Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ορισμός των Πασχουγέννων το 6αρι. χαχχα [έστω παραμονής]. Είναι πολύ περίπλοκα τα πράγματα και προς το παρόν, δεν ειναι εύκολο να βγει κάτι χειμερινό, αν και έχω ένα σενάριο στο κεφάλι μου που δεν είναι ανέφικτο.

 

εντωμεταξύ σοκ και δέος το Jma για τα κοντινά

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Πάντα από καπου γίνεται η αρχή..για να δούμε..είμαστε ακόμα ζωντανοί..

Ενα πρωτο θετικο σημαδι για εμενα (για εκεινο παντα το διαστημα) θα ειναι να μη γεννηθει αυτο που φαινεται στον κυκλο.Μετα βλεπουμε...

Screenshot_5.jpg.4a47f2dd766624fb9688310c8a456dfa.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ο ορισμός των Πασχουγέννων το 6αρι. χαχχα [έστω παραμονής]. Είναι πολύ περίπλοκα τα πράγματα και προς το παρόν, δεν ειναι εύκολο να βγει κάτι χειμερινό, αν και έχω ένα σενάριο στο κεφάλι μου που δεν είναι ανέφικτο.

 

εντωμεταξύ σοκ και δέος το Jma για τα κοντινά

 

Εύγε Μιχάλη. Αφού λες ότι είναι ορισμός μάλιστα των Πασχουγεννων, εγώ αισιοδοξώ😎 Μην κουνάς ρούπι λεωωωω😋

 

ΥΓ βρε μπαγλαμά 😂 θα ντυθώ Άγιο Βασίλης και θα έρθω στη Λάρισα να κάνουμε ποδηλαταδα. Μέσα στην κακοκαιρία 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Athinaios said:

ψυχος στην χωρα μας βλεπει το 6αρι στα σχετικα μακρινα..

gfs-1-378 (1).png

βασικά 6αρι χωρίς ραδιοβολησεις και με μειωμένες μετρήσεις λόγω COVID βλέπει την τύφλα του ΑΛΛΑ ελπίζουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, Snow sick said:

Πάντα από καπου γίνεται η αρχή..για να δούμε..είμαστε ακόμα ζωντανοί..

αν εκείνο το τυφωνακι αποκοπεί προς τα ΝΔ θα έχει παρτυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

βασικά 6αρι χωρίς ραδιοβολησεις και με μειωμένες μετρήσεις λόγω COVID βλέπει την τύφλα του ΑΛΛΑ ελπίζουμε 

Καταργήθηκαν οι ραδιοβολησεις Κωστουλίνο;;;

Τα περισσοτερα δεδομενα ερχονται απο δορυφορους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ενα πρωτο θετικο σημαδι για εμενα (για εκεινο παντα το διαστημα) θα ειναι να μη γεννηθει αυτο που φαινεται στον κυκλο.Μετα βλεπουμε...

Screenshot_5.jpg.4a47f2dd766624fb9688310c8a456dfa.jpg

Για εμένα Θοδωρή είναι ακριβώς αυτό που θέλω να γεννηθεί, απλά με διαφορετικό τρόπο από ότι στο 6αρι. Θέλω να είναι πολύ πιο ενωμένο με τον πολικό στρόβιλλο, και όχι αποκομμένο, και έτσι όλα θα πάρουν τον δρόμο τους [αν μιλούσαμε σοβαρά για τόσο μακριά χαχα]

 

Υ.Γ Τι ωραία που βλέπω πρώτη φορά να κοιτάει κάποιος άλλος χάρτη Αμερικής εκτός από εμένα😍

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Για εμένα Θοδωρή είναι ακριβώς αυτό που θέλω να γεννηθεί, απλά με διαφορετικό τρόπο από ότι στο 6αρι. Θέλω να είναι πολύ πιο ενωμένο με τον πολικό στρόβιλλο, και όχι αποκομμένο, και έτσι όλα θα πα΄ρουν τον δρόμο τους [αν μιλούσαμε σοβαρά για τόσο μακριά χαχα]

 

Υ.Γ Τι ωραία που βλέπω πρώτη φορά να κοιτάει κάποιος άλλος Αμερικής εκτός από εμένα😍

Μιχαλη κοιταω και γω εξαιτίας σου αλλα δε καταλαβαινω τιποτα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για εμένα Θοδωρή είναι ακριβώς αυτό που θέλω να γεννηθεί, απλά με διαφορετικό τρόπο από ότι στο 6αρι. Θέλω να είναι πολύ πιο ενωμένο με τον πολικό στρόβιλλο, και όχι αποκομμένο, και έτσι όλα θα πάρουν τον δρόμο τους [αν μιλούσαμε σοβαρά για τόσο μακριά χαχα]

 

Υ.Γ Τι ωραία που βλέπω πρώτη φορά να κοιτάει κάποιος άλλος Αμερικής εκτός από εμένα😍

Ε ναι ας κατσικωθει εκει κανενα προβλημα😉 Παντα βλεπω αλλα μεχρι καποιες ωρες που μπορουν να εχουν ενα ποσοστο επαληθευσης π.χ 8-11 μερες,μετα αστο...Και οι 10-11 πολλες ειναι για μενα βασικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Ε ναι ας κατσικωθει εκει κανενα προβλημα😉 Παντα βλεπω αλλα μεχρι καποιες ωρες που μπορουν να εχουν ενα ποσοστο επαληθευσης π.χ 8-11 μερες,μετα αστο...Και οι 10-11 πολλες ειναι για μενα βασικα...

Κοίτα Θοδωρή όπως είπα και στο αγαπημένο μου Γέτι, ο καιρός στην Αμερική έχει μια διαφορά φάσης περίπου μιας εβδομάδας σε  σχέση με την κυκλοφορία της Ευρώπης (ας πούμε 3-7 μέρες ανάλογα με την θέση). Οπότε πες πως αν βλέπω κάποια μεταβλητή στις 5 μέρες τότε θα αφορά έναν Αυλώνα σε 10 μέρες χοντρικά. Αν κοιτάξω μεταβλητή στην Αμερική που θα βρίσκεται στις 10 μέρες τότε μιλάμε για 15 μέρες πλας στην Ευρώπη, οπότε και δεν το κάνω γιατί δεν έχει νόημα πλέον.

 

Οπότε ας πούμε όρος το παρόν ότι μέχρι τις 20 δεν υπαρχει  τίποτα και βλέπουμε, εδώ θα είμαστε όταν έρθει μια αλλαγή σε πιο λογικές ωρες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Καταργήθηκαν οι ραδιοβολησεις Κωστουλίνο;;;

Τα περισσοτερα δεδομενα ερχονται απο δορυφορους.

έχει COVID Τζορτζινο και νομίζω ότι τις κάνουν οπότε τύχει ιδιαίτερα στο 6αρι και στο 18αρι. Αλλά το λέω με επιφυλαξη. Αν δε δω εγώ το μπαλονι να ανεβαίνει δεν πιστεύω τιποτα😋

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] said:

Κοίτα Θοδωρή όπως είπα και στο αγαπημένο μου Γέτι, ο καιρός στην Αμερική έχει μια διαφορά φάσης περίπου μιας εβδομάδας σε  σχέση με την κυκλοφορία της Ευρώπης (ας πούμε 3-7 μέρες ανάλογα με την θέση). Οπότε πες πως αν βλέπω κάποια μεταβλητή στις 5 μέρες τότε θα αφορά έναν Αυλώνα σε 10 μέρες χοντρικά. Αν κοιτάξω μεταβλητή στην Αμερική που θα βρίσκεται στις 10 μέρες τότε μιλάμε για 15 μέρες πλας στην Ευρώπη, οπότε και δεν το κάνω γιατί δεν έχει νόημα πλέον.

 

Οπότε ας πούμε όρος το παρόν ότι μέχρι τις 20 δεν υπαρχει  τίποτα και βλέπουμε, εδώ θα είμαστε όταν έρθει μια πολύ πιο αλλαγή σε πιο λογικές ωρες

ναι αλλα για μετά τις 25 μιλάμε νομίζω Μάικλ. Εκεί έχουμε ελπίδες ακόμα φίλε 

Γετι

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι τα χριστουγεννα που υπαρχει χοντρικα η ταση δεν φαινεται τιποτα απολυτως (σε χειμωνιατικο)...τα περαν των χριστουγεννων ειναι ιστοριες για αγριους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, geornik είπε:

Μεχρι τα χριστουγεννα που υπαρχει χοντρικα η ταση δεν φαινεται τιποτα απολυτως (σε χειμωνιατικο)...τα περαν των χριστουγεννων ειναι ιστοριες για αγριους...

Σε νομίζω ότι υπάρχει ακόμα καμία τάση γ Χριστούγεννα. Από 15.12 κ μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για εμένα Θοδωρή είναι ακριβώς αυτό που θέλω να γεννηθεί, απλά με διαφορετικό τρόπο από ότι στο 6αρι. Θέλω να είναι πολύ πιο ενωμένο με τον πολικό στρόβιλλο, και όχι αποκομμένο, και έτσι όλα θα πάρουν τον δρόμο τους [αν μιλούσαμε σοβαρά για τόσο μακριά χαχα]

 

Υ.Γ Τι ωραία που βλέπω πρώτη φορά να κοιτάει κάποιος άλλος χάρτη Αμερικής εκτός από εμένα😍

Πολλοί κοιτάνε Αμερική το θέμα είναι τι βλέπουν  ... Εσύ λες να είναι ενωμένο με τον πολικό,  ο @teo_73 να μην εμφανιστεί και εγώ λέω να εμφανιστεί ισχυρότατο και να γίνει αποκοπή στον Ατλαντικο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, BrainA είπε:

έχει COVID Τζορτζινο και νομίζω ότι τις κάνουν οπότε τύχει ιδιαίτερα στο 6αρι και στο 18αρι. Αλλά το λέω με επιφυλαξη. Αν δε δω εγώ το μπαλονι να ανεβαίνει δεν πιστεύω τιποτα😋

Κανουν ραδιοβολισεις κανονικα.Η πλειονοτητα των δεδομενων που εισαγουν στα μοντελα ειναι απο δορυφορους παντως.Ακολουθουν τα metar απο τα αεροπλανα,οι επιγειοι και οι θαλασσιοι σταθμοι και τα δεδομενα απο καραβια.Δεν νομιζω να εχει επηρεαστει η προβλεψη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Πολλοί κοιτάνε Αμερική το θέμα είναι τι βλέπουν  ... Εσύ λες να είναι ενωμένο με τον πολικό,  ο @teo_73 να μην εμφανιστεί και εγώ λέω να εμφανιστεί ισχυρότατο και να γίνει αποκοπή στον Ατλαντικο.

Ε κάπως έστι είναι η καλύτερη λύση, για αυτό θέλω να ενωθεί αρχικά με τον πολικό στρόβιλο, για να ρουφήξει ψύχος και γεωδυναμικά. Έπειτα  ανάλογα με το πόσο αποκοπεί παίζει και το ύψος του Αντικυκλώνα. Αν είναι πλήρως αποκομμένο και είναι γίγαντας, λογικά θα παίζει και γροιλανδικός μέσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε κάπως έστι είναι η καλύτερη λύση, για αυτό θέλω να ενωθεί αρχικά με τον πολικό στρόβιλο, για να ρουφήξει ψύχος και γεωδυναμικά. Έπειτα  ανάλογα με το πόσο αποκοπεί παίζει και το ύψος του Αντικυκλώνα. Αν είναι πλήρως αποκομμένο και είναι γίγαντας, λογικά θα παίζει και γροιλανδικός μέσα

Ισχυρό χαμηλό με αποκοπή και το επόμενο που θα γεννηθεί στις ΗΠΑ να έχει ΒΑ κίνηση μήπως και μπει φρένο στην Δυτική ροή . Αυτό το σενάριο σκέφτομαι εγώ. Ίσως υπάρχει και καλύτερο. 

Το βασικό πρόβλημα εκτιμώ οτι μας το δημιουργούν όλο αυτό το διάστημα  οι υψηλές πιέσεις στον Ειρηνικό εξαιτίας του La nina .Ενώ θα  μπορούσαμε να υποθέσουμε ότι θα οδηγήσει σε σπάσιμο του PV αυτό φαίνεται ότι αντιθέτως έχει συγκεντρώσει τα γεωδυναμικά σε περιορισμένο χώρο με ισχυρό spin . Αυτή την στιγμή φαίνεται η συγκυρία όχι να μας ευνοεί ,αλλά να υπάρχουν αυξημένες ( σε σχέση με πριν ) πιθανότητες σπασίματος της δυτικής ροής. Θα δούμε και αυτή η αύξηση της θερμοκρασίας στην στρατόσφαιρα πάνω από την Σιβηρία αν θα συνεισφέρει στην αλλαγή που θέλουμε . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενταξει το αικον δεν θα φτασει χρονικα εκει που ειναι το σημειο 0 για το αν θα πρεπει να περιμενουμε κατι προς τα χριστουγεννα η οχι αλλα οπως και να χει τις τελευταιες ωρες του κατι θα πρεπει να δειχνει τις επομενες μερες που να αφηνει περιθωρια ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παρόμοιος ο τζίφος σε σχέση με πριν, κράτα γερά!!! Για την τελευταία διαταραχή μιλάω

 

χάλασε το γαλλικό.. έλα ρε κάνε κάτι, πότε θα ξαναβρέξει καλά....

 

anim_mtr0.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...