Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελληνας, φίλος του φορουμ  και  γνωστός μου έχει βάρδια τώρα στον τζίφο.....Μη με πιέζετε, δε λέω ονόματα..Αντε καληνύχτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

παμε για ανσμπλ που η λογικη λεει οτι θα παρουν την κατηφορα για το πιθανο επιμαχο διαστημα που ψιλοαχνιφαινεται

Βαγγέλη ήδη στις 192 διαχωρίζει ο αζορικος τα χαμηλά και παει να σηκωθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα που ειμαστε ολοι εκστασιασμενοι με τον εικονικο μισο μηνα μετα,να προσγειωθουμε λιγο βλεποντας οτι στις μολις 10 μερες μακρυα μας (240h) η επαληυθεσιμοτητα των μονδελων ειναι καπου 50% Αφαιρεστε περιπου ενα 10% για καθε μερα απο τη 10η εως τη 15η και θα βρειτε τον μαγικο αριθμο επαληθευσης να ειναι...μονοψηφιος.

 

Confluence Mobile - ECMWF Confluence Wiki

Fig35C%20Anom%20Corr%20850hPa%20Temp.png?version=1&modificationDate=1525963436384&api=v2

Fig35B%20Anom%20Corr%20500hPa%20Ht.png?version=1&modificationDate=1525963436364&api=v2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιοι θα δουν ιστορικό χιόνι. Το μόνο σίγουρο. Όχι χλαπατσόχιονα. Αλλά ιστορικό. Θέλουμε 4 5 μέρες να ξεκαθαρίσει η φάση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το καλό είναι παντως οτι αν βγει η διάταξη του τζιφου θα ξέρουμε αν θα έρθει το κρυο στις 10 περιπου αρχες της βδομαδας

και ο παιος αντωνη στον μεσο ορο του καλος ειναι μη σου πω και καλυτερος γιατι θα το θελουμε λιγο να δυτικοφερνει στο τελος μου φαινεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ο μέσος όρος συνεχίζει να μην μου αρέσει. Θέλει πολλλλλλήήήήή δουλεια ακόμα...

μιχαηλ μεσοοραρα θα βγει...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο μέσος όρος συνεχίζει να μην μου αρέσει. Θέλει πολλλλλλήήήήή δουλεια ακόμα...

Τι λες βρε...Μια χαρά αζορικο σηκώνει..Και εκεί που τον σηκώνει για σένα η γιαμένα ειναι χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον αρχιζει να μπαινει στο πεδιο βολης μου σιγα σιγα...10-12 μερες...αν το συνεχισει επι 2ημερο αυτο το στυλ 1 γεναρη θα αρχισω πσσοστα δυτικο -δυτικοκεντρικο-δυτικοκεντροβορειο-δυτικοκεντροβορειο με καταληξη προσηνεμα-κεντροβορειο-βορειο σκετο-προσηνεμο ανοιχτο-προσηνεμο κλειστο..κτλ κτλ κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα ανσμπλ με το που ενισχυσαν λιγο την ταση για υποτροπικο στην β.δυτικη αφρικη-ιβηρικη κατευθειαν ανατολικισαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κοντρολ μας στελνει τους θερμούς χαιρετισμούς του Αιγυπτιου Προέδρου. Μαλλον χαλασμένο το κύριο, τα ανσαμπλς αλλου ντ αλλου

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Το κοντρολ μας στελνει τους θερμούς χαιρετισμούς του Αιγυπτιου Προέδρου. Μαλλον χαλασμένο το κύριο, τα ανσαμπλς αλλου ντ αλλου

Θα έχει καλά σεναρια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μεσος ορος του τζιφου για 9 του μηνα αλλαξε κατα 3 βαθμους τι να λεμε μετα ..πιατευω 10 με 12 εδω θα ναι στο μειον 1 

Μοιάζει λίγο και με του ευρωπαιου 

Το κοντρολ στέλνει το 0 κοντα στη Σαχάρα χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμία σχέση με κυριο τα σεναρια ..κατ αρχάς δε κατεβαζουν το τέρας του τζιφου...Εκτός από κάποια που ει αι πιο καλα ...Επίσης έχει κάποια πολυ περιεργα καπελώσει ο αντικυκλωνας τη λιμνη και τη φέρνει πανω μας με αποτέλεσμα να έρχεται το κρυο απο τη Σικελία και απο νοτιοδυτικα εχει πολυ πλακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο πρόβλημα σαν μέσος όρος είναι ότι δεν έχει Αυλώνα να κατεβάσει χαχα. Τώρα δεν έχω κοιτάξει ακόμα όλα τα σενάρια. Όταν ανανεώσουν πλήρως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Καμία σχέση με κυριο τα σεναρια ..κατ αρχάς δε κατεβαζουν το τέρας του τζιφου...Εκτός από κάποια που ει αι πιο καλα ...Επίσης έχει κάποια πολυ περιεργα καπελώσει ο αντικυκλωνας τη λιμνη και τη φέρνει πανω μας με αποτέλεσμα να έρχεται το κρυο απο τη  Σικελία και από νοτιοδυτικά έχει πολύ πλάκα.

Ο ορισμός της παπλαμουδενιας διάταξης λεμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Το κοντρολ μας στελνει τους θερμούς χαιρετισμούς του Αιγυπτιου Προέδρου. Μαλλον χαλασμένο το κύριο, τα ανσαμπλς αλλου ντ αλλου

Γιατρέ μου, η αρχή της αχνοφεγγιάς, με έστω και 1-2 μέλη να βαράνε παγωμένη προσοχή, είναι το ιδανικό για να δρομολογήσουμε τα γεγονότα.....οι άνεμοι εξασθενούν εντελώς πάνω στο πρώτο 7ήμερο και μετά τις αποκοπές των δυτικών ροών, θα βρει χώρο ο σκυλάκος μας να ανέβει σε χιονοσκεπή εδάφη και να μας κάνει έπαρση σημαίας αλλαγών.....κι εκεί θα έρθουν τα επόμενα μπαμ μπουμ.....λίγη τύχη θέλω!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για τόσο μακρυά δεν έχει νόημα ο μέσος όρος.. το ένα τρέχει στο +10 το άλλο -10 και βγαίνει μέσος όρος στο 0 ..αν δεν κορδονιασουν δεν έχει νόημα να κοιτάμε μέσο όρο ανσαμπλς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καμία σχέση με κυριο τα σεναρια ..κατ αρχάς δε κατεβαζουν το τέρας του τζιφου...Εκτός από κάποια που ει αι πιο καλα ...Επίσης έχει κάποια πολυ περιεργα καπελώσει ο αντικυκλωνας τη λιμνη και τη φέρνει πανω μας με αποτέλεσμα να έρχεται το κρυο απο τη Σικελία και απο νοτιοδυτικα εχει πολυ πλακα

και το κυριο το τερας στα 500 το φρεναρε αλλα εχει πολυ καλα 850 ..και ειναι λογικο να στενευει ο αυλωνας αφου ανεπτυξε τον υποτροπικο στην ισπανια,αρχιζει και κεντραρει..οχι απλα ειναι καλυτερος απο πριν αλλα πολυ καλυτερος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...