Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Screenshot_20201207-045822_Chrome.thumb.jpg.66f7b50929e55bebfd3d1b7f284d5c9a.jpgπραγματικά εντυπωσιακό το μέτωπο και πόσο γρήγορα κινείται αν το δουμε και το ποσταρισμα του Γιώργου (ΧΕΛΜΟΣ )πριν λιγη. ωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμος απλα αστείος σαν ολα τα πράγματα του κράτους...κατέγραψε ραγδαιοτητα 10μμ ..εντωμεταξύ ξύπνησε η γυναίκα μου απο το θόρυβο επειδη τρόμαξε..εριχνε το λιγότερο με 50 μμ την ωρα εκεινη την στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Screenshot_20201207-045822_Chrome.thumb.jpg.66f7b50929e55bebfd3d1b7f284d5c9a.jpgπραγματικά εντυπωσιακό το μέτωπο και πόσο γρήγορα κινείται αν το δουμε και το ποσταρισμα του Γιώργου (ΧΕΛΜΟΣ )πριν λιγη. ωρα.

Πολύ ωραία παρατήρηση Γιώργο...Όντως το πέρασμα θα  είναι γρηγορο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν πάντως δεν δίνει κάτι σημαντικό από mm , γύρω στα 20-25mm όλο το Ιόνιο που υποτίθεται το "έφαγε" ατόφιο .Αυτό φυσικά δεν πάει να πει ότι δεν θα είναι δυνατό το πέρασμα., ειδικά στην Αττική που λογικα θα βοηθησει ο Σαρωνικός .Καλημέρα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει καλυτερο συναισθημα στον καιρο απο το περιμενεις την ελευση μιας διαταραχης..Ειτε ειναι καταιγιδα ειτε χιονι..Η μπουκα και στις δυο περιπτωσεις ειναι ολα τα λεφτα..

Μπαλκονατος,φραπεδατος και ετοιμος...Κινητο ετοιμο,βροχομετρο ετοιμο και  vamoooossss!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.4 βαθμοί στα Καλάβρυτα  στα 800μ σύμφωνα με τον σταθμό του ΕΑΑ....Μην κοιτάτε τον υετό γιατί το βροχόμετρο είναι βουλωμένο καιρό τώρα....θα ενημερώσω για χιλιοστά απο το σταθμό μου προς το μεσημέρι.....

Χιόνι στο Χελμό υπολογίζω από τα 1600μ ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκείνος ο σταθμός στο Δίον Πιερίας μάλλον δεν γράφει σωστά έτσι??

150+mm για σήμερα 362mm ο μήνας μου φαίνονται υπερβολικά πολλά σε σύγκριση με γειτονικούς σταθμους

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εκείνος ο σταθμός στο Δίον Πιερίας μάλλον δεν γράφει σωστά έτσι??

150+mm για σήμερα 362mm ο μήνας μου φαίνονται υπερβολικά πολλά σε σύγκριση με γειτονικούς σταθμους

 

 

Έχει πάντως ηλεκτρικά στο ίδιο σημείο πολλές ώρες . Πάντως όντως Εάν είναι σωστά τα mm μεγάλη τοπικότητα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέφτω για ύπνο....μόνο κάτι δυνατο θα καταφέρει να με ξυπνήσει με την κούραση που εχω....καλά νερά σε ολους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα έχουμε ηλεκτρικά εδώ λίγα βέβαια, προς το παρόν όμως ακόμα να δούμε σοβαρή βροχή στην λαρισα

Μόλις ξεκίνησε, σωστό το εγερτηριο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πέφτω για ύπνο....μόνο κάτι δυνατο θα καταφέρει να με ξυπνήσει με την κούραση που εχω....καλά νερά σε ολους

Βρε Τζοοοοορτζ τώρα πέφτεις? Τώρα έρχονται τα καλά🙂

Ευτυχώς πρόλαβα το άνοιγμα του καιρού για αυτήν την ώρα για να μη γίνω λούτσα πηγαίνοντας στη δουλειά.

Μεγάλες ραγδαιοτητες στους Αγ.Θεοδωρους.

Ηλεκτρικα δυτικά μου.Ερχεται.

Βρέχει Σαλαμίνα.Με κυνηγάει,ίσα που θα προλάβω να πάω Ταύρο.Αν προλάβω.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα Στεκουν τα χιλιοστα στο Διον.. 450mm ο μηνας στο Λιτοχωρο και 200mm σε Κατερινη συμφωνα με ερασιτεχνικους σταθμους οσο αξιοπιστοι ειναι βεβαια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Βρε Τζοοοοορτζ τώρα πέφτεις? Τώρα έρχονται τα καλά🙂

Ευτυχώς πρόλαβα το άνοιγμα του καιρού για αυτήν την ώρα για να μη γίνω λούτσα πηγαίνοντας στη δουλειά.

Μεγάλες ραγδαιοτητες στους Αγ.Θεοδωρους.

Ηλεκτρικα δυτικά μου.Ερχεται.

Βρέχει Σαλαμίνα.Με κυνηγάει,ίσα που θα προλάβω να πάω Ταύρο.Αν προλάβω.

 

Φοβερή η ομοιότητα της κατάστασης με τις πλημμύρες που είχαν γίνει σε Κινετα και Αγίους Θεοδώρους. Κυριακή βροχούλες με ανατολικό ρεύμα μόνο εκεί , ξημέρωμα Δευτέρας πλημμύρες . Όχι ότι θα γίνει ακριβώς το ιδιο αλλά η εμπειρική παρατήρηση του καιρού προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο από τα μοντέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Πρέπει να βρέχει στο Πέραμα αν κρίνω από τη φωτό.Ληψη από Ταύρο.

IMG_20201207_071444.thumb.jpg.d78e0e45e62a762490290adaa173eb5e.jpg

 

Σαν να εχει χασει την δυναμικη του το κομματι του μετωπου στο υψος της αργολιδας η μου φαινεται;

Πιστευεις θα φουντωσει μπαινοντας σαρωνικο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.. Τζουφια πράγματα προς το παρόν πανελλαδικά, ποτιστική βροχουλα και 20χιλιοστα Ηγουμενίτσα από τις μια το βράδυ, χωρίς ηλεκτρικά χωρίς τίποτα! Μουφα προς το παρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...