Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Seventower είπε:

Μιχάλη απλά ελληνικά εμείς Ελλάδα θα είχαμε χιονια ναι η οχι να ξέρω τι να ζητήσω από τον Άγιο Βασίλη 😉😉😉

Λίγο περισσοτερα από ότι τώρα μάλλον😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχάλη, ΠΟΙΟ ICON ρε συ? Ξέρεις γιατι το λένε ICON? Επειδή δείχνει ICONΙΚΟΥΣ μωρή κεραυνοβολημένη αλεπου! Ουστ!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά εγώ δεν ξέρω από χάρτες αλλά βλέποντας το έργο που δείχνει το νοιώθω ότι κάτι έρχεται....ανεμοστρόβιλους να ξερνάνε χιόνι και να σαρώνουν την χώρα από άκρη σε άκρη...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευτυχως τουλαχιστον με τον ενα η τον αλλο τροπο εχουμε καπως συνελθει απο το φασμα της ξηρασιας ακομα και στην Αττικη.....τα πραγματα στην προοπτικη τους δεν ειναι καλα ομως τιποτα δεν εχει κριθει ακομα και ισως οι καλες κατεβασιες μας απασχολησουν προς το τελος του Ιανουαριου.....απο το να δημιουργουνται εικονικες ψυχρες εισβολες που και περσι εταζαν τα μοντελα καλυτερα ετσι...ωστε να μην μπαινουμε τζαμπα καθε φορα στην πριζα.........μαλλον δυσκολο για δευτερη συνεχομενη χρονια να μην εχουμε στην Αττικη λεκανοπεδιο εστω 1ας ημερας χιονοπτωση....που φυσικα σημαινει πολυ περισσοτερα για τα γυρω ημειορεινα του νομου..........μπορει να ακουγεται κοινοτυπο αλλα ο χειμωνας ειναι ακομα μπροστα....και τα παντα μπορουν να ανατραπουν.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μιχάλη, ΠΟΙΟ ICON ρε συ? Ξέρεις γιατι το λένε ICON? Επειδή δείχνει ICONΙΚΟΥΣ μωρή κεραυνοβολημένη αλεπου! Ουστ!😂

Ρε τρελό Γέτι των Ιμαλαιών, αν κάποιο μοντέλο ξέρει να ΜΗΝ δίνει εικονικούς, αυτό είναι το φολοαικον!🤣

Για αυτό και τώρα έχει το χειρότερο σενάριο. Το χαζό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανατολικά προσήνεμα πεδινοι, ημιπεδινοί, ημιορεινοί, παραλιακοί πριν τις 15/1 δεν. Ο Δροσοπηγιώτης μπορεί με καναν κεντροβορειο ή με κανενα ξωφαλτσο. Οι λοιποί, υπομονή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Ρε τρελό Γέτι των Ιμαλαιών, αν κάποιο μοντέλο ξέρει να ΜΗΝ δίνει εικονικούς, αυτό είναι το φολοαικον!🤣

Για αυτό και τώρα έχει το χειρότερο σενάριο. Το χαζό.

Μου πήρες το κουτσάλογο και μου το χεις κάνει Porsche στο φορουμ! Γερμανικό μοντέλο? Δεν είναι ηλεκτρική συσκευή με 3 χρονια εγγύηση βρε σαρδανάπαλε των ΚΤΕΛ, της πλάκας μοντέλο είναι που επειδή ο τζίφος έχει πάρει την κατηφόρα πάει να το παίξει σοβαρό και καλά! Δες Ινδό που έχει κολλήσει στον Μάϊο μήνα να ηρεμήσει η πσυχούλα σου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακομη δεν υπαρχει μανουαλ και μπουσουλας για να χαρουμε η οχι τις πρωτες 150 ωρες μη πω και 180 των μοντελων για τις οποιες αλλαγες...εμ θελαμε παραξενα πραγματα δεν μας εφταναν τα νορμαλ και ορθοδοξα που τα ξερουμε ψαχνουμε αυλωνες απο τη νησο ζεμπλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αν δεν υπήρχε το ρεύμα του Κόλπου, οι ευρωπαϊκοί χειμώνες θα ήταν πολύ πιο ψυχροί. Η επίδραση του ρεύματος του Κόλπου φθάνει μέχρι και τη Ρωσία, έστω εξασθενημένη. 

Σε αντίστοιχα γεωγραφικά πλάτη του Λονδίνου, του Άμστερνταμ κτλ, δλδ στην άλλη όχθη του Ατλαντικού, οι θερμοκρασίες είναι απίστευτα πιο χαμηλές. Ναι. Οι χειμώνες στην Ελλάδα θα ήταν πιο ψύχροι, όπως και σε ολόκληρη την Ευρώπη. 

Σόρρυ για την παρέμβαση. 

Και όμως υπάρχουν εργασίες φίλε Θανάση, που δείχνουν ότι μπορεί εν τέλη κάτι τέτοιο να οδηγήσει σε θέρμανση του βορείου ημισφαιρίου και να επιταχύνουν την άνοδο της θερμοκρασίας!🤯😕 Βέβαια αυτό είναι κάτι καινούργιο, και πραγματικά είναι ένα πολύ δύσκολο θέμα, για να απαντήσει κανείς με σιγουριά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αν δεν υπήρχε το ρεύμα του Κόλπου, οι ευρωπαϊκοί χειμώνες θα ήταν πολύ πιο ψυχροί. Η επίδραση του ρεύματος του Κόλπου φθάνει μέχρι και τη Ρωσία, έστω εξασθενημένη. 

Σε αντίστοιχα γεωγραφικά πλάτη του Λονδίνου, του Άμστερνταμ κτλ, δλδ στην άλλη όχθη του Ατλαντικού, οι θερμοκρασίες είναι απίστευτα πιο χαμηλές. Ναι. Οι χειμώνες στην Ελλάδα θα ήταν πιο ψύχροι, όπως και σε ολόκληρη την Ευρώπη. 

ε τότε να βρεθεί ένας τρόπος να εξασθενήσει το ρεύμα του κόλπου. Άμα πια... 🤣 Δλδ γιατί να μαστε εμείς μονίμως οι "θερμοί" και στα ίδια πλάτη της Αμερικής και ανατολικής Ασίας μονίμως θαμμένοι στο χιόνι? Not fair!

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρνητικά τα στοιχεία στον δυτικό Ατλαντικό, φαίνεται να μεγαλώνουν τα χαμηλά κατ εκεί.. Θετικά στον ανατολικό Ατλαντικό, με πολύ καλύτερη βάση Αζορικού.

Ο τζίφος βελτιώθηκε στα κοντινά εκ νέου, χιόνι οριακά έως τα Γιάννενα στις 132 ώρες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

4 Γεναρη χιονια στην Ηπειρο,ηλιοθεραπεια στη Ροδο.Αυτα ειναι.

Μωρε ας αρχίσουμε από την Ήπειρο κ ας κάνω και ηλιοθεραπεία εδώ. Να γίνει καπου η αρχή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ανατολικά προσήνεμα πεδινοι, ημιπεδινοί, ημιορεινοί, παραλιακοί πριν τις 15/1 δεν. Ο Δροσοπηγιώτης μπορεί με καναν κεντροβορειο ή με κανενα ξωφαλτσο. Οι λοιποί, υπομονή.

Βρε ας χιονίσει και στην Πάρνηθα μέχρι 15/1. Πάρτι θα κάνουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τον ένα η με τον άλλο τρόπο ο Τζιφός έν τέλη βγάζει ενδιαφέρον σενάριο. Ίσως δείξει κάποιον χιόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Γροιλανδικος καλα κρατειιιι το χαμηλακι θελει να σκαψει μπας και...αλλα δυσκολα τα πραγματαααα...ε ας θυμηθουμε λιγο ενα γραπτο του Ζιακο.

image.png.1641a8f9e15c9e6ffe22051235e1d3ee.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Με τον ένα η με τον άλλο τρόπο ο Τζιφός έν τέλη βγάζει ενδιαφέρον σενάριο. Ίσως δείξει κάποιον χιόνια.

Μιχαήλ για Ελλάδα δύσκολο. Πίστευα σε ανατολικό σενάριο αλλά όχι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ για Ελλάδα δύσκολο. Πίστευα σε ανατολικό σενάριο αλλά όχι 

Κάτσε κλείνει η πόρτα του Ατλαντικού. Σίγουρα θα δείξει εικονικό στην χώρα μας, απλά πιστεύω ότι θα δείξει [σχεδόν] σίγουρα δυτικό εικονικό και δεν θέλω να το πω, γιατί σας έχω ψιλοπρήξει😂

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι για εμάς αυτά τα τρεξίματα.. αν βγει χιονιάς στις 384 δεν ξέρω αλλά αυτό το τρέξιμο μέχρι τώρα είναι σαν όλα τα άλλα..0 στο πηλίκο..δεν γίναμε σοφότεροι δηλαδή..

Οι Άγγλοι χιονοφιλοι αναμένεται να κατακλύσουν το μετεοσιελ....

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως τα μοντέλα είναι σταθερότητα μέχρι τώρα. Αυτό οφείλουμε να το αναγνωρίσουμε. Βέβαια είναι εις βάρος μας όποτε όλοι βριζομεν:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάτσε κλείνει η πόρτα του Ατλαντικού. Σίγουρα θα δείξει εικονικό στην χώρα μας, απλά πιστεύω ότι θα δείξει σίγουρα δυτικό εικονικό και δεν θέλω να το πω, γιατί σας έχω ψιλοπρήξει😂

Φίλε αν δεν μπαζώσει με αζορικο η Αγγλία δεν γίνεται δουλειά 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαστακας στα ανατολικά αμετακίνητος...δεν κινείται φύλλο...θα είναι η ταφόπλακα μας αυτός ο μπάστακας? Δεν αφήνει να πάει τίποτα προς Ρωσία μεριά και να κάτσει εκεί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...