Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Σε άλλο πλανήτη ζεις ρε Γιωργαρε....Μεγαλώνει η μικρή όπως πρέπει να μεγαλώνουν τα παιδιά και όχι σαν αγρίμι σε κλουβί....Και έχεις και όλα τα καιρικά φαινόμενα στο έπακρο.

 

 

Να σαι καλα ρε Γιώργη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Ομιχλη και ψοφοκρυο στα Γιαννενα με την μεγιστη θερμοκρασια μεχρι στιγμης στο κεντρο στους 5,2 βαθμους.Σε μικρη πτωση τωρα στους 4,9 βαθμους.

Από ότι βλέπω η ομίχλη έμεινε όλη μέρα! Πλέον είναι πολύ αργά για να σπάσει. Θα αρχίσει να ξαναπυκνωνει τώρα 

 

Αυτή η κάμερα λιγγιαδων είναι θησαυρός.

15-25-24-index.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από ότι βλέπω η ομίχλη έμεινε όλη μέρα! Πλέον είναι πολύ αργά για να σπάσει. Θα αρχίσει να ξαναπυκνωνει τώρα 

 

Αυτή η κάμερα λιγγιαδων είναι θησαυρός.

15-25-24-index.jpg

Ομίχλες = αντικυκλωνας= βαρετοκαιρια 

Ωραίο φαινόμενο η ομίχλη αλλά αν γίνεται επανηλλειμενα τότε κάτι δεν πάει καλά....

Τα ίδια και στα Καλάβρυτα και σε όλα τα οροπέδια που βρίσκονται σε κάποιο υψόμετρο....

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ομίχλες = αντικυκλωνας= βαρετοκαιρια 

Ωραίο φαινόμενο η ομίχλη αλλά αν γίνεται επανηλλειμενα τότε κάτι δεν πάει καλά....

Τα ίδια και στα Καλάβρυτα και σε όλα τα οροπέδια που βρίσκονται σε κάποιο υψόμετρο....

 

 

Συμφωνώ απόλυτα Γιώργο. Απλά σκέψου ότι τον Νοέμβριο που πέρασε δεν είχανε ούτε ομίχλη στα Γιάννενα λόγω αέρα. Τίποτα δεν υπήρχε νέφος για νέφος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ομίχλες = αντικυκλωνας= βαρετοκαιρια 

Ωραίο φαινόμενο η ομίχλη αλλά αν γίνεται επανηλλειμενα τότε κάτι δεν πάει καλά....

Τα ίδια και στα Καλάβρυτα και σε όλα τα οροπέδια που βρίσκονται σε κάποιο υψόμετρο....

 

 

Εχουμε ομιχλες τωρα αλλα τουλαχιστον ειχαμε και κακοκαιριες μεσα στον δεκεμβρη που εβαλαν αρκετο χιονι στα γυρω βουνα και προσκαιρα χιονισε και σε πιο χαμηλα υψομετρα στην ηπειρο ακομα και κατω απο τα 1000 μετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες ... Τους 13 C φτάσαμε σήμερα στον σταθμό μου στα νοτιοανατολικά της Θεσσαλονίκης ... Η ομίχλη κράτησε  μέχρι τις 11:00 - 11:30 και  βγήκε μετά από πολλές ημερες ήλιος λαμπρος ... Τώρα στους 10 και πέφτει συνεχώς με την ομίχλη να καραδοκεί 

Νοεσις 13,4

Θέρμη κοντά στο Αεροδρόμιο 13,4

Κάτω Πυλαία 13,5

Κέντρο 14,1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες σήμερα 

Ποταμός Κέρκυρας 0μ. 17.1 (non stop summer)

Ζωγράφου 200μ 13.2 (μας σώζει η συννεφιά εδώ και μέρες)

Πάος Καλαβρύτων 640μ 12.1 (τραγικό)

Καλάβρυτα 730μ 11.9 (περιμένοντας ακόμα το χειμώνα)

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 βαθμοί στο χωριό και αρχίζει η κατρακύλα... 0 βαθμοί σήμερα νωρίς το πρωί..

Τα χιόνια έχουν τσιμεντωθεί στα ψηλά και θα μας συντροφεύσουν μέχρι τέλη Ιουνίου. 

theodoriana3 (1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαχιστες και μεγιστες θερμοκρασιες σημερα στους σταθμους ιωαννινων

Σταθμος ιωαννινων (Ε.Α.Α) ελαχιστη 0,4 και μεγιστη 6,7

Σταθμος κεντρου ιωαννινων ελαχιστη 2,8 και μεγιστη 6,0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-2.8 Ξηρολιβαδο  τώρα από το νέο σταθμό μου στα 1217μ.

Κατάφερα να τον βγάλω on line μονο στο weathercloud.

Έχει να δώσει αρκετά καλά καιρικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποοο πολύ κρύο στο Πλατύ μπορεί με τις συνθήκες αναστροφής να πέσαμε κάτω από 0 από τώρα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

-2.8 Ξηρολιβαδο  τώρα από το νέο σταθμό μου στα 1217μ.

Κατάφερα να τον βγάλω on line μονο στο weathercloud.

Έχει να δώσει αρκετά καλά καιρικά. 

Λινκ υπαρχει; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλησπέρα παιδιά ..... αυτό που έχω να αναφέρω είναι ότι δεν είχα Internet και σταθερό τηλέφωνο (ούτε τώρα έχω) από 02.30 στις 16 / 12 ..... μόλις ήρθε το Internet ..... και μπήκα για μιά καλησπέρα ..... μου λείψατε.....

..... και για να μην είμαι και τελείως εκτός ..... θερμοκρασία τώρα 10 C και υγρασία 80 % .......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....... Πασπαλισμένο, σαν άχνη το χιόνι πανω απο το Συρράκο, η φωτογραφία ειναι τραβηγμένη πανω απο τους Καλαρρύτες......(Η.Παπουτσής).....

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, σύννεφο, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.......16 / 12 / 2020 ..... Συγκλονιστική θέα στη θάλασσα από τα 2500μ. στον χιονισμένο Παρνασσό | Mavic 2 Pro .......(On Parnassos) ....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... καλησπέρα παιδιά ..... αυτό που έχω να αναφέρω είναι ότι δεν είχα Internet και σταθερό τηλέφωνο (ούτε τώρα έχω) από 02.30 στις 16 / 12 ..... μόλις ήρθε το Internet ..... και μπήκα για μιά καλησπέρα ..... μου λείψατε.....

..... και για να μην είμαι και τελείως εκτός ..... θερμοκρασία τώρα 10 C και υγρασία 80 % .......

Αισθητή η απουσία σου έχω να ομολογήσω...😉

Καλωσηρθες πάλι λοιπόν!!! 😁

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αισθητή η απουσία σου έχω να ομολογήσω...😉

Καλωσηρθες πάλι λοιπόν!!! 😁

 

..... είχε ησυχάσει για λίγο το κεφάλι σας βρε Γιώργο .....!!!!!!....😂😂🤣🤣🤣 .....καλώς σας βρήκα .....!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....εχθές στο Μενοίκιον όρος .....στις Σέρρες μπορεί ο Λαϊλιάς να μην έχει χιόνι αλλά το Μενοίκιο ακριβώς απέναντι αποζημιώνει ......(serresaction)......

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

 

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, χιόνι, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

6 βαθμοί στο χωριό και αρχίζει η κατρακύλα... 0 βαθμοί σήμερα νωρίς το πρωί..

Τα χιόνια έχουν τσιμεντωθεί στα ψηλά και θα μας συντροφεύσουν μέχρι τέλη Ιουνίου. 

theodoriana3 (1).jpg

Ευχάριστο κρύο δηλαδή! Τέλεια εικόνα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Με πολύ υγρασία και σχετικό κρύο ξεκινήσαμε την ημέρα μας εδώ στην περιοχή...2.2 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι.. και .92% υγρασία.....στους 4,2 τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...