Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλυσίδα θερμών επεισοδίων είναι τα κυρίαρχα σενάρια για τις επόμενες 2 εβδομάδες χωρίς να φαίνεται κάτι που να μπορεί να αλλάξει αυτήν την ήδη άρρωστη αλληλουχία. Ίσως γίνει ακόμη χειρότερο το όλο θεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ βροχερο Δεκεμβρη με πολυ θερμο Γεναρη ειχαμε τελευταια φορα το χειμωνα 2002-03...Ακολουθησε ο ψυχροτερος μεταπολεμικος Φλεβαρης ...μακαρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

;'Προσπαθώντας να βοηθήσω και να φέρω αισιοδοξία σημειώνω ότι κατά την άποψη μου δύο είναι τα βασικά σημεία που πρέπει να εξετασθούν

ένα η δεδομένη κάθοδος ψυχρών μαζών στην ανατολική Ευρώπη αλλά δεν ξέρουμε μεχρι που θα φθάσουν.τεράστιο εμπόδιο όσο και αν δεν φαίνεται στους χάρτες είναι ο τροπικός αεροχέιμαρος που έχει εγκατασταθεί από πάνω μας ,ζητούμενο είναι που θα γίνει  η συνάντηση ψυχρών μαζών τριπικου αεροχειμάρου.

δύο οπου και να γίνει θα σημάνει την δημιουργία συνεσφιγμένου μετώπου με άφθονα χιόνια στα βόρεια άκρα του ,σύμφωνα με τα τωρινά δεδομένα αυτο φαίνεται να σχηματίζεται στα βόρεια -κεντρικά βαλκάνια και σε εμάς ο τροπικός αεορχείμαρος να κρατά τις ψυχρές μάζες πάνω από τα Σκόπια.

Όλα τα παραπάνω όμως μπορεί να είναι τρίχες αν η ψυχρή κατάβαση είναι τόσο ισχυρή και φέρει τέτοιο ψύχος που θα διαρήξει για τα καλά τον τροπικό αεροχείμαρο.αφήστε που υπάρχει και το σενάριο όπου το ψύχος καταφέρνει και περνάει στο Αιγαίο -Τουρκία και τότε θα μιλάμε για άλλες καταστάσεις.

 

Η δύση πιστεύω έχει κουράσει,όποια ανάλυση γίνεται για τις δυτικές αλλαγές δεν νομίζω ότι έχουν κάποια αξία για εμάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, phanis1313 είπε:

Αλυσίδα θερμών επεισοδίων είναι τα κυρίαρχα σενάρια για τις επόμενες 2 εβδομάδες χωρίς να φαίνεται κάτι που να μπορεί να αλλάξει αυτήν την ήδη άρρωστη αλληλουχία. Ίσως γίνει ακόμη χειρότερο το όλο θεμα

Ποσο χειρότερο πια να γίνει; Πάτο έχουμε πιάσει ήδη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, phanis1313 είπε:

Αλυσίδα θερμών επεισοδίων είναι τα κυρίαρχα σενάρια για τις επόμενες 2 εβδομάδες χωρίς να φαίνεται κάτι που να μπορεί να αλλάξει αυτήν την ήδη άρρωστη αλληλουχία. Ίσως γίνει ακόμη χειρότερο το όλο θεμα

Είπα και εγω,δεν θα εμφανιστείς;,😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Είπα και εγω,δεν θα εμφανιστείς;,😂

Ναι είδες .... ειπες να ζήσεις το όνειρο και στο χαλάσαμε 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πουπάτσε επέστρεψες δριμυτερος βλέπω...

xaxaxa ελα ρε Γιωργο να κανουμε λιγο λακιρντι. Χειμώνα έχουμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ετοιμάζεται ήδη ο ΚΟΓΚΑΣ προσήνεμος στο εξάρι τζίφου από τις πρώτες ώρες  

Ποιας χώρας?🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ετοιμάζεται ήδη ο ΚΟΓΚΑΣ προσήνεμος στο εξάρι τζίφου από τις πρώτες ώρες  

Μη βγει ο Κώστας ο προσηνεμος αντί για το κογκα τον προσηνεμο😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα πιο δυτικά τα βλέπω...και τον μπάστακα στην θέση του..

Νομίζω πάλι ο ευρωπαίος θα δείξει τον δρόμο..ως συνήθως..και ο δρόμος που δείχνει δεν είναι καλός..

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 6αρι το μόνο που κάνει στις λογικές ώρες είμαι να μας δίνει καυτά φιλιά από την Αφρική

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λογικευτηκε ο τζιφος και μετα το σεναριο για αλλο πλανητη δειχνει πιο νορμαλ διαταξεις στο 06...και μεχρι τις 120 ψιλοεμοιαζε και στο αικον...προσωπικα τα καυτα φιλια της αφρικης με αφηνουν αδιαφορο εφ οσον εχω εστω και 20% πιθανοτητα για να νιωσω το ψυχρο χαδι της αρκουδας μετα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το 6αρι το μόνο που κάνει στις λογικές ώρες είμαι να μας δίνει καυτά φιλιά από την Αφρική

θα σου δωσει και τα ψυχρα φιλια απο τον βορειο πολο σε λιγο περιμενε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το 6αρι το μόνο που κάνει στις λογικές ώρες είμαι να μας δίνει καυτά φιλιά από την Αφρική

Σε λιγο θα παρεις και γλωσσοφιλο απο Ρωσια...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λογικευτηκε ο τζιφος και μετα το σεναριο για αλλο πλανητη δειχνει πιο νορμαλ διαταξεις στο 06...και μεχρι τις 120 ψιλοεμοιαζε και στο αικον...προσωπικα τα καυτα φιλια της αφρικης με αφηνουν αδιαφορο εφ οσον εχω εστω και 20% πιθανοτητα για να νιωσω το ψυχρο χαδι της αρκουδας μετα.

Την ψυχρή χαψια της αρκούδας θα έχεις. 🤣Χαχα. Κατά τα άλλα όντως στον βόρειο πόλο η εικόνα είναι πιο κλασσική σε σχέση με αυτή που είχαμε στο 00αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

θα σου δωσει και τα ψυχρα φιλια απο τον βορειο πολο σε λιγο περιμενε..

μαρκο(αν δεν κανω λαθος το ονομα) καποια στιγμη να μιλησουμε να σε πω καποια πραγματα πως να διαχειριστεις την αισιοδοξια σου  μερικα τρικ για να μην δινεις δικαιωματα..πρωτα απ ολα βαζε καποιο ιμοτικον στην οποια απαντηση και δευτερον μην ποσταρεις καθε υποσεναριο του καθε μοντελου που σου αρεσει...😀.εχει κι αλλα φυσικα αλλα τωρα ειμαστε ισως σε φαση φωτιας(μακαρι) οποτε προσεξετα αυτα τα δυο τουλαχιστον..κατα τ αλλα προχωρα οσον αφορα την αισιοδοξια αλλα θελει δουλεια ..φιλικα αυτα που σου γραφω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλο ένα τρεξιμο ωάριο για δυτικη ελλαδα πληθαίνουν οσο πανε...οι κεντροβορειοι ελπίζουμε να συνεχίσουν τα ωραια σεναρια για δυτικη ελλαδα ...ειναι ευκολο το κλέψιμο αυλωνα για δυτικη ελλαδα 😂😂😂..νομίζω συμφωνεί και ο Βαγγέλης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωπα κατεβασε Αυλώνα προς εμας το 6 Άρι!!Χαχα φυσικά 10 του μηνός που κατεβαίνω Αθήνα τότε θα γίνει της χιινομουρλης στα κεντροβορεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, airfathaaaaa είπε:

δηλαδη εσυ εχεις εμπιστοσυνη σε οτιδηποτε πανω απο 3 μερες? 

μέχρι 3 ημέρες η προγνωσιμότητα είναι πολύ καλή φυσικά όχι πάλι για λεπτομέρειες που στο ναουκαστ φαίνονται.....μέχρι 5 μέρες βαριά 6 έχουμε μια τάση σε γενικές γραμμές....δεν μπορεί να υπάρξουν τεράστιες αλλαγές...σίγουρα θα υπάρξουν όμως...από εκεί και πέρα όλα αλλάζουν καμία εμπιστοσύνη ειδικά σε κυκλοφορίες σαν και αυτην που θα έχουμε στην οποία θα έχουμε να κάνουμε με 5-6 χαμηλά και 3-4 αντικυκλώνες κτλ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο δυτικό χιονάκι έβγαλε ο τζίφος. Ωστόσο την αρχική μάζα στην δυτική Ευρώπη, την εξασθένησε πολύ σε σύγκριση με το 00αρι, που από μόνο του το 00αρι με λίγες αλλαγές εικονικά θα έβγαζε το απόλυτο σενάριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...