Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, xionia polla είπε:

Μεγαλύτερη κακοποίηση από αυτά τα μεταλλικά κέρατα, δεν υπάρχει....Μικρός πίστευα πως ότι και να κάνουν τα βουνά θα παραμείνουν ανέγγιχτα, ο αφελής.

Απολυτο δίκιο έχεις φίλε μου και δυστυχώς,τουλάχιστον για τα μέρη μου,η κακοποίηση των βουνών μας θα συνεχιστεί ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 19/12/2020 at 6:39 ΜΜ, Snow sick είπε:

10,1 τέτοια ωρα. Σχεδον όλο το Νοέμβρη κάθε βράδυ είχαμε 5-7 βαθμούς. Σίχαμα 

Γιατί κακό είναι; Να έχεις 5-7 ελάχιστη Τ το Νοέμβρη; Πόσο θες να έχεις δηλαδή; Εγώ στην Πολίχνη το Νοέμβρη είχα μέση ελάχιστη 6.20°C και μέση μέγιστη 17.50°C. Ο Νοέμβρης στο μυαλό μου έχει 6-8 ελάχιστες και 18-20 μέγιστες. Δηλαδή δροσιά το πρωί και ήπιες Τ το μεσημέρι. Ιδανικός καιρός ενώ το Δεκέμβρη 3-5 ελάχιστες και 15-17 μέγιστες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τριτη σερι μερα με συμπαγεις νεφωσεις..Προσκαιρα μονο εχθες ειχαμε καποια ανοιγματα μεχρι το μεσημερι..

Η θερμοκρασια σημερα κυμανθηκε απο 12 εως 14 βαθμους..Αυτη την ωρα η υγρασια φλερταρει με το 80%..

Αναλογες συνθηκες συναντησα και στην λιμνη του Μαραθωνα που πηγαμε βολτα σημερα...Με την αισθηση του κρυου σαφως πιο εντονη..

Και μονο που ο κιτρινιαρης εχει εξαφανιστει,εμενα μου αρκει..Καλη βδομαδα σε ολους.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια μέρα με συννεφια οπως ειπε και ο Γιώργος,  ψεκάδιαζε για καμιά ώρα γύρω στις 4 το μεσημέρι . 

0,5mm στο χωριό όπου είχε χαμηλή νέφωση,ομίχλη και γενικά βαρύ καιρό όλη μέρα όπως είδα από τις κάμερες . Στους 8,5 η Θ αυτή την ώρα , στους 9,5 η μέγιστη . 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.8°C ήταν η ελάχιστη και 13.1°C η μέγιστη θερμοκρασία της ημέρας...... ασήμαντη θα έλεγα η διαφορα αυτη της θερμοκρασίας... με αρκετή υγρασία 70-80% και κλειστό νεφελώδη ουρανό..... οι ΒΑ άνεμοι επικράτησαν με τη μέγιστη ριπή στα 25.7 km/h...

Αύριο με τη δύση του ηλίου, εννοείται πως θα ρίξω μια ματιά στον ουρανό, αν μου το επιτρέψει ο καιρός βέβαια, μπας και δω κι εγώ εκείνο το "άστρο"....😁!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχερός ο καιρός από το πρωί στην Καρδίτσα, Τρίκαλα που ήρθα τώρα συννεφιά μόνο 

Άρχισε να βρέχει και Τρίκαλα 

Επεξεργάστηκε από dondinos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήταν να είχαμε βροχούλα από χτες βράδυ εδώ στην περιοχή και αντί αυτού είχαμε απλά μόνο συννεφιά και τώρα βγαίνει και ο ήλιος !!! Περιοχή δυτικής πεδινής Ημαθίας . πολύ ήπιος φυσικά στους 12 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 μέρες είμαι στην Λαμία και μια φορά ήλιο δεν έχω δει,μας έφαγε η μούχλα και η υγρασία,,άντε να φυσήξει κανένας βοριάς να καθαρίσουμε λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη αστοχία από τα πανάκριβα μοντέλα καιρού στον καιρό όχι μόνο 1-2 μέρες πριν αλλά ακόμη και στο ναουκαστ κοιτάξτε τι έδιναν τι δίνουν ακόμη και τώρα και τι έχουμε :

FF8DBE17-DE0A-405E-A726-301D6867327E.png

D5640432-F21C-413F-B09D-5D62D6037950.png

79DAF885-DD80-480E-81DE-47B234740474.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτάνουμε Γενάρη και ακόμα ο χειμώνας αγνοείται.....Χοντρό μπουφάν η γενικά μπουφάν ανάθεμα αν έχω βάλει 5 φορές και οι 3 ήταν τον Νοέμβρη.....Μας κάνει πλάκα και ο καιρός εκτως όλων των άλλων....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μεγάλη αστοχία από τα πανάκριβα μοντέλα καιρού στον καιρό όχι μόνο 1-2 μέρες πριν αλλά ακόμη και στο ναουκαστ κοιτάξτε τι έδιναν τι δίνουν ακόμη και τώρα και τι έχουμε :

FF8DBE17-DE0A-405E-A726-301D6867327E.png

D5640432-F21C-413F-B09D-5D62D6037950.png

79DAF885-DD80-480E-81DE-47B234740474.png

Σωτηρη, το εχω παρατηρησει σε πολλες τετοιες περιπτωσεις αυτο με τη μεταφραση του Ευρωπαικου. Την ωρα που το gfs δινει απλα συννεφιες, εκεινο βγαζει κατι 0.2-0.3 mm ανα ωρα, που συνολικα καταληγουν να ειναι οπως σημερα σε σενα 5 και παραπανω mm την ημερα. Ποτε δε παιρνω στα σοβαρα τις ψιχαλες του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μ αρέσει  που φετος οργανωθηκα καλα , με ζωντανή εικόνα,  με χιονομετρητη, με σταθμό on line, και μέχρι τώρα κάτι καρακαξες έχω δει ζωντανά, για χιόνια ούτε κουβέντα στα  1220μ  υψόμετρο, Ξηρολιβαδο  Ημαθίας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...