Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

και επισημα πλεον θεωρω οτι για την πρωτη διαταραχη το αικον πηρε σωβρακα ελπιζω να μην παρει και για την δευτερη μιας και το γιουκμο ηδη τουμπιασε προς αικον..ο τζιφος τουμπαρε και αυτος εν μερη προς αικον στο θεμα 21-22 αλλα εξακολουθει να δινει μεχρι στιγμης το καλυτερο σεναριο

Άρε Βαγγέλη με καταλαβαίνεις! Αυτό λέω και εγώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Modele GFS - Carte prévisions

 

πορτοκαλί χρώμα χιονουετού στα Γιάννενα. Κλάμα. Αλλά δε θα βγει έτσι και αλλιώς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άρε Βαγγέλη με καταλαβαίνεις! Αυτό λέω και εγώ.

ναι συμφωνω γιατι δεν αρκει το καλυτερο σεναριο να ειναι το ενα ακρο γιατι με μαθηματικη ακριβεια ακομη και η μεση λυση να βγει τοτε για ακομη μια φορα ολα θα μεινουν αποκομενα στα δυτικα μας ...πρεπει να υπαρχει σοβαρο αντιβαρο και οχι απο ενα μοντελο μονο για να συνεχισει να εχει ενδιαφερον η διαταραχη 21-22

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και οντος το γαλλικο εχει το γκραντε θετικο σεναριο για τα κεντροβορεια και αν ειχε συνεχεια θα εβγαζε αυτο που με ρωτησε ο χρηστος πιο πανω...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως οταν τα λίγα ανσαμπλ του τζιφου που ηταν κρυα τράβαν το κύριο κατι λεει αυτο

Βαγγελη τωρα θα μας κάνει τους δεικτες πραγματικοτητα και για μετα ο τζιφος

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο μακρυα ακομα αλλα μας βαζει στη πριζα για μια ωραια πανελλαδικη Σαββατιατικη κακοκαιρια ο τζιφος. Λιγοτερα εως μηδαμινα τα φαινομενα σε αυτο το ραν μονο σε Κυκλαδες.Ολοι οι υπολοιποι παιρνουμε το κατιτις μας προς το παρον.

Εδω στην Αττικη περιμενουμε Τεταρτη αργα τη νυχτα ισως,και Πεμπτη να βραχουμε εστω και λιγο.🌧️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, George Trilofianos είπε:

Ρε σεις τι βγαζει το κυριο? Χιονια μυριζομαι. Καλα δυτικη μακεδονια θαβεται με αυτο!

τι εγινε μυριστηκες χιονι και μπηκες?σαν τον κακο τον λυκο..χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

τι εγινε μυριστηκες χιονι και μπηκες?σαν τον κακο τον λυκο..χαχαχαχα

Καθε μερα παρακολουθω αλλα περιμενα να δω φως στο τουνελ απο τα μοντελα για να χαρω και να μιλησω!!😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Για μεθαύριο η για 21-22?

για μεθαύριο η φάση έχει γίνει rip εδώ και 2 μέρες. Για 21-22 μιλάω. ο κύριος αυλώνας φεύγει μακριά, οπότε θα εξαφανίσει και υετό κτλ Απλά θα έχει πιο χαμηλές Τ στα 850 που φυσικά στο έδαφος θα είναι υψηλότερες αφού δεν έχουμε φαινόμενα.

 

Δηλαδή όσοι χαίρονται που βλέπουν χαμηλότερη Τ στα 850 ας το ξανασκεφτούν [και μένουν στα κεντροβόρεια..] . Απλά θα κάνει καλύτερες αναστροφές και τίποτε άλλο. Ακόμα ένα ξεκίνημα χειμώνα που τα βουνά μας είναι ΑΧΙΟΝΑ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το 21-22 δεν μου γεμιζει το ματι τοσο πολυ ,το θεωρω πολυ δυσκολο για χιονι σε πεδινα αλλα μπορει να βγαλει ανετα μια πολυ καλη πανελλαδικη κακοκαιρια με αρκετες βροχες παντου χιονια σε πολλα ορεινα και στη δυτικη μακεδονια.Το πιο πανω σεναριο θεωρω οτι ειναι το μεγιστο για τις 21-22.Το μετα εγω εχω κεντραρει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

το 21-22 δεν μου γεμιζει το ματι τοσο πολυ ,το θεωρω πολυ δυσκολο για χιονι σε πεδινα αλλα μπορει να βγαλει ανετα μια πολυ καλη πανελλαδικη κακοκαιρια με αρκετες βροχες παντου χιονια σε πολλα ορεινα και στη δυτικη μακεδονια.Το πιο πανω σεναριο θεωρω οτι ειναι το μεγιστο για τις 21-22.Το μετα εγω εχω κεντραρει...

Για πρωτο πιατο Βαγγελη στα μεσα Νοεμβρη δε θα με χαλουσε καθολου να χιονισει δυτικη μακεδονια και ημιορεινα β ελλαδος. Θα ειναι ενα καλο ξεκινημα! Και εμεις με το καλο εχουμε 3 μηνες μπροστα μας! Φαινεται οτι ο χειμωνας ξεκιναει στην ωρα του και.με χαροποιει ιδιατερα αυτο.

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

126-574GR.gif

132-574GR.gif

🙄 μακάρι να έβγαινε !!!!

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελειωσε και η δευτερη κακοκαιρια...Το αικον δυστυχως τα ξεφτιλισε ολα τα μοντελα..Επιβεβαιωνεται το σεναριο του..Ξεκαθαρη στροφη του τζιφου προς αικον ενω και τα ανσαμπλ του χειροτερευουν...Και στις δυο υποτιθεμενες διαταραχες θα παρουμε το ελαχιστο δυνατο....Μεχρι αυριο θα εχει ολοκληρωθει η τουμπα του τζιφουλα..Τελικα η Γερμανια παντου κανει κουμαντο..😂Αντε καλο βραδυ..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω δυστυχώς ο ευρωπαίος θα μας προσγειώσει σε λίγη ώρα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως έως στην 72-78 ώρες τζιφος/αικον/ουκμο είναι ίδια και δεν νομίζω να είναι καλό αυτό... Πιο πολυ τυχαια μου φαινεται οτι έβγαλε ο τζίφος αυτό το "καλό" σενάριο

6αρι τζιφου, είχε εντελώς διαφορετική λογική:

gfs-0-84.png.c2bb6a0ce1dde593cce3bc5277286a60.png

12αρι τζιφου:

gfs-0-78.png.d2349951f5df4eaeaee4041212ae01e7.png

ουκμο:

UW72-21.gif.0512feda1b33ed8d5590486457edb32b.gif

Αϊκον:

icon-0-78.png.a481f3c38ccdca6b3fec7c8b470182e8.png

 

Και τζεμ:

gem-0-78.png.e90c09b01808f96ba32a0c607987ad6a.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε Μιχαήλ ασε μας να χαρούμε λιγο...το ξέρουμε ότι δε θα βγει ...εδώ περσι ειχα ανσαμπλ με 95 % για Χίονι και δε βγήκαν 4 μερες πριν ...Αυτό θα βγει;;..Αλλά ειναι ωραιο...και επίσης δε με νοιαζουν οι βροχες τετοια εποχη...το τζεμ νομιζω προς τζιφο πηγε παντως αλλα εξαφάνισε το χαμηλο χαχαχ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...