Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

17.5 βαθμοί τώρα, όχι άλλες τέτοιες "κακοκαιρίες", χίλιες φορές αυλώνα στην Κωνσταντινούπολη και ξεροβόρι εδώ με..

Έτσι θα είχα 15 βαθμούς εγώ στα Γιάννενα. Φυσικά και να υπάρχουν και τέτοιες κακοκαιρίες, αλλιώς θα ξεχάσουμε το που μένουμε.

Όπως λοιπόν με αυλώνα κωνσταντινούπολη θα έχει χειμερινό καιρό στην ανατολική Ελλάδα, έτσι με τέτοιες κακοκαιρίες έχει χειμερινό καιρό στην δυτική Ελλάδα. Την σύγκριση την έκανα εχθές. Για λίγες μόνο ώρες θα επικρατήσει ο Οκτωβριονοέμβριος. Από το βράδυ η βορειοδυτική χώρα, θα βρίσκεται σε αρχές χειμώνα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονιζει και στο Ανηλιο Μετσοβου βαση σταθμου στα 1660μ με 1.2 βαθμους και η Βασιλιτσα στους 0.7 με ραγδαια πτωση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

93 χιλιοστά στο χωριό καί συνεχίζει. 

theodoriana3 (2).jpg

Πάμε για 200αρα Βασίλη σήμερα! Για να μην πω παραπάνω και εκτεθώ. χαχα

33 χιλιοστά στο κέντρο Ιωαννίνων, 1.2 εδώ στην Λάρισα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22.5 βαθμοί στα Χανιά και αρκετός κόσμος στις παραλίες μου λέει ο  κολλητος μου που κάνει μπάνιο στην παραλία iguana των Χανίων......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτιάχνεται η ατμόσφαιρα γι αργότερα βραδάκι και σε μας....Μελίσσια κλπ σε αναμονή.....

IMG_20201209_140107.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περνάει το πρώτο δεκαήμερο του Δεκέμβρη και φυσικό αέριο έχω βάλει μια μέρα του Νοέμβρη για θέρμανση....Έχω 21+ θερμοκρασία σε όλα τα δωμάτια και ανοίγω διάπλατα το σπίτι πολλές ώρες της ημέρας αλλά αυτή εκεί κολλημένη.....Κατά τ αλλα χειμώνας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι θα είχα 15 βαθμούς εγώ στα Γιάννενα. Φυσικά και να υπάρχουν και τέτοιες κακοκαιρίες, αλλιώς θα ξεχάσουμε το που μένουμε.

Όπως λοιπόν με αυλώνα κωνσταντινούπολη θα έχει χειμερινό καιρό στην ανατολική Ελλάδα, έτσι με τέτοιες κακοκαιρίες έχει χειμερινό καιρό στην δυτική Ελλάδα. Την σύγκριση την έκανα εχθές. Για λίγες μόνο ώρες θα επικρατήσει ο Οκτωβριονοέμβριος. Από το βράδυ η βορειοδυτική χώρα, θα βρίσκεται σε αρχές χειμώνα.

Που τον είδες το χειμερινό καιρό στη δυτική Ελλάδα ρε Μιχαηλ????

19 βαθμούς έχει τώρα η Κέρκυρα 20 η Πάτρα 20 η Ζάκυνθος 20 ο Πύργος και στα βουνά πασχίζει να χιονίσει στις κορφές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Που τον είδες το χειμερινό καιρό στη δυτική Ελλάδα ρε Μιχαηλ????

19 βαθμούς έχει τώρα η Κέρκυρα και στα βουνά πασχίζει να χιονίσει στις κορφές....

Μήπως δεν είναι βράδυ τώρα Γιώργο?😁 Το γράφω.. από το βράδυ και αύριο θα είναι χειμωνιάτικη μέρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.....

ΜΟΝΟ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΙ ΠΟΣΤ....ΟΧΙ ΤΣΑΤ....

ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΟ....ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Άντε να σε δω....θα κάνω υπομονή για πάρτυ σου και θα τα χώσω αύριο αν δεν παει καλά το πραμα...

οκ, αναμένουμε, αλλά στον Χελμό θα αργήσουν περισσότερο  να πέσουν τα υψόμετρα. Αλλά αύριο θα είναι ωραία φάση στο βουνό σου.

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

E και πάλι, θετικές στα 850 θα έχει στα Γιάννενα, σιγά τα αυγά, τίποτα δεν είναι για 10/12..

Αν είχα αρνητικές Τ στα 850 στα Γιάννενα έστω και οριακές [-1], θα χιόνιζε μέσα στην πόλη, κανονικός χιονιάς δηλαδή😂

 

 

Αυτά. να μην ξεφύγουμε εκτός θέματος..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονονερο κατα διαστημτα στα 1240 μετρα στο πληκατι ιωαννινων με την θερμοκρασια να πεφτει σημερα στους 1,5 βαθμους.Βαζει αρκετο χιονι η δυτικη πινδος.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εντυπωσιακή η μάχη βροχής-χιονιού που γίνεται σε υψόμετρα 1600-1700μ σε Ανήλιο, Βασιλίτσα κλπ. Το σίγουρο είναι ότι επιτέλους τα βουνά της Ηπείρου και βδκης Στερεάς φορτώνουν καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιχάλες με ψιλόβροχο κατά διαστήματα εδώ στην δυτική Ημαθία και με μικρά διαστήματα ηλιοφάνειας νωρίτερα στους 12,8 η θερμοκρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζωγραφου μετα την πρωινη λιακαδα κατι παει να κανει τωρα...δυβαμωσε το νοτιο ρευμα....θερμοκρασιες απαραδεκτες για μεσα Δεκεμβρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...