Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Athinaios είπε:

αντε ασε μας κ' συ ρε παραλληλο του Gfs που βλεπεις ζεστη στην χωρα μας και κρυο δυτικη ευρωπη..

gfs-1-348.png

και έλεγα πότε θα το γράψει πότε θα το γράψει??😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλα σε όλους παιδια καλα Χριστούγεννα και να τελειωνουμε επιτέλους μ αυτην την πανδημία που όλους μας κούρασε...είπα να μην δω καθόλου πρωινά και μπηκα να δω 12αρι τζιφου( τόσο άντεξα) και νόμιζα πως έβλεπα στην δεύτερη καρτελα χάρτες από αλλο έτος...καιρος είναι να αρχίσουν τα ελπιδοφόρα τρεξίματα επιτέλους!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Αυτο θα το κρίνει ο VAR νεαρουλη μου θες και οβερ το Βαγγέλη ουναμουχαθεις😂

να αρχισει σιγα σιγα να τρωει σφαλιαρες ο νεανισκος κωστα μου😋...αντε να δουμε θα την φαει και απο τον παιο?...τα 12αρια γυρισαν σε νορμαλ σεναρια διαχειρισιμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά έκανα το λάθος να κάνω αποσύνδεση και τώρα βάζω τα στοιχεία και δεν με αφήνει να συνδεθώ. Κάθε φορά πρέπει να κάνω ανάκτηση κωδικού. Πώς λύνεται αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

και πως γραφεις ρε συ νικολα?

Κάνω ανάκτηση κωδικού και έρχεται στο μέιλ μου να κάνω reset password.  Όμως αν βγω από τον chrome μετά μου ζητάει κωδικό ενώ πατάω να μένω συνδεδεμένος. Βάζω τα σωστά στοιχεία και μου τα βγάζει λάθος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, notios_polos said:

να αρχισει σιγα σιγα να τρωει σφαλιαρες ο νεανισκος κωστα μου😋...αντε να δουμε θα την φαει και απο τον παιο?...τα 12αρια γυρισαν σε νορμαλ σεναρια διαχειρισιμα...

ακόμα δε βγήκε από το αυγό Βαγγελακο μου και μου θέλει και οβερ και μας τη λέει κι από πάνω 😋

ΥΓ. Μετά τις 15/1 βλέπω ελπίδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Κάνω ανάκτηση κωδικού και έρχεται στο μέιλ μου να κάνω reset password.  Όμως αν βγω από τον chrome μετά μου ζητάει κωδικό ενώ πατάω να μένω συνδεδεμένος. Βάζω τα σωστά στοιχεία και μου τα βγάζει λάθος 

Σου έστειλα μήνυμα Νικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, nikolas 2365 said:

Κάνω ανάκτηση κωδικού και έρχεται στο μέιλ μου να κάνω reset password.  Όμως αν βγω από τον chrome μετά μου ζητάει κωδικό ενώ πατάω να μένω συνδεδεμένος. Βάζω τα σωστά στοιχεία και μου τα βγάζει λάθος 

Κάνε delete all cookies στον chrome και ξαναβάλε τα στοιχεία μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

ακόμα δε βγήκε από το αυγό Βαγγελακο μου και μου θέλει και οβερ και μας τη λέει κι από πάνω 😋

ΥΓ. Μετά τις 15/1 βλέπω ελπίδα 

7 χρόνια χάρτες βρε και δεν έχω βγει από το αυγό? Και μην ξεχνάμε χάρτες κάθε μέρα όλη μέρα, κάθε εποχή, και όχι μόνο όταν ξυπνάνε τα χιονοζόμπι. Παίζει πλέον να έχω ξεπεράσει το σύνολο χαρτών που έχετε δει εσείς βρε καημένα μου😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά διαφορετικός ο Ευρωπαίος σε σχέση με τζιφο, μοιάζει με ουκμο, να δούνε αν θα έχει καλή συνέχεια.

 

πόσο αγαπώ το χάος

gfsna-0-192.png?12ECN1-192.GIF?24-0

 

 

κομψί κομψά, με λίγες αλλαγές βγαίνει καλό. Επίσης στην πρωτη φάση πρέπει να είναι πολύ καλό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά ...καλά Χριστούγεννα να έχετε όλοι σας με υγεία....... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο ευρωπαικό, δεν έχει την πόρτα ανοικτή που δεν θέλει ο Βαγγέλης, αλλά άντε να βρεις κρύο, όταν ο πολικός στρόβιλος έχει μετατοπιστεί από την.. άλλη πλευρά

ECH1-240.GIF?24-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο ίδιο έργο έργο θεατές από το Ευρωπαίο κόλλημα της ίδιας κυκλοφορίας  λες και βλέπεις τους ίδιους άσχημους χάρτες χωρίς τέλος .... πολύ δύσκολα θα αλλάξει η κυκλοφορια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέτοιο κόλλημα η κυκλοφορια δεν το περιμενε κανεις, ο γροιλανδικος απτόητος σε συνδυασμό με το πεδιο υψηλων πιεσεων περιμετρικα της ευρωπαικης Ρωσίας συνεχίζει να κλείνει την πορτα σε καθε ίχνος κρυου στην Ευρώπη , όσο κι αν νομίζουμε πως κάνει χειμώνα στην Δυτική Ευρώπη μιλάμε για ρεταλια ψυχους, βέβαια την ιδια στιγμη η ανατολική Ευρώπη βιώνει ένα φυσιολογικό "φθινόπωρο"

ECH101-216.GIF?24-0

 

 

IMG_20201224_211813.jpg

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

χαλια το ευρωπαικο!!!ειπαμε να κλεισει την πορτα αλλα ριτζ στο ριτζ εξαφανιστηκε ο αζορ...

Εγώ. Κοιτάω με δέος το jma 

παρόμοιο με ευρωπαίο, αλλά οι αλλαγές στα σημεία θα είχαν πολύ καλύτερο αποτέλεσμα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

χαλια το ευρωπαικο!!!ειπαμε να κλεισει την πορτα αλλα ριτζ στο ριτζ εξαφανιστηκε ο αζορ...

γεια σας κύριοι είμαι νέο μέλος ....σας διαβάζω πολύ καιρό ..και σας πληροφορώ ότι η πρώτη μου μεγάλη χιονοθύελλα ήταν το 79 με 40 πόντους στην μεσήβρια θεσσαλονίκης από εκεί και μετά είδα τις λάμπες σχεδόν παντού στην Ελλάδα  ο λόγος που με έκανε να μπώ είναι μπας και σας ανακουφίζω λέγοντας κάποια πράγματα έστω και σε μικρες προτάσεις

Μην περίμενετε μια καλύτερη τοποθέτηση ενός αντικυκλώνα και στεναχωρίεστε με αυτό, η θέση ενός αντικυκλωνα η πορεία ενός χαμηλού δεν είναι τπτ άλλο από "εσωτερικές" κινήσεις εντός των ορίων που βάζουν οι αεροχείμαροι που αυτήν την στιγμή κυριολεκτικά εμείς τα βαλκάνια και εν γένει η ανατολική Ευρώπη βρίσκετε στα όρια του αεροχειμάρου με φορά νότο -βορά .ότι ανάλυση ότι χάρτη και να δούμε κυρίαρχος και καθοριστικός πράγοντας είναι ο αεροχέιμαρος.Σκεφτείτε ένα δυχτι με πατάτες που ανακαντεύονται οι πατάτες(αντικυκλωνες χαμηλά κλπ) το δύχτι όμως παραμένει στην θέση του.

Για να ανατραπεί αυτήν η κατάσταση θέλει πιο ισχυρούς κραδασμούς όπως για παράδειγμα πέρσι που εσπασε ο πολικός στρόβιλος την άνοιξη και χάρισε συνθήκες χειμώνα την ανοιξη σε όλη την ανατολική ευρώπη και σε εμάς και ένα δροσερό καλοκαίρι σε όλη την Μακεδονία.(ίσως το πληρώνουμε ΄τωρα αυτό)

Ο σιβηρικός ναι μπορεί να είναι ένα αίτιο ανατροπής αλλά για να ανοίξει η πύλη του πρέπει πρωτα να έχουμε επιτέλους μια ψυχρή κατάβαση στην ανατολική Ευρώπη που θα αναδιατάξει τον αεροχείμαρο αυτό σημαίνει θέλουμε δεν θέλουμε κατάρευση του Αζορικού στην κέντρική Ευρώπη.

 

Μην αγωνιάτε στα 53 έχω δεί    χριστούγεννα με εικοσάρια   , .χριστούγεννα με 15 πόντους στην τούμπα(86)..και -2 ,έχω δεί και απίθανες ανατροπές όπως τον δεκέμβρη του 91 που κατέβαζε απίστευτο ψύχος  και χάρισε ένα επικό χειμώνα 91-92 που είχα την τύχη να τον ζήσω στην Αθήνα.Υπ όψην δεν έχω ιδέα από φυσική η μετεωρολογία αλλά κάποια πράγματα θέλω να τα γ΄ράψω για να μην σκάτε άδικα,για μένα τον Αζορικό κοιτάμε και αν σκάσει μυτη δυτική Ευρώπη(δυσκολο για την ώρα)...η και μακάρι αυτήν η στροφή των ανέμων σε ανατολικούς στα βόρεια πλάτη να σημάνει την είσοδο πολικού ψύχους στην Σκανδιναβία .βορειδυτική Ρωσσία .Ευχαριστώ και για την αποδοχή..και όταν βρίσκω χρόνο θα γράφω χρόνια πολλά!

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...