν εαν γραψω εγω μια λεξη οπως Σκ... η τιποτα παμε για αλλα,η σαπισε,η οτιδηποτε αλλο μονολεκτικα και χωρις να αναφερω τη περιοχη μου,η το γεωγραφικο διαμερισμα που ειμαι, η τουλαχιστον τη λεξη εδω, ενας επισκεπτης πχ απο Σαλονικα που δε μας ξερει και δεν ξερει απο καιρο θα νομιζει οτι δε θα βρεξει πουθενα στην επικρατεια εαν καποιος δε γραψει απο κατω...το ταδε Χ ευνοει υετικα τη κεντροανατολικη Μακεδονια πχ

Επισης κατι αλλο παιδια που πρεπει να προσεξουμε.Εχουμε λαβει καποια μνμ κατα καιρους απο μελη αλλα και απλους επισκεπτες μεσω email που δεν θελουν να βλεπουν σε ευχολογιο απο εμας καποιες περιοχες που δυστυχως ειχαμε νεκρους.Σιγουρα μπορουμε να το γραψουμε καπως αλλοιως και δε χρειαζεται στον καθενα να ξυπναμε ασχημες μνημες. 

Θα σταματαγα εδω αλλα πριν απο λιγο ελαβα ενα μνμ και το αναρτω χωρις να φαινεται το μελος για ευνοητους λογους. 

image.png.7097d1503a31baba67f3160f3475cf95.png

Του απαντησα οτι εχει δικιο ετσι οπως το σκεφτεται  αλλα ο φιλος Θεσπρωτος σιγουρα δεν ηθελε να θιξει κανεναν και οτι το παιδι δεν εχει δωσει τετοια δικαιωματα.  

Θελω να δειξω πως μπορει πολυ ευκολα να παρεξηγηθει το οτιδηποτε στον γραπτο λογο για αυτο ας ειμαστε λιγο προσεκτικοι γιατι ολωνων τα νευρα δεν ειναι και στα καλυτερα τους.

Επειδη και γω δε θελω να κουρασω και επειδη ειμαι και ο ιδιος κουρασμενος οπως και εσεις σταματαω εδω.

Συνεχιζουμε με αναλυση χαρτων που μονο αδιαφορη δεν ειναι για τη συνεχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε να δουμε αν θα επαληθευτει ο χιονοφλωρινα και το ΣΟΣ διαστημα του 25-26 της αγιας αικατερινης και του αγιου στυλιανου....ECM0-240.GIF?15-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...