Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Έχει δίκιο ο Μιχαήλ! Τεράστιες διαφορές στις 300 ώρες 12αρι και 18αρι. Απλα για εμας και οι 2 περιπτωσεις είναι τραγικές. Δεν μας δίνει ούτε υποψία ελπίδας. δεν θέλει βρε παιδί μου.. Πήγα το 9 mois για πλάκα μέχρι 15 Απριλιου και δεν έχει ούτε ενα προσήνεμο για το μάτι. Ρε τι έχουμε πάθειιιιιιιιιι

Εμα ναι! Το 12αρι έδινε θερμή εισβολή και στα Γιάννενα πχ, και τώρα μας ετοιμάζει εικονικό χιονιά! Στο τσακ είναι να μπουν τα τρελά 500αρια μέσα στο Ιόνιο.. Ας μπούν να δουν τα ματάκια μου εικονικόοο

gfs-13-324.png?18

 

έτσι ήταν πριν χαχα

gfs-13-330.png?12

 

 

ανάλογη μετατόπιση στο 00αρι και πάει προσήνεμα χαχαχα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@Snow sick Πήγαινε εδώ, έχει έναν προσήνεμο χιονιά, σύντομο αλλά δυνατό

http://www.meteociel.fr/modeles/cfse_cartes.php?ech=1434&code=0&carte=0&mode=2&run=2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειτε εδω 500αρια ετσι για το ματι! ( Με προλαβες Μιχαηλ )

01-05-25-gfs-13-342.png

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εμα ναι! Το 12αρι έδινε θερμή εισβολή και στα Γιάννενα πχ, και τώρα μας ετοιμάζει εικονικό χιονιά! Στο τσακ είναι να μπουν τα τρελά 500αρια μέσα στο Ιόνιο.. Ας μπούν να δουν τα ματάκια μου εικονικόοο

gfs-13-324.png?18

 

έτσι ήταν πριν χαχα

gfs-13-330.png?12

 

 

ανάλογη μετατόπιση στο 00αρι και πάει προσήνεμα χαχαχα

Εναν εικονικό για την ψυχάρα παρακαλώ που ξημεροβραδιάζετε στα μοντέλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και στις 330 του ραν ως τωρα,τα ανατολικα ηπειρωτικα ειναι σε μονιμη θετικη αποκλιση στα 850,απο +1 ως +8.

Κανόνισε να παμε να στήσουμε σκηνές στην Πάρνηθα απο την προηγούμενη αν μας κάνει την τιμή και ασπρίσει η κορυφή φέτος 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Εναν εικονικό για την ψυχάρα παρακαλώ που ξημεροβραδιάζετε στα μοντέλα!

Δεν τα κατάφερε το άτιμο. τα 500αρια μπήκαν, αλλά δεν έχουμε σωστό ρέυμα, μέχρι να δημιουργήσει χαμηλό, βλέπω να φτάνει κεντροβόρεια- ανατ. προσήνεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

OK εφυγαν τα κιτρινακια στις 1000 ώρες και χαλάρωσα. Καληνύχτες παιδιά και χρόνια πολλά! Ότι καλύτερο! Να περάσετε τέλεια αύριο! Δεν πα να έχει κωλόκαιρο οι μέρες που έρχονται είναι οι πιο όμορφες του χρόνου(μαζί με αυτές που χιονίζει) 🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατα αρχας αυτο που παει να επικρατησει δεν ειναι ουτε ιστερλι ουτε φωτοβολιδα δυτικης ευρωπης ουτε αφορα την δυτικη ευρωπη μονο αλλα και την κεντρικη και ειναι μια ακρως φυσιλογικη εικονα χειμωνα διαρκειας για πολλες περιοχες της ευρωπης πλην της ακρα ανατολικης και των βαλκανιων.Παμε παρακατω και επικεντρωστε την προσχη στο σιβηρικο τερας που ραν με ραν μερα με την μερα δειχνει να καταπινει επιφανειακα και την δυτικκη ρωσια οποτε ανετα μπρουμε να φανταστουμε τι μπορει να γινει οταν το νηστικο σιβηρικο τερας συναντησει τον δυτικοκεντροευρωπαικο χειμωνα που θα υπαρχει εκει με σβηστο ατλαντικο παρακαλω...οχι παντως ιστερλι ουτε γουστερλι ουτε νορθλι ουτε τιποτα απ αυτα.ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΝΩΣΗ πολυ απλα θα υπαρχει ο πανευρωπαικος χειμωνας του γεναρη 2021.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Καλημέρα... Μας δουλεύει ο τζίφος πρωινιατικα? Ένωση αζορικου με γροιλανδικό βλέπει στα μακρινά  με ότι αυτό συνεπαγεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς βελτιωθηκαν τα πρωινά στην πρώτη φάση τόσο θετικά όσο και θερμοκρασιακά !

Εικονικά στην. Δεύτερη καρτέλα ο Τζιφός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

 Καλημέρα... Μας δουλεύει ο τζίφος πρωινιατικα? Ένωση αζορικου με γροιλανδικό βλέπει στα μακρινά  με ότι αυτό συνεπαγεται

Συνεπάγεται σε εικονικό χιόνια. Χαχαχα. Πάντως ο μέσος όρος ξαναθερμανθηκε στα πολύ μακρινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατεβασε ρε ευρωπαιε τα -8 στα 850 να χιονιστουμε ολοι μονο στα γαλαζια χρωματα θα την βγαλουμε και φετος ετσι οπως το παει..

ECM0-240.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Athinaios είπε:

κατεβασε ρε ευρωπαιε τα -8 στα 850 να χιονιστουμε ολοι μονο στα γαλαζια χρωματα θα την βγαλουμε και φετος ετσι οπως το παει..

ECM0-240.gif

Δεν βλέπεις ότι περνούν κ δεν αγγίζουν...🥺🥺🥺

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι και 5/1 μην ασχολείστε καν, δεν υπάρχει τίποτα. Ας περάσει ο καθένας όσο καλύτερα μπορεί αυτές τις μέρες, όσο καλά μπορείς να περάσεις Χριστουγεννιάτικα χωρίς να πας πουθενά (εγώ υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν θα ήμουν καν στην Ελλάδα σήμερα) και μετά την πρώτη βδομάδα του Ιανουαρίου το συζητάμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...χρονια πολλα ας ελπισουμε το 2021 να φερει το πωθουμενο...4.8 ομιχλη εδω λιγο χειμωνιατικο μουντ...τα πρωιν ραν ειναι παραδοξος πολυ καλα για μετα

IMG_20201224_101233.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εκει στο βαθος ο σιβηρικος εφτασε 1060 στον παιο κ το πεδιο καθαρο για τη βουτια στην ευρωπη. Κατά τα αλλα οι χαρτες στις 200 ωρες ειναι παραταιροι δεν υπαρχει ιχνος αζορικου κ ο ατλαντικος λαδι κατι ψοφια χαμηλακια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέποντας τους χάρτες και αυτή την δυσκολία να περάσει το 0 στα 850hpa απ' τα σύνορα θυμήθηκα τον χειμώνα 2013-14 που υπήρχε ακριβώς το ίδιο θέμα...μόλις πλησίαζε το 0 στα σύνορα σαν να χε τείχος και το έδιωχνε...βέβαια ακόμα και αυτό τον χειμωνα θυμάμαι υπήρχε εισβολή για τα ανατολικά προσηνεμα και ποιος θα το λεγε εκείνη την χρονιά ότι θα ταν και η τελευταία τόσο νωρίς...στο παλιό ακόμα το φόρουμ ήταν απ' τις πρώτες μου εμπειρίες με τους χιονοτρελαμενους και εκεί κατάλαβα ότι δεν είμαι μόνος...6/12/13 θυμάμαι ακόμα τα σενάρια να δίνουν τρελό χιόνι Αττική με -9 και -36 αντίστοιχα για 11/12...το φορουμ είχε πάρει φωτιά σε κάθε f5 που πατουσα είχε και 5 σχόλια...τα σενάρια βέβαια όσο πλησιαζαμε πηγαιναν όλο και πιο ανατολικά και προσπαθούσαμε όλοι μαζί να το τραβήξουμε 😂...στο 12αρι 8/12 νομίζω έγινε η ολική Τούμπα και το φαγαν οι Τούρκοι...όλο το φόρουμ είχε εκραγεί δευτερόλεπτο και μήνυμα αγανακτισης...μας έμεινε ένα -7 με υποστήριξη -23 και είδα κάτι αερομεταφερόμενες το ίδιο πρωί με λιακάδα και ενθουσιάστηκα....σόρρυ για το σχετικά οφ τοπίκ απλά θέλω να δείξω ότι πάντα θα μαστε χιονοπρεζακια ακόμα και όταν ο καιρός δεν είναι υπέρ μας γιατί είναι αυτό που μας ενώνει....χρόνια πολλά σε όλους!!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...