Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν μπορώ. έχω μάθημα😅

αντε καλα σε περιμενω το βραδυ μετα τον παιο για αναλυση αμερικης😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αντε καλα σε περιμενω το βραδυ μετα τον παιο για αναλυση αμερικης😋

Η εξομολόγηση είναι πως εδώ και μιαμιση ώρα έχω μάθημα🤣. [παρακολουθώ καλά μην ανησυχείς. χαχα]  Μόλις τελείωσε. Γενικά δεν αξίζει να ψάξω την Αμερική. Είναι τόσο τραγικές οι διαφορές που απλά θα χάσω τον χρόνο μου. Ας περιμένουμε ακόμα μία μέρα.

 

Για το χαμηλό στις 15 του μήνα το τζεμ βελτιώθηκε... χειροτερεύοντας. Δηλαδή για να πάει στο σενάριο το ούκμο, έπρεπε να περάσει πρώτα από αυτό τώρα στο 12αρι. Όμως η συνέχεια είναι τόσο διαφορετική, που αυτή την στιγμή, βλέπω χάρτες, απλά για να τους βλέπω, μιας και το αρχικό σενάριο που είχα στο μυαλό, έκανε φτερά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος ο τζιφος στα μακρυνα με την Ρωσία ν αγεμιζει από γεωδυναμικα και έναν Ατλαντικό που εξασθενεί συνεχώς.Λογικα θα καταφέρει να βγάλει κάτι εικονικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, [weathermaniac] said:

 

Για το χαμηλό στις 15 του μήνα το τζεμ βελτιώθηκε... χειροτερεύοντας. 

Τι συμβαίνει Μιχαηλ? Μιλα😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενα διαλλειματακι αντικυκλωνικο θα μας το κανει μετα τις 14...15 να στεγνωσουμε ( διαλειματακι ελπίζω )  ....αλλα για παρακατω  πρεπει να τελείωνουν τα ψεματα  !!

gfs-1-330.png?12

 ,,,,υλικο φαινεται να υπάρχει ,  ενα καλο στησιμο ζηταμε   !!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Τι συμβαίνει Μιχαηλ? Μιλα😋

Δεν ξέρω τι συμβαίνει?😅🤨

 

τζίφος τζεμ, αικον, στο τέλος το τρεξιμάτων, ασχέτως προγνωστικής ώρας, όλα σάπια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Ομορφο αλλα λιγο ψευτικο.... 

xx_model-en-308-0_modusa_2020120706_384_5017_1_m4.png

Τον μονο αληθινο χαρτη που μπορεις να δεις στα μοντελα για μετα απο 15 μερες θα τον αναζητας παντα το διαστημα 1/7-15/8 και εκει με αστερισκους...Σε ολη την υπολοιπη σεζον τυφλα να χει ο Πικασο🎨🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν ενωθουν οι αντικυκλωνες και με εξ ο άλλος απο κάτω μας τότε καίγεται τεράστιο διάστημα ...Πρέπει πάση θυσία να ενωθούν και να σηκωθεί αζορικο ...θα φανεί να μην ασχολούμαστε κιόλας 

Θεαματική βελτίωση τζιφου για τέταρτη εδω ..μας δίνει 60 με 70 χιλιοστα απο 40 που έδινε και ο μεσος ορος ανέβηκε πολυ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Zωνικη το 12αρι gfs στα σουπερ ντουπερ μακρινα.

Καλά δεν το λες και ζωνική ....άντε ημιζωνική μπορεί.......η καθαρόαιμη-φουλ ζωνική δεν αφήνει περιθώρια για ίχνος ψύχους στην ανατολική ευρώπη... και το Ισλανδικό χαμηλό είναι τεράστιο με πολύ χαμηλά γεωδυναμικά και δύσκολα διασπάται....ευτυχώς προς το παρόν δεν φαίνεται κάτι τέτοιο....απλά με τα έως τώρα τελευταία στοιχεία υπάρχει ενδεχόμενο να βρεθούμε πάλι κάτω από αντικυκλωνικές συνθήκες μετά το πέρας του κρεσέντο των χαμηλών ....προσωπικά σε αυτές τις ώρες δεν θέλω να δείχνει ευνοική κυκλοφορία γιατί πολύ απλά δεν θα κάτσει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ότι βλέπω θα γίνουν θετικές αλλαγές στον ευρωπαιο για τις 15

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για ωραια κακοκαιρια τη Τετάρτη στα 40 χιλιοστα μας πηγε απο 20 και κ ευρωπαιος ..μακαρι να χει και χιονι στο βουνο...για τα μακρινα απλα μη κοιτάτε ανσαμπλ αν δε θέλετε να αυτόκτονησουμε καιρικά χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 σεναρια του gfs με αρκετο κρυο πιο βορεια απο την χωρα μας .. αναμονη για τα 18αρια..

gens-22-0-360.png

gens-2-0-372.png

gens-19-0-372.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεαματική βελτίωση!

ECG1-144.GIF?07-0

 

για την συνέχεια ο ευρωπαίος καμία σχέση με ούκμο. μάλλον σε αικον παραπέμπει στην Αμερική και γενικά πολύ πιο κιοντά παντού

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και φυσικα πετσοκομμα εδω...

Γείτονα σε έχει πιάσει απαισιοδοξία..! Περιμενω τη μερα που θα δεις κάτι θετικό για να πιάσουμε τα όπλα.Εγω πάντως μια αισιοδοξία την εχω για το 3ο δεκαήμερο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

Γείτονα σε έχει πιάσει απαισιοδοξία..! Περιμενω τη μερα που θα δεις κάτι θετικό για να πιάσουμε τα όπλα.Εγω πάντως μια αισιοδοξία την εχω για το 3ο δεκαήμερο..

Μα δεν ειναι απαισιοδοξια ρε Γιωργη.Η πραγματικοτητα ειναι.Πριν μερες εδιναν για σημερα καμια 30αρια μμ και σταδιακα τα εριξαν φτανοντας τελικα στα 11μμ.Το ιδιο ακριβως και τις επομενες μερες.Οχι οτι με συγκινουν αυτη την περιοδο οι βροχες αλλα αυτο το ψαλιδισμα μου τη δινει.Τελοσπαντων,είπαμε,ενα πραγμα κυνηγαμε φετος,ενα μεγάλο χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχ ρε Βαγγέλη που κάθε φορά που βλέπεις ένα κακό σενάριο το μοντελο αυτό βρίσκεται σε κακό  φεγγάρι🤣

 

αικον και ευρωπαίος 180, 192 ώρες

icon-0-180.png?07-12ECM1-192.GIF?07-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσο για τα πιο μακρινα,δε θυμαμαι ποτε,μετα απο μια μεγαλη βροχοπεριοδο με δυτικο ρευμα,να γυρναει σε δυνατες ψυχρες εισβολες.Συνηθως ακολουθει μια περιοδος αντικυκλωνων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μα δεν ειναι απαισιοδοξια ρε Γιωργη.Η πραγματικοτητα ειναι.Πριν μερες εδιναν για σημερα καμια 30αρια μμ και σταδιακα τα εριξαν φτανοντας τελικα στα 11μμ.Το ιδιο ακριβως και τις επομενες μερες.Οχι οτι με συγκινουν αυτη την περιοδο οι βροχες αλλα αυτο το ψαλιδισμα μου τη δινει.Τελοσπαντων,είπαμε,ενα πραγμα κυνηγαμε φετος,ενα μεγάλο χιονι.

Α δεν εννοούσα τα χιλιοστά για τις βροχές. Προσωπικά μου είναι παντελώς αδιάφορο αν θα είναι 10 h 30..Για τη γενική κυκλοφορία μιλάω και αν θα χιονιστουμε μέχρι το τέλος του μήνα. Βέβαια προφανως αυτό δεν μπορεί να το ξέρει κανεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Για τη γενική κυκλοφορία μιλάω και αν θα χιονιστουμε μέχρι το τέλος του μήνα. Βέβαια προφανως αυτό δεν μπορεί να το ξέρει κανεις..

Εγω προσωπικά το αποκλείω για ανατολικα προσήνεμα.Εκτος του λόγου που ανεφερα,ειναι και η στατιστικη.Εχουμε 5 ή 6 σερι χρονιες με χιονι μεσα στις γιορτες.Ε το θεωρω αδυνατον να επαναληφθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...