Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10.2 - 13.3 σήμερα .....μια από τα ίδια ....ψυχρουλα μαυρίλα και βαρετοκαιρια.....και στο βάθος χιονιαδες Δυτικής Ευρώπης με ότι συνεπαγεται αυτό για εμάς .....

Η υπομονή εχει εξαντληθεί όμως και η προσμονή μου για ορεινό τρέξιμο με χιόνι στον Υμηττό είναι τεράστια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, xirolivado είπε:

Μ αρέσει  που φετος οργανωθηκα καλα , με ζωντανή εικόνα,  με χιονομετρητη, με σταθμό on line, και μέχρι τώρα κάτι καρακαξες έχω δει ζωντανά, για χιόνια ούτε κουβέντα στα  1220μ  υψόμετρο, Ξηρολιβαδο  Ημαθίας.

Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά ...υπομονή.....Και εγώ έβαλα σε λειτουργία το σταθμό μου πέρσυ 24 Δεκέμβρη και έπεσα σε ένα έτος απαράδεκτα άνυδρο ....ξενερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαριά συννεφιά μας έπιασε κι εδώ τελικά....νωρίτερα το μεσημέρι, οποτε και διατηρούνταν ακόμη ο ήλιος σε μας, στην Εύβοια συνεχιζόταν το κρεσέντο χωρίς ίχνος ηλιαχτίδας!!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: δέντρο, ουρανός, φυτό, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 0 ημέρες χιονόπτωσης φαίνεται ότι θα κλείσει ο Δεκέμβρης στο Ζερίκι όπως και στα περισσότερα χωριά του κεντρικού ηπειρωτικού κορμού με υψόμετρο <1000μ. Θα το αντέξουμε κι αυτό!

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαριά συννεφιά και σήμερα εδώ όλη μέρα. Δεν ξέρω από ποτε εχουμε να δούμε ήλιο. Τι να το κανεις μ αυτές τις Τ. Καλύτερα ξαστεριά κ αναστροφες το βράδυ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... σημερινή εικόνα από Νεγάδες  Ζαγορίου .....(......από φίλο που μένει Ζαγόρι ..... )

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, δέντρο, φυτό, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

......Χειμερινό ηλιοστάσιο. Και έτσι ξεκινάει και τυπικά ο φετινός χειμώνας.......

Παντέ λε Λάκλου, Μαυροβούνι, Μέτσοβο(υψόμετρο περιπου 1900 m )....(Φ.Καφετσής).....

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα που στέκονται, ουρανός, χιόνι, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πανεμορφο Βουλγαρελι σημερα με τα Τζουμερκα στο βαθος να κρατουν ακομα αρκετο χιονι..Απο την τοπικη σελιδα στο fb του χωριου..

IMG-e206a3767a9908ae76f6b51e3b570a2b-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

......Νότια κορυφογραμμή Τζουμέρκων .....

Ανάβαση από Σταυρό Θεοδωριάνων, Κιάφα, Ακόνια (κόψη προς Καταφίδι)......(Κ.Σουτεμενίδης) ....
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, σύννεφο, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, βουνό, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, χιόνι, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
 
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, βουνό, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, σύννεφο, χιόνι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
 
 
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... σήμερα το πρωί ......Χιονισμένος Όλυμπος.......Στα πόδια του το πανέμορφο οροπέδιο του χωριού Καρυά.....Φωτογραφία από τη θέση Κεραμίδα Καρυάς (υψόμετρο 950 μέτρα).......

Η ομίχλη έρχεται τα πρωινά από την ανατολή, από τη μεριά της Λεπτοκαρυάς.......
(Μ.Στυλιαρογιάννη)......
Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, δέντρο, σύννεφο, φυτό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κορυφογραμμή Τζουμέρκων σήμερα, από τον Αποστολή Τσιμπανάκο. 

Άμα δεν είχαμε lock down θα ήμουν απάνω τώρα...... 

FB_IMG_1608576848926.jpg

FB_IMG_1608576841793.jpg

FB_IMG_1608576838171.jpg

FB_IMG_1608576833590.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως,μη μετρισιμος υετος,με συνεχες ψεκαδιασμα και πραγματικα αναρωτιεμαι, Ποσες ωρες εχουμε δει ηλιο στην Αττικη αυτο τον Δεκεμβρη???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κεχρος Ροδόπης (600-650μ.), πριν λίγο....αναπάντεχο χιονάκι έστω και λίγο!!! Από Δημ.Ευγενίδη....

 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...