Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταστροφή τα ανσαμπλ του ευρωπαιου μακαρι να μη βγουν....σε 5 μόνο μεχρι τις 21 έχει λιγο χιονι η δυτικη μακεδονια.σε 1 η βορεια ελλαδα..σε 5 με 6 τα Βαλκάνια και σε 2,3 τουρκια..Στα άλλα 35 αντικυκλωνας πανω μας καθώς δεν ενώνεται ο αντικυκλωνας που ειναι στην ιταλια με αυτόν του Ατλαντικού οπως σε αρκετά ανσαμπλ του τζιφου.. και έτσι αυτος της Ιταλίας ερχεται πανω μας με αποτέλεσμα 20 άρια...ας ελπίσουμε να αλλαξει γρηγορ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

 

Eγω το χω πάρει απόφαση για φέτος,γθα να είμαι πιο ήρεμος.Μια φωτοβολίδα κυνηγάω.Τίποτα αλλο.Μια φωτοβολιδα τους επόμενους τρεις μήνες.

Αυτό εννοείται, αυτήν την φωτοβολίδα κυνηγάμε κάθε χρόνο, ξέρουμε σε ποια χώρα ζούμε. Τις υπόλοιπες μέρες θέλω απλά να μην έχει ήλιο και θερμοκρασίες κοντά στους 10-12 η μέγιστη. Στο θέμα του ήλιου εδώ στο Βόλο τα πάμε μια χαρά, οι Τ έχουν στραβώσει λίγο τις τελευταίες μέρες αλλά από 14-15 του μήνα φαίνεται να πηγαίνουν πάλι στα κλιματικά. Απλά προσμονή για τον αυλώνα που θα σκάσει στο Ιόνιο και θα δημιουργήσει το χαμηλό που θα κινηθεί στην Πελοπόννησο και θα μπει στο Αιγαίο το οποίο σε συνδυασμό με το -8 που θα έχουμε από πάνω μας και τον ΒΔ θα ρίξει 40 πόντους στην πόρτα μου, λέμε τώρα 😛

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δράμα οι χάρτες..Δεν μπορούμε να πιαστούμε από πουθενά..Βαβαια έτσι που αλλάζουν σαν τα πουκάμισα ισως και καλύτερα που δεν φαίνεται κάτι τώρα στις 240+ ώρες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Έρχεται ο καμηλιερης με τα δώρα μετά τις 15 του μηνα

Εγώ θα ζητήσω γυαλιά ηλίου αντηλιακό και μπρατσακια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τι εννοείς από τώρα; 7/12 έχουμε και για άλλη μια βδομάδα τουλάχιστον δεν φαίνονται χιόνια ούτε στα 1500μ. Πάει ο μισός Δεκέμβρης έτσι, μπαμ μπαμ, για πλάκα. 2 μήνες και κάτι το πολύ έχουμε κάθε χρόνο να περιμένουμε κάτι καλό, άμα καίγονται έτσι βδομάδες καήκαμε..

τι να εννοω βρε ? εγω καιω τις βδομαδες? 🌝

εννοω οτι το πρωτο μισο του μηνα ξερουμε περιπου πως θα παει και το ξερουμε απο μερες..... οποτε αν ειναι να αλλάξει κατι σε ποιο χειμερινο προσωπικα θα το ήθελα στο τριτο δεκαημερο   και  τετοιες ενδειξεις ψαχνω στους χαρτες , το 18αρι με το 00 μου φαινονται πολυ δυνατα ως προς αυτο❄️  ❄️

υ.γ.  ( μακάρι να χαμε απανωτες ψυχρες μερα παρα μερα....αλλα......   )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Στις βλακείες συμφωνούν ακόμη και για 10 μέρες μετά..

ε σιγά. τυχαίες συμφωνίες έχουν γίνει άπειρες φορές στις 10 μέρες, και μετά αρχίζουν οι διαφωνίες. Ορίστε και ένα παράδειγμα μέσα στον Νοέμβρη.

gfs-0-246.png?6ECM1-240.GIF?00

 

 

ε λίγες μέρες μετά

gfs-0-144.png?0

 

καμία σχέση το σενάριο.

 

εν τέλη

 

ECM1-0.GIF?00

 

οπότε αυτά στις 10 μέρες και 300 μοντέλα να συμφωνούν, δεν πρόκειται να βγούνε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τρεξε καλα ρε βλαμενο μοντελο και δωσε το κρυο προς την χωρα μας αι σιχριτι ηλιθιο.. μεγαλες θετικες αλλαγες θα γινουν στα επομενα τρεξιματα υπομονη..

gfs-1-306.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία κακοκαιρία στο 6αρι στα μακρινά, ωραίο τρέξιμο γενικότερα, αν και αυτός στις 15 μυστήριο, μακάρι να έβγαινε το τζεμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

τρεξε καλα ρε βλαμενο μοντελο και δωσε το κρυο προς την χωρα μας αι σιχριτι ηλιθιο.. μεγαλες θετικες αλλαγες θα γινουν στα επομενα τρεξιματα υπομονη..

gfs-1-306.png

Χαχαχα ηρέμησε βρε δε θα βγει...έκλαψα που το βρίζεις χαχα...πάντως ραν με ραν όλο και μειώνεται το κρυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωραία κακοκαιρία στο 6αρι στα μακρινά, ωραίο τρέξιμο γενικότερα, αν και αυτός στις 15 μυστήριο, μακάρι να έβγαινε το τζεμ

Αυτό στις 14 15 κινείται πολύ νότια και η Ήπειρος είναι εκτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανανεωσε η ΝΑSA αρκετο κρυο βορειοανατολικα ... βελτιωση μεσου ορου gfs στα μακρινα δυναμωσε το κρυο βορειοανατολικα..

geos-1-240 (2).png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=6&

Πάει παραπίσω η επαναφορά στα κλιματικά και από την στιγμή που δείχνει άνοδο έχει πολλές πιθανότητες να βγει ακόμη και για τόσο μακριά, ενώ τα κρύα ούτε για 2 μέρες μετά δεν τα βρίσκουν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ψηνεται θερμη εισβολη...χαχαχα

Ράχη και όχι εισβολή έχει πει ο Δάσκαλος. Κι εσύ τέκνο Βρουτε?

ΥΓ

Κανονίστε από τώρα να μιλάμε για Πασχουγεννα 😂

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα κατέβει ο ΚΟΓΚΑΣ ΔΡΑΚΟΣ φέτος και δεν θα το πιστεύουμε λες και ζουμε στην Αίγυπτο ξέρωγώ. Κατά τα άλλα φταίνε τα γελάδια στο Περτούλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολικη κατεβασια απο σεναριο 4 και 25 στα σχετικα μακρινα με σχεδον ιδιο τρεξιμο.. αναμονη για τα 12αρια..

gens-4-0-384.png

gens-25-0-384.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

πολικη κατεβασια απο σεναριο 4 και 25 στα σχετικα μακρινα με σχεδον ιδιο τρεξιμο.. αναμονη για τα 12αρια..

gens-4-0-384.png

gens-25-0-384.png

Πραγματικά σκέτη οπτασία το θέλω για wallpaper στον υπολογιστή μου! :')

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 minutes ago, yiannis_volos said:

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=6&

Πάει παραπίσω η επαναφορά στα κλιματικά και από την στιγμή που δείχνει άνοδο έχει πολλές πιθανότητες να βγει ακόμη και για τόσο μακριά, ενώ τα κρύα ούτε για 2 μέρες μετά δεν τα βρίσκουν..

Έχουμε εικόνα πόσο πάνω ή κάτω από τα κλιματικά πήγε φέτος η Τ/850 σε σύνολο ετους?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...