Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γιώργο φίλε, θα υπάρξουν πολλές ευκαιρίες το επόμενο 10ημερο. Πρέπει να αρπάξουμε έστω και μία. Να τώρα έτσι στο ξέμπαρκο σου έβγαλε χιόνι 2/1 [246 ώρες λέμε τώρα]

ένα μπλεδάκι στα 500αρια να ξεφύγει αυτόματα χιονίζεσαι. πρέπει να είμαστε πολύ άτυχοι για να ξεφύγουμε από αυτό...

gfs-13-228.png?12

Ναι Μιχαήλ το καταλαβαίνω φίλε και σίγουρα εμείς εδω είμαστε σε καλύτερη μοιρα με αυτη την κυκλοφορία αλλά ρε φίλε 2 βδομάδες που ειμαι στο χωριο που θυμίζει 2009 2010 και με ανυσηχει πολυ αυτο γιατί ακόμα είμαστε στο αν.... ας ηταν ενα 11-12να ειμασταν ολοι καλα ....και για θυμισου ποσο ατυχοι ημασταν τα τελευταια χρονια..... ας αλλάξει κατι για όλους φίλε γιατί αν δεν μπορούμε να απολαύσουμε το χόμπι μας γ####α.

Πάντως θα προσπαθήσω να είμαι και πρωτοχρονιά εδω χαχαχα με έβαλες στην μπριζα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, xionia polla είπε:

Αετομηλίτσα οριακά...

Έτσι όπως το πάει φίλε μου δυστυχώς ναι....μακάρι να αλλάξει κατι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Ναι Μιχαήλ το καταλαβαίνω φίλε και σίγουρα εμείς εδω είμαστε σε καλύτερη μοιρα με αυτη την κυκλοφορία αλλά ρε φίλε 2 βδομάδες που ειμαι στο χωριο που θυμίζει 2009 2010 και με ανυσηχει πολυ αυτο γιατί ακόμα είμαστε στο αν.... ας ηταν ενα 11-12να ειμασταν ολοι καλα ....και για θυμισου ποσο ατυχοι ημασταν τα τελευταια χρονια..... ας αλλάξει κατι για όλους φίλε γιατί αν δεν μπορούμε να απολαύσουμε το χόμπι μας γ####α.

Πάντως θα προσπαθήσω να είμαι και πρωτοχρονιά εδω χαχαχα με έβαλες στην μπριζα.....

Μου φάνηκε καλός σχετικά χειμώνας για τα βουνά τότε της Πίνδου από ότι είδα σε παλιούς χάρτες. Βέβαια δεν είχαμε χιόνια χαμηλά. Ναι οπωσδήποτε να καθίσεις όσο γίνεται στο χωριό Γιώργαρε!!

14 λεπτά πριν, Pupazzo di Neve είπε:

Φύγαμε από Αγγλία για τις γιορτές, μην λες τέτοια.. 

Θα ρίξεις μάλλον το ίδιο κλάμα που ρίχνω και εγώ κάθε φορά που είμαι στο λάθος μέρος. Η Αγγλία πάει για πολύ πράγμα... Εκτός αν συνεχιστεί η φάση και τον υπόλοιπο χειμώνα κάπως έτσι και έχεις την ευκαιριας σου..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μου φάνηκε καλός σχετικά χειμώνας για τα βουνά τότε της Πίνδου από ότι είδα σε παλιούς χάρτες. Βέβαια δεν είχαμε χιόνια χαμηλά. Ναι οπωσδήποτε να καθίσεις όσο γίνεται στο χωριό Γιώργαρε!!

Θα ρίξεις μάλλον το ίδιο κλάμα που ρίχνω και εγώ κάθε φορά που είμαι στο λάθος μέρος. Η Αγγλία πάει για πολύ πράγμα... Εκτός αν συνεχιστεί η φάση και τον υπόλοιπο χειμώνα κάπως έτσι..

Χαχα μάλλον θα σε ακούσω Μιχαηλ και θα τα λέμε απο εδω,τουλαχιστον ας είμαστε εδω να ξεφεύγουν οι σκέψεις γιατί με όλα αυτά που συμβαίνουν τους τελευταίους μήνες είμαστε στα πρόθυρα να σαλταρουμε και λογω της ευκαιριας που μας δίνει το παρεάκι να ξεφεύγουμε παίδες ας είμαστε όλοι μας λιγο πιο εγκρατεις στα λεγόμενα μας χωρίς να δυναμιτιζουμε το κλιμα .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O Πρώτος στόχος χάθηκε. Θα κάνουμε Χριστούγεννα με 18άρια. Αν αυτό λέγεται Χριστούγεννα.

Δεύτερος στόχος να μην μας σιγο-τσιγαρίσει ο υποτροπικός (και) μετά τις 15/1, δηλαδή στο δεύτερο μισό του Χειμώνα. Είναι δεδομένο ότι έως τις 10/1 τουλάχιστον, η λέξη "χειμώνας" για την Ελλάδα αποτελεί ανέκδοτο.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

O Πρώτος στόχος χάθηκε. Θα κάνουμε Χριστούγεννα με 18άρια. Αν αυτό λέγεται Χριστούγεννα.

Δεύτερος στόχος να μην μας σιγο-τσιγαρίσει ο υποτροπικός (και) μετά τις 15/1, δηλαδή στο δεύτερο μισό του Χειμώνα. Είναι δεδομένο ότι έως τις 10/1 τουλάχιστον, η λέξη "χειμώνας" για την Ελλάδα αποτελεί ανέκδοτο.

Εγω λεω αδερφουλη να παμε να τσιγαρισουμε κανενα κρεμμυδακι..Να φτιαξουμε καμια λιχουδια,να πιουμε και κανα κρασακι και να το κοψουμε το σπορ για λιγες μερες..Μας βλεπω ολους στα φαρμακεια να ψαχνουμε καρτελες..🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

O Πρώτος στόχος χάθηκε. Θα κάνουμε Χριστούγεννα με 18άρια. Αν αυτό λέγεται Χριστούγεννα.

Δεύτερος στόχος να μην μας σιγο-τσιγαρίσει ο υποτροπικός (και) μετά τις 15/1, δηλαδή στο δεύτερο μισό του Χειμώνα. Είναι δεδομένο ότι έως τις 10/1 τουλάχιστον, η λέξη "χειμώνας" για την Ελλάδα αποτελεί ανέκδοτο.

Θα σου πω την λέξη που δεν θες. Να σου θυμίσω την συζήτησή μας περί Χριστουγέννων πριν λίγες μέρες Γέτι μου.

 

 ΠΑΣΧΟΥΓΕΝΝΑ🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχι μόνο Πασχούγεννα, αλλά και Πασχοπαραμονή Πασχοχριστουγέννων 😛 Πέρα από την πλάκα πάντως είναι αισχρές οι μέρες που έρχονται. Εντάξει είναι δύσκολο να χιονίσει στα 0μ στο Βόλο, αλλά έστω στα 1000μ στο Πήλιο, έλεος δηλαδή..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο κύβος εριφθει. Κάψιμο στα πάντα μέχρι και τα Θεοφανία. Τραγική καιρικά όλη Μα όλη η πιο ωραία περίοδος του χρόνου. Και για κερασάκι καμία απολύτως ακτιδα φωτός. Αυτά. Ας το ξεπεράσουμε να μην έχουμε γκρίνια αυτές τις γιορτινεσ μέρες. Ελεεινή κυκλοφορία που δεν συμφέρει κανέναν στη χώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αποτύπωση της πραγματικότητας δεν είναι γκρίνια. Αυτό λέω εδώ και μέρες στα μηνύματά μου, μόνο την αποτύπωση της πραγματικότητας, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, sakis13 said:

Εγω λεω αδερφουλη να παμε να τσιγαρισουμε κανενα κρεμμυδακι..Να φτιαξουμε καμια λιχουδια,να πιουμε και κανα κρασακι και να το κοψουμε το σπορ για λιγες μερες..Μας βλεπω ολους στα φαρμακεια να ψαχνουμε καρτελες..🤪

Α ρε γίγαντα μέσα στο μυαλό μου είσαι αγορινα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, [weathermaniac] said:

Θα σου πω την λέξη που δεν θες. Να σου θυμίσω την συζήτησή μας περί Χριστουγέννων πριν λίγες μέρες Γέτι μου.

 

 ΠΑΣΧΟΥΓΕΝΝΑ🤣

1-0 μπροστά το Αλεξικέραυνο !😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειπαμε η αγγλια να παρει χιονι αλλα τωρα τα λιμα χιονια τα μικρα τα αυτα που εμεις δεν θα τα χουμε σιγουρα αλλα οχι το μεγαλο...πολεμο στην αγγλια και στον κωστα!!!!!!🤣image.png.1555e3590ddbb9194ffb619bac6f0766.png🤣μπαζωστε την τρυπα που μπαζει εκει πανω ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, Snow sick said:

Ο κύβος εριφθει. Κάψιμο στα πάντα μέχρι και τα Θεοφανία. Τραγική καιρικά όλη Μα όλη η πιο ωραία περίοδος του χρόνου. Και για κερασάκι καμία απολύτως ακτιδα φωτός. Αυτά. Ας το ξεπεράσουμε να μην έχουμε γκρίνια αυτές τις γιορτινεσ μέρες. Ελεεινή κυκλοφορία που δεν συμφέρει κανέναν στη χώρα 

Τα λέγαμε, δεν ακούγατε 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το καλοκαίρι πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά επειδή και καλά έκανε χειμώνα να μας πετάξει και τρεις τέσσερις καύσωνες να στανιαρουμε από αρχές μαιου 😡😡😡😡😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μένουν πλέον 60 μέρες πριν αρχίσει ο καλοκαιρινός εφιάλτης. Μπορεί να λέω και πολλές ΑΛΛΑ το.1987 ΔΙΔΑΞΕ ότι μέχρι τα μέσα Μάρτη Γδαρτη όλα μπορούν να συμβούν. 

15/1 με 15/3 πάμεγερά κι ας ελπίσουμε ότι η φύση θα τιμωρήσει τον προπετη άνθρωπο και την "ανάπτυξή" του με 1μ χιονι μέχρι το Αιγαίο και το Ιονιο

ΥΓ Φήμες που θέλουν τον Τζορτζινο να μετακομίζει στα Απαλαχια ελέγχονται ως κακόβουλο αστειο

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μένουν πλέον 60 μέρες πριν αρχίσει ο καλοκαιρινός εφιάλτης. Μπορεί να λέω και πολλές ΑΛΛΑ το.1987 ΔΙΔΑΞΕ ότι μέχρι τα μέσα Μάρτη Γδαρτη όλα μπορούν να συμβούν. 

15/1 με 15/3 πάμεγερά κι ας ελπίσουμε ότι η φύση θα τιμωρήσει τον προπετη άνθρωπο και την "ανάπτυξή" του με 1μ χιονι μέχρι το Αιγαίο και το Ιονιο

Όπως και ο ανεπανάληπτος χιονιάς 25-28/03/1998 δίδαξε ότι ο Μάρτης είναι ικανός για το ακραίο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Όπως και ο ανεπανάληπτος χιονιάς 25-28/03/1998 δίδαξε ότι ο Μάρτης είναι ικανός για το ακραίο. 

1μιση μέτρο μέσα στα Καλάβρυτα και 4-5 μέτρα στο Χελμό σε λίγες ωρες.....ανεπανάληπτη μετεωρολογική βομβα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Και το καλοκαίρι πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά επειδή και καλά έκανε χειμώνα να μας πετάξει και τρεις τέσσερις καύσωνες να στανιαρουμε από αρχές μαιου 😡😡😡😡😡

Μα στη θέση που βρισκομαστε σαν χωρα πιο νορμαλ και εφικτοί είναι οι καυσωνες παρά οι ψυχρές εισβολές...Σαν να είμαστε στην Ουγγαρία και να ζητάμε συνέχεια το καλοκαίρι καυσωνες...ε δεν γίνεται αυτό....φωτοβολίδες ψάχνουμε οι οποίες λόγω κλιματικής αλλαγής κάνουν πιο αραιή την εμφάνισή τους σε σχέση με προηγούμενα χρόνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Τα λέγαμε, δεν ακούγατε 😋

Σωστότατος! Ισχύει! Αλλά μη με λες για Μάρτιο:) Μου ανάβουν τα λαμπάκια:) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, BrainA είπε:

1-0 μπροστά το Αλεξικέραυνο !😍

Αλεξικέραυνο? Εγώ ??χαχαχαχα🤣 Νταξ, εκεί θα ήταν δικαιολογημένο το να με χτυπήσει ο κεραυνός, όταν πηγαίνω ταράτσα στην καταιγίδα. χαχαχαχαχα Αλλά ευτυχώς, ξέρω πότε θα πέσει κεραυνός κοντά μου. Κάνει ήχους η κεραία από πάνω ένα τσσσσσσσσσ. ΑΝ το κάνει ξαφνικά και δυνατά τρέχω να σωθώ, γιατί ο κεραυνός μπορεί να πέσει στα επόμενα 5 δεύτερα μέσα στην γειτονιά κιόλας🤣 Ευτυχώς που ξέρω τι κάνω σε αυτές τις περιπτώσεις χαχα. 

 

Το ευρωπαικό φαίνεται καλούτσικο για Ήπειρο στην πρώτη φάση. Στην δεύτερη ενώ ο αυτούσιος αυλώνας ήρθε πιο κοντά, εκ του αποτελέσματος δυστυχώς δεν είναι καλός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...